Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

AXIM X51V + jakákoliv CF GPS funguje někomu ?

Kejml_ce4you (4)|24.4.2006 12:31
Dobrý den,

pořídil jsem toto PDA a zkoušel zprovoznit CF GPS Navilock N206 se SW Tom Tom 5.21, která známému běží v PDA bez problému. Bohužel máme rozdílné verze OS (kamarád má W2003 mobile a já W 5.0). GPS přijímač se chová velice divně, ale v jednom SW se nám podařilo nastavit komunikaci mezi PDA a GPS receiverem zprovoznit. Tom Tom ale pořád hlásí "Chybí GPS modul" ať děláme co děláme.

Pokud někdo používáte jakékoliv CF GPS v tomto PDA, napiště prosím zkušenosti, protože mi na poště leží balík s NaviLock GPS NL-306C Compact Flash SIRF III a nevím jestli to spolu bude komunikovat a jestli to dokážu nějak rozchodit. Pročetl jsem hromadu diskuzí a všude narážím na podobné dotazy, ale nikde žádná odpověď. Má prosím vás někdo zkušenost ? Díky moc !
Kejml_ce4you (4)|27.4.2006 15:25
To tady vážně není nikdo, kdo by v tomhle stroji používal CF GPS ? To jsem jediný magor na zeměkouli nebo co ? :D

Tak dobrá ... a co vy na otázku : Kdo používá CF GPS na jakémkoliv PDA se systémem Windows Mobile 5.0 ? Chodí to někomu ? Nevíte někdo co upravit, nainstalovat apod. ? Už asi týden pročítám hromadu diskuzí na aximsite a různě jinde, ale kde nic, tu nic ...
Redcar (35)|3.5.2006 22:52
Dneska jsem otestoval na nově pořízeném Aximu X51v CF GPS BC-307 (má Sirf II) s aplikací VisualGPSCe na COM4. Prošel jsem se s tím po balkoně a po několika minutám to zafixovalo pozici. Asi to bude bez problémů.
Kája_oldd (759)|4.5.2006 00:08
Mě nende syson na dellíku, resp jejich GPS memory...ale to je bohužel tím, že se výrobce odhodlal nevydat ovladače na WM5, a na majl s dotazem, zda-li plánují podporu nedošla, zcela samozřejmě, žádná odpověď:)
Kejml_ce4you (4)|6.5.2006 11:11
Já jsem s tím CF NAVILOCKem měl jediný úspěch v GPS INFO. Ve všem ostatním to nechtělo fungovat. Chovalo se to celkově divně. Např. po zasunutí toho CF GPS se rozsvítilo a začalo se synchronizovat, aniž bych měl puštěný nějaký SW, který by z toho GPS požadoval data. Ikdyž jsem vypnul volbu "Spravovat zařízení GPS automaticky" stejně ta GPSka pořád jela a žrala baterku, ikdyž nebyla používaná.

Na závěr jen připíšu velmi positivní zkušenost s obchodem cybex.cz . Před tím, než jsem tu GPS pořídil a zaplatil na dobírku, jsem tam volal a sdělil jim mé obavy z toho že to nepojede. Někdo mi řekl, ať to normálně rozbalím, odzkouším a do 14 dní pošlu zpátky a že mi vrátí peníze nebo si připlatím a koupím BT GPS. Jenže ta GPSka přišla zalisovaná v umělohmotném obalu a já to musel rozstříhat abych se k ní dostal. V obch. podmínkách má cybex uvedeno že zboží musí být nepoškozené v nepoškozeném obalu, tak jsem měl trošku obavy. Jaké bylo ale mé překvapení, když přišel člověk z reklamačního, to si nedokážete představit. Řekl jsem mu mé story a on za 10 minut přišel s dobropisem a na pokladně mi vrátili peníze a objednali nové GPS, které bohužel zrovna nebylo skladem. Tak tohle mě velice mile překvapilo a jsem rád, že existují i obchodníci, kteří dodrží co slíbí. Děkuji lidem ze Cybexu a rozhodně můj příští nákup bude opět právě tam !

beecher (9270)|6.5.2006 11:45
Jistě, pokud je zařízení v obalu, který není možné vrátit do původního stavu po vybalení, vztahuje se na vrácení zboží pouze ta první podmínka, tzn. že vlastní zařízení nesmí být poškozeno.
Redcar (35)|8.5.2006 11:12
Myslím, že CF GPSky obvykle neobsahují žádnou inteligentní logiku pro šetření baterie (sleeping mode). Prostě, když je zapojena ve slotu, tak si z něj vezme co potřebuje a hotovo. Aby byla kdykoliv schopna poskytnou souřadnice, musí GPS neustále komunikovat se satelity - i když jen pasívně jako příjemce. A navíc - původně byly tyto GPS navrženy spíše pro použití v PCMCIA slotech notebooků, kde jsou silnější baterie ;) .
Kejml_ce4you (4)|8.5.2006 23:35
[QUOTE="Redcar"]Myslím, že CF GPSky obvykle neobsahují žádnou inteligentní logiku pro šetření baterie (sleeping mode)...[/QUOTE]

Není tomu tak, jelikož jsem měl možnost to vyzkoušet u známého (ASUS MyPal + Navilock CF tuším 206) a ta GPS nejela do té doby, dokud po tom COM portu nehrábnul nějaký SW, který na tom portu hledal nějaké zařízení, tedy nějaký navigační SW, který ten COM port měl nastavený. Do té doby prostě ten GPS receiver nejede a nežere baterku, což je docela podle mě vychytávka ... Bohužel s WM 5.0, kde je něco jako plug and play :) se to rozjede hned a funguje to jako Hadimrška, který když se rozjede, nezastaví ... :) Škoda jen, že to evidentně fungovalo, chytalo satelity atd. akorát to nechtělo jet v žádném navigačním softu ... ale to je naštěstí u GPS jen taková drobnost ... :-)))) hehe