Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

vhodný program pro PDA WM2003 - obchodní cestující

jo_ce4you (34)|23.4.2006 22:31
Ahoj, hledám vhodný program pro obchodního cestujícího, něco jako správce kontaktů + databáze výrobků. Přijdu v programu najdu kontakt, otevřu databázi výrobků, vyberu potřebné a konečně udělám objednávku, dále jako finále třeba tisk na tiskárně. Ideál by bylo i v CZ ale když nebude nic se nedá dělat. Jen mi nedoporučujte excel - to bych si neuměl napsat :-((
topas (28)|24.4.2006 12:54
Sunnysoft mAgent (www.sunnysoft.cz)
pekro (346)|24.4.2006 17:20
jo_ce4you (34)|24.4.2006 22:52
hm chtělo by to něco lepšího než je ta databáze ale zase ne aplikaci která pracuje přes centrální server jako ten od suny
jo_ce4you (34)|27.4.2006 18:06
Hm tak to je škoda, já si myslel, že právě to je hlavní náplní PDA - pomoci s kontakty v terénu. Tak se ukažte jaké programy používáte nebo máte PDA na parádu ??!!
Marian Veselý (662)|27.4.2006 20:16
Pocket informant
beecher (9270)|27.4.2006 20:30
To jo: No, nevim, ja na kontakty mam v PDA nadstavbu Agenda Fusion, ale jinak PDA pouzivam spise na Inet, e-mail, planovani projektu atd...
Ne kazdy je obchodni cestujici... ;)

On si clovek totiz nesmi plest databazi kontaktu s aplikaci pro obchodniho cestujiciho, ta je uz rozsireni funkcnosti PDA. Zakladnim cilem vsech PDA je organizace PIM dat (PIM = Personal Information Management), tedy kalendare, kontaktu, ukolu, poznamek...
jo_ce4you (34)|28.4.2006 22:12
[QUOTE="Marian Veselý"]Pocket informant[/QUOTE]
Hm ten Pocket informant je vlastně jen vylepšený PIM. Mě jde jestě o to aby byla propojena adresářová struktura dále ještě s databází výrobků
beecher (9270)|28.4.2006 22:41
Ja bych se podival do teto kategorie programu na PocketGearu. Verim, ze si neco vyberete... ;)
jo_ce4you (34)|29.4.2006 08:12
[QUOTE="beecher"]Ja bych se podival do teto kategorie programu na PocketGearu. Verim, ze si neco vyberete... ;)[/QUOTE]
To vypadá velice zajímavě - děkuji za tip. Nikdo další?
jo_ce4you (34)|1.5.2006 12:04
tak se dívám návště¨vnost tohoto tématu je dobrá ale nikdo nedává moc aktuální tipy:-((
beecher (9270)|1.5.2006 12:10
No, asi to bude tim, ze vas prodejcu pouzivajicich PDA pro prodej zde na foru nebude tak moc... ;)

BTW A aktualnich typu jsme vam zde dali mysli ze dost...
Zdenek Malinsky (9781)|1.5.2006 13:40
V češtině určitě moc aplikací nebude. Možná by postačila excel tabulka (někdo určitě za pár piv upraví a nastaví dle tvého požadavku). Pokud pracuješ v podniku, kde je vás víc obch.cestujících, možná by bylo dobře řešit to nějak hromadně, popř. ve spolupráci s vaším IT.

Co se ti nelíbí na aplikaci od Sunnysoftu? Zkus tam zavolat a poptat se na možné úpravě. Za zeptání nedáš nic.

Kamarád z K.V. dělá také obchoďáka, ale když vidím, jak si to píše na lístečky, pak z toho dělá nějaký sumář a ten pak krasopisně přepisuje na jiný papír, aby to posléze odnesl na poštu odfaxovat, je mi ho docela líto. Ale poradit si nenechá, má svůj rozum.
jo_ce4you (34)|1.5.2006 13:59
[QUOTE="beecher"]No, asi to bude tim, ze vas prodejcu pouzivajicich PDA pro prodej zde na foru nebude tak moc... ;)

BTW A aktualnich typu jsme vam zde dali mysli ze dost...[/QUOTE]
No a já viděl na toto PDA přímo jako stvořené, už jsem dokonce viděl jednoho s jakým si profi vojenským notebookem - no hrůza. Prostě PDA je super, jen ten program. Řešení od Suny je fajn, ale potřebuji to čistě pro sebe a zas takové požadky nemám. Jen jsem si myslel že bude nějaká tabulka třeba v exelu s ceníkem (pro rychlou aktualizaci) a potom databáze kontaktů a konec. Jak jsem psal už víše: nebránín se ani "cizojazyčné" mutaci :-))
beecher (9270)|1.5.2006 18:35
Ale jiste, ja nerikam, ze PDA na pouziti terminalu k prodeji z auta neni jako delane. Je, bohuzel tady na foru asi neni tolik lidi, kteri by se tim zabyvali. Igen?
Odkazal jsem vas na kategorii v PocketGearu, vetsina programu ma trial/demo verze, tak si vyzkousejte, co vam vyhovuje a pak si dany program kupte. Vzdyt je to jenom SW, ktery se da nainstalovat a zase odinstalovat. Vetsinou...
jo_ce4you (34)|1.5.2006 19:51
[QUOTE="beecher"]Ale jiste, ja nerikam, ze PDA na pouziti terminalu k prodeji z auta neni jako delane. Je, bohuzel tady na foru asi neni tolik lidi, kteri by se tim zabyvali. Igen?
Odkazal jsem vas na kategorii v PocketGearu, vetsina programu ma trial/demo verze, tak si vyzkousejte, co vam vyhovuje a pak si dany program kupte. Vzdyt je to jenom SW, ktery se da nainstalovat a zase odinstalovat. Vetsinou...[/QUOTE]
Igem - :-) ,no to víte třeba nemám čas na pokus omyl, ale to v žádném případě nesnižuje Vaši ochotu pomoci za což děkuji. Jen je mi divné proč má tedy titulek tak vcelku dobrou návštěvnost
beecher (9270)|1.5.2006 20:22
287 shlednuti neni zde na foru zrovna nijak velka navstevnost... ;)
jo_ce4you (34)|13.5.2006 16:04
[QUOTE="pekro"]Nebo databáze pro SpringDB
http://www.pda.estranky.cz/clanky/sprintdb---databaze-pro-pda/prodej-pres-pda[/QUOTE]
Hmm tak jsem si ten prográmek stáhnul - je to sice zdarma, ale je tam dost podstatná chyba. V objednávky nejde dát počet kolik toho prodám. A ještě jedna věc, nešlo by aby se ten záznam dal poslat v nějakém normálním souboru třeba *.txt nebo jiný rozšířený, mailem?