Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A730 + BT338 + TomTom5

Jandre_ce4you (0)|23.4.2006 09:04
Mám velký problém s fungováním těchto tří dohoromady.

Při zapnutí všechno běží OK, TomTom se zeptá v Bluetooth console na použitou GPSku a během chvilky všechno běží.

Jenže při normálním použití během cca 20-30 minut dojde k tomu ze PDA vypne Bluetooth, TomTom napíše že chybí GPS a je vymalováno, GPS si stále bliká ale PDA to nestačí. I když TOmTom vypnu na PDA není možnost aktivovat BT znovu. Musím natvrdo resetnout a pak celý proces od začátku.

Další věc že BT-338 mi při přijímání signálu lítá od cca 2 - 6 satelitů, změny signálu jsou víc než časté.

Tušíte někdo co s tím? Je chyba v PDA nebo GPS?

Díky za cokoliv.

Jandre
Zdeněk Vik (2)|23.4.2006 18:22
Nainstaluj TT v.5.21.Řeší komunikaci s GPS.Již se to tady řešilo.
Jasoň (58)|23.4.2006 21:24
[QUOTE="Zdeněk Vik"]Nainstaluj TT v.5.21.Řeší komunikaci s GPS.Již se to tady řešilo.[/QUOTE]
Výborná odpověd :no:
Asi tuto uvedenou konfiguraci nemáš a nevíš o čem mluvíš. Já mám úplně stejnej problém a update na verzi 5.21 vůbec nepomohla :(
Mě se BT odpojuje v nepravidelných intervalech jednou nevydrží ani 5 minut a jindy drží i 10 hodin :) Problém bych viděl v implementaci BT v ASUSu, podle mě se BT modul nevypne ale zasekne (stále svítí modrá dioda).

2 Jandre: mě pomáhá vypnout TT, počkat až zhasne modrá dioda BT a potom tomtoma zase zapnout.
xmarek2 (49)|23.4.2006 23:45
Já bych řekl, že to lítání satíků bude chyba GPS. Píšeš, že jsou nepravidelné intervaly vypínání. Zkoušel jsi jiný BT GPS?
Jasoň (58)|24.4.2006 10:10
[QUOTE="xmarek2"]Já bych řekl, že to lítání satíků bude chyba GPS. Píšeš, že jsou nepravidelné intervaly vypínání. Zkoušel jsi jiný BT GPS?[/QUOTE]
Bohužel neznám nikoho kdo má BT GPS :?
Jandre_ce4you (0)|24.4.2006 10:16
[QUOTE="Jasoň"][QUOTE="Zdeněk Vik"]Nainstaluj TT v.5.21.Řeší komunikaci s GPS.Již se to tady řešilo.[/QUOTE]
Výborná odpověd :no:
Asi tuto uvedenou konfiguraci nemáš a nevíš o čem mluvíš. Já mám úplně stejnej problém a update na verzi 5.21 vůbec nepomohla :(
Mě se BT odpojuje v nepravidelných intervalech jednou nevydrží ani 5 minut a jindy drží i 10 hodin :) Problém bych viděl v implementaci BT v ASUSu, podle mě se BT modul nevypne ale zasekne (stále svítí modrá dioda).

2 Jandre: mě pomáhá vypnout TT, počkat až zhasne modrá dioda BT a potom tomtoma zase zapnout.[/QUOTE]

No můj problém je ten že dioda BT nesvítí vůbec, a když TT vypnu tak nemám možnost se k BT modulu jakkoliv dostat, na panelu najednou není a v listu Připojení je vlastně neaktivní protože ať na ní klikám jak chci tak žádná reakce.
Zkoušel jsem update na 5.21 ale nějak se nedokončí, prostě se rozběhne a nic....

Ale docela mě to štve, chci ject do Norska a řešit za jízdy jestli funguje navigace nebo ne je docela na pr...

Jinou GPSku jsem nezkoušel protože jí nikdo nemá, může být že je to i TomTomem protože jí musím mít nastavenou jako Jinou kabelovou GPS..nevím...
xmarek2 (49)|24.4.2006 18:14
Takže ono to asi nebude tak horké s tvrzením, že BT GPS je lepší oproti vestavěné. Přesně pro důvod chybějícího monitorování nabití jsem od BT GPS upustil. Omlouvám se za nekonstruktivnost.
Zdeněk Vik (2)|24.4.2006 19:57
Moc dobře vím,o čem mluvím!
Po instalaci TT v 5.00 na ASUS A730 s GPS Nemerix fungovala navigace cca 15-20min.Potom se rozpojilo spojení mezi PDA a GPS(modrá LED na PDA svítila).Po přeinstalaci TT na v 5.21 můžu jezdit s navigací celý den bez problémů.Dokonce můžu používat PDA zároveň jako přehrávač MP3 a vše funguje.
Jasoň (58)|26.4.2006 07:56
Zdeňku promiň, nechtěl jsem se tě dotknout ;) ale v předchozích diskuzích byly stejné odpovědi i na můj obdobný dotaz a mě update na 5.21 nepomohl :(
Jasoň (58)|26.4.2006 07:59
[QUOTE="Jandre"]No můj problém je ten že dioda BT nesvítí vůbec, a když TT vypnu tak nemám možnost se k BT modulu jakkoliv dostat, na panelu najednou není a v listu [/QUOTE]
V tomhle přídapě bych zkusil HR.
Jandre_ce4you (0)|27.4.2006 08:16
[QUOTE="Jasoň"][QUOTE="Jandre"]No můj problém je ten že dioda BT nesvítí vůbec, a když TT vypnu tak nemám možnost se k BT modulu jakkoliv dostat, na panelu najednou není a v listu [/QUOTE]
V tomhle přídapě bych zkusil HR.[/QUOTE]

Díky za nápad, PDA je tátovo, takže moc zkušeností s ním nemám. Nikde sem tu nenašel jak se dělá HR takže poprosím o radu zároveň i jak zazálohuju PDA tak abych nenadělal víc škody než užitku.

:D
Jandre_ce4you (0)|30.4.2006 08:09
Děkuji všem za radu a pomoc. Naštěstí jsem se obešel bez HR. Vše bylo v blbě nastavený GPS, která po vyndání baterky na den už běží jak má, chytá cca 8-11 satíků, no a asi pomohl i upgrade na TT 5.21.

Takže teď konečně všechno fachá jak má a já se můžu radovat :o)
Jasoň (58)|11.5.2006 12:42
Odzkoušel jsem jednu závislost, při které PDA ztrácí GPSku.
Pokud mám zvolenou "velkou" mapu (DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map) tak spojení celkem spolehlivě padá, ale pokud vyberu "malou" mapu (PL-CZ-SK-HU-Map) tak spojení drží. Myslím, že problém bude s velikostí mapových podkladů - A730W zřejmě má problémy se správou paměti.