Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

C550 + wifi = zufaly

platon (27)|13.4.2006 08:52
Na uvod nieco lahsie, chcel by som Vas poprosit o radu ako ste zaregistrovali program CONNECTMOBILITY-E2C.
Dalej sa chcem opytat ci pouzivate len tento program na pripojenie do internetu cez wifi? Ak ano, ako to mate nastavene?? Mne pritom istom nastaveni to raz ide, raz nejde, raz mi to hlasi connected a ked idem surfovat mi to vypise ze som neni pripojeny,,tam kde som volakedy s HPckom v pohode fical tak s tymto mi to nic nenajde len malokde.. asi podla pocasia,nechapem to.. tak som si chcel dat iny program a napr. pocketwinc mi vobec nejde,hlasi mi ze nemam zapnute wifi co je hlupost, iny program ako wifisocketcom mi vobec nejde nainstalovat,,,
lomcovak (0)|13.4.2006 09:33
Určitě Ti neporadím. Pouze Tě snad "potěší", že mám úplně stejný problém. Je to moje první PocketPC (LOOX C550) a tak spíše naslouchám než soudím, ale něco tak kryptického jako nastavení WiFi na tomto stroji jsem hodně dlouho neviděl.

Přesně jak píšeš, jednou se spustí E2C, jednou nikoliv, jednou E2C hlásí Connected i se správnou IP adresou nicméně ikona "vysílače" na horním stavovém řádku se vůbec nezobrazí (křížek). Pokud se zobrazí, tak neukáže SSID připojené sítě, pouze nabízí settings. Jednou se připojím přes systémovou(?) službu (ikona zemegule v pravo dole) volbou Turn Wireless ON, jindy si to ani neškytne.

Třeba nám k tomu někdo něco poradí

Roman
Lda (53)|13.4.2006 11:44
Problem je ze jeste musi byt nastevona par veci v "Pripojeni". To je tam kde jsou videt sitove karty a komunikacni kanaly PDAcka.

Nicmene E2C je dost nepovedeny produkt. Ad-hoc funguje dost sporadicky a vyuziti hardwaroveho vysilace Wi-Fi, ktery je v ramu PDA , je skoro minimalni.

Doporucuji vyzkouset program "Pocket Boingo".

Uvidite tam silu signalu a hlavne vsechny dostupne SSID kolem Vas, temer okamzite. Jedine co bych vytknul za problem je ze se tam da jen velmi tezko nastavit IP a WEP klice. Pokud je to, ale pro Open DHCP Wi-Fi jako napr. v KFC nebo McDonalds, tak to bohate staci.

PS: E2C je od zakladu dodavana jako standard edition. To hlaseni pro registraci plati pouze pokud by jste chteli PRO edition... osobne si myslim, ze by se mohlo mnoho veci zlepsit, ale nechce se mi jeste kupovat upgrade :)
Lda (53)|13.4.2006 11:44
Btw kdyby jste vedeli o nejakem lepsim programu sem s nim. Jak je videt problem je ciste v Software :)
frogale (447)|13.4.2006 12:01
Zkontrolujte si nastaveni Power pro wifi (jestli to C550 ma).. na me 420ce jsem se nemohl na hodne vysilacu pripojit jen diky tomu, ze jsem mel nastaveno setreni energie na wifi..
Lda (53)|13.4.2006 12:14
Eh... ty jo nic takovyho sem nenasel. Myslim, ze zrovna tadle wi-fi jede naplno porad, protoze s Pocket Boingo mi to ukazuje signal stejny jako s notebookem ve stejnem miste.
xmike_ce4you (183)|13.4.2006 14:41
Ale má to nejaký power saving management vo wifi manageri. je tam Auto, Enable, Disable.

E2C utilita sa dá zaregistrovať jedným súborom, ktorý sa musí nahrať do windows zložky. Stojí 2 body (5 ste ich dostali spolu s looxom). Osobne ju nepoužívam. Zatiaľ všetko nastavujem len cez Network Cards.
xmike_ce4you (183)|13.4.2006 14:41
Ale má to nejaký power saving management vo wifi manageri. je tam Auto, Enable, Disable.

E2C utilita sa dá zaregistrovať jedným súborom, ktorý sa musí nahrať do windows zložky. Stojí 2 body (5 ste ich dostali spolu s looxom). Osobne ju nepoužívam. Zatiaľ všetko nastavujem len cez Network Cards.
Lda (53)|13.4.2006 14:57
Hmm hmm hmm... mas pravdu nasel jsem ten power saving. Dikes.

Btw s tema bodama. Cucim jako puk. Vubec jsem o tom neslysel nebo spis "nechtel" slyset. :D

Mno a nemohl by jsi nam objasnit jaky je rozdil v PRO a standard edition?
xmike_ce4you (183)|13.4.2006 15:03
To ti fakt neviem povedať, nepoužívam to. Myslím, že prvých 14 dní to funguje tiež asi ako pro, nie?
Lda (53)|13.4.2006 18:28
Hmm problem je ze FSC to ma nejaky nevychytany, protoze me license vyprsela okamzite po HW.
Nevim. Nicmene uz od prvniho pohledu a prvnich 5 minutach se mi nelibi :D
xmike_ce4you (183)|13.4.2006 18:32
Proste mám pocit, že ten E2C nefunguje. Čo som ho prvýkrát skúsil, tak ukázal, že som pripojený, ale nič sa nedelo. V skutočnosti som nebol. Tak zatiaľ (a asi natrvalo) ostanem pri ručnom nastavovaní.
outsider (2)|14.4.2006 14:43
Tak E2C se mi zda ze mi taky moc dobre nefunguje....

takze sem se podival na stranky FS a tam nasel... update ;)
http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/downloads.html

musite si asi donavigovat do software pro N/C series
mi38k (205)|14.4.2006 17:44
Nejakou chvili uz C550ku taky vlastnim a na internet pres wifi se pripojuju dost casto, a presto jsem jeste nenasel zadny duvod E2C zapinat...Pokud jde jen o pripojeni k nejakemu AP, tak staci jen zapnout wifi tou ikonkou zemekoule vpravo dole, tapnout na ikonku wifi v trayi, tam tapnout na nastaveni --> sitove karty a vybrat prislusny AP...Jinak po zapnuti wifi se pripoji k nejakemu AP i sam pokud muze...
PedroKV (180)|14.4.2006 22:22
Přátelé, shrnu-li to, tak trpím vším, co jste popsali:

1) 14 denní trial vypršel během hodiny prvního používání
2) je to ošklivé a rychlejší je ťuknout na ikonu zeměkoule. Bohužel takto nelze jednodušše spusti bluetooth připojení
3) od včera se nemůžu na wifi připojit vůbec. Zkoušel jsem i soft reset, ale nic. Zkoušel jsem i vypnout řízení spotřeby, ale též nic.

Děkuji za link na FSC, přesný odkaz je zde:
http://support.fujitsu-siemens.com/Download/ShowDescription.asp?SoftwareGUID=8B0AE4E8-E88A-4664-ACE3-3B79222EDA2C

komentář: "The E2C v3.03 Build 1131 version provides a workaround for a known Connection Manager problem of the WM2005 operating system running AKU2. This problem does not exist on WM2005 AKU1 based Pocket PC devices. The problem is exclusive to WLAN connections, but will affect all E2C WLAN connections. Any E2C WLAN based connection, which successfully connects is NOT GUARANTEED to become recognised by the OS's built-in Connection Manager. The Connection Manager is not aware of the connection, although it is successfully established. This will result in applications like pIE and others to not work correctly."

Zdá se, že to vyřeší náš problém..

o 10 minut později:
.....problém to nevyřešilo, stále se nejde připojit, resp. stahovat data.. :-(
frogale (447)|14.4.2006 22:29
Mozna lehce mimo misu, jaky ovladac na BT je v C550ce? Widcomm nebo mrkvosofti?
xmike_ce4you (183)|14.4.2006 22:47
PedroKV: No, ak sa nevieš pripojiť na wifi, skús v E2C podržať stylus nad WLAN a tam odfajknúť všetko, čo je zafajknuté. A nastaviť wifi ručne. E2C spôsoboval, že som na záložke Network Cards nevidel wifi siete, len položku, kde sú sieťové karty.

A čo sa BT týka, tak MS BT.
PedroKV (180)|15.4.2006 00:14
taky nepomohlo (IMHO volba "deaktivovat WLAN po odpojení" asi nezpůsobuje to, že se nemůžu připojit)... :-/
xmike_ce4you (183)|15.4.2006 00:19
No, ja som zrušil všetky položky a potom už mi to išlo. Skús všetko deaktivovať a softreset a potom sa pripojiť.

A zo sietí som vymazal profil E2C
PedroKV (180)|16.4.2006 19:16
nic. zkusím registrovat E2C, když ani pak nic, tak zkusím HR, když ani pak nic, zavolám do FSC.
PedroKV (180)|17.4.2006 02:42
takže jsem to zaregistroval a nic. zkusil jsem ještě střední reset, tj. stisknout vypínací tlačítko a strčit stylus do resetu. Potom už se to připojilo, ale nesosalo. zjistil jsem, že pda dostalo jinou IP, než na jakou bylo nastavené-měl jsem natvrdo 10.0.0.2, ale dostal jsem 10.0.0.3-poznal jsem to, když jsem nastavil IP adr. automaticky. No, teď už to chodí. Pro jistotu jsem udělal i HR, tomtom mi totiž předtím startoval asi 45s...
frogale (447)|17.4.2006 09:25
Trochu OT: takze tomtom nema startovat 45 vterin? Pokazde co jsem ho na Looxovi 420 instaloval a spoustel tak startoval hodne dlouho..
PedroKV (180)|17.4.2006 16:51
tak už to zase nejde... :-(
xmike_ce4you (183)|17.4.2006 18:25
Ten Power Saving Mode na Wifi máš vypnutý?
PedroKV (180)|17.4.2006 23:02
Mám. ono už to chvíli běhalo, po nainstalování všech programů po včerejším HR zase ne, pak se to přítulkyni podařilo nějak rozchodit a teď mi to zase nejde...
xmike_ce4you (183)|18.4.2006 13:54
Toto by asi fakt chcelo nainštalovať programy po jednom a vždy skúsiť wifi. Nič iné ma nenapadá.
PedroKV (180)|19.4.2006 19:34
Asi se do toho o víkendu vrhnu..