Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ako na komixy na pda?

wray (13)|25.4.2006 15:54
Ahojte, tak som sa stal cerstvym majitelom PDA, a nakolko som si zariadenie kupil primarne na knizky/komixy zaujima ma ako na to.

Doteraz som cital knizky na mobile, skonvertovane do obrazku a rozmyslam ci je toto dobra volba aj na pda (rad by som vyuzil co najviac miesta na displayi, a screenshoty ebook readerov nejak nevyzeraju true fullscreen) existuje nejaky reader co mi na obrazovke zobrazi naozaj len samotny text, maximalne cislo stranky v rozku a ovlada sa to tym jostickom dole?

(sorry ak je to hlupa otazka, ale je to moje prve pda nikdy som s tym nerobil, a na google na mna vyskocilo mnozstvo programov, neviem sa rozhodnut aky zvolit)

a kedze mam VGA pda tak som mysel ze snad aj komixy by sa mohli dat na tom citat. na pc existoval program cdisplay ale google nasiel diskusie kde len tvrdia ze sa to nehodi kvoli malemu rozliseniu, ale ja verim ze 640x480 je dost (prip polezato) na to aby bolo daco vidiet - neexistuje nieco take?

dik moc za kazde napady a rady
Saman_ce4you (1451)|25.4.2006 16:03
Ful screen umi snad kazdej ebook reader..
Pokud mas komiksy ciste jako obrazky, tak ti staci nejakej prohlizec obrazku, a na to se podivej do sekce sofware..
beecher (9270)|25.4.2006 16:40
Na eKnihy tady je dostatecne diskuzi, ale napr. mnou pouzivany MobiPocket Reader jede bez problemu fullscreen, presne jak specifikujete, tedy text pres celou obrazovku a vpravo v rohu cislo stranky...
wray (13)|25.4.2006 18:11
dakujem za odpovede... a co sa tych komixov tyka mal som na mysli cbr/cbz format (co su vlastne nascanovane jpgy spakovane do raru/zipu)

sorry ze som lenivy si to hladat sam, ale existuje taky prehliadac obrazkov ktory pojde opat vo fullscreene s tym ze si nastavim zoom tak aby bola fit width a skrolujem obrazok len vo vertikalnom smere?

predstava je takato:
mam obrazok povedzme 2000x1280 pixel
otocim si pda tak aby som videl 640x480 (nalezato aby som videl co najviac)
soft ktory hladam by mal zobrazit obrazok tak ze si ho vhodne zmensi teda konkretne v tomto pripade na 1000x640... (zaroven ho ako keby otocil, kedze aj ja som otocil pda...)
z obrazku mi zobrazi iba onych 640x480 s tym ze si zvysok "doscrollujem" nadol... idealne tak ze klikanim joystiku ide obrazok dole, a ked obrazok skonci proste sa zacne zobrazovat dalsi v poradi v danom adresari...

uff dufam ze sa da predstavit co by som rad (ono je to presne to co robi cdisplay na pc)

uplne teoreticky by som mohol aj ja sam skonvertovat vsetky jpgy na 640x??? pixel ale ako vravim kvanta komixov su dostupne prave v cbr/cbz formate, tak verim ze nieco take existuje. na internete som zachytil par diskusii kde preberali ze 320x240 je na taketo veci nevhodne, ale to bolo davno a verim ze komix v 640x??? by mohol byt citatelny aj na 3.7" displayi...

este raz vdaka za tip na ten MobiPocket Reader
wray (13)|2.5.2006 11:35
Uff tak po tyzdni patrania sa mi nepodarilo najst vhodny prehliadac komixov :( a tak sa opat obraciam o tip na Vas.

Existuje prehliadac obrazkov na VGA rozlisenie, ktory bude fungovat vo fullscreen? Pripadne taky co dokaze prehliadat cely folder, teda zobrazi obrazok, a ked stlacim nejake tlacitko zobrazi nasledujuci obrazok vo foldri...

Ukazalo sa totiz ze moje poziadavky predtym boli prehnane :) a nic take co potrebujem som nenasiel, tak som sa zmieril s tym, ze si obrazky budem musiet resiznut na desktope, ale nejak sa mi nedari najst ani len jednoduchy VGA prehliadac do fullscreen. Ten defaultny na ASUSe to sice dokaze, ale nema funkciu ze ked stlacim tlacitko natiahne dalsi obrazok v adresari...

Dalsia vec co ma prekvapila je ze sa mi nepodarilo najst VGA prehliadac na PDF... To si robi Adobe srandu??? Nasiel som nejake RepliGo demo, ale ani toto nefunguje podla mojich predstav, lebo aj ked vie prezerat skonvertovane pdf, nedokaze ich zozoomovat poriadne. (chcel som to zneuzit a pozerat aspon pdf komixy, ale aj to marne ;(

Nejak celkovo mam pocit ze na VGA display toho softu az tolko nie je :( Vsak uz je to tu par rokov, tak preco na to nevyvijaju nic?
beecher (9270)|2.5.2006 12:20
Jako prohlizece obrazku doporucuji xnView pro Pocket PC (free) nebo Resco Photo Viewer (placeny).
Pokud si nainstalujete nejakou Javu pro Pocket PC, tak je nejaky univerzalni prohlizec comic booku Jomic napsany v Jave, mohl by chodit i na PPC.
Na PDFka je bud originalni Acrobat Reader pro PPC 2.0 nebo ClearVue PDF of Westteku...
wray (13)|3.5.2006 10:22
xnView je excelentny, presne toto som potreboval na obrazky! neviem preco mi nefungoval predtym tak ako som chcel, kazdopadne najnovsia verzia ktora je na strankach autora dokaze prezerat obrazky vo fullscreene, a ak sa na desktope resiznu na rozmer 640x??? a prezeraju sa v original size tak sa to DA pouzit na komixy...
dakujem velmi pekne za tip, fakt mi to pomohlo!

resco photo viewer skusim najst demo a potom napisem dojmy...

co sa javy tyka tak nejak som jej instalaciu asi nezvladol :( mohli by ste mi prosim priblizit ako nainstalovat javu na pocket pc? javu na ppc som nasiel iba za poriadne vysoke ceny (1000usd :o) takze neviem ci je to to co hladam. na nejakom fore som sa docital ze IBM J9 je tiez fajn, ale aj ta stoji par dolarov a demo som nenasiel - nechcem nic kupovat kym nevyskusam ze na tom fakt komixy idu... nakoniec som nasiel akusi free Mysaifu JVM, co som aj nainstaloval ale bohuzial v nej nesiel jomix :((( takze - co robim zle? resp. ako a aku javu nainstalovat aby v nej jomix isiel, mate niekto skusenosti?

adobe acrobat ppc 2.0 je (aspon u mna) qvga a teda miesto pismeniek vidim len svetlosede pasiky. to ma DOST rozculuje, lebo potom to treba poriadne cele zvacsit a ked je to zvacsene tak uz ani zdaleka nevojde dostatocne mnozstvo textu an obrazovku :EEE opat - robim nieco zle, alebo adobe proste nevie vyuzit vga?

ClearVue som taktiez este nevyskusal, ked ho najdem napisem dojmy...

este raz dik za ten tip na xnView - vynikajuci prezerac
beecher (9270)|3.5.2006 12:24
Java na Pocket PC

IBMacka Java - clovek se musi zaregistrovat pro download, podle tohoto clanku by to snad i melo byt zadarmo... Kdyby ne, tak na Handangu se to da koupit za USD 5.99, pripadne i tam stahnout trial verzi. Uprimne, je to trochu zamotane, snad to nejak projde...

Dalsi z rady free JVM je Superwaba.

Ad Acrobat Reader: Bohuzel, PDFka ctu pouze na PC, takze vic bohuzel nevim...
phaeton_esc (261)|9.6.2006 22:50
dneska sem zacal resit stejny problem - cbr reader pro ppc. jedine co jsem nasel je toto reseni :[CODE]http://www.mobilitysite.com/forums/archive/index.php/t-10548.html[/CODE]

jine reseni nez cbr soubory rozpakovat a jpg z nich vytahat asi nebude