Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS MyPal 730-par otazok zacinajuceho uzivatela

wray (13)|26.4.2006 11:51
Ahojte tak som sa stal ?stastnym? majitelom svojho prveho pda. Hned ma zaskocilo par veci, a tak sa chcem opytat ci su to problemy, alebo skor vlastnosti pda...
PDA je ASUS MyPal 730 system Win2003SE

1. ked prenasam subory z laptopu do pda, tak ci uz pouzijem kolisku, alebo priamo zapojim kablik usb-pda ide do hrooozne pomaly na moj vkus. Stale pise nieco o tom ze musi prebehnut konverzia, ale prenos jednej mp3, co je cca 4MB trva 30-60 sekund... Je to normalne? Co ak budem chciet preniest povedzme 300MB film?

2. ako sa daju vypnut zvuky v pda? aj ked stisim/vypnem hlasitost, vzdy ma az trhne ked kliknem na start a pipne to (mam sluchatka)

3.hlasitost celkovo mam nejak prilis vysoku a (asi) z toho vyplyva velka uroven sumu. Celkovo sa mi zda ze zvuk je prilis zasumeny. Sprava sa to tak ze ked sa neprehrava zvuk je pekne cisto, ale akonahle sa prehra hocijake kliknutie tak spolu s nim pocut velmi vela sumu a to aj par sekund po kliknuti. potom to opat stichne. ked stisujem hlasitost tak klesa hlasitost zvuku, ale nie onoho sumu v pozadi. kedze som chcel pda aj ako nahradu mp3 playera, velmi ma to mrzi :( nie je nejaka moznost ako stisit celkovy output zariadenia, teda aj ten sprievodny sum?... Napadlo ma pouzit sluchadla s vacsou impedanciou, alebo take co maju volume regulator na kabliku, ale bojim sa ze tym padom bude hlasitost pda stale "naplno" a z toho bude vyplyvat aj vyssia spotreba pda, a nizsia zivotnost baterky...

4.ako sa na pda zatvori program? znie to asi ako stupidna otazka, ale aj napriek tomu ze davam ten krizik vpravo hore, tak ked si pozrem v settings/memory running programs je ich tam vzdy par, aj tie co som "zatvoril" pravdepodobne zaberaju pamat, takze ako ich naozaj zatvorit? a naopak ako program "minimalizovat" teda napriklad pustit mediaplayer s mp3 a prepnut sa do wordu. a ako realizovat windowsovske alt-tab teda prepinanie medzi beziacimi aplikaciami? linka na nejaky online navod k winCE (lepsi ako pribaleny manual) by ma potesila...

5.daju sa nejak vymazat programy ktore tam su od vyroby, ale nemyslim ze ich budem potrebovat? asi mi len zaberaju miesto... taky msn ma napriklad aky vyznam ak nemam internetovu konektivitu?

6.existuje take nieco ako fonty na pda? ak by som chcel v ebook readeri pouzit "svoj" font, ako na to? (mam mobireader)

7.celkovo mi v tom operacnom systeme chyba moznost vselico si nastavit (zvyk z XP :))) mam si na to proste zvyknut ze je to cele jednoduchsie, alebo to iba neviem najst? Taka uplne zakladna vec - ako vypnut pda? Nieco ako vo windows Start/Shut Down... Pretoze teraz sa to vypina iba ako keby do "standby" myslim.

8.moj model nema wifi, za to ma bluetooth ktory zas nemam ja a ta ikonka dole v rozku ma roztpyluje ;) da sa nejak ta ikonka zrusit? a da sa nejak zariadit aby som mal internet prostrednictvom spojenia s laptopom (kabel usb-pda) na ktorom internet je? (alebo aspon - ako otvorit v internet exploreri v pda nejake offline stranky..., on chce odo mna stale len adresu, a nedovoli mi browse folders...)


ospravedlnujem sa ak su niektore otazky stupidne, ale mam pda iba 2 dni, a ani precitanie manualu mi nepomohlo s tymto. snazim sa hladat aj po internete, citam fora, ale ak mi viete na nieco z tohto odpovedat budem rad ked mi napisete...
akekolvek linky na navody pre zaciatocnikov s pda, ma taktiez nesmierne potesia
vdaka
Ganja_ce4you (324)|26.4.2006 12:09
na vsechno tu odpovid uz jsou,ale at to nemusis hledat a nezanevres nam tady na to:

1. vypni si v activesync konverzi souboru v activesync - option - rules - conversion .. nebo si nastav pravidla rpo jednotlive soubory..

2. start - nastaveni - zvuky a upozorneni (co takhle si precist navod..) - nj..on me nejakej blbec odpovi..je to pohodlnejsi...

3. pouzij kvalitni prehravac napr.tcmcp .. svuj tlf. pouzivam jako mp3 prehravac (ikdyz mam doma lepsi,ale je to pohodlne) a nemuzu si stezovat..da se to..sum neznam (nebude to to konverzi mp3,ze ti z toho dela nejaky 64kbps trebas??)

4.windows mobile funguji trosku jinak .. tam se aplikace nezavrou..zustavaji na pozadi,kvuli rychlemu obnoveni (opetovnemu vyvolani) .. samozrejmosti je stahnout si nejakeho task managera .. ja treba pouzivam pocketnav..tim muzes prepinat i vypinat appz

5.upect si vlastni rom .. a vyhazet co nepotrebujes...

6. ano fotny ano..hledej tady nebo google..cz fotny jsou samozrejmosti a nutnosti pro cteni e-booku

7. pda se nevypina..opet rozdilna prace na desktop a mobile win .. cti ..

8. internet pres kabel je jasna vec.. BT modul do usb stoji 4 kila ..
offline browseri existuji..ruzne rss ctecky nebo sunnysoft world offline

a ted uz fakt CTI CTI CTI CTI CTI CTI toto forum .. delal to kazdy..a na vsechny sve otazky zde najdes odpovedi..kazdy jsme cetli cetli cetli...

na hlavni strance mas napr. zaciname s pda..
osch (1330)|26.4.2006 12:10
1) malá rychlost kterou popisuješ je standard ActiveSyncu. Bohužel. Ale doporučuji pročíst téma o CardExport.

4) Alt+Tab, Task manager a mnoho, mnoho víc (pro WM 2003 SE doporučuji i SafeMode) umí Spb PocketPlus

7) "stand by" je nutnost. Z důvodu paměti. Pokud ti na PPC s WM 2003 SE a starších dojde baterie, přijdeš o všechny data které nemáš uložené na paměťové kartě :!: :!: :!: Proto doporučuji kvalitní Backupovací soft. Např. SpriteBackup, nebo Spb Backup.

Jinak jak je psáno výše. ČÍST, ČÍST, ČÍST toto fórum.
Ganja_ce4you (324)|26.4.2006 12:30
7) tak hrozny to neni .. nejdriv se ti odpoji karta ,pak zhasne displej a pak jeste hoooodne dlouho vydrzi .. pak se vypne a nastoupi cca 20 min. zalozni baterie ,ktera "drzi data" no a pak teprve prijdes o vse..jako po hard resetu .. to abys nebyl vystrasen
wray (13)|26.4.2006 12:42
dakujem obom, idem cist cist cist, doma vecer poskusam.

inak co sa 2. tyka - prisahal by som ze som vypol zvuky aj v settings, a okrem toho som aj preskrtol reproduktorcek hore, ale ten start nie a nie stichnut. overim to este...

co sa 3. tyka - dufam ze to bude naozaj tou konverziou. ono sa to sprava proste tak ze je krasne ticho ale ked sa ma objavit nejaky zvuk, tak najprv zacne sum, potom pride zvuk, potom pokracuje sum a nakoniec je opat ticho. robi to v mediaplayeri aj tcmcp, pri mp3 aj pri filmoch, aj pri klasickych klikavych zvukoch hocikde v OS...

ad 8. "internet pres kabel je jasna vec.." nejaky navod pre first time usera by sa nenasiel? este aby som upresnil. moj laptop je pripojeny na router ktory zabezpecuje dhcp, a teda laptop sam o sebe je len klient so statickou ip. pravdepodobne nebude vediet pridelit mojmu pda IP adresu...

iank ako som vravel - akekolvek linky na navody typu "zaciname s pda" resp skor "zaciname s windows mobile" mozu byt aj anglicke, ma potesia. zatial som precital iba user manual a citam uz odvcera tieto fora a svetpda.cz (sorry dufam ze nie reklama)

este raz dik
osch (1330)|26.4.2006 12:51
Když projedeš těchto 248 článků, tak budeš o své nové kamarádce vědět skoro vše. A co nenajdeš tam, určitě najdeš v diskuzích ;)
Ganja_ce4you (324)|26.4.2006 12:53
internet .. hledej je tady toho plno jak to nastavit..obecne nastav si profil v pda a pak v activesync a jedes..

jak zacit mas na zakladni strance ce4you .. a jinak navodu je spousty google,ale myslim,ze ti bude stacit cist tyto stranky + forum a za tejden ses zbehlej..je to hracka..
Ganja_ce4you (324)|26.4.2006 13:02
spis na https://www.ce4you.cz/ napravo ZACINAME - CTETE ..
beecher (9270)|26.4.2006 13:23
Pokud tedy nevadi anglictina, tak vrele doporucuji http://www.aximsite.com/whatcanidowithmyaxim/, je to sice na strance o Dellech, ale takovych 90% je stejne poplatnych i pro ostatni zarizeni...
wray (13)|27.4.2006 11:37
este raz vdaka za odpovede a tipy, citat citat citat pomohlo, naozaj som vyriesil vacsinu z mojich otazok :)

avsak stale ma mrzi ten zvuk.
ked zapojim sluchatka do usi (akg k12p, impedancia 17ohm) tak ten sum je na moj vkus prilis (na druhej strane aj zvuk celkovo je prilis nahlas)
skusil som teda zapojit moj headset (genius HS-02F, impedancia 32ohm) tak ten sum uz je skoro zanedbatelny, ale aj hlasitost je tichsia
objednal som si porty pro (60ohm, ale to asi viete) a tak sa bojim ci zahraju aspon daco a s akym sumom...

ohladom sumu: pustim media player a dam prehravat mp3/film, stisim hlasitost mediaplayeri na nulu, (hlasitost v systeme je stale na max) a pocut sum. nielen to, pocujem v tom sume kazde tapnutie na obrazovku (ako zmenu sumu) pripomina mi to cosi ako ked je lacna cinska zvukovka v pc a pocujete kazdy pohyb mysi... najhorsie na tom je, ze ked stisujem hlavnu hlasitost (tou ikonkou v modrom paneli hore) tak je hladina sumu stale rovnaka.

mozno len moc spekulujem a na rusnej ulici aj tak ziaden sum nepostrehnem, ale zaujima ma ci je to opat len vlastnost pda, alebo som narazil na zly kus...

dik moc

(ps pisal som tu tento prispevok uz vcera ale nejak sa nezobrazil, tak sorry ak sa objavi dvakrat)