Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zacatecnik

vmjv_ce4you (18)|22.9.2003 20:35
Ahoj vsem kdo ctou,prosim o radu jak na iPAQ1945 s WinCE v4 .Stahl jsem si nejake temata ale neumim zmenit fond takze mam peknej obrazek ale cernej fond a nic nevidim :-( Take jsem si vsiml ze na tech fondech maji i ikony na plose a merak baterky a volneho mista jak na pridavne karte tak i v iPAQu.Nevite nekdo kde a jak si mohu nastavovat na plose co chci ? Hlavne ten fond zmenu jeho barvy {pismenka} a velikost.Take mam problem s .pdb knihama,nenasel jsem zadnej reader ktery by to umel otevirat,vsechny jsou jen komercni .Take ceskej fond jsem tady nasel ale nevim jak ho instalovat.Problem je ze k te HP iPAQ 1945 dodaji jen manual na CD a to jeste orezanej,zadne poradne ukazani jak a co tam neni a v te jejich napovede jeto jeste horsi.Jen zakladni funkce a dost....nastavit si hodiny a kalendar to ani neni manual potreba. DIKK za radu jak na tu potvurku :-))
Wuffi (1599)|22.9.2003 20:50
Temata a Today obrazovka:

Temata (vcetne FONTu) muzete upravovat bud na PC pomoci aplikace Microsoft Theme Generator, ci dokonce na PocketPC s vynikajici aplikaci FunnySnake TK Creater (odkaz vede na recenzi). Nastaveni obrazovky najdete nasledovne Start=>Settings=>Today=>zalozka Items. To co jste videl jsou pluginy do Today obrazovky. Primo od Microsoftu zadny neni, nektere jsou placene, rada take freeware.

Ctecka e-knih:

Na cteni e-knih doporucuji Mobipocket Reader - neni komercni, jen se tak tvari. Komercni je verze PRO, tu si take stahnete jako demo, po 14 dnech pak vsak zmizi funkce verze PRO a Reader funguje bezproblemu dal. A verte mi ze si vystacite i bez tech funkci z verze PRO...
FONT se neinstaluje, staci jej zkopirovat do slozky /Windows/Fonts/

Snad jsem alespon trochu pomohl :D

P.S. - FONT!!!
Martin Hanzal (132)|22.9.2003 21:47
V žádném případě bych jako čtečku knih nedoporučoval Mobipocket Reader. Proč si cpát do PDA takovýho mastodonta? :no:

Zkuste spíš µBook nebo Haali Reader plus si přihraj upravené české fonty.
Wuffi (1599)|22.9.2003 22:41
To uz spis µBook, Haali je takovy neohrabany...
vmjv_ce4you (18)|23.9.2003 04:44
Dekuji velice , zkusim ale as odstranim problem s mou iPAQ :-(
Stahl jsem si program LEng { odkaz jsem nasel tady na ce4you.cz} Instaloval jsem podle navodu a po "zdarnem" instalu to psalo ze musim PPC restartovat pomoci "zkryteho tlacitka " na svem iPQA jinak nemohu ANI PPC pouzivat ........ MUSIM provest reset :-))
Tak jsem to udelal { reset jsem nasel opravdu schovany na boku iPAQ } po resetu zacla iPAQ nabihat a na obrazovce jsem videl logo HP a modrou carku ktera se hezky pohybovala jak iPAQ HP 1945 nabihala ........ALE...ALE ...asi v polovine logo zmizelo a zustala jen bila OBRAZOVKA..........nic a nic ani po delsi dobe..........pak obrazovka zhasla .
SUPER rikam si tak jeste jednou reset a znova ...huraaa...zase uvodni logo HP a modra carka jede a jede ale jen zase do poloviny a dost.........bila obrazovka a NIC.Skusil jsem tedy iPAQ vypnout a zase zapnout ale NIC jen obrazovka je komplet modra...nahle tmavne a tmavne as je cela cerna a NIC !!!!! nejde ..proste moje 6 dni stara iPAQ HP 1945 UZ NENAJELA A NEJDE !!! Je MRTVA !!!!Vubec nevim co stim,zkusil jsem vyndat baterku a zase nic to same najezd do poloviny a dost...bila obrazovka a iPAQ proste uz nenajela :-(( Takze po instalu " LEng is National Language Support System for PDA with Windows CE/Pocket PC installed. LEng " je KONEC a ted sakra co stim.
Myslim ze asi NIC, proste zitra se budu tvarit jako blbecek ze nevim co se ji stalo a budu chtit jinou protoze tahle ma asi vyrobni vadu a za par dni nejde..........nic jineho me nezbyde...nehodlam zahodit $300 jen proto ze LEng nejak znicil iPAQ ....a to jsem se tesil jak budu hezky uzivat ceske fondy a nebudou zadne problemy s hackama a carkama a treba jeste budu moci psat cesky juuu..........to jsem si teda NABEHL ze to as hezke NENIIIIIIIIIII
hybo (3107)|23.9.2003 07:56
Stisknete power + reset na delsi cas, pak reset povolit a par power. to he trvdy reset. tohle nemusi by LEngem, protoze ja takhe odpasl jiz 2 H1940 :-( velice me bude zajimat, jak dopadnete.
PavelR. (2184)|23.9.2003 07:57
[QUOTE="vmjv"]Dekuji velice , zkusim ale as odstranim problem s mou iPAQ :-(
Stahl jsem si program LEng { odkaz jsem nasel tady na ce4you.cz} Instaloval jsem podle navodu a po "zdarnem" instalu to psalo ze musim PPC restartovat pomoci "zkryteho tlacitka " na svem iPQA jinak nemohu ANI PPC pouzivat ........ MUSIM provest reset :-))
Tak jsem to udelal { reset jsem nasel opravdu schovany na boku iPAQ } po resetu zacla iPAQ nabihat a na obrazovce jsem videl logo HP a modrou carku ktera se hezky pohybovala jak iPAQ HP 1945 nabihala ........ALE...ALE ...asi v polovine logo zmizelo a zustala jen bila OBRAZOVKA..........nic a nic ani po delsi dobe..........pak obrazovka zhasla .
SUPER rikam si tak jeste jednou reset a znova ...huraaa...zase uvodni logo HP a modra carka jede a jede ale jen zase do poloviny a dost.........bila obrazovka a NIC.Skusil jsem tedy iPAQ vypnout a zase zapnout ale NIC jen obrazovka je komplet modra...nahle tmavne a tmavne as je cela cerna a NIC !!!!! nejde ..proste moje 6 dni stara iPAQ HP 1945 UZ NENAJELA A NEJDE !!! Je MRTVA !!!!Vubec nevim co stim,zkusil jsem vyndat baterku a zase nic to same najezd do poloviny a dost...bila obrazovka a iPAQ proste uz nenajela :-(( Takze po instalu " LEng is National Language Support System for PDA with Windows CE/Pocket PC installed. LEng " je KONEC a ted sakra co stim.
Myslim ze asi NIC, proste zitra se budu tvarit jako blbecek ze nevim co se ji stalo a budu chtit jinou protoze tahle ma asi vyrobni vadu a za par dni nejde..........nic jineho me nezbyde...nehodlam zahodit $300 jen proto ze LEng nejak znicil iPAQ ....a to jsem se tesil jak budu hezky uzivat ceske fondy a nebudou zadne problemy s hackama a carkama a treba jeste budu moci psat cesky juuu..........to jsem si teda NABEHL ze to as hezke NENIIIIIIIIIII[/QUOTE]

LEng vam samozrejme iPAQ neznicil - je to jen SW. Podle vseho jste instaloval do PDA s WM2003, verzi pro PocketPC 2002, ktera NENI kompatiblini s novym OS. Pokud provedete TVRDY RESET, uvedete iPAQ do puvodniho stavu v jakem jste jej dostal. Mimochodem, kde jste vzal ten link na LEng pro iPAQ 1945?

Pokud mate zajem o vyzkouseni Language Extenderu (verze pro WM2003) nebo budete potrebovat jakoukoli pomoc s vasim iPAQem ozvete se na pavel_radkovsky@moravia-consulting.com nebo tel. 541422521, rad vam pomuzu.

PavelR.
hybo (3107)|23.9.2003 08:10
Pro H1940 je k dispozici a standardne dodavany IW8.0, demo k stahnuti na nasi WWW. Ale to az po tom tvrdem resetu :-) tedy, pokud pomuze, jak jsem psal, me 2 krat nepomohl a zustal jsem s mrtvolou :-)
vmjv_ce4you (18)|23.9.2003 16:31
DEKUJI VSEM !!! iPAQ jsem nechal pres noc s vyndanou baterkou a ted je zase OK.Sice vsechny programy jsou pryc ale jde :-)
Na LEng jsem nasel odkaz tady na ce4you.cz v PC uz ho nemam,vcera jsem ho s rachotem deletoval.To ze LEng "neznicil" iPAQ to je jasne , jen ho nejak "zahltil" nebo "zblbnul" procesor.Zatim jsem do iPAQ instaloval par blbinek a zadna nechtela RESET jen LEng,navic se to stalo HNED po instalu LEng a naslednem RESETu .To ze nebyl ,nebo neni kompatibilni s PC2003 to jsem nikde nenasel,byly tam dva odkazy jeden na PC2002 a jeden na new PPC 2003 .Instaloval jsem ten NEW ,mel nejakej privlastek v nazvu jako MEZN.... nebo tak nejak.Opravdu uz nevim.

Pane Pavel R. dekuji a rad se ozvu a novou verzi vyzkousim,jsem v USA a iPAQ jsem koupil v Comp-USA pred asi 7 dny takze mohu vesele zkouset,jakmile se iPAQ uz NEPROBERE k zivotu tak me ji vymenej za novou,tady v USA to neni problem .......prohlednou jen jestli nenajdou dukaz ze me to spadlo a pak bez reci daji penize zpet nebo novej kus.

Pane Pavel Vase tel. cislo si schovam a verim ze bude dost pouzivane:-)) Jsem stoura a zkousim VSE .

Skoda ze jeste tyhle PPC nemaji alespon malej HDD{tak 700MB} pak to bude opravdu kapesni pocitac,zatim je to jen chytrejsi data-banka, take tech 64MB neni moc,sam jsem ihned koupil pridavnou kartu 128MB SD ale i tak to neni nic extra ,musim sehnat 512MB ,ale nejdrive musim zjistit jestli vubec iPAQ unese 512MB i kdyz by ale mel.Vetsi SD jsem zatim nevidel a otazka je jestli by to iPAQ zvladl , 1024 MB to by bylo jine kaficko.

Dekuji a jdu si dat zpet do iPAQ svoje tematko s peknou pani a tech par mejch blbinek.

P.S. Nasel jsem ten LEng v download manager takze jsem stahl - LEng_cze_PocketPC.exe 6.94MB a LEng_cze_Merlin.exe 3.14MB.Instaloval jsem ten prvni LEng_cze_PocketPC.exe ale ten psal na iPAQ ze nejde instalovat full verze at dam compact verzi,tak jsem to zkusil znova a to same.Pak jsem instaloval ten Merlin a tam to probehlo OK a chtelo to reset no a dal uz vite:-))
Pavel Koza (4761)|23.9.2003 16:44
[QUOTE="vmjv"]Skoda ze jeste tyhle PPC nemaji alespon malej HDD{tak 700MB} pak to bude opravdu kapesni pocitac,zatim je to jen chytrejsi data-banka, take tech 64MB neni moc,sam jsem ihned koupil pridavnou kartu 128MB SD ale i tak to neni nic extra ,musim sehnat 512MB ,ale nejdrive musim zjistit jestli vubec iPAQ unese 512MB i kdyz by ale mel.Vetsi SD jsem zatim nevidel a otazka je jestli by to iPAQ zvladl , 1024 MB to by bylo jine kaficko.[/QUOTE]

512MB naprosto bez problemu, dle specifikace SD by snad nemel byt problem s zadnou "normalni" kapacitou. Jiz se pripravuji vice-GB karty, ovsem za cenu ojeteho auta:)

[QUOTE="vmjv"]P.S. Nasel jsem ten LEng v download manager takze jsem stahl - LEng_cze_PocketPC.exe 6.94MB a LEng_cze_Merlin.exe 3.14MB.Instaloval jsem ten prvni LEng_cze_PocketPC.exe ale ten psal na iPAQ ze nejde instalovat full verze at dam compact verzi,tak jsem to zkusil znova a to same.Pak jsem instaloval ten Merlin a tam to probehlo OK a chtelo to reset no a dal uz vite:-))[/QUOTE]

Obavam se, ze to je prave ten problem, protoze Merlin je kodove oznaceni pro Pocket PC 2002, zatimco na h1945 je Windows Mobile 2003. A jak psal PavelR., z duvodu vnitrni nekompatibility systemu nejde pouzit pocesteni delane pro starsi verzi na nove.
PavelR. (2184)|23.9.2003 16:51
[QUOTE="vmjv"]DEKUJI VSEM !!! iPAQ jsem nechal pres noc s vyndanou baterkou a ted je zase OK.[/QUOTE]

... super ... nekdy je tvrdy reset uzitecny pomocnik ...

[QUOTE]
Na LEng jsem nasel odkaz tady na ce4you.cz
[/QUOTE]

... ten link by mne opravdu zajimal. Pokud by se Vam ho podarilo dohledat, poslete mi jej mailem nebo soukromou zpravou. Paragoni link na LEng pro WM2003 verejne na webu nemaji. Uz jsem je za to zdupal nebot tam mel byt uz davno.

Jinak demoverzi programu CZ LEng pro WM2003 si muzete stahnout zde:
ftp://nicki.moravia-consulting.cz/pub/LEng_DEMO_WM2003.exe

[QUOTE]Nasel jsem ten LEng v download manager takze jsem stahl - LEng_cze_PocketPC.exe 6.94MB
[/QUOTE]

... to je verze pro PPC2000

[QUOTE]
LEng_cze_Merlin.exe 3.14MB.[/QUOTE]

... to je verze pro PPC2002

PavelR.