Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neni upgrade 2003SE na 5.0 nakonec blbost?

Coburn (44)|14.4.2006 13:05
Je windows mobile 5 oproti 2003SE vyrazne rychlejsi? Jestlize ano, je to na základě uvolněné paměti RAM, nebo je systém lépe napsán? Pokud je základ rychlosti na RAMce, tak kdybych si vsechny aplikace preinstaloval do Romky a na karty, mohlo by zařízení podávat stejný výkon bez nutnosti upgradu, jako stejné s WM5? Diky
beecher (9270)|14.4.2006 13:14
Nejsou, dokonce se musi WM5 poladit, aby bezely rozumne...
Ale WM5 nejsou jenom o rychlosti (ac je to skoro kompletne prepsano, hlavne tedy je nove WinCE 5.0 jadro), ale hlavne o Persistent Storage a spouste dalsich vylepsenich...

EDIT: BTW Programy sice muzete nainstalovat do File Storage a na kartu, ale co do File Storage nebo na kartu nepresenute jsou PIM data a ty jsou u PDA nejdulezitejsi...
Atisbusty (102)|16.5.2006 22:58
Beecher, můžeš být prosím ohledně toho poladění konkrétnější ? Jako pro blbce prosím

Díky

Aleš
Zdenek Malinsky (9781)|16.5.2006 23:27
Ano, může, resp. už byl. ;)
Atisbusty (102)|17.5.2006 07:27
No vyzkoušel jsem toto
http://www.ppcsg.com/lofiversion/index.php/t70871.html

Rozdíl jsem nijak nepoznal, ale pomocí Tweaks2K jsem vypnul animation a výrazně se zrychlil pohyb v hlavním menu. Práci s kanelndářem a úkoly to ale nijak nezrychlilo, tam bych potřeboval něco vymyslet

Aleš
Atisbusty (102)|17.5.2006 16:00
Jinak díky za odkaz na stránky Beechera. Jen jsem popravdě nebyl schopen najít ohledně zrychlení WM5 téměř nic, nepočítám-li vypnutí error reportingu. Tak jestli blbě hledám ? Zkusil jsem i tu úpravu v registrech ( viz. výše ) a jesttli to tedy není chyba u mě, ale obecná vlastnost přístrojů s WM5, tak teda potěš...zapálit si nestihnu, ale čekat 5 sec, než se uloží položka v kalendáří mě teda fakt nebaví. Trochu mi to připomíná koupi Piwmy IP 90, kdy jsem předtím vlastnil BJC 80 a po koupi jsem automaticky běžel koupit celočernou tiskovou hlavu. No jak tušíte, nevyrábí se. Tudeíž mám doma skvělou tiskárnu, která sice tiskne rychleji, ale stojí to dvakrát tolik a třikrát tak často běhám do obchodu pro cartrige. Ale umí tisknout fotky, což je fajn, ale u přenosné tiskárny to vážně nepovažuji za nějakou skvělou vlastnost. Taktéž WM5, je asi bezva, ale potřebuji správu kontaktů a kalendář hlavně. Tudíž to vidím na CE2003, což vůbec netuším jak udělám

Aleš
beecher (9270)|17.5.2006 16:12
No, co hlavne takhle nezavirat kalendar, kontakty uplne? Tedy pomoci nejakeho Task manageru, aby to porad nemuselo startovat znova?

Bohuzel, rychlost byla dana na oltar bezpecneho ulozeni dat. At se na mne nikdo nezlobi, ale ty samovolne HR v nepravou chvili a bez zaloh, byly predtim na palici...

Jinak do zarizeni, ktere jsou standardne s WM5, nizsi verze WM dat nepujde...
Atisbusty (102)|17.5.2006 16:29
Stejnak moc nerozumim tomu jak to pracuje. Pokud cokoliv zavru, stejnak to mam v bezicich programech a to zadny task maanger nemam. Za ty registry dik moc, to helfne. Jinak bezpecnost...ja jsem pouze uzivatel a vetsina z nich pouziva PDA jako prodlouzenou ruku stolniho PC. Tudiz uziva AS a ztratit muze tak max. nastaveni a posledni den. Navic mozna prave proto, ze jsem pouze uzivatel a nehraju si s tim, tak se mi ten samovolny HR nikdy nestal a to jsem mel puvodni system doost dlouho. Ale asi na ty krasy casem prijdu, zatim jsem z toho dost rozpacitej, navic to teda nemohu shodit niz bohuzel. Jdu tedy hledat task manager, ten pomuze u otevirani, ale asi nepomuze pri zapisu....

beecher (9270)|17.5.2006 16:37
Ne, spatne jste mne pochopil a ja pred tim vas... Ja myslel, ze zavirate Kalendar, Kontakty uplne prave pomoci nejakeho task manageru, coz by zpusobovalo to, ze pri kazdem spusteni programu se to dlouho natahuje...

BTW Co takhle pouzit nejaky lepsi PIM Manager (Pocket Informat nebo Agendu Fusion), jak jednou nastartuji, tak je v nem vse uz nahrano a melo by to je jenom litat...
Atisbusty (102)|18.5.2006 09:03
Tak Beecher diky za pomoc. Konecne jsem PDA dostal do stavu pouzitelnosti. A to tedy nasledovne

Uprava registru
http://www.ppcsg.com/lofiversion/index.php/t70871.html

Vypnuti animation menu...
http://www.pocketpctweaks.com/pocketpc_tweaks/disable_menu_animation

Nainstalovani Pocket Informant, ktery skutecne beha jak ma

No a tavri se to zas jak pozitelnej pristroj

Jen jeste hledam nejaky jednoduchy nastroj na today obrazovku, je jich nejak moc :-)

Aleš
beecher (9270)|18.5.2006 10:52
SBSH PocketBreeze 5.1, nic lepsiho neznam... ;)
wisp_ce4you (200)|18.5.2006 15:40
Souhlas s beecherem PocketBreeze je super.
Nevim jaky mate hw ale ja i po prechodu z hx4700 na vario nejsem nespokojeny.
colombo_ce4you (36)|5.6.2006 00:18
[QUOTE="Atisbusty"]Tak Beecher diky za pomoc. Konecne jsem PDA dostal do stavu pouzitelnosti. A to tedy nasledovne

Uprava registru
http://www.ppcsg.com/lofiversion/index.php/t70871.html

Vypnuti animation menu...
http://www.pocketpctweaks.com/pocketpc_tweaks/disable_menu_animation

Nainstalovani Pocket Informant, ktery skutecne beha jak ma

No a tavri se to zas jak pozitelnej pristroj

Jen jeste hledam nejaky jednoduchy nastroj na today obrazovku, je jich nejak moc :-)

Aleš[/QUOTE]


Aleši, skutocne diky! Kedze som len uzivatel o tychto zmenach v registroch som len pocul, ale diky za podrobny postup. Konecne po 4M viem, co mam za masinu, tak to je uz skutocne rychlost, co som ocakaval. Este raz vdaka, velmi mi to pomohlo. Privital by som, keby podobnych rad bolo este viacej.