Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Eurotel CZ cz a technologie HSDPA

valdo_ce4you (182)|10.4.2006 20:02
... skratim to :cool:

viac info

PS. DELL si so mnou dnes zahrava :(
beecher (9270)|10.4.2006 20:29
Ted uz jenom sehnat HSDPA telefon (Hermes nebo Samsung Z560), dotlacit ET, aby to rychle roztahal po CR a je vymalovano... :D
valdo_ce4you (182)|10.4.2006 20:38
... my mame 2Mb/s Rychly Internet

:cool:
beecher (9270)|10.4.2006 20:47
Ok, polozme si zakladni filozofickou otazku: v te siti se z klasickeho 3G mobilu zavolam? Asi moc ne, ze? ;)
valdo_ce4you (182)|10.4.2006 20:50
:O

... spravne :cool:
Miloš Strouhal (3997)|10.4.2006 22:36
Kolik bude hranice FUP u Eurotel HSDPA, nevite to nekdo? Premyslim, ze si tenhle tyden tu jejich Huawei E620 kartu do notebooku koupim, tak at se zbytecne neunahlim.. Hermesa nechci, QVGA je pro mne naprosto neprekousnutelna vec, UMTS v Universalu mi na cestach bez notebooku bude stacit, a doma bych jel s tou Huawei kartou v notebooku. Jeste si k tomu naklonuji sim kartu, abych ji nemusel stale prendavat. Pokud je ale hranice FUP nekde smesne nizko, tak na to vsechno kaslu, a zustanu u klasickeho UMTS pres ktere taham cca 5 filmu tydne a jeste jsem se na hranici FUP nedostal..

Jeste jsem premyslel o zakoupeni N80, ale ta timto pada, ma jen klasicke UMTS.. :?
beecher (9270)|11.4.2006 08:18
No, tu tiskovou zpravu jsem precet asi desetkrat, ale o FUPu se tam nic nepise...
Ono, uz jsi na FUP na UMTS narazil? Ja zatim ne... 6-8GB tydne pro mne neni problem a bud jsem to nepostrehl nebo tam nic neni... ;)

Jenom bacha, abys nepotreboval ten novy tarif Internet Speed, ona totiz ta tiskova zprava je takova dost zavadejici...
Mashe (622)|11.4.2006 09:27
[QUOTE="beecher"]No, tu tiskovou zpravu jsem precet asi desetkrat, ale o FUPu se tam nic nepise...
Ono, uz jsi na FUP na UMTS narazil? Ja zatim ne... 6-8GB tydne pro mne neni problem a bud jsem to nepostrehl nebo tam nic neni... ;)

Jenom bacha, abys nepotreboval ten novy tarif Internet Speed, ona totiz ta tiskova zprava je takova dost zavadejici...[/QUOTE]

toho se prave bojim .. ze se soucasnymtarifem se me to tykat nebude :(
Zdenek Malinsky (9781)|11.4.2006 09:35
A teď sázky:
Zruší ET paušál bez omezení do konce roku, po prázninách nebo ještě dříve:?:
Miloš Strouhal (3997)|11.4.2006 09:44
Muj nazor je, ze Eurotel necha klasicke UMTS data unlimited bez limitu, takze pohoda - budu tahat filmy pres Universala az do "alejuja" :) , ale nasadi limity na data unlimited pres HSDPA. Tohle mi jiz pred casem rekli i datovy technici Eurotelu na Narodni tride.. Takze se do nakupu te HSDPA karty asi jeste hnat nebudu, dokud mi mou teorii Eurotel nepotvrdi ci nevyvrati..
valdo_ce4you (182)|11.4.2006 10:20
... Vam je sveta zit, ked nepocitujete FUP :)
Ganja_ce4you (324)|11.4.2006 10:27
rek bych ,ze je tam 2,5GB FUP

S novou službou přišel i nový datový tarif. Stávající čtveřici standardních datových tarifů Internet Mobil, Internet Doma, Internet Pro a Internet Kombi doplnil nový Internet Speed. Nabízí se za měsíční paušál 832 Kč, což je stejná cena, jako za připojení prostřednictvím technologie CDMA. V rámci tarifu Internet Speed můžete neomezeně využívat datových přenosů prostřednictvím technologií HSDPA, UMTS, EDGE, GPRS a také Wi-Fi.

Abyste mohli HSDPA využívat, nemusíte si pořizovat speciální tarif. Všem zákazníkům s libovolným datovým tarifem, u kterého se platí za objem stažených dat, bude HSDPA v případě dostupnosti nabídnuto automaticky.

Také novému tarifu Internet Speed se nevyhnulo nepopulární omezení známé pod zkratkou FUP. Limitem, po kterém se sníží přenosové rychlosti, je 2,5 GB přenesených dat za sedm dní (donwload i upload) . Pro výměnné sítě je rychlost omezena neustále. Data do limitu FUP se ve špičce započítávají plně, mimo špičku (0:00 – 8:00) se započítává pouze polovina ze skutečného objemu přenesených dat.



nevite plls..u sunnysoftu na stanku ISSS jsem videl t-mobile kartu HSDPA .. nevite jak je to tam (jsem linej to hledat) - myslim realna rychlost,prechod z gprs data nonstop a pokryti?
beecher (9270)|11.4.2006 10:28
http://www.mobilmania.cz/Operatori/AR.asp?ARI=112321

Takze pokud to tedy chapu dobre, ti, co maji datove pausaly a budou chtit prejit na HSDPA, tak si musi poridit novy tarif Internet Speed, ktery jim umozni neomezene stahovat pres HSDPA. A tem, co maji pocitane datove tarify, se pristup pres HSDPA aktivuje automaticky...

Jinak FUP tam je, akorat jsem ho teda na UMTS nikdy nezaznamenal... :)
Ganja_ce4you (324)|11.4.2006 10:57
tak oprava t-mobile ma jen 4G .. nevite teda jak to je u nich? prechod,pkkryti (planovane), dostupnost pcmcia karty?
Miloš Strouhal (3997)|12.4.2006 13:58
[QUOTE="beecher"]Jinak FUP tam je, akorat jsem ho teda na UMTS nikdy nezaznamenal... :)[/QUOTE]Nápodobně.. Takhle nějak to vypadá v mém notebooku po skoro každé noci, někdy i hůře.. :)
Miloš Strouhal (3997)|12.4.2006 17:06
Máte již někdo doma tu PCMCIA HSDPA kartu? Pokud ano, mohl by jste zkusit nějaké testy rychlosti připojení a pak sem napsat výsledky nebo hodit screeny? Třeba tento a pak ještě tento, a nezapomeňte zaškrtnout i testování uploadu. Díky
Paullus_ce4you (400)|12.4.2006 17:38
Já jsem o ní uvažoval, ale údajně NTT DoCoMo připravuje HSDPA Compact Flash Card, která půjde používat i v mém PDA, takže si raději počkám.

Tu čekací dobu se pokusím překlenout komunikací přes Samsung Z-560. Měl být k dispozici už v 1.Q a např. ExpanSys už jej nabízí, byť i jen jako pre-order.
Miloš Strouhal (3997)|12.4.2006 18:22
A jak je to vlastne s pokrytim signalem HSDPA? To preprogramovali vsechny BTSky z obycejneho UMTS na HSDPA, nebo jen nektere? Jde mi o to, ze UMTS mi doma bezi krasne rychle i pres den ve spicce, viz. prilozeny screenshot z mereni rychlosti, ale nechce se mi davat pres 7000 czk za neco na co bych treba doma nemel signal.. Da se nejak zjistit pres operatora ze moje bydliste je pokryto nejen UMTS ale i HSDPA?..
00138724_speedmetr_KPb.jpg
Paullus_ce4you (400)|12.4.2006 18:36
Zkuste se podívat sem
Miloš Strouhal (3997)|12.4.2006 20:28
Díky za link, pročetl jsem to, ovšem odpověď na mou otázku ohledně pokrytí HSDPA vs. klasické UMTS tam nezodpověděli..

Zato mne velice zaujala, či spíše velmi nepříjemně překvapila tato informace:

[QUOTE="Lupa.cz"]Pokud ale chcete využívat nové možnosti HSDPA s paušálním zpoplatněním, musíte si pořídit nový tarif s názvem Internet Speed. Podle ceníku vás přijde na 831,81 Kč (včetně DPH, resp. 699 korun bez DPH), aktivace stojí jednorázově 95 korun (vč. DPH), vše se závazkem na 12 měsíců![/QUOTE]

Před časem když jsem zdrhal od T-mobilu k Eurotelu (a bylo to dost komplikované právě kvůli běžící smlouvě na 2 roky, která byla teprve v polovině..) jsem se zapřísáhl, že už se upisovat žádnému operátorovi nikdy nebudu. Achjoo.. :? :no:
Paullus_ce4you (400)|12.4.2006 21:32
Zatím žádná sláva, v Brně 735 kb/s.
Miloš Strouhal (3997)|12.4.2006 23:15
At prubnou i upload, schvalne jestli pobezi stejne jakou UMTS (v rozsahu 200 - 260, tak to bezi u mne..), nebo se alespon o malinko zvedne. Preci jen slibovali uload na HSDPA az 384.. Tak jsem zvedav!
Paullus_ce4you (400)|14.4.2006 08:38
O tom uploadu praktické zkušenosti zde.
aaischa (660)|14.4.2006 09:17
hmm, hsdpa by mělo mít stejný limit jako cdma, tedy součet za posledních 7 dní nesmí být víc jak 1,8GB nebo 2.5 nebo kolik to je.... já mam starou cdma smlouvu a tam se fup neprojevuje takze nefim :) ale stejně po tom limitu to jde dolu na 256 coz myslim ze neni zas tak hrozny :)
Paullus_ce4you (400)|19.4.2006 01:11
Zatím to vypadá dobře.