Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: SirfTech - zkusenosti

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Nevim jestli nekdo mate zkusenosti s timto programem, nicmene se me podarilo po asi pul hodine hrani vyladit Loox N500 na praci. Zdalo se me totiz, ze se udaje z GPS refreshuji docela pomalu - standardne GPS komunikuje 9600 baudu co 5 sekund. Ruznymi nastavovanimi jsem dosel, ze nejoptimalnejsi asi bude 19200 baudu a 4 sekundy.

Uz jste ho taky nekdo testovali? S jakymy vysledky ?

Stahnout je mozne jej zde:
    http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Už jsem o tom psal 4.4.2006 tady :-)

Pomocí SirfTech jsem GPS BT-338 nastavil na komunikaci v NMEA a zpráv GSA a GSV z 5s na 1s a rychlost přenosu portu nastavil na 38400 a naprosto v pohodě. Informace o pozici jsou refrešovány každou sekundu, modrej zub stíhá data přenést a vliv na výdrž baterie GPS to nemá žádný...

Takže zkušenost přímo na jedničku ;-)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Scatman: ja kdyz to zkousel s jednickou a vyssi rychlosti, tak bych rekl, ze to uz nestihalo. Abych byl konkretni, porad se to stridalo na pripojen / odpojen. A to same s fixem - proste me to ukazalo polohu a potom zase jako pry GPS 0 satelitu a takto to porad doslova "pulzovalo".

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

To S474N: a jakou GPS pouzivas? Ja mam Navilock 306c (je do CF) a tam vic, nez 9600 baudu nejde - pak to hlasi chyby. Ale kazdopadne prenastaveni na 1s vyrazne zlepsilo navigacni schopnost v TomTomu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

S474N: Aha, tak to mě nenapadlo, že by ti to nestíhalo. Ta moje BT-338 v klidu stíhá posílat data rychlostí 38400 na Com8 a h5550 je v klidu stíhá přes BT zase přijímat. Drží to bez výpadků přenosu dat celé hodiny (vyzkoušeno :-) ) a navigace funguje naprosto libově...

Dokonce jsem zkoušel posílat i víc "informačních" zpráv v protokolu NMEA - tuším že jsem zapnul i VTG a ZDA posílání každou sekundu a opět přes Com8 s 38400 naprosto v pohodě. Ale protože třeba v ZDA se tuším posílá jen datum a čas pro synchronizaci PPS, není potřeba tuhle informací přenášet, takže jsem to z NMEA zase vypnul...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Scatman: tezko rict, jeslti to nestiha, to je pouze takovy muj dojem. Chtelo by to vice testu i od nekoho jineho, kdo ma Looxe.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Tak se mi podařilo nastavit Baudrate na 38400, ale když změnim GSA a GSV na 1s a dám SET, tak se to neuloží, dokážete někdo poradit?
    dík

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

tribiani: a jak vis, ze se to neulozi ??

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

protože když se tam do nastevaní vrátim za chvíli, tak je tam opět 5s

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Jenze to dle meho nazoru neni vyctene z GPS, ale pouze defaultni parametry. Si vem, ze na jinych strankach mas tlacitko GET, kterym vyctes prave ty aktualni hodnoty. Tady nic takoveho neni.

Nováček
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od S474N
    Nevim jestli nekdo mate zkusenosti s timto programem, nicmene se me podarilo po asi pul hodine hrani vyladit Loox N500 na praci. Zdalo se me totiz, ze se udaje z GPS refreshuji docela pomalu - standardne GPS komunikuje 9600 baudu co 5 sekund. Ruznymi nastavovanimi jsem dosel, ze nejoptimalnejsi asi bude 19200 baudu a 4 sekundy.

Uz jste ho taky nekdo testovali? S jakymy vysledky ?

Stahnout je mozne jej zde:
    http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm
    4 sekundy urcite lepsi nez 5 ale kdyby se ti povedlo jit na looxu jeste min dej prosim vedet

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od tribiani
    protože když se tam do nastevaní vrátim za chvíli, tak je tam opět 5s
    To je v pořádku, ty nové hodnoty se uloží, dá se to ověřit v jiných programech. Ale je pravda, že SirfTech nabízí pokaždé při přepnutí ze Sirf do MNEA GSA a GSV s 5s a je potřeba je tedy při každém přepnutí do NMEA znova nastavit na 1s...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od Scatman
    ... ty nové hodnoty se uloží, dá se to ověřit v jiných programech...
    Treba jakych ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Třeba zrovna SirfTech. V nabídce NMEA se přepočítávají časy, kdy jsou jednotlivé věty NMEA přijaty. Z toho se nechá krásně poznat, jak je NMEA nastaveno.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Přesně tak, ale i třeba v navigaci (TTN) je vidět, jak po 1s mění sílu signálu jednotlivých satelitů...

Jinak, v poslední verzi SirfTech -u je už zase vylepšeno spousta drobností, třeba právě kolem SBAS...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. N560+SirfTech+ nové nastavenie
    Od robuso_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-11-2007, 23:51