Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Recenze programu Spb Backup

killerGBU_ce4you (148)|6.4.2006 15:24
Především u zařízení se systémem WM2003SE nebo starším je potřeba pravidelně zálohovat, protože není nic horšího, než přijít o svoje data. Zvláště u PDA, které je většinou používáno jako pracovní nástroj v terénu, může být ztráta dat nenahraditelná. Další firmou, která přichází na trh se svým zálohovacím programem, je společnost Spb Software House, které je u nás známá svým programem Pocket Plus. Během psaní recenze vyšla nová, aktualizovaná verze, takže musel být článek částečně přepracován.

Přečtěte si celou recenzi.
Marian Veselý (662)|6.4.2006 18:33
Verze 1.1.1 je již v češtině. Používám a zatím naprostá spokojenost a naprosto bez problémů, oproti některým konkurentům...
Tom&Tom (101)|6.4.2006 23:05
Ja pouzivam backUp manager od sunnysoftu a rovnez jsem spokojen. Je v necem spb lepsi? V necem takovem, aby to stalo za tu investici.
Marian Veselý (662)|7.4.2006 07:52
Sunnysoft Backup manager mi dvakrát schodil PPC tak, ze jsem musel udelat hard reset. Prostě mi zamrzl při automatickém zálohování a už nenaběhl. Vzhledem k tomu, že Sprite není mořné vyzkoušet, nainstaloval jsem trial SPB Backup, vyzkoušel a koupil, protože s ním opravdu nebyly žádný problémy.
Mashe (622)|7.4.2006 09:05
[QUOTE] ... Vzhledem k tomu, že hodně z nás používá Sprite Backup, tak jsem si právě tento program vybral jako soupeře pro Spb Backup. [/QUOTE]

takze pri porovnani se spritem .. v cem je lepsi/horsi?
Marian Veselý (662)|7.4.2006 09:17
Já se Spritem nemám zkušenosti, protože není trial na vyzkoušení a to myslím v dnešní době není dobré, protože pokud bych měl možnost ho vyzkoušet a nebyly s ním problémy, šel bych do něj. U SPB Backupu je výhodou jednoduchochst, integrace do SPB plus, kde je možný z něj udělat záložku, bezproblémová automatická záloha (což bylo největší úskalí u konkurenčních produktů), malá velikost záloh (moje je cca 13 MB, u sunnysoftu byla 19 MB).... je to spis o vyzkousení. V trialu to můžeš zkusit 5x.
Mashe (622)|7.4.2006 09:40
mno ja mam sprite a moje klasicka zaloha je tak nekde mezi 40 a 50 MB :))

akorat me stve ze nejdriv chce 100MB volneho, a nakonec se vejde do pulky (nevim proc mu ta pulka nestaci na zacatku)

ale v recenzi se pise ze udrzi max 3 zalohy, je to tak? ja mam reseno tak ze mam zalohu kazdy den (scheduled backup) a zachovavam opslednich 5 (nahoda je blbec) .. 3 me prijde malo ...
mousefromhouse_ce4you (268)|7.4.2006 10:33
U toho Spb backup mi docela vadi, ze narozdil od SpriteBackup nezalohuje SMS...
Marian Veselý (662)|7.4.2006 11:22
Počet záloh, který archivuje si můžeš nastavit, já mám nastaveno 5. Jak to je s sms nevím, protože výměna pda za mda mě teprve čeká až s Variem 2 :-). Ovšem sms pro mě nejsou absolutně důležité, protože tomuhle způsobu komunikace jsem nějak nepřišel na chuť... :-).
Mashe (622)|7.4.2006 11:25
[QUOTE="mousefromhouse"]U toho Spb backup mi docela vadi, ze narozdil od SpriteBackup nezalohuje SMS...[/QUOTE]

jenze u spritu to obcas zlobi .. obcas se stane ze po obnoveni zalohy ti sice oznami ze prisla nova SMSka, ale neni sance si ji precist a musis dat HR radeji obnovit bez SMSek (emailu)
mousefromhouse_ce4you (268)|7.4.2006 15:22
[QUOTE="Mashe"]jenze u spritu to obcas zlobi .. obcas se stane ze po obnoveni zalohy ti sice oznami ze prisla nova SMSka, ale neni sance si ji precist a musis dat HR radeji obnovit bez SMSek (emailu)[/QUOTE]

To neni tim SpriteBackup, stavalo se mi to ikdyz jsem ten program nemel nainstalovanej...
staubein (47)|9.4.2006 22:34
Mam technicky dotaz:), kdyz si udelam se spb zalohu a spustim ji na jinem kusu tipove stejneho pda (hp1915), prenese se komplet nastaveni a programy tak, aby vse bylo funkcni? Eventuelne slo by to treba s onim spritem? Dekuji
j@m (44)|10.4.2006 10:40
[QUOTE="mousefromhouse"]To neni tim SpriteBackup, stavalo se mi to ikdyz jsem ten program nemel nainstalovanej...[/QUOTE]
No mě to děla Sprite taky. Hodně jsem se podivil této nedokonalosti (diskuze). Po restore se jen rozsvítí display a nic víc se nestane. Jak je na tom SunnySBM a SPB?
sh0tek_ce4you (163)|14.4.2006 10:50
Offtop pro autora: hezka today obrazovka, muzes pls napsat co to je zac prip. kde se da stahnout?
Surgical (2364)|14.4.2006 15:26
[QUOTE="staubein"]Mam technicky dotaz:), kdyz si udelam se spb zalohu a spustim ji na jinem kusu tipove stejneho pda (hp1915), prenese se komplet nastaveni a programy tak, aby vse bylo funkcni? Eventuelne slo by to treba s onim spritem? Dekuji[/QUOTE]

K tomu by mel slouzit Spb Clone...Bude ti fungovat vse, pokud v zarizenich bude stejna verze ROM,z programu nebudou fungovat ty, ktere jsou registrovany a aktivovany na IMEI.
daww (687)|21.4.2006 06:36
Jak jste přišli na to, že SPB Backup nezálohuje SMS ? Zálohuje to naprosto vše a díky automatickému zálohování které mám nastaveno každý den ve 23:30 mám konečně klid. Zálohu už jsem musel použít a vše je 100% vč emailů a SMS: Konečně pořádný program :yes:
scort (1)|31.5.2006 15:36
[QUOTE="daww"]Jak jste přišli na to, že SPB Backup nezálohuje SMS ? Zálohuje to naprosto vše a díky automatickému zálohování které mám nastaveno každý den ve 23:30 mám konečně klid. Zálohu už jsem musel použít a vše je 100% vč emailů a SMS: Konečně pořádný program :yes: [/QUOTE]
Zazalohoval jsem, provedl HR, pak jsem spustil obnovu, NEOBNOVILY se mi nektere SMSky a nektere KONTAKTY, pripojil ke stolnimu pocitaci a tam zmizely kontakty take.
Nez jsem si toho vsiml, tak uz jsem udelal radu zmen v kontaktech a proto jsem se nemohl jednoduse vratit k predchozi zaloze. Zatim mi chybi asi 4 klicove kontakty, na dalsi jsem jeste neprisel, ale pocitam ze jeste prijdu...
Super program, jen trpi sklerozou... :mad: :no:
daww (687)|31.5.2006 19:02
Ty zmizelé kontakty bys měl mít ve stolním outlooku v odstraněných položkách. Mě zmizeli kontakty také, ale nikoliv restornutím SPB Backup, ale až při synchronizaci s AS. Když synchronizuji po kompletní obnově, vždy se mi to cca po 300 kontaktech sekne a musím to spouštět znovu. V tom vidím problém a ne v programu SPB Backup. Udělej si zálohu současného stavu a pak tam zkus hodit tu starou. Myslím že tam všechny ztracené kontakty najdeš také :-(
britva (27)|31.5.2006 21:39
Ja som tiez s SPB nadmieru spokojny.
Robi mi zalohu 2x do tyzdna a obnovoval som uz asi 10x a vsetko bolo ok.

britva
jaguarik_ce4you (98)|21.2.2007 22:16
Zdravim.Mam sirsi dotaz. Neviem aky je rozdiel medzi pamatovou kartou a storage ako je uvedene v recenzii na SPB Backup: Pokud zálohujeme na paměťovou kartu, tak to takový význam nemá, ale pokud bychom ho chtěli uložit do storage, tak právě ty 2,3 MB mohou být klíčové
Dik za vysvetlenie. Je mozne zalohovat len v samotnom PPC alebo aj do velkeho PC? Zalohuju sa i udaje z programov - napr. Secret, Pencil, iOU Mate...? Je to vlastne ako obraz disku?
Dakujem pekne :?: :?: :?:
ElSoft (1244)|22.2.2007 00:17
Storage(paměť ROM) měla smysl u zařízení s WM2003 a starší, u zaříení s WM5 ji nenajdeš, protože všechna data máš v paměti typu ROM

a Spb Backum umí zálohovat jen do zařízení

zálohuje se všecko co si nastavíš, pokud zálohuješ celé zařízení, tak by neměl být prblém s žádným programem

nejedná se ani tak o image, ale spíš o zabalení souborů a k tomu se přidají vyčtené database(kalendar, sms, .....)
jaguarik_ce4you (98)|22.2.2007 05:05
:D :D :D dakujem. tak to skusim.
Ondra42 (11)|8.6.2007 14:17
Presel jsem z Windows 2003 SE (MDA2 + SPB Backup) na WM5 (Herald + SPB backup) a nedokazu obnovit kontakty ani SMS. :(
Na starem stroji bylo vse vporadku a i po nekolika restartech jsem dokazal pustit Clone na obnovu SW a pote nahrat posledni pravidelnou zalohu.

Nyni jsem pustil posledni Backup.exe na WM5 a program napsal, ze vse OK a restart zarizeni. Bohuzel SMS ani kontakty nikde. Delam neoc spatne, nebo to nejde?

Ondra42
Zax_ce4you (222)|8.6.2007 16:30
Mam s spb backup sve dobre zkusenosti. Nikdy jsem nenarazil na to, ze by s tim byl nejaky problem, planovana zaloha se pravidelne kazdy den ve dve hodiny v noci spusti, ponechava posledni 3 zalohy, today plugin pocita dobu od posledni zalohy, navic se mi moc libi moznost vybrat si naprosto presne co chci zazalohovat, takze veskere zalohy mam pod naprostou kontrolou, obnova netrva nijak dlouho a obnovi se skutecne vse, co obnovit potrebuji.
A navic - je cesky :)
tom-as_ce4you (0)|19.6.2007 23:58
[QUOTE="ElSoft"]Storage(paměť ROM) měla smysl u zařízení s WM2003 a starší, u zaříení s WM5 ji nenajdeš, protože všechna data máš v paměti typu ROM
...[/QUOTE]
pokud se v necem pletu, budu rad kdyz mne opravite, ale myslim ze je to takto:

ROM - polovodicova pamet schopna uchovat data i po odpojeni napajeni
RAM - polovodicova pamet vyzadujici k uchovani dat napajeni, je ale rychlejsi nez ROM (aspon co se zapisu tyce)

U PocketPC s WM2k3SE a asi i starsich je v ROM nahran system, bootloader a mozna jeste neco.
RAM se potom deli na 2 casti, na Storage neboli pamet v PDA urcenou na ukladani uzivatelskych dat a potom Program-ovou cast, ktera je urcena na swapovani bezicich aplikaci a asi i na ukladani nastalych zmen v systemu a registrech. Obsah pameti RAM je po HW resete nebo po vyndani baterky (na dostatecne dlouhou dobu) ztracen a po spusteni je nacten system z ROM podle tovarniho nastaveni (veskera uzivatelska data v PDA jsou ztracena).
Nektere PDA maji vyhrazenou malou cast ROM pro ukladani dulezitych uzivatelskych dat.

U PocketPC s WM5 je to myslim podobne, jen je Storage premistena do pameti ROM (takze se uzivatelska data uchovaji i po HW resete nebo po vyndani baterky).
Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2007 15:11
Nevím, na co jsi se chtěl zeptat a už vůbec nechápu, jak tvé tvrzení souvisí s tématem, které je diskuze k článku "Recenze programu Spb Backup".:? Neměl být příspěvek vložen spíše někam jinam?
wibratory (7)|24.10.2007 16:41
Jo mas pravdu!
Jedina nejasnost je, ze si nejsu jistej,zdali sou ty pameti polovodicovy, ale to je technickej detajl, pracujou jak jsi napsal - ROM bez energie zato RAM potrebuje napajeni(baterku).
Storage se vpodstate prejmenovala na uzivatelskou cast ROM, u nketerych zarizeni zanikla uplne, nema vetsi vyznam...
analhunter_ce4you (2)|30.10.2007 09:32
pouzivam SPB backup a taky jsem skoro uplne spokojeny...mam vsak jeden problem a to ze po kazde zaloze (vseho) a po SR prestanou fungovat alarmy (SPB Time) a take vsechna upozorneni schuzek. Navic prestane robit i USB host.
Pak udelam obnovu z posledni zalohy a jede to zase v pohode..(az do dalsi zalohy za 2 dny)...kde by mohl byt problem ?
diq za podnety