Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox N520 - problem s GPS pres virtualni port

martin.eu (6)|24.4.2006 09:47
Zdravim,
mam nasledujici problem s navigaci pomoci integrovane GPS a TomTom (v5.21): kdyz nastavim v TT primo HW port GPS (COM8, 9600bd), chyti se TT okamzite a navigace je bez problemu. Kdyz ale v TT nastavim virtualni port (na COM5, 9600bd) tak se TT nechyti a hlasi "Chybi zarizeni GPS". Pres virtualni port nabehne TT jedine tehdy, kdyz pres spustenim TT spustim FS GPS Locator, chytim druzice, vypnu Locator a az potom spustium TT. Uplne stejne jako TT se chova i GPSDash (ten mam jen demo). Prohledal jsem na vsechny mozne diskuze, ale nikde se o tom nepise ... pripada mi to jako by TT neumel udelat cold start GPS pres virtual port.
Netusite nekdo cim by to mohlo byt ?
gombizak (0)|30.7.2006 21:54
mam stejny problem, reseni jsem ale neobjevil.. :((
v.koutensky (97)|31.7.2006 08:28
taky jsem nad tim drahnou chvili hloubal, a dopadl jsem jako zemedelsti pracovnici u Chlumce. Mam sice N560 ale problem uplne stejny.

Pavlos_2004 (147)|31.7.2006 08:45
Mě se povedlo rozchodit virtuální port s SW PortSplitter.GPSauto běžel na COM6 a TT na COM9 ( ty hodnoty jsem si samozřejmě nastavil v PortSplitteru). A navíc PortSplitter je FREE.

Pokud si nastavíš virtuální port přímo v záložce GPS, tak to nefunguje. Loox si prostě s Microsoftem asi moc nerozumí :D .