Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pridavna antena GPS Acer n35 - vyzkouseni

Ferry_CZ (49)|11.4.2006 13:29
Zdravim, jelikoz stale resim problemy s GPS na mem Acer n35, kdy chvilemi neprijima zadny signal a chvilemi max dva nebo tri satelity, chci vyzkouset i moznost pripojeni externi anteny. Bohuzel zatim jsem nenasel obchod kde by mi to pred zakoupenim umoznili a jen tak pro vyzkouseni se mi 600Kc davat nechce. Chtel jsem se zeptat, jestli nekdo z vas nevlastni tuhle externi antenu a nebyl by ji ochoten v Praze zapujcit, nebo jestli nevite o nejakem obchodu s PDA prislusenstvim, kde by mi ji vyzkouset umoznili bez toho abych ji musel predtim kupovat. Diky moc

Kdyztak mi dejte vedet na 606 930 689, mailem, nebo SZ tady na serveru, pripadne pres ICQ
Ferry_CZ (49)|11.4.2006 19:51
Takze uz jsem nasel obchod kde mi antenu pujcili a mohl jsem ji odzkouset, funguje, takze chyba je patrne v interni antene PDA, nemate nekdo doma vrak n35 na nahradni dily ?
Karm (365)|12.4.2006 09:53
A zkoušel jsi se dívat dovnitř?Vypadá že tam bude někde vyglajdanej nějakej kontakt nebo upadlel drátek,ať zybtečně nesháníš vrak když to spraví pájka :)
Ferry_CZ (49)|12.4.2006 10:32
[QUOTE="Karm"]A zkoušel jsi se dívat dovnitř?Vypadá že tam bude někde vyglajdanej nějakej kontakt nebo upadlel drátek,ať zybtečně nesháníš vrak když to spraví pájka :)[/QUOTE]

rozebrany jsem PDA mel uz asi trikrat a vcera jsem zkousel i pajet, kontaktama to nevypada, spis to vypada ze to co je v te vyklopne antene - takovej asi keramickej ( korundovej) obdelnicek s kovovym vrskem pripajenej na desce plosneho spoje ma mozna spatnej kontakt s tou deskou, ale nevim presne jak to zjistit ci promerit a eventuelne jak to opravit, bohuzel vysokofrekvencni elektronika a anteny nejsou muj obor :) momentalne jsem ve fazi ( po propajeni cesticek ke koaxialnimu kabliku od antenky a po opetovnem slozeni PDA a anteny ) ze po 1.5 az 2 minutach se chytim na tri az ctyri satelity, ale obcas to vypadne
Karm (365)|12.4.2006 10:38
A zkoušel jsi proměřit ohmetrem ty cesty,ať je zbytečně neprolíváš cínem...Stejně tak kontak té "korunky" s deskou...A ještě proměřit ten koaxiální kablík,jesli není střed zkratovanej se stíněním...
Ferry_CZ (49)|12.4.2006 10:49
[QUOTE="Karm"]A zkoušel jsi proměřit ohmetrem ty cesty,ať je zbytečně neprolíváš cínem...Stejně tak kontak té "korunky" s deskou...A ještě proměřit ten koaxiální kablík,jesli není střed zkratovanej se stíněním...[/QUOTE]
zkousel jsem minule promerit ten koaxialek od konektorku na zakladni desce PDA ke kontaktum na desce anteny, to bylo v poradku, vcera jsem bohuzel nemel merak, na to mereni zkratu mezi stinenim a prostrednim vodicem jsem taky myslel, musim sehnat ten merak, zkusim se podivat tady v praci jestli ho nekdo nema :)
Ferry_CZ (49)|12.4.2006 11:24
takze par obrazku ;) mezi stinenim a vnitrnim vodicem jsem nameril nejakou impedanci, coz jsem ocekaval, stineni i signal jde na zakladni desku taky bez problemu,





Coburn (44)|13.4.2006 01:51
hm... jak se tady tak koukam na ty obrazky, tak mas asi zaruku v haji...
Ferry_CZ (49)|13.4.2006 09:18
[QUOTE="Coburn"]hm... jak se tady tak koukam na ty obrazky, tak mas asi zaruku v haji...[/QUOTE]

kdybych mel od toho PDA zarucak, tak uz byl davno v autorizovanym servisu ;) Tak blbej nejsem :D
Jan Jaroš (5)|21.4.2006 20:27
Mám tuto anténu jako náhradní díl, kdybys měl zájem.
Ferry_CZ (49)|25.4.2006 08:26
zajem by i byl, jaka je cena, prosim napis bud SZ zde na foru nebo na mail, popr. na mobil 606 930 689 Diky