Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozdí mezi i-Tec BT339, GlobalSat BT 338, Navilockr BT-338 a Haicom HI-406BT

krejcak (25)|23.4.2006 12:53
Jaké jsou mezi nima rozdíly a která je nejlepší ?????
Co je vůbec zač ta Haicom ???????
Kde jsou na ně nejaké recenze (technické a manuály) ??????
Kterou bys doporucil ???????
Pcoč je Haicom lacinější než všechny starší GPS ??????
Tom&Tom (101)|23.4.2006 15:04
No osobne doporucuji ITec mam a jsem maximalne spokojen.

Jinak myslim, ze diskuse na tvoje tema vyda na desitky stranek. Jen pro predstavu tema diskuse "Jaké máte zkušenosti s GPS Navilock BT-338 / i-Tec BT 339" coz je vcelku podobne vydalo zatim na 54 stran. Asi nejlepsi bude sehnat vsechny parametry k jednotlivym produktum a porovnat je. Popripade projit diskusi, nebo se zeptat na konkretejsi dotaz.

Mej se
krejcak (25)|23.4.2006 18:31
V poctatě všechny jsou stejné pokud se nepletu, ale co mě nejvíc zajímá tak je kde sehnat odkazy na návody a důkladné recenze. A nejvíc mě zajímá ta GPS Haicom 406 proč je lacinější než i-Tec BT339 když by měla byt lepší je to tím že je to neznámá značka nebo ju neznám jeno já ??? mají stejný čip a 406 má navíc kompas tak neví.
Potřebuji v tomto tématu konkrétní věci odkazi a recenze né dohady. DÍK

Jo a ktomu článku "Jaké máte zkušenosti s GPS Navilock BT-338 / i-Tec BT 339" tak mě to připadá že debata se odvádí uplně někam jinam a zakladatel tématu se nic kloudného nedozvěděl jenom to co už stejně dávno věděl :disgusted: .
Scatman_ce4you (123)|23.4.2006 23:30
Nechci rejpat, ale tohle se fakt nevidí! To je někdo tak línej zadat pár písmen do Googlu??? Neskutečné....

Takže začnu stránkama výrobce (tech. parametry + manuály):
- Navilock BT-338
- GlobalSat BT 338
- tady třeba i-Tec BT339
- HaiCom HI-406BT

Recenze si najdi už ale sám. Doporučoval bych si projít diskuze třeba tady na Ce4You, kde se dá najít spousta zajímavých připomínek uživatelů a nakonec zjistíš, že BT-339 a BT-338 jsou po HW stránce naprosto totožné, jen má každá GPS jiný obal a jiné příslušenství a nakonec i cenu...

Testy GPS třeba tady a zajímavá diskuze i tady
krejcak (25)|24.4.2006 00:19
Konečně normální diskuze jasně a stučně žádných tisic stran a td. pokud bys k tomu dodal ještě ty recenze tak je to komplet a muže se toto téma uzavřít a vsadím se že pomože hodně lidem kteří s GPS začínají a nemůžou se rozhodnout.

Né jak téma "Jaké máte zkušenosti s GPS Navilock BT-338 / i-Tec BT 339" kde se musíš prohrabávat všelijakýma názorama a stejně se nic nedozvíš protože tam píšou lidi co to znaji tady jsi to napsal jasně a stručně i pro BLBA až na ty recenze.

Toto je hlavní důvot otevření tohoto tématu

Pořád mi uniká rozdíl mezi i-Tec BT 339 a Haicom 406. Je jasné že ty tři i-Tec BT339, GlobalSat BT 338, Navilockr BT-338 jsou v podstatě jedna a ta táž ale otázka zní co je zač ta Haicom 406 je tak dobrá nebo lepší a proč je tak laciná oproti BT339???????? zapoměli že de vývoj dopředu a ceny strých kusů se snižujou kde je ten zakopaný pes?????


Jeden ze záporů u Haicon je výdrž baterie 8 hodin je dost málo
Zase klad je ten kompas co má v sobě
Čip je stejný


A na závěr ne že bych nebyl vděčný za příspěvek, ale ty odkazi co jsi napsal snad najde i analfabet proto jsem dal do tématu že je to téma technické :cool: a ty recenze co si mám najít tak jich moc není obzvlášť na tu Haicom 406 a návody v češtině jsem zatim moc nehledal, ale vsadím se že jich moc není. Samozřejmě bych přivítal nejenom já kyby to všechno bylo v češtině
Scatman_ce4you (123)|24.4.2006 01:25
OK ;-)

K těm recenzím - ona je recenze moc pěkná věc, ale vždy je na autorovi, jak se k tématu postaví. Málokterý web dokáže zrecenzovat výrobek tak, aby ukázal všechny klady i zápory a to nezaujatě. Osobně dám více na zkušenosti lidí v diskuzích a když si něco kupuji, klidně celé dny pročítám diskuze a snažím si udělat o věci vlastní názor a představu. Protože každá druhá recenze všechno vychvaluje do aleluja, od aut přes mobily až já nevím k čemu. A pak, funkce výrobku, která vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému... Proto ty recenze nezmiňuji, protože pro mě nemají až takový význam.

K té ceně - každý výrobce si stanový nějakou cenu. Já hledám cenu vyhlédnutého výrobku vždy nejnižší na oblíbených internetových obchodech a to s ohledem na záruky. Nikdo netvrdí, že ti hned bude každý prodávat to nej za cenu pár šupů... Koukni se třeba na cenu Nokie LD-3W, taky má čip Sirf3 a oproti BT339/338 je s cenou úplně někde jinde. Otázkou je, čím je nižší cena vykoupena...

K tomu Haicomu - mě funkce digitální kompasu moc nebere, protože BT-338 z pohybu také dokáže určit azimut a rychlost a posílá to aplikaci. Takže když si v TomTom-ovi a nebo SmartMaps zapnu funkci kompasu, ukazuje to jak má. Co víc než polohu, nadmořskou výšku, směr a rychlost pro navigaci ještě potřebuješ? Proč je tak levná také nevím a tak nějak je mi to i jedno.

Jinak, čip SirfStar3 má opravdu výtečné příjmové vlastnosti, mě vydrží baterie až 17 hodin, což mi naprosto vyhovuje, v balení GPS byla jak nabíječka síťová, tak nabíječka do auta (obě používám i k mému i-Paqu), CD se softem, kožené pozdro pro GPS na pásek a EN/DE manuál. Zkrátka za tu cenu maximální výbava. Každý ale ať si vybere, co si chce za své prachy pořídit...

Co se týká informací, nedělá mi problém manuál, technický popis ale ani recenze a diskuze k výrobku v angličtině, takže české překlady ani nevyžaduju...

Po strance technické - pokud je výrobce alespoň trochu solidní, klidně napíše co nejvíc technických detailů ke svému výrobku. Přece nemá důvod něco tajit, ne? Proč je u toho Haicomu málo technických informaci, to ať si přebere tedy každý sám...

Osobně bych tedy doporučil koupit BT-338 nebo BT-339, zkušenosti s nima mají lidé dobré (nakonec, já také). Kdo chce ušetřit, ať si koupí jinou levnější GPS, ale jen takovou, která má v sobě SirfStar3. Ale pak ať si nestěžuje...
krejcak (25)|24.4.2006 01:54
Celkem ses chyt doufám že jsem tě ne nasr....l :))

Já už jednu navigaci mám Acer n 50 a GPS Nemerix NJ-1030 a mapa SmartMaps jsem spokojený(trochu byly problemy z aktualizacema ale vči už je to OK), ale budu kupovat novou GPS asi i-Tec BT339 a dokupovat mapu TomTom (a chcu qetk 9000) v podstaťe jsem byl rozhodlý, ale pak sem oběvil toto

http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail.asp?ItemID=524476&Level=331

a včil su na vážkách mám ušetřit 1500 a nebo jít do odkoušené věci BT 339
a včl babo raď
Scatman_ce4you (123)|24.4.2006 11:36
V poho, nejsem nasír.cí :cool:

Koukal jsem, že HaiCom je za necelé 3 litry. Cena je fakt dobrá a podle parametrů by měl být obdobný klasice BT-338/339. Takže je to jen na tobě, pro co se rozhodneš. Já bych třeba ten digi kompas asi nevyužil a spíš jsem bral za vyšší cenu BT-338 raději to příslušenství u ní...

Zkus tedy ještě prohledat net, zda se někde o tom HaiComu nevedou podrobnější diskuze. Ono se s SirfStar3 čipem teď začalo vyrábět spousta GPS a tady mají lidi spíš ty BT...
Surgical (2364)|24.4.2006 12:55
Rozdil v cene Haicom HI-406BT na Sunnysoftu
nebo iTec BT-339 na AHMobile je 202 Kc s DPH, coz mi prijde nepodstatne.
Haicom je se svou GPS se SIRFIII. na trhu pozdeji, musi tedy konkurovat...cim jinym, nez cenou. Funkcne, tj. citlivosti, vydrzi atd. jsem si jist, ze jde o identicka/rovnocenna zarizeni.
Oba prodejci tyto GPSky nabizeji ve zvyhodnenem baliku s TomTomem, oba hovori o uspore 1500Kc.
I-Tec ma autonabijecku s 5V kolikem, ktery pasuje napr. do redukce i-Paqu, MDA II/III a jinych zarizeni, Haicom ma autonabijecku na miniUSB konektor, ktery by mohl eventualne pasovat treba k Variu, nevim, na vlastni oci jsem nevidel.
Ten kompas z ledek muze byt pro milovniky blikatek docela fajn.

Suma sumarum, myslim, ze je to uplne fuk, kterou si clovek poridi, jeste je tu konkurence od Nokie, kterazto vychazi zatim nejlevneji.

Osobne mam i-Tec BT-339 (od rijna 2005) a nemam zatim nejmensi potrebu ani duvod ho menit.
bobo7 (10)|25.4.2006 21:18
Potreboval bych vedet jak maka bluetooth BT-339 s nokiema,nejsou nejake vypadky s komunikaci,ptam se proto mel jsem hansfree a obcas prestavalo komunikovat.Dekuji za nazory.
krejcak (25)|25.4.2006 22:20
bobo sis spletl rubriku
krejcak (25)|25.4.2006 22:23
Jinak pr ty co to tady čtou tak sem dnes obědnal toho HaiCom HI-406BT-C zitra by tu měl byt pojedu s ním z Brna až za prahu budu se motat po Praze a budu testovat pak vám povím jaký je a skusím o něm neco napsat doufám že z toho risku nebudu sklamaný a bude fungovat na jedničku.

updated:

Začnu odpovídat na par otázek které jsem sám položil a zároveň popíšu jak jsem zkoušela až sem vybral.

Kdysi dávno jsem si pořídil navigaci a k němu GPS Nemerix NJ-1030 rozhodoval sen se přesně tak dlouho jako včil při obměně GPS jenom včil sem měl tu výhodu že o navigacích a GPS trochu vím a že už sou i na trhu SiRFIII což tenkrát nebylo a jenom se o tom mluvilo.

S GPS Nemerix NJ-1030 z kterého jsem vycházel sem byl do nedávna spokojený na míru. Chytal satelity od 4 až po 10 nelítal někde mimo cestu no prstě spokojenost.

Nastala chvíle obměny kupoval sem mapu TomTom 5 a u ní byla za výhodnou cenu i GPS Haicom 406BT-C kupoval sem to vše u Sunisoftu (nedělám reklamu aby jste tam nakupovali za chvilku se dozvíte proč) Při objednání zboží nebyl žádný problém ale jakmile jsem si měl mapu i GPS vyzvednou tak mi bylo řečeno že tento komplet zatím nikde nemají a ani neví kdy bude. Samozřejmě mě to dožralo tak že sem začal po prodejci křičet a ten zbytek si domyslete a ejhle po mém monologu byla mapa i GPS k odebrání jak to dokázali nevím asi kouzelnici, ale tím problémy nezkončily. Při přebírání zboží se ptám prodavače jestli je to ta Haicom 406BT-C důležité je to písmenko C to označuje kompas GPS Odpověď zní samozřejmě. Jak sem ji donesl domu zjišťuji že je to Haicom 406BT bez písmenka. Říkám si to přežiji ale už sem nasraný( samozřejmě dlouhé telefonáty s prodejcem ten na mě působí že neví o čem mluvím pak teda jedu do prodejny tam zas na mě hledí že su asi blázen co bych za ty peníze chcel a na závěr se dozvídám že borec co dělá internetové stránky se asi splet a špatně opsal text (jsem rád že ví co prodává) vezmu teda mapu a instaluji říkám si super 99% pokrytí a navigace dům od domu to bude mazec nainstaluji a ejhle mapa není 99% ale 36% pokrytí nevím proč ale mám zafixováno někde v pamětí že ČR má mít 99% od nového roku. Volám tedy do obchodu a tam se dozvídám že je to normál že Tom Tom zatím netiskne jiné CD a že aktualizace se dá stáhnout za 60 dolarů/euro z internetu. V ten moment by se asi u mě krve nedořezal byl sem jak býk v aréně. Na závěr mě to stálo pár pěkných nervů, dost peněz a hlavně času.
Na závěr se prodejna rozhodla že mi vrátí peníze za zboží a do dneska řeším kdo zaplatí benzín moje nervy a hlavně čas který jsem musel kvůli jejich neschopnosti s nima strávit. Jinak k dnešnímu dni jsou už stránky poopravovány jak písmeno C tak 99%.


Po vrácení peněz jsem okamžitě jel bo TS bohemia kde jsem koupil i-Tec 339 BT

Ale podobu ,co jsem Hacom 406BT vlastnil tak sem ji dostatečně otestoval.
Budu včil porovnávat tyto tři GPS

Nemerix NJ-1030
Jak už sem psal s touto GPS jsem byl spokojen ani nevím jaký měla v sobě chip. Pokud se jedná o to kolik chytala satelitu nejhůř když na tom byla tak 4 jinak sem s ni jezdil když bylo hezké počasí 8 až 10 a někdy mi tam skočilo číslo 11 až sem se divil ale píšu co mi ukazovala mapa SmartMaps. Běžně se pohybovalo kolem 6 satelitů

Haicom 406BT
S touto GPS jsem toho nenajel jako s Nemerix NJ-1030 ale gdyž sem ji zapnul a odjížděl sem v Brně ze Zelného trhu kolem Špalíčku tak sem se nestíhal divit ukazovala mi na mapě SmartMaps 6 až 8 satelitů a kdo to tam zná tak je to tam celkem hustá zástavba ale pokud ji budu porovnávat Nemerix NJ-1030 tak byla dicky o jeden satelit lepší ale za chvilku se na ni Nemerix dotáhnul takže jsem byl trochu zklamaný jak každý vychvaluje SiRFIII

Naštěstí jsem ji vrátil a nemusím s tím žít a stekat se

i-Tec 339 BT
No a nakonec asi to nejlepší co jsem zkoušel, porovnával a mám včil doma.
Tato GPS mi chytá o 2 satelity víc než Haicom 406BT a někdy i o 3




Asi jak sem byl už na začátku rozhodlí měl sem jít hned na poprvé do i-Tecu ale jsem člověk který zkouší nové věci a byl zvědavý proč Haicom 406BT je tak laciný tak teď už to vím a věřte neměnil bych.



Nemerix NJ-1030 5 modrých 1šedý
Haicom 406BT 6modrých 1-2šedý
i-Tec 339 BT 8modrých 2-3šedý
Crusader_ce4you (624)|26.4.2006 07:37
Takže GPS zakoupená, problém se tím vyřešil a proto toto téma zamykám, než se nám zase nějak megalomansky rozroste.