Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Formát RAR konečně i na Pocket PC, zatím jako beta

Pavel Koza (4761)|23.9.2003 10:20
Zdroj :: Uživatel Hombre

Pro většinu lidí je pojem softwarová komprese dat roven pojmu ZIP. Tento komprimační algorytmus je v běžném životě skutečně zdaleka nejpoužívanější. To ale neznamená, že je na světě jediný, a už vůbec ne nejlepší. Jedním z hlavních konkurentů je i algorytmus RAR, který kromě jiného nabízí i vyšší reálnou kompresi (originální soubor je po kompresi algorytmem RAR menší než po kompresi ZIPem). Problém byl v tom, že pro Pocket PC dosud neexistovala žádná utilitka, která by si s tímto formátem dokázala poradit. Dnes už to neplatí:) K dipspozici je betaverze, která má sice nějaké mouchy, ale to hlavní - práci s RAR archivy - již zvládá.

Download @ RarLab

hybo (3107)|23.9.2003 10:25
Ked si uvedomim, ze ma s RARom poslu do .... aj ludia s velkym PC, tak na pockete to bude este zaujimavejsie :-) ono ten rozdiel nie je myslim az tak velky, ale napr. RAR dokaze delit na viac suborov a tak podobne. Lenze myslim, ze na pockete je to trosku zbytocne, som plne spokojny s Rescom a ich integrovanym ZIPom :-)))
LOCHi (106)|23.9.2003 14:38
no vono vsichni davaj prednost zipu ( je integrovan od windows ME) Vetsina lidi tim s nim prijde hned do styku a nezajima je co je lepsi ale to co znaji. To je nevyhoda raru ktery se od doby windows 95 moc bohuzel nepouziva.
Hombre_ce4you (113)|23.9.2003 16:27
»To je nevyhoda raru ktery se od doby windows 95 moc bohuzel nepouziva.«

Hmmm..., bud se pohybuju v netu nekde jinde nebo jsem neco prehlednul. S *.zip se potkavam velmi malo. Jeste jsem nevidel, ze by nekde udela 700MB velky archiv (70x10MB) s WinZip.

A k tomu musim dodat, ze s WinRar muzu udelat taky *.zip ;)
LOCHi (106)|23.9.2003 16:43
no ale pro zacatecniky kteri sou vedeni k zipu :) mam jeste dos rar to bylo pane neco :)) sice se dost casto blbe zkomprimoval ale to uz je zivot (to bude tim ze dos rar nebyl staven na tak velky soubory) samozrejme ted uz mam win rar a musim rict ze su s nim spokojen to sjem tim chtel rict.
Wuffi (1599)|23.9.2003 19:05
Vzdyt delit soubory umi i WinZIP... Ja pouzivam PowerArchiver a ten umi delit jak s pouzitim komprimace do ZIP tak do RAR...
Jinak - napad je to pekny, ale vzhledem k tomu ze mi na PocketPC zatim neprisel jediny mail co by mel prilohu zkomprimovanou pomoci RARu, instalovat dalsi aplikaci jen na praci s RAR archivy by mi prislo zbytecne. To takhle kdyby podporu RARu integrovali autori nekterych spravcu souboru... To by byla jina.
Hombre_ce4you (113)|24.9.2003 06:24
Prave jsem se docetl(nemecky), ze pry ten programm potrebuje ke kompresi 10MB volneho mista. Je jedno jak velky ten soubor je.

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Kdo najde grammaticke chyby muže si je ponechat :)
LOCHi (106)|24.9.2003 14:57
[QUOTE="darthpet"] ale vzhledem k tomu ze mi na PocketPC zatim neprisel jediny mail co by mel prilohu zkomprimovanou pomoci RARu, instalovat dalsi aplikaci jen na praci s RAR archivy by mi prislo zbytecne. To takhle kdyby podporu RARu integrovali autori nekterych spravcu souboru... To by byla jina.[/QUOTE]

no abych rekl pravdu : me nechodi ani maily zkomprimovane v ZIPu takze to vyjde na stejno ( pokud nejde o nejaky vetsi soubor - ale ten vetsinou rozdelim bez komprimace.
mchorvat (32)|24.9.2003 16:32
[QUOTE="Pavel Koza"]Zdroj :: Uživatel Hombre

Problém byl v tom, že pro Pocket PC dosud neexistovala žádná utilitka, která by si s tímto formátem dokázala poradit.

Download @ RarLab

[/QUOTE]

Neviem, ja som uz davnejsie narazil na utilitku s nazvom XacRett... je to od nejakeho japoncika, hovori si SK... ma tusim na svedomi aj vyborny cistic registrov - Remover

Viac sa dozviete tu:
http://hp.vector.co.jp/authors/VA023546/soft/xac4ce.html

btw, XacRett si poradi s :
LZH / ZIP / GZIP / RAR / TAR / BZIP2 / Compress / ARJ / IMP / BASE64 / UUencode / XXencode / yEnc

Aj ked naozaj chybalo nieco na komprimaciu do RAR (nielen na rozbalovanie RAR)

Ja osobne skor preferujem RAR ako ZIP. Ten pomer kompresie je pri urcitych suboroch neporovnatelny....
mchorvat (32)|24.9.2003 16:35
este oficialne stranky:

http://www.geocities.com/s_k_s_k_s_kru/util.html#xac
Hombre_ce4you (113)|15.10.2003 23:07
# Pocket RAR 3.20 release

Freeware RAR 3.20 for Pocket PC is out.


http://www.rarsoft.com/download.htm
Brco_ce4you (447)|25.8.2005 20:01
Potrebujem nejaky dekompresor pre WM 2003 SE. Vsetky co som skusal hodia na today hlasku ze podporuju len predchadzajucu verziu.

diki
TheMelin (1642)|25.8.2005 23:09
tuto hlasku zobrazuje spousta programu ve WM2003SE.Ale neboj se a dej OK.Program bude fungovat normalne,spise te to upozornuje, ze se nemusi korektne zobrazit v landscape rezimu, jelikoz predchozi verze ho nemeli.