Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX N520 - Problém GPS a TOM TOM

Kamil_mrc (5)|8.4.2006 10:32
Může nám někdo poradit. Kolega zakoupil N520 a hned od začátku má problem s GPS. Integrovaný GPS Locator se zaměří tak na jeden pokus z deseti. Ukazuje to satelity ale ukazatele jsou šedé a neurčí polohu. Další problém je Tom Tom. Buď se mapa vůbec nespustí nebo se ukončí při hlášení ztráty signalu GPS při startu mapy. Když už se zadaří a všechno se rozběhne tak to ukazuje od pěti do dvaceti minut a potom se mapa ukončí. Táké to občas dělá to, že když už mapa ukazuje tak ukazatel utíká mimo trasu jako by se jelo po poli. Setkal se s tím někdo? Já sám používám Tom Tom na Loox 718 a nemám nejmenší problém. Děkuji. Ještě na závěr PDA je dva dny staré a kromě lokalizace a mapy v něm není žádný jiný soft. se kterým by se to mohlo hádat. Děkuji všem za rychlou reakci. Kamil:mad:
S474N (660)|9.4.2006 10:05
Jake ma nastavene porty a rychlost?
Kamil_mrc (5)|9.4.2006 11:43
Porty jsem nastavil na com:8 a rychlost přenosu 9600 baudu. Jedině takhle se mi to vůbec povedlo rozběhnout. Ted mi kolega psal že mu to spadlo třikrát po pěti minutách a potom s tím přejel celou Belgii úplně bez problému. Vůbec to nechápu. Kamil
DaMaSig (107)|10.4.2006 12:57
Porty máš nastavené dobře, já ze začátku taky nemohl navigaci rozjet ale pak se to povedlo a makalo vše jak má. Nicméně teď se mi v Brně stalo že jsem pustil navigaci (PocketKIM) a nechytlo mi to ani jeden satelit. Tak jsem ji vypnul a zapnul (občas to pomáhá) ale nepomohlo to. Tak jsem udělal soft reset a po něm se to bez problémů chytlo. Viděl bych to na malé mušky v kompatibilitě WM5 a navigačních programů. Jo a jednou mi to taky nahlásilo že nelze otevřít port pro komunikaci s GPS (měl jsem otěvřený GPS Locator a Pocket KIM zárověň) což nechápu protože WM5 přeci má zvládat přes nějaký virtuální port GPS mít otevřené víc SW pro GPS jak jeden.
Kamil_mrc (5)|20.4.2006 11:18
Byl jsem mimo republiku takže se zpožděním děkuji za poznatky. Z předešlých témat jsem vyčetl a upravil active sync na ruční spouštění ale stejně mi to padá. Mapa se rozběhně a jede třeba několik hodin a z toho po dvou třech minutách a padá a bez soft reset nejde vůbec spusti. Používám verzi 5.0. Může to být tou mapou?
Surgical (2364)|20.4.2006 11:20
Verze 5.0 byla svou padavosti snad vyhlasena. Upgrade na verzi 5.21 vetsine uzivatelu jejich problem vyresila. Tot vse.
Novis_ce4you (35)|25.4.2006 16:05
[QUOTE="Kamil_mrc"]Byl jsem mimo republiku takže se zpožděním děkuji za poznatky. Z předešlých témat jsem vyčetl a upravil active sync na ruční spouštění ale stejně mi to padá. Mapa se rozběhně a jede třeba několik hodin a z toho po dvou třech minutách a padá a bez soft reset nejde vůbec spusti. Používám verzi 5.0. Může to být tou mapou? [/QUOTE]

jj, updatni na 5.21 a bude to bez problemu, aktualizace na strankach tomtom