Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS a LOOX N520

Luke288 (21)|24.4.2006 16:12
mam problem jak s navigaci TT tak s GPS Locatorem. u TT se sice GPS rozblika, ale nechyti signal a u GPS locatoru se vubec nerozblika. dnes jsem byl u prodejce, ten tam neco nastavil, ale ze prej v krame neni signal(logicky) a venku ze to bude OK. za celej den se jeste ani jednou nechytil. jake ma byt spravne nastaveni portu u programu a u hardwaru a jaka ma byt nastavena rychlost aby to fungovalo? predem dekuji.
frogale (447)|24.4.2006 20:40
Mam FSC N560, me tedka GPS lokator zacal hlasit nejakou nesmyslnou chybu o nepodporovane instrukci nebo co.. pomohl mi az kompletni hard reset.. jinak az moc castokrat na muj vkus se stava, ze se diodka integrovane GPSky nerozblika a program (Lokator i TT) nenajde signal.

Jinak aby tahle zprava k necemu byla, tak u N560 je spravny port COM8 a rychlot 9600 (treba to budes mit stejne).
Luke288 (21)|24.4.2006 21:02
no me se TT rozblika ale Lokator ne. asi ho pudu reklamovat, nefunguje ani na ten COM8. nejde to GPS ovladat nejak manualne?
frogale (447)|24.4.2006 21:34
Zkus vypnout polozku v Nastaveni > Beam: "Receive all incoming beams" pokud ji mas zaskrtlou.. me to s ni neslo a sam Locator nekdy rekne, ze je to potreba udelat kvuli nejakemu sdilenemu portu myslim.
Šeba_oldd (1184)|24.4.2006 21:35
Je pravdou ze vse se chova z pocatku tak nejak nestandartne divne - nevim cim je to dano.
cize ad 1. nesmi byt zapnuto IR jinak to fungovat nebude.
Pokud jste provadeli nejake nastaveni gps - doporucuji HR jednou jsem take nastavoval ale ackoliv jsem mel nastaveno dobre zarizeni jsem nerozbehal.
Po HR instalovat Tom Tom.
Spustit a prejit na:
Zmenit predvolby
Zobrazit stav GPS
Konfigurovat
vybrat - Ostatni kabelová zařízení
Nastavit rychlost 9600
Com 8
Dat zarizeni tak aby videlo na oblohu - nejlepe volne prostranství (okno muze a nemusi stacit) a trpelive cekat - treba i vice jak 5 minut.
Dalsi starty zarizeni jiz funguji rychleji a jdou i v mistnosti - alespon u 560 u 520 tomu tak nebylo.
NIC JINEHO NA ZARIZENI NENASTAVUJTE v nastaveni gps neni treba nic menit a doporucuji nic nennastavovat ani nemenit.
Luke288 (21)|24.4.2006 21:45
asi lama dotaz, ale ten LOOX je tatovo a ja ho zkousim jenom rozchodit. jak se dela hard reset na LOOXech?
Šeba_oldd (1184)|24.4.2006 21:56
Koukni se SEM muj prispevek - jen upozornuji ze pich znamena pich a ne drzet stylus v dirce ale drzet jen tlacitka:) Tema jsem pred casem zamknul a ted jiz nemam moznost to opravit jelikoz jsem byl zbaven moderovani - bez vystrahy:D
Luke288 (21)|24.4.2006 23:21
tak uz to chodi, vubec nevim jak sem to rozchodil, ale hlavne ze to jede
Deawo_ce4you (36)|27.4.2006 16:36
Nevím čím to je, ale po čase asi tak 14 dní mi vždy přestane GPS fungovat, nebliká prostě nic. HR to vždy vyřeší, ale nebaví mě pořád ho resetovat. Nevíte kde může bejt problém?