Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 36

Téma: Recenze Socket Bluetooth GPS Receiver

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od NUNY
    .. A jistě nejen já , že JirkoP , ty by ses musel vracet k nabíječce ještě než bys dorazil na konec vaší ulice...
    Pravda moje baterka za ty 3 mesice intenzivniho pouzivani opravdu hodne zkusila ( prestoze je vetsinou i na nabijecce ), ale na konec ulice by urcite vydrzela ( ona ta nase ulice neni zas tak dlouha).

Ja bych pridal jeste jeste tyto dva nazory :
    - Bluetooth GPS je mozno je pripojit i k jinemu zarizeni ( pridelana GPS kabely nastalo nekde pod pristrojou deskou auta z ni vlastne udela jednoucelove zarizeni, ktere nelze uz pouzit pri chuzi, tuto variantu je mozno si uz provest na profesionalni urovni primo v automobilce - bohuzel ale za poradny balik penez)
    - bezdratove pripojeni je bezdratove pripojeni se vsemi klady a zapory

Volba je na kazdem z nas, kdo si chce toto zarizeni poridit. A VO TOM TO JE.

Nejlepsi varianta by byla, kdyby to GPS vyrobce integroval primo do pristroje. V mem pripade do DATAPAHONE2.

Ja se spis priklanim k Bluetooth variante, tak jako vetsina hlasujicich v teto ankete.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Hezky se nám to rozjelo, jen tak dál. A musím reagovat na Nunyho.

Vystřídal jsem několik ručních GPS přístrojů již v dobách skalních, přínos PDA do této oblasti znamená velký posun vpřed. A maličkost, jako je přijímač s Bluetooth jej posunula na hranici snů. Prostě kdo to nevyzkoušel...

Nesouhlasím s výčtem negativ uváděný v neprospěch BT. Kdo se zbavil neustále překážející kabeláže, za cenu snad vyjímečné ztráty spojení nebo nemožnosti použít BT zrovna na něco jiného, ví o čem mluvím. A není nic jednoduššího, než navigaci shodit a připojit se na net. Praktikuji při každé služební cestě, zvlášť když nemusím řídit.

Řekl bych, že nikdo s žádným přijímačem neprohloupí, každý si nejspíše vybere podle svého gusta, jak má hluboko do kapsy a jaký je magor (v tom dobrém slova smyslu ).

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

For JirkaP
    Tak když jsem dnes jel do kanceláře, tak jsem se na tu vaší ulici byl podívat a musím se ti fakt omluvit, na její konec se bez nabíječky klidně dostaneš.
    Pro nezasvědcené jen doplňuji, že Jirka P bydlí v ulici, kde mu z jednoho konce na druhý stačí běžně prodávaný pětimetrový prodlužovák na 220.
    Takže vlastně baterii vůbec nepotřebuje. Navíc ho potěším, že se dají koupit i 50m prodlužováky a to by se mohl podívat i za pár rohů, a až zjistí, ( a já tak nějak tuším, že už to ví) že může jednotlivé prodlužováky napojovat do sebe , bude to hotový cestovatel.

Jinak tu připomínku o montáži automobilkou beru od Jirky ( přeci jen ho znám od malička a je to můj kamarád) s rezervou ( sám jsem ho několikrát ošetřoval, když se vážně poradil šroubovákem).

Jestliže vyloučím DICOTU na sklo, je mnohem větším problémem jak přidělat držák na PDA do auta. Není to problém zda to svedete nebo ne, ale jak to udělat, aby se nikde neválely kabely a hlavně se nemuselo vrtat do přístrojovky. To je dle mého ten hlavní problém.

Řešením je firma, která dělá jednak držáky pro většinu typů aut, která se nacvaknou do ventilace a nebo druhou řadu, která se přičroubuje na stávající šrouby pod nebo na přístrojovce daného vozu.

Zkoušel jsem obojí a jako lepší , byť pracnější je tan na ty šrouby. Velkým problémem toti jsou vibrace a jelikož ten držák do ventilace je z plastu, není tak pevný jako ten šroubovaný, který je kovový.

Jinak pro výborné programátory ale mizerné kutily ( nechtěl jsem tě JirkoP jmenovat) je na stránkách výrobce pro každý typ vozu obrázek, kde je jasně vidět jak držák přidělat na přístrojovku.

For PAULUS

Právě s tím občasným rozpojováním bych u bluetooth byl velice opatrný.
    Malý příklad :
    V Čechách je jediný asi rozumně použitelný soft PocketKIm a ten zdaleka není ideální
    - dosti nepřesný
    - občasný výpadek signálu GPS. Nejprve jsem si myslel , že je to dané aktuální polohou vozu , ale když Pocket hází 0 SAT a na tom samém PDA ukazuje VITO navigator 4 SAT i s jejich polohou na orbitě, tak je asi potíž v PocketKimu. Fakt je , že to za chviličku zase naskočí, ale já si sem alespoň jist, že GPS je spojená s PDA a ne že má právě výpadek bluetooth.

Jak jsem psal v mém rozboru, stejně se kabelů nezbavíš :
    PDA máš asi napájený z cigaretáku a bluetooth GPS taky a to jsou dva dOST PŘEKÁŽEJÍCÍ KABELY.
    Jinak tu námitku přenostitelnosti GPS na jiné zařízení beru, ale kdo má na PDA a notebbok ten by mohl mít i na to, aby si dal pevnou GPS do auta, nemyslíš.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Nechci z tohoto tematu udelat frasku, protoze je to tema ktere opravdu stoji za to, ale musim na narazky od NUNY reagovat ( bude to kratke a v bodech).

- nakupem novych pristroju s novema technologiema podporujeme jejich vyvoj a rozvoj coz je podle mne to nejdulezitejsi

- vyuzivanim novych technologii si samy ulehcujem zivot. Vzdyt i ty NUNY pouzivas Bluetooth sluchatko a libujes si jak je to parada nemit sluchátka pridelana kabelem k pristroji a pohybovat se volne po kancelari.
    - a pro Ty co jsou mene zrucni a hrozi u nich poraneni sroubovakem, nebo Ti co si nechteji sami rozebirat v novem aute pristrojovky ( muj pripad ) bych navrhl autoservis, kde jim to urcite radi namontuji ( bohuzel vsak za penize ) a ne se jim posmivat
    - a pokud budu mit Bluetooth GPS tak ji mohu pouzivat v aute, na kole ( to vsak neni muj pripad ) tak i pri chuzi. Proste vsude kde je potreba, a propojovat se se vsemi zarizenimi ktera to podporuji. Pokud vsak budu mit napevno pridelanou GPS nekde pod pristrojovou deskou auta, tak mam smulu.

Proste Bluetooth GPS je lepsi nez ta na kabelech.

PS : Kdyby nebylo bezdratu nebyly by ani mobily a vsichni bychom byli u TELECOMU na dratech. To by byla teprve hruza. :sarcastic:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

No Nuny zase nemohu souhlasit
    Žádný z těch problémů (s výjimkou zpackané mapy u PocketKimu-o tom jsem se už rozepsal jinde dost), se mně netýká. Je to asi problém tvého zařízení.
    Můj nyní používaný FS Loox 610BT žádnými ztrátami spojení s GPS netrpí, díky BT Socketu je přenosová rychlost 38400 baud a tebou uváděné výpadky signálu jsem za několikaměsíční a častý provoz nezaznamenal.
    Pro napájení je u obou přístrojů stejný konektor, takže mám vlastně dva síťové napaječe a jeden automobilový (přibaleno u Socketu, včetně držáku do auta), nabíjím vše před cestou doma.
    Loox ale vydrží běžet s navigací a podsvětlením až 9 hodin (při vypínání displeje až dvojnásobek), takže v autě mám napaječ jen pro jistotu v tašce.
    Sbalit celou soupravu při opuštění vozu a opětovná instalace je otázka pár vteřin.
    V terénu mám placaťoučký Socket v kapsičce u košile, ani o něm nevím. Jen škoda, že neumožňuje záznam prošlé trasy, a tak na kole mám na řídítkách ještě Garmina Vistu a večer si pak v TTQV promítnu projetou trasu. Kdybych sem uměl vložit obrázek svých říditek, tak... No je to fakt magořina.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

for Pauluss
    to bylo myšleno na JirkuP, ale ty musíš být stejně ujetej jako já, a to mně fakt těší.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Narazky od NUNYho jsem pochopil. Jeste, ze se NUNY nerozepsal o mych cyklistickych zazitkach.

Je tu vsak nekdo kdo ma zkusenosti Bluetooth GPS ve spojeni s MDA2/DATAPHONE2 a dokazal by se podelit o pripadne zkusenosti z terenu.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Tak jsem si dal tu práci, abych náhodou Nunymu nekřivdil, a monitoroval jsem stabilitu spojení GPS Bluetooth s PDA v celodenním provozu.
    PDA na stole v kolébce, napájené ze sítě, GPS BT bez napájení a bez kabelu za oknem, program VisualGPSce.
    Nemohl jsem se tomu moc věnovat, občas jsem jsem na to mrknul a opravdu, asi po čtyřech hodinách se to stalo. Program hlásil výpadek synchronizace i když viděl přesně čtyři satelity (zbytek byl odstíněn budovou). Tak jsem se šel podívat za okno co signalizuje přijímač a i ten hlásil výpadek. A taky mi došlo, že totéž jsem zaregistroval už s ručním Garminem, ale nikdy jsem tomu nevěnoval pozornost, protože po chvilce se vše vrátilo do normálu.

Tak mě napadá, zdali to není normální technický výpadek systému, protože zrovna dost sněžilo, nebo dokonce záměr provozovatele na civilních frekvencích, jako protiteroristické opatření, které nahrazuje už nefungujjící SA. Spíše bych se však klonil k těm atmosférickým poruchám. V lijáku v lese je GPS prakticky nepoužitelná (to ale nevidí žádný satelit), zažil jsem na vlastní kůži.

Závěr tedy zní jednoznačně ve prospěch kvality BT spojení, ani jednou za cca 10 hodin spojení nezkolabovalo, o tom ostatním se dá zatím jen spekulovat.

Jen ještě dovětek pro zajímavost, zkoušel jsem dosah BTGPS-PDA. Výrobce (Socket) uvádí až 100m ve volném terénu, zkoušel jsem v budově přes dvě zdi, výsledek byl odhadem přes 25m s odšroubovanou anténou na Looxu. K čemu je to dobrý? Snad nejenom pro demonstraci a monitorování GPS programů v odstíněných prostorech. Potvrzuje to i uváděnou stabilitu spojení.

For Nuny: tobě bych asi i půjčil Socket na testnutí abyses taky chytil.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od pauluss
    For Nuny: tobě bych asi i půjčil Socket na testnutí abyses taky chytil.
    Jsem pro. Aspon by NUNY poznal co to je TECHNICKY POKROK.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

For Pauluss
    Díky za nabídku, vzhledem k tomu, že vlastním několik obchodů s elektronikou, a často jsou našimi dodavateli i firmy, které mají v sortimentu nějaké to PDA příslušenství, není pro mne až takový problém si něco na otestování zapůjčit.
    Asi před desetim dny jsem si hrál s bluetooth GPS tuším BLUE i nebo iBlue a na základě tohoto testíku jsem si nakonec koupil kabelovou.
    V žádném případě ale neříkám, že to nechodilo, jen jsem prostě na základě zvážení všech pro a proti ( viz můj předchozí příspěvek) zvolil jiné řešení.
    Navíc u tebe odpadá vzhledem k tomu, že máš LOOXE ten můj argument s bluetootk sluchátkem. Tuším, že si v autě voláš nějakým mobilem.
    MDA II je výborný přístroj, ale samozřejmě to není z X důvodů v otázce telefonování, resp. ovládání telefonu srovnatelné s klasickým mobilem. Před tím jsem měl 7110 a s tou jsem dokázal jednou rukou ovládat úplně vše, což u MDA nejde ani náhodou.
    Typickým příkladem je právě JirkaP

for JirkaP
    Tobě se teda fakt divím, protože si dobře pamatuju, jak si se svojí 6210 ještě nedávno klidně volal z auta. A to i s přihlédnutím na to , že jsi řidič začátečník.
    Od okamžiku, kdy máš MDA II tak když ti někdo zavolá, tak nejsi schopen říci že hned zastavíš. Konkrétně pro tebe byl bluetooth handset do auta naprosto ideální, jinak musíš používat buď manželku nebo druhý telefon. Tak kde pak máš ten pokrok a moderní technologie ????
    A už vůbec na mne speciálně nechoď s větama , že koupí drahých nových technologií podporuješ jejich vývoj. V mojem byznysu tuhle větu od různých firem slýchám dost často, ale je to jen berlička, protože jen trh a zájem zákazníka ( a ten je dán poměrem cena vs. užitná hodnota x marketingová podpora) rozhoduje o tom , zda ten který produkt je dobrý či ne.

EPILOG :
    Můj rozbor nevznikl jako rozsudek nad technologií bluetooth, ani jako temnářské trvání na dogmatech kabelové verze. Chtěl jsem jen , aby každý kdo uvažuje o GPS nepřemýšlel jen o tom, zda GPS ano či ne , ale aby se důkladně zamyslel nad tím jaké provedení si nakonec koupí, co získá a co ztratí.
    Teď ale musím fofrem dodělat daně, jinak si budu muset nastavit na GPS trasu DOMOV - vazební věznice. Ještě že jí máme u nás ve městě.

for PauLUSS
    Příště navrhuju probrat mapy, máš nějakou zkušenost s TOM TOM navigatorem 2, který umí 3D pohled na situaci před autem ??

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Tak, nejdříve bych chtěl apelovat, aby tyto stránky zůstaly stravitelné pro širokou obec a nestaly se dialogem několika jedinců, jak se už v některých tématech stalo obyčejem, tak se budu snažit ) .

Ale k věci. Zdá se, že funguje nějaká telepatie, protože včera večer jsem se rozhodl opustit drahého PackalKima (ale kam s ním?) a jít do TomToma 3 Navigatora. Vypadá velmi dobře, je zhruba ve stejné cenové úrovni s PK, ale kvalitativně o třídu výše, ne-li úplně někde jinde. Navigace až do úrovně adresy, zvláště v neznámé zemi, je neocenitelná. Mám zkušenosti s Quo Vadisem, to ovšem musím mít při ruce, nebo na sedadle notebook. Nechci tu opět polemizovat o cenách softu, ale Sunnysoft za Toma žádá nekřesťanských 6700, což je oproti nabídce na Tomových stránkách o 2kKč více (s dodací lhůtou 2-3 týdny????). Takže asi nezbyde, než složitě hledat cestu jak to zaplatit dealerům např. v Německu, protože ani tam to bezhotovostně přímo nejde. Neumí někdo poradit jak to dělat jednoduše?

Ovšem kvalita se se dá zjistit většinou až po nějaké době. Ozve se uživatel TomToma Navigatora? A kdo ví, bude umět naši krásnou vlast?

A for NUNY jeden paradox na závěr. Ačkoliv v soukromí vášnivý vyznavač nových ( i bezdrátových ) technologií, odmítám zabezpečovat naše kulturní dědictví bezdrátovými systémy a vyžaduji metalická vedení.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od pauluss
    Tak, nejdříve bych chtěl apelovat, aby tyto stránky zůstaly stravitelné pro širokou obec a nestaly se dialogem několika jedinců...
    Souhlasim. Prave pred chvilkou jsem se vratil z predvadeci jizdy na kterou mne vzal kamos NUNY. Instalaci GPS i drzaku provadel sam ( alespon to tak tvrdil ) za pomoci kabelu. Bluetooth pouziva pro spojeni se sluchatkem. Jelikoz provadi hodne tefonatu behem jizdy, tak je to pro nej opravdu asi to nejvyhodnejsi spojeni. Hlavne odpada problem s dobijenim.
    Pro pripadne zajemce, kteri si budou provadet sami montaz drzaku PDA jedna rada na zaver. Nepridelavejte drzak doprostred auta, kde ja autoradio - ovladání topeni ( vetsina fotografifi s GPS navigaci ve spojeni s PDA ) tam je sledovani displeje velmi nepohodlne a nepraktické. Nuny pridelal drzak hned vedle pristrojové desky napravo a malinko nahoru. A podle mne nemohl najit lepsi misto - pri sledovani silnice pred sebou staci pouze malinko kouknot nize a vse vidite na displeji jako na dlani

for NUNY: Dik za predvadeci jizdu

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Cetl jsem ted v diskusi o GPS, ze MDA bluetooth neumi dve zarizeni naraz (treba sluchatko a GPS). Nevi nekdo proc a nejde to nejakym softem obejit? Diky

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Zatím to nejde, protože Bluetooth umí obsluhovat současně pouze jeden zvolený com port.
    Teoreticky to možné je, třeba nám vývojáři časem nabídnou softwarový multiplexer, který by za cenu snížené kvality přenosu zvuku na jedné straně pro sluchátko, na druhé straně méně častého obnovování dat z GPS umožnil obojí.
    U GPS by to nijak zvlášť nevadilo, u zvuku by to asi způsobilo značné zhoršení srozumitelnosti.
    Co na to programátoři ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

A co třeba mit připojene latentně oboje - normálně aktivní GPS a při aktivaci tel. aplikace automaticky odpojení komunikace s GPS a zapojení sluchatek, po skončení aplikace telefon automaticky zase odpojit sluchatko a zapojit komunikaci s GPS.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Recenze Think Outside Stowaway Universal Bluetooth Keyboard
    Od Pavel Koza v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 59
    Poslední příspěvek: 16-01-2008, 18:07
  2. Recenze iTech Bluetooth Virtual Keyboard
    Od PavelR. v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 24-07-2005, 16:04
  3. NaviLock GPS Bluetooth Receiver BT-318
    Od VILIAM_ce4you v sekci Zbývající značky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-02-2005, 14:46