Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS Garmin eTrex Legend

Standa_ce4you (380)|19.4.2006 19:53
Může mi prosím někdo znalý říct, jestli je tato postarší GPS k něčemu? Nemám s GPS zkušenosti a tuto chci vyzkoušet na kolo, a připadně pak se posunout dál ke GPS+pda. Můžu ji mít za 2000,- Je to za tu cenu dobrá koupě?
beecher (9270)|19.4.2006 19:56
GPSka bez BT? Jak bys to pak chtel k PDA pripojit? Ma to aspon v sobe mapy Cech?
Standa_ce4you (380)|19.4.2006 20:28
BT to nemá. Je to samostatný přístroj. Mapu ČR má. Můžu to mít za ty dva tisíce což není moc, proto to chci vyzkoušet, a až pak případně přejít ke kombinaci GPS+pda+mapa, která je několikanásobně dražší.
chromos (116)|19.4.2006 20:57
Jestli nevíš, k čemu ti gpska bude, tak ti nemůžu radit. Ale Legend za 2000,- je velmi slušná cena. A jestli ji chceš na kolo, tak upgradem na pda+BTgps se moc neposuneš (déšť. otřesy, prach). Každopádně, máš-li zbytečné 2000,-, moc bych neváhal.
Legend - 8MB vnitřní paměť (nerozšiřitelná), mapa ČR má cca 30-50MB, takže ji tam celou nedostaneš. Leda by byl Legend z Mountfield akce, kde už je celá mapa ČR předinstalovaná a ořezaná tak (chybí vrstevnice, nějaké málo významné cestičky a je zde menší databáze bodů zájmu), aby se do paměti přístroje vešla celá.
gnaggus (5)|20.4.2006 09:25
Souhlas, jestli nemáš problém s 2000 Kč a dostaneš k tomu mapu, tak na vyzkoušení a obzvlášť na kolo to bude dobrý. Narozdíl od PDA to něco vydrží, což se na kole může hodit :-) Navíc míň žere baterky, jede i na tužkáče a dá se komplet ovládat jednou rukou (na kole bych to ale nezkoušel :-)) Na druhou stranu ale to neni nejnovější a stačí hustej les, skály a je po signálu...
Standa_ce4you (380)|20.4.2006 16:48
Díky za postřehy, gépéesku asi pořídím. Uvědomil jsem si, že jinde než na kole ji ani nevyužiju, takže pokud budu spokojen, bude zřejmě konečná. Jo, a bude mít cosi dočinění s akcí Mountfieldu :))
dolly_ce4you (7)|26.4.2006 14:40
ja si chcu tedka koupit kolo kde GPS dostanu zdarma.. když je tam mapa osekaná,, je možnost tam nahrát jen nějakou část a kompletní?? třeba kdybych jel do Londýn tak londýn?

ale jak tu psaly jestli budu v husčím lese a nebudu mít signáll.. tak tomu moc nevěřím.. a stejně, kdebych v čr našel hustej les když to pořát kací :D

takže byla by možnist na oc si upravit mapu a nahrat do GPS?

ja jen když to davaj zdarma ke kolu at to neni nějakej schit.. diky :)
Ganja_ce4you (324)|26.4.2006 16:29
je to SCHIT (co je to za slovo??) ,ale na kolo ti staci..myslim,ze jinou mapu tam nenahrajes..mapu cr (orezanou) to vevnitr (neorezana se tam nevejde ma to par MB pameti vevnitr) .. asi to delal garmin primo pro mountfield ..samo o sobe je to shit gps..ale za 4500 s kolem a JEN na kolo se to asi da..
dolly_ce4you (7)|26.4.2006 18:06
ale dostanu tam jinou mapu nebo ne?
Docent (1234)|26.4.2006 18:07
Schit bude asi německy shit ;) . Mapu tam dohraješ, protože se nenahrává celá republika najednou, ale jenom oblast. Tady probíraji bikeři podrobnosti...
Ganja_ce4you (324)|26.4.2006 18:09
a ze by kolega z daewoofora :))) zdraviiim...

jinak citace z fora:
Kolega to odněkud dotáhl (teda aspoň si myslím, že je to ono, vypadá to tak), tak jsme to chvíli zkoumali, než jsme naznali, že to není moc k užitku. Malej displej s ne moc dobrým rozlišením. Když jedeš, tak na tom toho moc neuvidíš. Hrozně pomali se ta GPS synchronizuje a má docela mizernej příjem (aspoň ve srovnání s GPS, co jsme používali doposud). Ale jako hračka je to docela dost dobrý
gnaggus (5)|27.4.2006 12:52
Jestli do té verze od Mountfielda dostanes jinou mapu nevim, do normalni jo, ale kazdopadne ji budes muset nejdriv mit. A vzhledem k tomu, ze je to vlastni (?) format Garminu, tak ke kolu za 4k by te topograficka mapa CR vysla draz nez cely kolo... Co v tom bude nahrany z Mountfieldu nevim.
Ganja_ce4you (324)|27.4.2006 13:16
orezena mapa cr..dobra tak na kolo
beecher (9270)|27.4.2006 13:51
...a zabloudit... ;) :D

Radeji priplatit 900 Kc (nebo kolik to je) na tu Nokiackou LD-W3 (nebo jak se to jmenuje) a je myslim po starostech... :)
Docent (1234)|27.4.2006 17:02
[QUOTE="gnaggus"]Jestli do té verze od Mountfielda dostanes jinou mapu nevim, do normalni jo, ale kazdopadne ji budes muset nejdriv mit. A vzhledem k tomu, ze je to vlastni (?) format Garminu, tak ke kolu za 4k by te topograficka mapa CR vysla draz nez cely kolo... Co v tom bude nahrany z Mountfieldu nevim.
[/QUOTE]
Mno, kdyby člověk nebyl línej podívat se na ten odkaz na bike fóru, tak by tohle netvrdil, že ;) ? K tomu kolu prý si člověk ještě MUSÍ koupit od Mountfieldu TOPO turistickou mapu ČR za 1.490,- Kč (normální cena je 3.900,-).
Marty-McFly (384)|27.4.2006 22:37
njn, ale zase nevím, kdo by si dával na řidítka PDA a tím riskoval jeho destrukci.. Možná na silničku, ale na MTB určitě ne.. Jedině pak ještě přikoupit to outdoor pouzdro, co tu bylo někdy recenzováno. :)
beecher (9270)|27.4.2006 22:50
Copak na to PDA potrebuji porad videt? ;)
TeamNZ (3)|28.4.2006 20:55
Pokud ma PDA BT tak bych sel jedine do BT GPS, dnes pokud mozno se SiRF, pokud nema BT a ma seriovy sync, tak Legend neni spatna volba jednak spolupracuje s mapami Garmin a jednak pres NMEA i s ostatnimi navigacnimi softy. Navic na kolo bych si ja PDA nedaval na to si dam outdoor GPS (treba Legenda) a nebojim se padu ci deste (ani trakaru :-).
PDA je vhodne do auta a obcas to vytahnout i jinde. Ve "slote"= spatnem pocasi bych PDA moc nevytahoval, zas tak levna hracka to neni.
Do Legenda se da pripadne dohravat jakakoliv nekodovana ci kodovana mapa Garmin, (kodovanou musim mit odemcenou pro konkretni GPS) kod od kamarada nebude fungovat. Mapa v MF za 1500 je vyhodna koupe pokud mate Garmin, protoze kabel je za cca 800 Kc a samotna mapa by mela stat cca 1800,- protoze je pro 1 gps. Ta mapa TOPO 50 za 3900,- se da totiz odkodovat na 2 GPS. Na CD od MF je jednak zjednodusena mapa MF TOPO 50 optimalizovana pro Legenda + mapa a kod pro TOPO 50 ktera je v plne podrobnosti co je na trhu, tedy vcetne treba post, bankomatu a spousty dalsich informaci, nejemom turistickeho znaceni. Dohravat se da do GPS po castech, nepredpokladam ze by biker ci jiny uzivatel potreboval nutne v jednom tahu a momente kompletni podrobnou mapu od Ase po Jablunkov a od Kaplice po Krkonose = tedy komplet celou CR. TOPO 50 je samozrejme NEautoroutovaci. To jsou zatim jen silnicni mapy.
Testoval jsem Garmin GPS s usb na usb host a muj Loox ji nevidel. U serioveho protokolu (RS 232) nepredpokladam problem pokud ho PDA ma.
freeman_ce4you (428)|29.4.2006 08:09
To už radšej toto : http://www.garmin.com/products/etrexLegendc/
alebo vistu
Ten legend c mám a zatial spokojnosť.
TeamNZ (3)|29.4.2006 08:36
Ja bych sel jeste o radu vys. 60CSx, popr 76CSx.

Jenze for je prave v te cene. Pokud chci kupovat GPS a mam dost penez, neni o cem diskutovat a beru tu co mi nejlepe vyhovi a za to take zaplatim. Pokud ale nechci tolik investovat, a zrovna budu kupovat kolo, pak mam Legenda jako dobry bonus a pokud chci setrit penize a nejakou gps chci mit za co nejmene penez, pak odkup od jineho "kolare" je vyhodny. Za tak malo penez outdoorovou mapovou gpsku se zarukou nesezenes levneji.

Ja mam napriklad GPSmap 276C s autoroutingem, hlasovym vystupen a muzu dokonce k ni pridat i BT modul. Ale to je sestava uplne o necem jinem. Apropo, i k Legendu se da dokoupit BT modul.
Marty-McFly (384)|4.5.2006 22:59
2MirPav:
na prodej / koupi tady máme bazar. :sarcastic:
Standa_ce4you (380)|19.5.2006 16:13
Tak už mám Legenda doma. Pěkná věcička (možná proto, že jsem jiné GPS ještě neměl :))). Na kole trochu horší ovládání, a v lese mi párkrát vypadl signál. Jinak pohoda. Pokud jste cykloturisti, kteří jezdí spíš po cestách, tak doporučuju. Dal jsem za něj 1720,- i s držákem na kolo, a když to srovnám s cyklocomputery v té ceně, tak není co řešit :).
Jen si budu muset vyrobit kabel, protože dávat za něj 1100,- to jako fakt ne.
Standa_ce4you (380)|4.6.2006 17:41
Protože jsem šikovný, smazal jsem si z Legenda mapu ČR. Bohužel, jak tak čtu po jiných fórech, Mountfield mi v tomto nepomůže. Tato mapa ale pro mně byla vhodnější než třeba TOPO50 nebo free mapy. Nemáte někdo opačnou zkušenost? Dá se nějak s Mountfieldem domluvit, aby mi původní mapu nahrál zpět?

EDIT: Zjistil jsem že oficiální cestou mapu zpět nahrát nepůjde.
kubisz (1054)|2.8.2006 11:15