Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tak jsem si dnes pořídil HTC HERMES... aneb spousta názorů od lidí co ho nikdy nedrželi v ruce :(

milennium (336)|8.4.2006 00:47
Musím jen dodat,že to ještě není prodejní verze.
A pocity ? Ano, rychlejší procesor Samsung 300MHz je opravdu znát,vše je o něco svižnější.
Klávesnice je taky daleko lepší,stisk je jistější,klávesy jsou větší,podsvětlení je lepší a navíc je tu sensor na světlo...
Další zlepšení je v podobě Jog-dialu (podobné kolečko jako u mobilů SONY Z5).
No provedení už není tak dobré jako u Qteku9100 (nikde žádný kov),prostě plast.
Dále,konektor mini USB slouží i pro sluchátka.
No,taky jsem zkoušel BT Stereo sluchátka Anycom a reprodukce je stejně nekvalitní jako v případě Qteku9100 s testovací ROM,to znamená,že na vině jsou jednoznačně sluchátka,což je pro mně dost nepříjemným zjištěním (člověk za ně dá 2400,- a vono to nehraje...)
To je zatím vše.
Jirkac_ (269)|8.4.2006 08:56
coze ???? Kolik si za nej dal a kde si ho sehnal ? wow tak to gratuluji a tise zavidim :)
john_ce4you (112)|8.4.2006 15:27
[QUOTE="Jarda Lukas"]konektor mini USB slouží i pro sluchátka.[/QUOTE]

opravdu ma hermes tento zvastni konektor, nikdy jsem takovy nevidel:
http://www.theunwired.net/media/column/htc_hermes/photoview/htc_hermes24.jpg
milennium (336)|8.4.2006 22:17
na HERMESU se to miniUSB fakt používá na vše. Nabíjení,synchronizace a sluchátka...

Jinak k HERMESU jsem se dostal přes kamaráda (pracuje u jednoho mobilního operátora),v pátek měl 2 kusy. Co mně taky docela nas... je,že je tam zase jiná paměťová karta,microSD (Trans Flash),naštěstí jsem sehnal celkem lacině 1Gb,takže žádný problém...

Jo a v HERMESU je ROM od T-Mobile,samozřejmně ještě testovací,nicméně je tam vše co má být a naštěstí je úplně čerstvé sestavení (22.3.2006)
ROM version 1.4.110.1
Radio version 0.95.00.00
Protocol version 32.26.50H
ROM date 03/22/06
OS 5.1.195 (build 14939.2.3.0)

Vypadá to,že už to má AKU2 a hurá symbol baterky není v pravém horním rohu,ale zase dole v pravo a je daleko podrobnější,přirovnal bych to k symbolu baterie u mobilních telefonů SONY ERIKSSON.
No,jdu se dívat na TV.
P.S. Jak už jsem psal,HERMES má taky podporu Streo BT sluchátek,ale reprodukce je hrozná (asi jsem smlsanej kvalitníma sluchátkama),takže zůstanu u klasiky a Anycom dám do šuplíku.Ono asi problém nebude ani tak ve sluchátkách,ale v použitých driverech v PDA,protože jsem ještě včera zkoušel Anycom s notebookem a reprodukce se mi zdála docela kvalitní,tedy asi na úrovni normálních drátových sluchátek.Stejná muzika pouštěná v notebooku do Anycom zněla asi o 100% lépe něž tatáž muzika v HERMESU nebo ve VARIU (testovací ROMka)....Toť vše.
Jdu na Herrisona Forda.
ElSoft (1244)|8.4.2006 23:48
Tak trochu osvětlím:
Jistě jste si přečetli čtyři zvýrazněné odstavce nad oknem pro odeslání zprávy, konkrétně jde o druhý odstavec:!:
Dotaz kde a za kolik se ptal již jerrry, případné gratulace můžete posílat formou SZ

john: Vyřešeno po SZ;)

Jarda Lukas: také gratuluji;) Jinak co se týče tématu s těmi sluchátky tak zkus trochu hleda, již jich je tu několik: zde, nebo zde, určitě se dozvíš jak jsou s nimi spokojení ostatní majitelé, případné jejich rady
Každopádně se tu všichni budeme těšit na další Tvé postřehy s tímto zařízením:yes:

a já to tu opět trochu pročistím:oops:
john_ce4you (112)|8.4.2006 23:52
jsem rad, ze chvalis rychlost hermesu, z wizardu moc nadseny nejsem (ale s rom 2.17.7.2 je to uz lepsi).
ceho se naopak desim je, ze rikas, ze neni nic extra provedeni, dokonce horsi nez wizard. no to se mam na co tesit, uz wizard se mi pouzitym materialem v porovnani s compactem moc nelibil.

no a ted par dotazu k fungovani hermesu:
1. nezkousel si skype?
2. pokud pouzivas eurotel, muzes pouzivat umts - bezi?
3. v temze pripade bys mohl videotelefonovat, take bych rad vedet, jak to funguje
4. jak padne do ruky v porovnani s wizardem?

no a stale mi vrta hlavou ten konektor, vzdyt na fotkach vypada o dost jinak, nez ten beznej mini usb, nerikej mi, ze do nej pasuje koncovka standardniho kabelu mini usb ?
milennium (336)|9.4.2006 00:45
Takže,Skype jsem ještě nezkoušel,ale chystám se na to.
Eurotel nemám,ale není problém půjčit si SIM třeba GO a vyzkoušet,takže na to taky přijde řada.
A ten konektor je miniUSB. Neznamená,že když má skosenou jenom jednu hranu konektoru (ano standartní miniUSB má skosené dvě strany),tak to není miniUSB... Ostatně,doma mám k notebooku píchnutý jeden miniUSB kabel který používám na víc věcí.Třeba na Wizarda,na foťák,na nabíjení Anycom sluchátek,na Motorolu V3x a teď taky na HERMESe.Prostě dobrý standart...
No,pokud zjistím něco zajímavého tak napíšu.
Jó,abych nezapoměl. Foťák je o hodně lepší než na Wizardu a díky režimu makro se s tím dá už konečně něco fotit,i když já to furt beru s rezervou,ale i tak pokrok.A i třeba samotné nastavení foťáku je daleko detailnější a propracovanější,něco ve stylu nastavení foťáku SONY.
Jdu chrápat.
john_ce4you (112)|9.4.2006 10:00
[QUOTE="Jarda Lukas"]A ten konektor je miniUSB. Neznamená,že když má skosenou jenom jednu hranu konektoru (ano standartní miniUSB má skosené dvě strany),tak to není miniUSB...[/QUOTE]

ze nebude branit oboustranne seseknuti mini usb kabelu jeho zasunuti do zdirky seseknute pouze ze strany jedne jsem dle fotek predpokladal, ale zdaji se byti na pohled nekompatibilni prave ty datove linky uprostred. no ale asi to bude jen zdani.

je mi jasne, ze na odhad vydrze na baterku je jeste brzo, ale presto - jsi jiz ted schopen nejakeho odhadu srovnani s wizardem? projevuje se na vydrzi (negativne) prechod na jiny procesor?

a jeste jeden dotaz - neni jiz zase v zakladni sw vybave nejaky zalohovaci sw? ve wizardu nebyl patrne proto, ze jeste na podzim lonskeho roku nebyl pro wm5 zadny funkcni (udajne), ale dnes jsou jiz minimalne tri na trhu, takze by se mohl vratit do zakladni sw vybavavy jako tomu bylo jeste na compactu.
cenebris (144)|9.4.2006 14:52
Mel bych taky jednu prosbu - kdyz budes testovat skype a umts, zda bys nemohl ty testy taky skloubit a zkusit volani skypem pres umts - zda to pristroj utahne a jaka bude kvalita. Diky.
Mobiland (23)|9.4.2006 18:07
Mohl by jsi také prosím napsat jaké jsou presné rozměry HERMESE a také hlavně jeho hmotnost...!!
Díky..
Miloš Strouhal (3997)|9.4.2006 18:50
Google praví: 98,5×51,4×15,8 mm
milennium (336)|9.4.2006 20:21
Chlapi,musíte chvíli počkat. Mám hodně práce a starostí okolo baráku,takže vůbec nestíhám...
Ale postupně zkouším a testuji.
Například jsem zjistil,že v ROMce není standartní MSN mesenger,mně to docela vadí,protože mám účet na @hotmail.com. A co jsem četl okolo,tak v SPV M600 už taky není. Ale je tu Agile.
Jirkac_ (269)|9.4.2006 22:48
[QUOTE="cenebris"]Mel bych taky jednu prosbu - kdyz budes testovat skype a umts, zda bys nemohl ty testy taky skloubit a zkusit volani skypem pres umts - zda to pristroj utahne a jaka bude kvalita. Diky.[/QUOTE]
pokud vim, hermes nepodporuje UMTS site...
cenebris (144)|9.4.2006 22:53
Tak to se pletes - hermes ma podporovat nejen umts, ale pak i hsdpa (pravdepodobne az s novejsi verzi fw).
milennium (336)|9.4.2006 22:53
UMTS samozřejmně podporuje. Měl jsem v něm GO kartu a krásně v horní liště svítil symbol "U"... Takže jo.
milennium (336)|9.4.2006 22:55
Neprovozuje HSDPA náhodou i český T-Mobile ??? Jestli ano,tak bych to vyzkoušel. Mám "bohužel" Vodafone,takže bych musel zakoupit Twist.
cenebris (144)|9.4.2006 23:13
Z toho co pamatuji tak ne, mozna to udelaji tento rok, ale nevim...
Zdenek Malinsky (9781)|9.4.2006 23:33
HSDPA u nás neprovozuje zatím nikdo.
cenebris (144)|10.4.2006 11:52
Zitra eurotel mozna predstavi nebo spusti hsdpa - vice zde
yasmeene2 (794)|10.4.2006 13:26
Pockat, takze rozumim-li dobre, hermes nema vystup na sluchatka (jack), ale pripojujou se pres ten usb konektor? Tzn. ze musim pouzivat dodavane HF jinak mam smulu? Uff.
milennium (336)|10.4.2006 15:01
Ano,musí se použít origo sluchátka. Nicméně dají se lehce upravit,aby se dali připojit jakékoli sluchátka. Dnes jsem takovou úpravu udělal...
Jirkac_ (269)|10.4.2006 16:29
jo omlouvam se, ja si myslel, ze hermes umts neumi :-)
A jaka je cena ? muzes prozradit kolik si za nej dal (at si alespon trosku umim odvodit za kolik jej bude prodavat T-Mobile, pokud tedy jej vubec u nas nabidne) :$:
Krevety_tvf (143)|10.4.2006 16:59
podle me ho zacne nabizet T-mobile tak v Zari, nebylo by stastne mit model Vario na trhu tak s bidou pulrok , kdyz by vyslo VarioII , stalo by se to stare neprodatelne, zalezi tedy na zasobach kolik toho nakoupili :D
aaischa (660)|10.4.2006 16:59
co jsi mel za jina mdacka? mel jsi univrsala? co myslis ze je lepci universal nebo hermes jestli jo :) trosku me laka ze by to nebylo v ty kapse tak velky :)
beecher (9270)|10.4.2006 17:04
No, slysel jsem, ze nemecky T-M ho zacne nabizet nekdy v cervnu nebo cervenci, ale prosim vas, nac by ho nabizel nas T-M? Vzdyt nema ani standardni UMTS a kde je HSDPA konec...
Stejne jako nenabidli Universala, tak IMHO nebude ani Vario II...

To bych spise pocital, ze ho zacne nabizet ET (doufam)...
Miloš Strouhal (3997)|10.4.2006 17:19
Dle meho nazoru HTC Hermese cesky T-mobile u nas nikdy nenabidne, a pokud ano, tak az za hodne dlouho (v pripade ze planuje jeste letos UMTS spustit). MDA Vario se mu velmi dobre prodava, a ma jej v nabidce pomerne kratce, nema nejmensi duvod nasazovat do prodeje nastupce jenz prinasi navic pouze funkce ktere nelze v sitich ceskeho T-mobilu vubec vyuzivat.
beecher (9270)|10.4.2006 17:29
UMTS u T-M CZ podle toho co vim, je naplanovano na Q1/2007, coz je pekne daleko... :D
(Holt musi jim proste nekdo zaplatit nesmysl zvany I4G... ;) )
Marian Veselý (662)|10.4.2006 17:34
Já doufám, že půjde koupit na volném trhu, jako lze i Vario 1. To mě bohužel neoslovilo pro příliš pomalý procesor. Doufal jsem že o prázninách ty krabičky vyměním :-(. Jinak mě teda nenapadá, do kterýho komunikátoru půjdu :-(. Vždyť do všechno co je dneska v nabídce jede na 200Mhz Omapech :-(.
Miloš Strouhal (3997)|10.4.2006 17:40
[QUOTE="aaischa"]co myslis ze je lepci universal nebo hermes..[/QUOTE]No alepson je videt ze jsi si Universala nekupoval proto ze by jsi chtel skutecne vyuzivat a skutecne jsi vyuzival jeho nejvetsi prednosti coz je velky a kvalitni VGA displej + kvalitni a plnohodnotna klavesnice. Kupoval jsi si ho jen proto ze je to "HTC Universal", vid? Protoze jinak by jsi podobnou otazku nikdy nemohl napsat.. ;) Hermes je v podstate Vario s rychlejsimi daty, nic vic, zcela odlisna koncepce zarizeni od Universala..
Marian Veselý (662)|10.4.2006 17:49
to Miloš Strouhal: O Universalovi jsem dlouho uvazoval, ale zda se mi moc velkej a nedokazu si predstavit telefonovat s takovymhle komunikatorem pravda, v ruce jsem ho neměl a možná bych to měl udělat, než ho odsoudím, navic mi prijde ze to musi docela dost papat baterku.
Miloš Strouhal (3997)|10.4.2006 17:54
Nepapa to baterku, tech 1620 mAh co v sobe ma ho udrzi pri zivote minimalne stejne tak dlouho jako vydrzela na jedno nabiti vsechna starsi MDA bez Omapu (MDA 2, MDA 3, MDA Compact..), takze dostatecne dlouho. :yes: A to se 95% casu pohybuji v oblastech pokrytych UMTS, takze na GSM s vyrazne mensi energetickou narocnosti jedu jen minimalne. A presto Universal "vydrzi dlouho".
Jinak, je to velka a tezka krava, to je pravda, ale take proto si jej nekoupi kazdy, mel by tak ucinit jen clovek ktery je ochoten se s temito neduhy vyrovnat vymenou za pohodli prace jez mu MDA nasledne nabidne v podobe velkeho a kvalitniho VGA displeje a skvele a velmi pohodlne klavesnice.
Mashe (622)|10.4.2006 21:56
[QUOTE="Jarda Lukas"]Chlapi,musíte chvíli počkat. Mám hodně práce a starostí okolo baráku,takže vůbec nestíhám...
Ale postupně zkouším a testuji.
Například jsem zjistil,že v ROMce není standartní MSN mesenger,mně to docela vadí,protože mám účet na @hotmail.com. A co jsem četl okolo,tak v SPV M600 už taky není. Ale je tu Agile.[/QUOTE]

vyhlas soutez kdo pomuze na zahrade muze si prohlednout hermese .. myslim ze budes met doma naval :)))))
Jirkac_ (269)|10.4.2006 22:34
A nějaký fotečky by nebyly ? :-)
yasmeene2 (794)|11.4.2006 00:28
T mobile ho nabizet bude, už dokonce rozdali pár kousků novinářům na recenze.. :yes:
Marian Veselý (662)|11.4.2006 07:41
A termín nevíte?
yasmeene2 (794)|11.4.2006 13:54
Jde o to, jestli budou ty novinarsky verze lokalizovany, zjistim to asi za tyden, pokud bude uz lokalizovany, je to otazka treba dvou mesicu, pokud ne tak se to muze protahnout. Kazdopadne, urcite ho bude prodavat i eurotel kdyz uz spustil hsdp. Takze na prazdniny, by ho mel mit urcite alespon jeden z nich.
Krevety_tvf (143)|11.4.2006 16:39
Stejne si myslim ze ten samsung CPU nebude o moc lepsi ... jde hlavne o to ze win 05 jsou shnile ;) a kdyz tmb umts nema tak naco ... hlavne sem zvedav na cenu ...
beecher (9270)|11.4.2006 17:25
To jako, ze kdyz T-M nema vlastni blbosti UMTS, tak je to na nic? :D

A ten novy Samsung na 300 MHz je pro QVGA zarizeni naprosto dostacujici...
Marian Veselý (662)|11.4.2006 17:53
Udajně je to výkonově srovnatelné s procesorem o taktu 400 Mhz, tak jsem zvědav :-).
Krevety_tvf (143)|11.4.2006 19:02
no mel sem v ruce n50ku s 300Mhz no a bylo to svizne az mi s toho bylo zle :D , ale az tak ne, podle me hlavni brzda je novy OS. Treba ve hrach byl naprosto obstojny s tim mym (hra byla na karte)
ad UMTS : jo :D , stejne ja su rad ze tady jede z jedne BTS edge , natoz umts ... :sarcastic: tak mozna za 3 roky :sarcastic:
beecher (9270)|12.4.2006 14:18
No jo, jenze nemuzes srovnavat 2 roky stary inteli XScale PXA270/312MHz a nejnovejsi Samsung na 300 MHz... ;)

Ad T-M: Njn... Jestli VF letos spusti UMTS, jak slibuji, tak chci videt, kdo zustane u T-M... :D
Elvo (2)|17.4.2006 14:54
Co mi doporucite? Kupit teraz Wizarda alebo byt trpezlivy a pockat na Hermesa? Je nejaka moznost ziskat ho hned ako nabehne predaj v nemecku? T-Mobile Slovensko UMTS rozbehol, takze by mohla byt realna ponuka Hermesa... nie? :) ale nemozem sa dockat...
Zdenek Malinsky (9781)|17.4.2006 15:15
[QUOTE="beecher"]Ad T-M: Njn... Jestli VF letos spusti UMTS, jak slibuji, tak chci videt, kdo zustane u T-M... :D[/QUOTE]V Praze je to lautr jedno, když je tu spousta inet café a i free wifi hot-spotů. UMTS zatím funguje jen ET a to v Praze (a to ještě ne všude, že) a cca 2/3 Brna. Lepší vrabec v hrsti nežli...;)
beecher (9270)|18.4.2006 15:16
No, neni to jedno... Jak se mam pripojit k nejake WiFi siti, kdyz treba jedu tramvaji? ;)
Krevety_tvf (143)|18.4.2006 20:30
nastavení - připojení - síťové karty :D
ka_so (15)|19.4.2006 01:18
...je už u Hermese filtrování hovorů (skupin) a nastavovaní profilů standardně nebo je potřeba instalovat softy třetích stran???Je to super mašinka,ale u QTEKu 9100 mi to docela vadí,protože používám docela dlouho Nokie a ty to mají již od 6110 a to už je nějaký čas :-(...
Díky
Karel
beecher (9270)|19.4.2006 10:35
[QUOTE="Krevety"]nastavení - připojení - síťové karty :D [/QUOTE]Rada nad zlato... :sarcastic:
Elvo (2)|21.4.2006 22:15
tu je nejake (v podstate uz zname) info, foto a video z CEBITu

http://www.newmobile.nl/eur/en/phone.php?phone_id=18fc965
batt_ce4you (135)|28.4.2006 07:16
Jedna důležitá a jedna zajímavá info: po nainstalování themegeneratoru (pravděpodobně) se Hermes zakous a po následném měkém restartu zůstal viset na modrém displeji (Windows Mobile) takže jsem potřeboval udělat master reset - u funkčního přístroje jej lze dělat v nastavení (clear storage). Žádný s dosavadních postupů u Qteka (9000/9100/9090 atd.) nefungoval. Naštěstí sem se k němu dopracoval: zmáčknout dvě spodní tlačítka (nad joystikem) a zároveň tlačítko power. Na chvíli se objeví bootloderový tříbarevný displej který vzápětí vystřídá bílý s nabídkou resetu: ano = zmáčknout písmeno "R", k čemuž musí být pochopitelně vysunuta klávesnice. Reset trvá zlomek vteřiny po něm je nutno restartovat (stylus a otvor pro reset).
Jako vychytávku šetřící baterii považují světelný censor klávesnice. Ten její podsvícení totiž povolí pouze ve tmě. Než jsem to zjistil (manuál nemaje) tak jsem byl hodně nervozní a bombardoval dotazy pár známých. Info o senzoru jsem hned vyzkoušel - zalezl sem do koupelny (zhasnuté) a vysunul klávesnici a hned se modře podsvítila - intensita vynikající....
Mechy (19)|5.5.2006 09:02
Kdy se konečně objeví Hermest na trhu? Nemáte někdo nějaké "zákulisní" informace? Teď je nějak ticho po pěšině a já na něj netrpělivě čekám :o(