Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

DTMF vytáčení v Pocket Informantu

Trainzak_ce4you (176)|6.4.2006 17:19
Všiml jsem si možnosti vytočit telefonní číslo metodou DTMF. Když dám vytočit a potom ok tak zazní několik tónů. Nevíte, jak to přesně pracuje a na co je to dobré?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.4.2006 18:41
Pokud si dobře pamatuji na starý telefonní záznamník, tak na něj se bylo možné dálkově připojit a pomocí DTMF ho ovládat, tzn. přehrát a vymazat vzkazy, nastavit novou uvítací hlášku atd. K záznamníku byl dodáván ovladač, taková kalkulačka bez displeje a ten se přikládal ke sluchátku a k záznamníku se posílaly přednastavené zvukové kódy... s nástupem mobilů, které mají možnost DTMF, nemusíme tahat zdroj zvukových signálů/kódů, ale záznamník vzkazů máme u operátora a ten domácí na pevné lince šel většinou včas do světa ... Provozoval jsem i fax na termopapír se zabudováným záznamníkem, šlo to také ovládat pomocí DTMF. Tolik k mé zkušenosti s dávným využitím, k čemu se to užívá dnes, to nevím ...

Edit: No, snad se časem naučíme skutečně používat google, zadal jsem vyhledání pojmu v ČJ a hned první odkaz je to pravé ořechové na vysvětlení základu ...
Trainzak_ce4you (176)|6.4.2006 19:17
Samozřejmě, že jsem před založením threadu použil Google. Co DTMF je vím, ale nevím, jak ho v praxi použít a jestli se tím vůbec nějak dají vytáčet čísla z PI.
Žulda_ce4you (244)|6.4.2006 19:58
Zvedneš sluchátko u pevné linky, přiložíš reprák PPC k mikrofonu telefonu a pomocí DTMF si vypípáš v PI zvolené číslo, je to stejné jako to namačkat ručně.
Trainzak_ce4you (176)|6.4.2006 19:59
A to je možné pouze na pevné lince, na mobilu to nefunguje?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.4.2006 20:19
To Trainzak: Tak to jó... já ze závěru tvého prvního příspěvku "a na co je to dobré?" pochopil že vůbec nevíš vocogo ... já už budu hodný, tak se nezlob, jo?
Jinak co já vím, tak se to nějakým způsobem dá využít zejména při volání mobilem ze zahraničí, kde se pro spojení musí vytáčet nějaké spojovací číslo, následně zadávat kód a teprve potom volané číslo ... někde jsem dávno o tom něco četl, podrobnosti si nepamatuji.
GeorgeCZ_ce4you (141)|7.4.2006 10:36
DTMF se rozhodne neda vytocit cislo z mobilu. Pro vyuziti DTMF musi byt na druhem konci neco, co "posloucha" DTMF. Daji se tak tedy ovladat ruzne veci (zaznamnik, ...) po normalnim vytoceni cisla a nebo se tim da vytocit cislo z pevne linky (jak uz je tu uvedeno). Pokud vim, tak DTMF vytaceni byla (ve sve dobe) sikovna vlastnost Psionu.