Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dva velké problémy ve WM5, pouze jeden vyřešený

Paullus_ce4you (400)|6.4.2006 18:33
V rámci zakoupení nového PDA jsem plavně přešel na Windows Mobile 5 a po zkušenostech s předchozími verzemi tohoto operačního systému jsem se domníval, že už hůře být ani nemůže.
Jako vždy jsem se hluboce zmýlil a zjistil jsem dvě, pro mě hrůzné skutečnosti:

ad 1) nelze konvertovat accesové soubory *.mdb do formátu *.cdb na PDA
ad 2) pomocí ActiveSync není možno synchronizovat prostřednictvím Wi-Fi.

První problém naštěstí vzdělanější zoufalci než jsem já vyřešili:

The files adoce30.dll and adocedb30.dll must be on the device in the Windows folder. The file adosync.dll must be on the device and registered. Then, on the desktop, remove the following registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services\SpecialDefaults\PocketPC04\Services\Synchronization\Objects\~MicrosoftTable,

zatímco řešení problému druhého jsem nikde nenalezl.

Rád bych se proto zeptal váženého PT publika, zda je nějak možno na Windows Mobile 5 synchronizovat přes Wi-Fi, a zda je na to nějaká obezlička, případně se musí zakoupit jiný program, než MS ActiveSync, anebo to prostě možné není a je třeba se s tím smířit.

Jinak na jedné webové stránce se Microsoft holedbal, že ztráta možnosti synchronizovat přes Wi-Fi není vadou, nýbrž výhodou, kterou nám implementoval kvůli bezpečnosti z důvodů jeho obav o naše data. Ještě že Tě máme, Microsofte!
Zdenek Malinsky (9781)|6.4.2006 18:51
No, on sync přes Wi-Fi na starších OS postrádal to, co postrádám na WM 5 - v případě konfliktu ponechat rozhodnutí na uživateli, takže to zase tak velké vítězství nebylo.
add 2
S exchange serverem jsi to zkoušel? ;)
Paullus_ce4you (400)|7.4.2006 15:33
Já tu synchronizaci mezi PDA a PC využívám jen v malém, takže MS Exchange by pro mne byla příliš luxusní záležitost.

Spíše by mne zajímalo, zda onu synchronizaci ve WM5 přes Wi-Fi neumí nějaké jednodušší software např. Intellisync a pod.
Paullus_ce4you (400)|7.4.2006 15:47
Tak už vidím, že Intellisync od technické pumy to neumí: "The latest version supports the Palm Treo 600 and 650 and Windows Mobile 2003 Second Edition devices ".
beecher (9270)|7.4.2006 15:56
Sync s Exchangi a luxusni zalezitost? Diky eOutlook.cz je to skoro za hubicku...
Ja v podstate od te doby uz nezalohuji... :)
Paullus_ce4you (400)|7.4.2006 16:11
[QUOTE]Sync s WiFi a luxusni zalezitost? Diky eOutlook.cz je to skoro za hubicku...[/QUOTE]

Asi jsem mimo mísu, ale mám pocit, že MS Exchage server stojí řádově v desítkách tisíc. A přiznám se, že o tom Outlooku.cz jsem také nic neslyšel.
beecher (9270)|7.4.2006 16:37
Jo Exchange + Windows Server je palka, ale proc jako jedinec bych si mel kupovat tohle vsechno, kdyz za par stovek mesicne mi to jako sluzbu (exchange ucet) nabidne www.eoutlook.cz? ;)
Paullus_ce4you (400)|7.4.2006 16:49
Tak jsem se na ten Outlook.cz koukal a vypadá to fakt dobře. Jdu se k nim nechat naverbovat.

P.S. Ale stejně MS s tou nemožností synchronizovat přes Wi-Fi ve WN5 mě se*e.
beecher (9270)|7.4.2006 16:56
No, to nejste samozrejme sam, ale ja mam ideu...
Snad se k ni nekdy dostanu, pokud nekdy sezenu nejakeho kvalitni C/C++ programatora, ktery umi psat Windows drivery...
Paullus_ce4you (400)|7.4.2006 17:26
Budeme tedy působit dvěma směry; Vy shánějte programátora a já zajistím snipera a letenky do Redmontu....
Paullus_ce4you (400)|12.4.2006 17:30
Poté, co jsem se stal obětí výpadku webových služeb na Active24, jsem upustil od možnosti synchronizovat si svá data na Internetu prostřednictvím služeb typu E-Outlook.cz a pod.

Vracím se tedy k původní otázce, zda existuje nějaký jiný program než MS ActiveSync 4.x, který by uměl synchronizovat PIM i přes síť.

Podle mého názoru by to mohl být XTNDConnect PC 5.5 viz http://www.extendedsystems.com/web/content.aspx?key=65B8EB2A394E33B37B953A55AA64851Bzde

Chtěl bych se proto zeptat, zda někdo z přítomných s ním má nějaké zkušenosti.

Díky za případné odpovědi.
P.
beecher (9270)|12.4.2006 17:56
No nevim, ale u eOutlook.cz jsem uz pekne dlouho a musim zaklepat, zatim zadny vypadek... :yes:
Paullus_ce4you (400)|12.4.2006 18:09
[QUOTE]No nevim, ale u eOutlook.cz jsem uz pekne dlouho a musim zaklepat, zatim zadny vypadek...[/QUOTE]

Já jsem si také na Active24 dosud nestěžoval, ale po tom jejich průse*u mi ještě dnes chodí páteční e-maily...

Navíc ten program od Anywhere stojí měně než roční paušál u eOutlooku.
beecher (9270)|12.4.2006 18:13
No, ja tam osobne nikde sync pres Inet nevidim...
Paullus_ce4you (400)|12.4.2006 18:22
Zatím jedinou konkrétní zmínku o téhle možnosti jsem nalezl zde

...XTNDConnect PC provides iAnywhere customers with added flexibility by providing effortless synchronization capabilities via wired, Bluetooth, infrared, or Wi-Fi directly from mobile phones and PDAs to the desktop.
Paullus_ce4you (400)|14.4.2006 19:14
Tak dneska jsem od výrobců XTNDConnectu obdržel následující odpověď:

Thank you for your interest in our product. XTNDConnect relys upon ActiveSync to provice the connection to the device since we have no built in communication in our software. Thus we are able to sync over whatever connection ActiveSync is able to provide. Since Microsoft decided to drop synchronization over network with 4.1 we are left with basic desktop synchronization (USB, Bluetooth and Infrared.)

Po mém týdenním pátrání lze tedy uzavřít tuhle diskusi, že za současného stavu není ve WM5 synchronizace PDA s PC přes jakoukoli síť možná.

Odpověď na sugestivní otázku, kdo za to může a co by za to zasloužil, nechám na laskavém čtenáři.
Zdenek Malinsky (9781)|15.4.2006 09:25
[QUOTE="Paullus"]... za současného stavu není ve WM5 synchronizace PDA s PC přes jakoukoli síť možná.[/QUOTE]:sarcastic: :? Ach jo. Kde dělám chybu, že mě to jde? :(
Paullus_ce4you (400)|15.4.2006 14:50
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="Paullus"]... za současného stavu není ve WM5 synchronizace PDA s PC přes jakoukoli síť možná.[/QUOTE]:sarcastic: :? Ach jo. Kde dělám chybu, že mě to jde? :( [/QUOTE]

Teď nevím, zda jsem byl správně pochopen. Do Wi-fi sítě anebo cestou GPRS se přes PDA k PC připojím, mohu dálkově ovládat PC, využívat FTP atd., ale kvůli nevratné implementaci Windows Mobile 5 nemůžu využívat synchronizaci přes MS ActiveSync 4.x.

Navíc na všech i respektovaných fórech (např. Ch. Herrery) se obecně tvrdí, že to nejde. Údajně proto, že W.G.III. chce, aby se víc kupoval MS Exchange Server.

Zdeňku, jestli to umíte, tak jste čaroděj a zřejmě jako po D. Copperfieldovi nemá cenu po Vás požadovat, aby jste svá kouzla zveřejnil.
beecher (9270)|15.4.2006 14:54
Ne, Zdenda samozrejme myslel primy sync s Exchangi... ;)

Jak rikam, vrele doporucuji eOutlook.cz. :yes:
Paullus_ce4you (400)|15.4.2006 15:40
[QUOTE="beecher"]No, to nejste samozrejme sam, ale ja mam ideu...
Snad se k ni nekdy dostanu, pokud nekdy sezenu nejakeho kvalitni C/C++ programatora, ktery umi psat Windows drivery...[/QUOTE]

Beechere, neochvějně Vám důvěřuji, že na to přijdete...

Jinak díky za Váš blog, přesně tohle jsem jako aximácký newbie potřeboval.
Janor (9)|17.4.2006 12:20
Priznam, ze som v tom laik, ale ked som pred par tyzdnami spojazdnoval ActiveSync 4.1. pod WindowsME (samozrejme, neuspesne, lebo sa to neda), tak som vela googloval a niekde som sa docital, ze synchronizacia cez WiFi je zrusena iba pri AS 4.1, pri povodnej verzii 4.0. bola, ale bolo to nestabilne (a preto to v 4.1. zrusili). Takze mozno by bolo treba zohnat 4.0 a skusit. Ale je to bez zaruky - ja na PDA wifi nemam a tak iba matne lovim z pamati, co som sa docital, ked som si studoval ActiveSync.
beecher (9270)|18.4.2006 09:24
Uz v prvni beta verzi AS 4.0 nebyla zahrnuta podpora synchronizace pres sit... Takze prosim, zadne poplasne zpravy... ;)
Janor (9)|18.4.2006 09:36
Sorry, vole, error :sarcastic: To vylucenie wi-fi sync sa stalo uz skor, medzi verziami 3.8 a 4.0 a nie medzi 4.0 a 4.1. Ospravedlnujem sa.