Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mobilni telefon a navigace

j.k._ce4you (6)|18.4.2006 01:44
Zdravim, Nekde jsem cetl o GPS navigaci na mobilnim telefonu? Potreboval bych vedet kterou by jste mi poradili and kolik by to asi stalo. Podle toho co tam psali tak by to melo byt skoro za pusu a fungovat na skoro kazdym novejsim mobilu. Mate s tim nekdo zkusenosti, popripade co to obnasi.
neooo666 (243)|18.4.2006 08:18
Ne na všech mobilních telefonech to pojede. Musí být splněno několik podmínek
- mobilní telefon běží na op. systému symbian (smartphone)
- navigace musí tento operační systém podporovat

Pak to pojede. Umí to např. navigace TomTom (více viz příslušné diskuze) a úplně za hubičku to zas není, ale jsou i jiné (WayFinder, BeOnRoad, Eurotel Navigace, Route66 Mobile 7, Siemens SXG75 s GPS, a další třeba na tomto zdroji)
bernyb (5)|19.4.2006 12:05
Treba Nav4all by mel zrovna jit na ruzny telefony, nejenom smartphony a s tou cenou to taky nemi tak spatny...nebo alespon o dost levnejsi nez podobny systemy. Akorat nevim jestli to tu je uz na trhu.

http://www.nav4all.com/site/IE/index.php
hnipak (25)|10.5.2006 09:22
Pohled na jeden navigacni program byl pred casem na mobilmanii tady, myslim ze nevyhodou bylo ze neni podpora offline map.
CrazyMiky (14)|13.5.2006 19:23
[QUOTE="neooo"]Musí být splněno několik podmínek
- mobilní telefon běží na op. systému symbian (smartphone)
[/QUOTE]

Mierne nesúhlasím:
U nás (LUX) sa predáva sada : Motorola MPx220 s navigačným softom+BT-GPS - TomTom (tuším 499 euráčov). Ten telefónik beží na Windows Mobile 2003 Second Edition.
ipf (2136)|13.5.2006 19:29
Nebudeme si hrát na slovíčka, že ne? ;)
to bychom museli opravit fakt, že MPX není telefon ale smartfoun a tak bychom se mohli přetahovat dál a dál. Podstatou je fakt, že navigace je program, čili potřebuje nějaký operační systém.
CrazyMiky (14)|13.5.2006 20:26
Jasnačka, súhlas.
Ja som chcel len upresniť, že to nemusí byť len "symbian" ...
Preto som aj napísal, že "Mierne nesúhlasím" ...
Nebudeme si hrát na slovíčka, že ne? ;) :D
Miloš Strouhal (3997)|13.5.2006 21:34
Momentálně používám k navigaci mimo jiné i Nokii 9500 se Symbianem S80 a instalovaným Tom Tomem 5.2 + nejnovější mapové podklady, a jsem velice příjemně překvapen jak rychle a spolehlivě uvedená kombinace chodí. Ačkoliv je Nokie oproti zařízením s Windows Mobile obrovský lenoch, v případě navigace je tomu naopak. Tom Tom se spouští na Nokii bleskově :yes: , reaguje pohotově na všechny příkazy a naviguje na výbornou. A je jedno zda jako GPS používám i-tec nebo Nemerixe.
beecher (9270)|14.5.2006 08:20
Milosi, to je dano Tomikem, uz nekde jinde jsem psal, ze ten by snad behal plynule i na 1 MHz procesoru... ;)
grappa (2)|4.6.2006 22:08
Ahoj, zkouseli jste nekdo ten Nav4all? mate pravdu ze TT bude asi to nejlepsi co se ted nabizi, ale ty ceny jsou na me moc velky a proto hledam tu nejlevnejsi/nejlepsi alternativu, no a prave ten Nav4all mi zatim prijde nej. Muzete mi kdyztak nekdo poradit?
Dekuji.
j.k._ce4you (6)|11.6.2006 13:21
Podobny dotaz jsem tu mel taky. Nav4all je skvela tim ze to je uplne nejlevnejsi navigace, ktera se da najit. Takze jestli si treba jeste student (jako ja) tak je to uplnej ideal. Naviguje celkem slusne...zridka nejaka mensi odchylka, ale za tu cenu..
grappa (2)|15.6.2006 14:20
Student uz tak uplne nejsem, ale nemam na rozdavani takze koukam po nejlepsi cene. Ten Nav4all se mi docela zamlouva (ikdyz jsem to jeste nezkousel), tak proto se ptam jaky se zda vam?
j.k._ce4you (6)|16.6.2006 14:51
No dobre, takze jsme na tom podobne. Ja si myslim ze jestli Nav4all slusne naviguje tak bych do toho sel... Ta cena je fakt neodolatelna.
bernyb (5)|17.6.2006 11:06
S cenou se nav4all nikdo nevyrovna, slysel jsem ale ze snad jde nejak stahnout TT zdarma...to jsem ale nezkousel a nevim jak moc je to poradku, z legalniho hlediska.
libor_m (1026)|17.6.2006 11:09
TO bernyb: Odpověděl sis sám, pokud někde stáhneš komerční SW zdarma, tak to JE nelegální. Ale to snad na tomto fóru probírat nebudeme, že?
bernyb (5)|26.6.2006 15:36
Probirat to nebudeme, ale preci jen radsi uvitam ten legal... to jsem psal jen kvuli tomu ze to snad nejak jde...jinak nav4all je (legalne) nejlevnejsi.
JecminekMaselnik (464)|26.6.2006 16:41
myslim, ze pokud mas nejaka data nonstop od eurotelu, tak bezkonkurencni cenovy model je eutel navigace. V zasade jde o wayfinder jde si ho kupovat bud za nejakou dvacku denne, nebo cca 250 korun mesicne. Zkousel jsem to a funguje vyborne, ani pri roamingu dat v zahranici neni nejak extra zravy. Doporucuji vyzkouset.
bernyb (5)|2.7.2006 22:23
Jak je to s tou eurotel navigaci? Neco jsem o tom slysel, ale poradne nevim co to vlastne je a nebo jak to funguje. Dik
j.k._ce4you (6)|5.7.2006 17:02
Kdyz ja mam T-mobile.. ten wayfinder jde pouzit jen s eurotelem?
bernyb (5)|6.7.2006 13:24
Jestli mas tmobile tak ti eurotel nepojede...to je snad logicky. Myslim ze wayfinder jde se vsema operatorama, wayfinder a eurotel nav. jsou dve ruzny navigace (aspon myslim).
j.k._ce4you (6)|11.7.2006 10:22
Jestli wayfinder neni od eurotelu a je to samostatna navigace tak mi to na T-mobilu pojede, ne?
JecminekMaselnik (464)|11.7.2006 12:33
jasne, pojede. Wayfinder neni od Eurotelu, jenom ho Eurotel prodava jako svoji sluzbu.
j.k._ce4you (6)|17.7.2006 22:18
To je celkem zajimave, i ta cena nevypada spatne. Zkousel jste to porovnat s nav4all? Proc myslite ze wayfinder je tak cenove bezkonkurencni...me se zda ze nav4all vyjde jeste levneji.
JecminekMaselnik (464)|18.7.2006 07:36
nepsal jsem o tom, ze cenove bezkonkurencni je wayfinder (i kdyz mi prijde za velmi rozumnou cenu), ale prave sluzba eurotelu, kdy si mohu funkcnost aktivovat na jednotlive dny aktivacni sms za nejaky tusim 23 korun. Navigaci vyuziju max. 4-5 dni v mesici, spise mene z cehoz mi vychazi nejaka stovka na mesic a tak levne nevychazi nic. Vychazim samozrejme z toho, ze datovy pausal ET jiz mam z jinych duvodu.
Nav4all neznam, ale podivam se.

aha, ale moje zarizeni qtek 9100 neni mezi podporovanymi, takze to asi nevyzkousim...
klak (148)|20.7.2006 14:00
Eurotel Navigace je samozrejme cistokrevny Wayfinder, ale oproti nemu ma ta Euroteli sluzba dve vyhody:

1) Jde objednavat po dnech či průběžná měsíční:
Eurotel Navigace Česko 1 den 30 Kč
Eurotel Navigace Česko 1 měsíc 145 Kč
Eurotel Navigace Evropa 1 den 40 Kč
Eurotel Navigace Evropa 1 měsíc 195 Kč
Takže pokud jí využijete více jak 4x do měsíce, už se vyplatí paušál

2) "Datové přenosy spojené se službou Eurotel Navigace jsou v rámci sítě Eurotelu v ceně měsíčního poplatku. V rámci jiných sítí jsou datové přenosy zpoplatněny jako přístup na WAP v roamingu." Rozumím tomu tak že se neúčtují navíc přenesená data na server této služby. Datanonstop nemám a zachvíli by měla přijít faktura, tak uvidím zda jsem rozuměl správně :-)

Ale také mají oba své nevýhody:

1) "Eurotel Dataphone III ... U tohoto telefonu není možné zakoupit jednodenní tarify. Je možné aktivovat si standardními způsoby pouze měsíční tarify." Důvodem má být, že "apn wap se pro Internet Explorer v telefonu nedá nastavit" a ta jednodenní aktivace se jinak než přes wap nedá udělat. Ani na pobočce či Helpdesku vám to neaktivují.
Včera jsem kvůli tomu ztratil skoro 4 hodiny času, stávil spoustu času dohadováním s Helpdeskem a navštívil dvě pobočky, než jsme se k tomu dobabrali :-( Jediné řešení o kterém zatím vím je přehodit simku do jiného telefonu, aktivovat Navigaci a pak jí vrátit zpět kdo PDA :-/

2) Aplikace je celkově dost pomalá a při zadávání názvů (ulice, město, stát) se ráda na chvilku kousne, asi se snaží okamžitě hledat ve slovnících nebo co. Mám zkušenost jen s aplikací pro Pocket PC a s výše uvedeným telefonem. Každopádně se to zadávání cílů trochu protáhne. Samotné navigování je už bez problémů.

3) Nenašel jsem jak zadat cílové souřadnice ve formátu stupeň-minuta-vteřina, jde zadat jen stupeň-minuta(s přesností na 4 desetinná místa), takže třeba údaje z www.mapy.cz si musíte přepočítávat.
klak (148)|31.7.2006 10:02
[QUOTE="klak"]2) "Datové přenosy spojené se službou Eurotel Navigace jsou v rámci sítě Eurotelu v ceně měsíčního poplatku. V rámci jiných sítí jsou datové přenosy zpoplatněny jako přístup na WAP v roamingu." Rozumím tomu tak že se neúčtují navíc přenesená data na server této služby. Datanonstop nemám a zachvíli by měla přijít faktura, tak uvidím zda jsem rozuměl správně :-)[/QUOTE]

JO! Rozuměl jsem tomu správně :-)