Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prosba - potřebuji původní bootovací obraz z ET QTEKu 8310

dort (1212)|13.4.2006 18:31
já tele si ho nezazálohoval při FLASHi na novou ROM ( je to ten co se objeví první po zapnutí telefonu ) takže ani nevím jaký má název ale bude ve složce WINDOWS - přípona .bmp ( souborů s příponou .bmp je tam asi 10 ) takže by se dalo lehce najít, díky

e-mail dort@seznam.cz
Kyle (279)|14.4.2006 10:29
Uvodni obrazek je ulozenej primo v ROM-ce. Zmenit se sice da, ale musel by si modifikovat ten soubor s firmware a naflashovat to znova.
dort (1212)|14.4.2006 15:35
jo díky za rady a obrázek by nebyl?
Kyle (279)|14.4.2006 23:19
Musel by si ho vyextrahovat z rom-ky Qteku. Jde to udelat treba s Typhoon NBF Tools.
dort (1212)|14.4.2006 23:38
asi píšu čínsky,ale já potřebuji ten original SPLASH z ET ROM

-> upřímně pokud bych ji měl, tak si ho "vypreparuji" sám a nebudu ho shánět ;-)

rád bych ho měl pro případ reklamace, neb to je jedna z "maličkostí" které zkoumají v servisu a pokud vidí jakékoliv jiné start-up nebo boot logo než originál, tak to bývá většinou problém - a toho bych se chtěl preventivně předem vyvarovat!

P.S. Qteka jsem dostal z druhé ruky a bez originál ROM, takže nevím co tam je za boot-splash, takže pokud mi ho někdo můžete poslat díky za váš čas a snahu :-)
will27 (131)|15.4.2006 01:27
Reklamoval jsem ho taktez a bez uvodni obrazovky s logem Eurotelu... Toto je vec,kterou neresi,protoze pri master resetu se nastaveni Eurotelu a uvodni obrazovka vymazou... Takze toto bych byt tebou neresil... To by musel byt master reset pricinou ztraty zaruky a to samozrejme je hloupost... Takze si usetri starosti a nemej obavy... V GSMobilu v Praze toto neresili:)
dort (1212)|15.4.2006 02:18
oj, jaké překvapení - neb GSMobil v dobách MDA II ( XP a další by mohli vyprávět a hodně dlouho ) právě po tomhle šel jako "husa po flusu" - no buď na to ještě nepřišli, anebo se změnila jejich politika - což by bylo jedině dobře

ale i tak díky za info :-) :yes:
will27 (131)|15.4.2006 10:49
Opravdu kvuli tomu delat nic nemuzou.... To by znamenalo,ze nesmis udelat master reset... Nevim jak u MDA,ale tady se vsechny zmeny od Eurotelu smazou,takze je nesmysl,ze by si kvuli tomu prisel o zaruku... Proste a jednoduse to nejde.. Kdyz jsem ho do GSMobile nesl,udelal jsem master reset... Oni mi tam prehrali zpatky cely soft a opet tam dali nastaveni a obrazovku Eurotelu... Takze to stoprocentne videli a vedeli.. Opravdu nevim,ceho se bojis... Nikde neni napsano,ze po resetu ztracis zaruku...
dort (1212)|15.4.2006 13:47
mé obavy plynou, jak už jsem psal, z dob MDA II a tenkrát to nebylo tak legrační jak píšeš

pokud najdeš trochu času, dej si vyhledat buď reklamace nebo GSMobil a sám uvidíš, kde se bere moje obava ;) neb je zbytečné se kvůli přeflešované ROMce dozvědět, že Ti třeba nevymění joystick - neb díky flashi ROM jsi provedl zásah do přístroje a ZTRATIL záruky na celý přístroj!
will27 (131)|15.4.2006 16:44
Samozrejme pri flashnuti ROM o zaruku prijdes,ale cele nastaveni Eurotelu vcetne uvodni obrazovky je jine tema... Kdyby bylo pevnou soucasti ROMky,tak by bylo pritomne i po master resetu... Opravdu tve obavy ohledne Qteku jsou zbytecne... Eurotel nastaveni je totiz defakto jako aplikace...mas to v menu-odebrat programy...Coz znamena,ze to neni soucasti ROMky,takze smazani tohoto nastaveni neni a tedy nebude brano,jako zasah do ROMky... Ja uz to nastaveni a bootovaci obr. take smazal,takze ti ho poslat nemuzu,ale jestli jde jen o obavu ze ztraty zaruky,tak je opravdu zbytecna...
Kyle (279)|16.4.2006 13:00
Pokud jsem to spravne pochopil, tak dortovi jde o uplne prvni obrazovku, ktera se objevi po zapnuti telefonu. Ta se nesmaze ani pri resetu telefonu. Pokud ma dort puvodni Qtek firmware prefleshovanej na posledni firmware od i-mate, tak predpokladam, ze se mu tahle puvodni obrazovka zmenila na logo i-mate. Podle toho by to v servise skutecne mohli snadno poznat a zaruku zrusit.

Puvodni Qtek firmware si muzes stahnout tady: http://i.expansys.com/i/drv/8310-wwe-1070_153126_010400.exe

Dal uz to, zvladnes sam ;)

Nebo pockej mesic na novej firmware primo od Qteku...
dort (1212)|16.4.2006 13:21
díky všem ;)

maličko mě překvapilo že "customizaceL na ET zmizí po prvním HR :-( pokud vzpomenu MDAčka tak tam byla vždy zapsaní přímo v ROMce a tam byl zakopaný pes :(( a proto jsem ho sháněl na Qtek :-)

jo původní ROM už mám a s ní i vlastně "původní" boot screen - nerb sichr je sichr - to už říkala moje babička

takže vyřešeno :yes:
necry_ce4you (118)|26.4.2006 00:35
nastaveni pro ET by nekde nebylo?
dort (1212)|26.4.2006 10:13
jaké nastavení???
will27 (131)|26.4.2006 14:56
Jestli myslis MMS, GPRS a WAP ... tak to je na strankach eurotelu... Na hlavni strance si dej "Vsechny telefony" ... najdi Qtek 8310 a tam to nekde bude u toho:) ... Jestli myslis neco jinyho,tak se vic rozepis... Btw. zakladni specifikace Eurotelu (to uvodni nastaveni i s Eurotel start obr.) asi nesezenes..