Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozšíření základní paměti MDA

Mira_ce4you_oldd (192)|17.9.2003 11:54
Poraďte prosím zda lze rozšířit základní paměť u MDA.

Dík

Míra
milennium (336)|17.9.2003 16:13
Co se týká rozšíření paměti u MDA/XDA jde to,ale...
Sám jsem se do toho pustil,ale skončilo to špatně.MDA jsem zničil...Samozřejmně,to byla moje chyba,protože je potřeba udělat důkladnou přípravu a hlavně mít na to přípravky.
Za prvé.Paměti jsou přiletovány na desce a jsou chráněny stínícím plechem.Plech je k základní desce přiletovaný po celém obvodu.Už jen sundání plechu je operace opravdu pro zkušené a dobře vybavené techniky.Plech se totiž musí zahřát po celém obvodu,buď horkovzdušnou pájkou a nebo v peci.V žádném případě se nesmí s plechem strhnout tišťákem na desce !!!Pokud se podaří sundat plech,musí se sundat 2 kusy pamětí.To už velký problém není,ovšem paměti jsou velice dobře připájeny k desce a je potřeba mít výkonou pájecí soustavu.
Za druhé.Musí se koupit správné paměti a celý proces zpětně opakovat...
Za třetí.Nikomu tuto operaci nedoporučuji,ačkoliv se to zdá jednoduché,tak tvrdě narazí.Už první překážka - stínící plech stojí opravdu za to...
PavelR. (2184)|17.9.2003 16:57
... sám bych se do upgrade RAM opravdu nepouštěl. Pokud se nebojíte poslat své MDA přes oceán a o upgrade opravdu stojíte, zkuste zde.

Jinak samozřejmě můžete s jistým omezením použít paměťovou kartu.

PavelR.
Mira_ce4you_oldd (192)|19.9.2003 13:40
Dekuji za velmi zajimave informace. :yes:
Co se tyka meho prani na rozsireni zakladni pameti, tak si asi necham zajit chut.:(


Míra
xda_kluk (1)|19.9.2003 15:14
muzu na pametovou kartu instalovat dalsi aplikace?
st.tom_ce4you (365)|19.9.2003 15:16
[QUOTE="xda_kluk"]muzu na pametovou kartu instalovat dalsi aplikace?[/QUOTE]

..myslim, ze musis. 32 MB je tak akorat na chod systemu.
Mira_ce4you_oldd (192)|19.9.2003 15:21
osobne na pridavnou kartu instaluji kde co, ale systemove veci nechavam primo v telefonu (pamet je i rychlejsi). Nektere aplikace to dokonce primo vyzaduji (Omega One battery pack).

Míra
CarlosL (126)|19.9.2003 18:44
[QUOTE="Mira"]
Nektere aplikace to dokonce primo vyzaduji (Omega One battery pack).

[/QUOTE]

To je zajímavý. Že by verze pro "Phone edition" chtěla vyloženě kartu??
Potom chudák, kdo nemá kartu a chce tenhle jinak dobrej program.
Já ten program mám teda na iPAQu a je mu úplně jedno kam ho instaluju.;)

Carlos
Mira_ce4you_oldd (192)|23.9.2003 09:19
V predchozi zprave jsem se mozna nepresne vyjadril. Chtel jsem rict, ze nektere aplikace vyzaduji instalaci do zakladni pameti. Za moznou nepresnost s instalaci programu Omega One battery pack se omlouvam. Mel jsem asi pred pul rokem DEMO a jsem presvedcenej o tom, ze tam bylo uvedeno, ze se ma instalovat do zakladni pameti a ne na pridavnou kartu.
Programy na pridavne karte maji pomalejsi odezvu a jejich pouzivani (na pridavne karte) zajisti i vetsi spotrebu baterii. Z toho duvodu se snazim rezidenty instalovat (pokud to jde) do zakladni pameti.

Mira
CarlosL (126)|23.9.2003 11:49
Á tak to jo, já pochopil, že se musí instalovat "jen na kartu". Tak to došlo k drobnýmu nedorozumění.

Carlos