Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Baterie do PDA

jixjox (59)|19.4.2006 23:18
Známý se rozhodl koupit novou baterku do svého pda a zjistil, že možnosti výměny jsou v podstatě nulové. Zdá se mi, že výměnná baterie je v podstatě marketingový trik - myslím že pro většinu lidí nemá smysl kupovat dvě baterky v okamžiku nákupu pda ale až po uplynutí životnosti baterie stávající.

Je to smutné, ale pro zastaralé palmy je možné ještě dnes sehnat baterky za cenu cca 400,- (i když se pda musí v podstatě celé rozebrat) ale k technologicky nabušeným ppc se výrobci chovají jako ke spotřebnímu zboží - po uplynutí cca dvou let je podpora nulová.

Tak jsem si trochu postěžoval, ale už mě to vážně začíná s.. :))
Zdenek Malinsky (9781)|20.4.2006 20:48
Tak nějak nechápu, co nám chtěl mladý básník říci :oops: :? :sarcastic: :(
jixjox (59)|20.4.2006 21:56
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Tak nějak nechápu, co nám chtěl mladý básník říci :oops: :? :sarcastic: :( [/QUOTE]

zhruba to, že uživatelsky vyměnitelná baterie je mi k hovnu jestliže není běžně dostupná.

asi tak
Zdenek Malinsky (9781)|20.4.2006 22:07
Proč by nebyla? Na jaký model ji sháníš?
jixjox (59)|21.4.2006 07:20
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Proč by nebyla? Na jaký model ji sháníš?[/QUOTE]

iPAQ rx3715 - něco jsem zahlídl na internetu, ale cca 3000,- se mi za ni rozdhodně nechce dávat.
a za další rok to bude s dostupností asi ještě horší.
kolega na loox 410 a zatím nijak dobře nepochodil.
beecher (9270)|21.4.2006 10:40
Zkuste napsat/zavolat do BatteryShopu, pro Delly tam maji nejake levne baterie, tak by snad mohli i protoho iPAQa...

Jeste bych zkusil vyhledevani zbozi na Centru

Jinak, usuzovat z toho, ze nelze sehnat vymennou baterii na jedno zarizeni (dobre, na 2), ze jde o marketingovy trik, je naprosto ciry nesmysl...
Zdenek Malinsky (9781)|21.4.2006 11:41
Avacom, ale tam mají trošku chaos v názvech, tak by to chtělo asi přímý dotaz.
Nějaké baterie mají i AHMobile a palmpc, tak se podívej i tam, zda by něco vyhovovalo.
Krizon4 (68)|21.4.2006 11:41
Netusim jak v CR, ale naprosto neni problem nakoupit v zahranici, prvni link co mi vyhodila ebay je nahradni baterka do 3715 za 28 dolaru vcetne postovneho do cech. Toho ze se nedaji koupit originaly pri jejich cene nelituju, a to ze tu nejsou dostupne noname taky nejak moc ne, protoze by stejne byly stejne absurdne predrazene jako baterky do notebooku.
jixjox (59)|21.4.2006 21:27
díky - docela jste mě překvapili

už asi neumím hledat :oops:

cenové rozdíly u různých prodejců jsou fakt zásadní :)