Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Upgrade HP iPAQ hx4700 na Windows Mobile 5 krok za krokem

Pavel Koza (4761)|4.4.2006 10:01
Trvalo to sice o dost déle, než asi každý z uživatelů jediného zástupce VGA zařízení od HP předpokládal, ale koncem března se konečně v nabídce elektronického obchodu společnosti Hewlett-Packard objevila možnost zakoupení aktualizace na systém Windows Mobile 5. Na rozdíl od některých konkurenčních Pocket PC je sice upgrade maximálně uživatelsky přívětivý, přesto snad nic nezkazím tím, když vám celý průběh instalace podrobně popíšu. A jako bonus přidám pár informací o novinkách a změnách:)

Přečtěte si celý článek
martinhamr_ce4you (486)|4.4.2006 17:43
Také jsem nově majitelem "4700" a rozhodně nebudu do WM5 bezhlavě spěchat.Počkám si až se všechny problémi kapku dořeší.
brn (114)|5.4.2006 10:18
A Loox 720 mit WM5 bude?
beecher (9270)|5.4.2006 10:40
Nebude. Oficialne zruseno (nahrazeno C550 a N560)...

BTW Jinak si to tady najit, kolikrat uz reseno...
brn (114)|5.4.2006 11:02
[QUOTE="beecher"]Nebude. Oficialne zruseno (nahrazeno C550 a N560)...

BTW Jinak si to tady najit, kolikrat uz reseno...[/QUOTE]

Diky, ja o zdejsich diskuzich na tohle tema vedel, ale zajimalo me, jestli se to treba v posledni dobe nejak nepohlo, vzhledem k vyvoji u HP.
beecher (9270)|5.4.2006 11:18
Nemuze, diky spatne zvolenym komponentum v Looxech.

BTW Kdyz je neco oficialne zruseno, tak je to zruseno a nic se s tim neda delat... ;)
pepino34 (54)|5.4.2006 17:00
To je moc pěkné. Půjde to i na ostatní modely HP, třeba iPAQ h6340???
beecher (9270)|5.4.2006 17:26
Nepujde...

Tak jeste jednou pro vsechny
Upgrade (oficialni) na WM5 vysel pro:
Dell Axim X50(v)
HP Hx2xxx
HP Hx4700

Upgrade na WM5 byl oznamen posleze zrusen pro:
FSC Loox 718/720

Upgrade nebyl ani oznamen:
Asus MyPal 730(W)
Vsechny zarizeni od HTC dodane s WM2K3SE a nize
Ostatni zarizeni na trhu
brn (114)|5.4.2006 17:41
[QUOTE="beecher"]Nemuze, diky spatne zvolenym komponentum v Looxech.

BTW Kdyz je neco oficialne zruseno, tak je to zruseno a nic se s tim neda delat... ;)[/QUOTE]

To u HP rikali taky a kde jsme ted...
beecher (9270)|5.4.2006 18:37
U HP ho pouze posouvali, posouvali a posouvali... ;)
markjag (386)|6.4.2006 10:51
No hej, ale kto vie jak to pojde, ale HP iste vie co robi takze to bude pekne.
Akoze ta vydrz zo zapnutym WiFi a WM5 oproti WM2003se tak to je masaker. Nadherne vyzsia vydrz. Ja len ale nechapem preco davaju do zariadeni s WM5 tak male baterky. Preco nedaju silnejsie ako cca 1200mAh ako ma novy Loox ci Acer? Sak vydrz 4 hodiny zo zapnutym WiFi a max backlight orpoti 3? Nadhera :> .

to brn:
A bral by si ihned upgrade na WM5 na Looxa 720? Ono podla mna dost zalezi v akej sfere sa pohybujes a na co PDA mas. Ja osobne napriklad by som si ten upgrade hned teraz nedaval. Kompatibilita s aplikaciami este nie je to prave orechove (hoci vydrz laka). Lepsi sa to, to je jasne, velke firmy uz maju davno updatnute svoje programy, ale presto su tu veci co tak skoro updatnute nebudu. Este tak nieco menej ako rok, a bude to uz super. Ale potom otazka stoji zas: Ma zmysel na zastaraleho Looxa davat WM5? Radsej rovno kupit nove PDA (s lepsim BT a nie s BT beta 0.00002 speedom 1 kilobit za sec) a 720 predat niekomu.
Pavel Koza (4761)|7.4.2006 18:39
Takze v diskuzi na tema "jak warez prospiva rozkvetu Internetu" pokracujte prosim zde. Dekuji
Mac. (7)|21.4.2006 14:47
Nevím jak ostatním, ale mě to vymlátí baterku snad za jeden den (je vypnutej tlačítkem nebo přes SPB Pocket Plus). S W2003 to nedělalo. Konkrétně s WM5 ho vypnu a za 2 dny neprobudím, jedině zasunutím do dobíjecí kolíbky, protože má baterka nulu a při vypnutí byla plná. V nastavení se ničeho nedoberu. Buď budu muset uplně vyhazovat baterku nebo se vrátit k 2003 SE. Programy tam skoro nemám, tím to nebude. A dělalo to i když tam ještě nic nebylo. Fakt mám velkou radost :evil:
Ivo Pokorný (400)|21.4.2006 15:18
Nevidel bych zcela vadu ve WM5. Kdyz na PDA nesahnu cely vikend = 3x kompletni automaticka zaloha (1x za 24hodin), automaticky restart po zaloze, tak v pondeli kdyz dojdu do prace jsem prisel ani ne o 10% baterky.

S baterkou proste problem nemam. :yes:
beecher (9270)|21.4.2006 17:16
Mac. (7)|21.4.2006 17:29
beecher: Díky, vlastně to nebylo ani potřeba. Já se k tomu dostal a četl to, sice jinde, ale četl a udělal jsem to. Zatim nevidím přínos tohoto kroku. Že se to vybíjí při používání víc, neřeším, mám to v podstatě jen na navigaci a nepotřebuji ji každý den. Proto je překvapující, když ho po 2 dnech zapnu a vlastně nezapnu, protože je baterka kaput. Nesynchronizuju s PC, nic tam nemám, nezapichuji to do kolíbky na synchronizaci, jen na nabití a to je PC vyplé. ActiveSync asi nejede, když nemá jet nic, když je PDA vyplé. V tom byl háček. Jestli se ale nevypne, jen se tak tváří a PPC jede dál, tak to i pochopím, ale to snad není ani možný. No uvidím za pár dnů.
Každopádně díky za reakci :-)
beecher (9270)|21.4.2006 17:38
No, to si myslis, ze se PDA vypne. Nevypne, ale uspi, z cehoz ho nektere procesy, jako je napr. ActiveSync, dokazu probudit tak, ze to na PDA nejde poznat, ale PDA v podstate normalne bezi... A prave tohle spatne nastaveni synchronizace tohle rychle vybijeni PDA zapricinuje...

BTW Jeste bych mozna zkusil vypnout z Today ty standardni HP meraky stavu, nejsem si zrovna uplne jist, jestli jsou napsany tak, aby to nevybijelo PDA (diky vyse uvedenemu)...
laod (0)|10.7.2006 13:06
Nedavno jsem si poridil hx4700 a uvazuji o upgradu ROMky. Potiz je v tom, ze ma nemeckou verzi OS a zkousel jsem to preflashovat na anglickou, ale oficialni utilita od HP mi to nedovoli (hlasi, ze puvodni jazyk se neshoduje s novym - utilita si zkontroluje verzi a jazyk stare ROM a nepovoli upgrade). Neexistuje jina utilita, ktera by dovolila pouzit dany image ROM, aniz by kontrolovala to co maze? Nepodarilo se mi to nijak obejit.
Diky.
beecher (9270)|10.7.2006 23:20
A vite ze zmena jazyka OS v Pocket PC zarizeni je poruseni OEM licence? Se nedivte, ze se ten flashovaci tool brani...
laod (0)|10.7.2006 23:30
Takze kdyz si budu porizovat upgrade na WM5, tak si musim poridit Nemeckou verzi?!
beecher (9270)|10.7.2006 23:35
Presne tak...
marcod (10)|11.7.2006 14:07
Opravdu není možné upgradovat z německých W2003???A není tedy ani možné updatovat z W2003 němerckých na W2003 v jiném jazyce (angličtina).Já to v té němčině prostě nesnesu!!!Prosím, poraďte mi!
Surgical (2364)|11.7.2006 14:44
Citat odsud

Have found a way to change the language of the iPAQ without hex editing, checksum calculating and language code searching hassle.
I'll give an example here, in my case from German to English:
1: Download the ROM Update of your original language, e.g. German, and the ROM Update of you target language, e.g. English.
2: Start the target language ROM Update (e.g. English) until it says that the language of the device is wrong and break the installation with cancel.
3: Start the original language ROM Update (e.g. German) until it successfully checks the original rom version. BUT DON'T PRESS THE START UPDATE BUTTON!
4: Go to the temp installation folder of the original language ROM Update (e.g. c:\iPAQ\SP29835 for German) an rename the *.nbf file to *_bak.nbf.
5: Go to the temp installation folder of the target language ROM Update (e.g. c:\iPAQ\SP29841 for English) and copy the ROM file (*.nbf) to the German folder. Rename it to the original language's *.nbf file name. (e.g. hx4700_11009_GER_AKU26.nbf for German)
6: Go back to the installation and press the Update button.
7: Wait

I'm a happy user of English ROM now!

P.S. legalni to neni, ale dela to kde kdo, uzivatele Varii by mohli vypravet :)
marcod (10)|11.7.2006 15:26
Díky za odpověď, ale to přesto nefunguje!!!Pořád to hlásí rozdílnou ROm-ku!A to "přesně tak" mělo být k čemu? K mému dotazu, nebo k této radě???Rpzudíl mezi ROMKami je stále (language).Postup sice vypadá logicky, ale přesto ...
marcod (10)|11.7.2006 15:33
Tak tedy moc, moc díky, funguje to, jen v tom návodu je v posledním odkazu chyba - ten "anglický *.nbf" se nesmí přejmeniovat na ten německý, nýbrž ho tam právě tak nechat! ještě jednou díky!
Surgical (2364)|11.7.2006 15:33
Parada
Surgical (2364)|11.7.2006 15:34
A to jsi ale delal z WM2003 GER na WM2003 ENG? Nebo rovnou na WM5?
marcod (10)|11.7.2006 16:01
[QUOTE="Surgical"]A to jsi ale delal z WM2003 GER na WM2003 ENG? Nebo rovnou na WM5?[/QUOTE]

Tak se omlouvám za unáhlenost, ale nefunguje to!Prostě i ten přejmenovaný soubor to identifikuje jako "jinou ROM" a prostě to nepřehraje!!! nevíéte co s tím?
Surgical (2364)|11.7.2006 16:05
Zkus to jednoduse znova. Nekdy se pri prvnim pokusu flash jenom vymaze a az pri druhym projde update...
marcod (10)|11.7.2006 16:10
[QUOTE="Surgical"]Zkus to jednoduse znova. Nekdy se pri prvnim pokusu flash jenom vymaze a az pri druhym projde update...[/QUOTE]

Ano, ale ono se to ani nespustí, ono to rovnoui hlásí, že se jedná o jinou jazykovou verzi a proto to má "Abberufenn..." nebo jak je to ve skopčákovštině... zřejmě něcio jako "cancel"
marcod (10)|11.7.2006 16:15
[QUOTE="marcod"][QUOTE="Surgical"]Zkus to jednoduse znova. Nekdy se pri prvnim pokusu flash jenom vymaze a az pri druhym projde update...[/QUOTE]

Ano, ale ono se to ani nespustí, ono to rovnoui hlásí, že se jedná o jinou jazykovou verzi a proto to má "Abberufenn..." nebo jak je to ve skopčákovštině... zřejmě něcio jako "cancel"[/QUOTE]

Tak jsem si myslel, že si vezmu sebou na dovolenou konečně nějaký normální jazyk, a ono nic!Dále se doskuzi budu moci věnovat až v neděli, prozatím svůj ipaq zakoopu někam pod skříň a nechci ho ani vidět.To jsou ale naprosto šílený a hloupý licenční podemínky, nemyslíte?Piokud někdo ví, jak to obejít, budu mu opravdu nesmírně vděčný.Ten, kdo mi ten přístrohj prodal, tvrdí, že stačí udělat nějakou Image ROMKy na kartu a pak se to nějak zázračně přehraje rovnou do systému... ale nevím, nevím.Že já naletěl a vyhodil 11 litrů???
Surgical (2364)|11.7.2006 16:16
Zkus ten anglickej
marcod (10)|11.7.2006 16:18
[QUOTE="Surgical"]Zkus ten anglickej[/QUOTE]
Teď nerozumím, jak mám zkusit anglický? Co mám s ním zkusit?
Surgical (2364)|11.7.2006 16:22
Hm, co takhle google a hledat? Jeden odkaz jsem ti zanechal, jsou i dalsi. Ja 4700 nemam, abych mohl radit zasveceneji...
Milouss (103)|11.7.2006 17:21
Nojo, tenhle prispevek mel prijit nekam jinam, do zkusenosti... sorry..

Ahoj,

tak uz nejakej patek pouzivam WM5 na hx4700, psal sem o tom a nyni bych se chtel podelit o par drobnosti.
Hned na zacatku, je to SUPER, diky kolegum predem, kteri dotahli vsechny "nase" snahy o zprovozneni temer k dokonalosti. Mam tam ten nainstalovano mraky SW, vse co jde a je rozumne mam na SD, neco malo se mi dalo samozrejme do \Program files. Dokonce ani zpravidla nepouzivam patch na filesys, z nejakych odhaduji 90% se hx-ko chova super rychle a zvlada mraky spustenych veci. Pak mu najednou "hrabne" a zacne filesys neco prechroupavat, trva mi to cca 7 minut a je zase na dlouho klid.
To co mne ale trochu v tuto chvili trapi je volna "operacni" pamet. Nevim, kolik sem mel volne po HR, resp. po clean resetu, mozna neco kolem 30MB?, nevim... ale nyni po SR cca 22MB, kdyz spustim par drrobnosti, jako myslim piexlorer, mail a tak, tak mam cca 18MB a pak kdyz chci spustit neco narocnejsiho, tak mam mensi problem, sice jen obcas, ale preci.
Hledal sem a moc uspesnej sem nebyl, zkratka mam na Vas otazku, a to jakym zpusobem si mohu presne zjistit, cim mam RAM obsazenou?
MemMaid neco ukaze, ale po souctu vyjmenovanych jednotlivych komponent, resp. jejich velikosti se dostanu na cca 18MB obsazenych, ale v control panelu mi ukazuje obsazeno 38MB... ano, chapu, neco si veme sam OS a tak, ale mne zajimaji co nejpresnejsi udaje, na zaklde kterych bych byl schopen si rict, ze trebas ten ktery SW prestanu pouzivat a neco usetrim, nebo ze naopak si sam pro sebe oduvodnim, ze to fakt potrebuju.

Jo prosim, neptejte se mne na to, co vsechno mam nainstalovano, je toho hodne a kazdou chvilku se to meni, pac stale prubezne zkousim.
A taky mi pls nepiste, ze se to tady resilo a ze jsem "lama", sleduju to tady prubezne denne a i sem hledal, ale neuspesne.

Diky za jakykoli napad ci odkaz.

Milouss

... jo koupil sem si vcera v Sunnysoftu neorigos baterii 3650mAh, sice je to PDAcko konecne opravdu "cihla" ale super, a taky HP BT klavesnici, jeste vic super, druhe Vanoce :) .. snad uz brzo budu moc odlozit NB, jeste tak vyresit tunelovani do firmy, bohuzel zde nemame std. VPN, ale pristupuje se pres AT&T clienta...
laod (0)|11.7.2006 17:38
Ahoj, take jsem v sunnysoftu koupil neorigas bat., ale nemam nabijecku a v iPaqu se nechyta. Odhaduju, ze bude potrebovat poprve naladovat nekde externe. Pak uz se bude v pohode dobijet. iPaq se s ni zatim chova, jako by tam zadna bat. nebyla :(
Milouss (103)|11.7.2006 17:57
Ja ji vybalil, dal do ipaqa, ukazovala 20%, rano byla na 100%. O vikendu zkusim, jak dlouho vydrzi.
Milouss (103)|12.7.2006 21:38
Hmmm, takuz mam s tou baterkou stejnej problem... pres den jsem mel v ipaqu tu malou a ted tam dam tu velkou, ktera rano byla nabita na 100% a nyni se tvari jako Lion, ale 0% a nejak jako ze by se chtela nabijet ... :(
Vypada to na reklamaci.
PavelM_ce4you (95)|12.7.2006 21:54
Mel jsem s neorigos baterkou od Sunny Softu podobny problem. Byl jsem na dvoudennim vylete a trackoval trasu pres Oziho, baterka fungovala suprove. Prijedu domu, dam PDA do kolibky a rano kdyz ho vytahnu z kolibky, baterka na 0% a PDA vymazane. Baterka se chovala tak, ze za cca 10minut hlasilo PDA ze uz je nabite, ale bez nabijecky ani nenabootovalo.

Vratil jsem ji, priplatil a koupil origos, ke ktere je navic adapter na dobijeni mimo PDA.
Milouss (103)|12.7.2006 22:15
Takhle si to udelal primo na prodejne? Vratils neorigos a vzal si origos a doplatil? Nebo Ti vratili penize a origos si koupil nekde jinde?
Diky
PavelM_ce4you (95)|12.7.2006 22:18
No sel jsem na prodejnu s tim, ze ji chci vymenit, prodavac rekl, ze ty neorigos uz nemaji, tak ze mi vrati prachy. Meli ale origos, tak borec vystavil dobropis a fakturu na novou baterku a ja doplatil rozdil.
Milouss (103)|13.7.2006 23:20
Byl sem ji dnes reklamovat, vyzkouseli sme jeste jednu neoriginalni, stejne chovani jako moje, i jinem iPaqu to same... asi se ty neorigos moc nepovedly.
Chteli mi vratit penize, ale zatim sem si ji nechal a taky objednal novou origos.

Musim lidi z prodejny Sunnysoftu v Jeseniove ulici pochvalit, prijemny a vstricny pristup, ne jako kdysi v Kotve.
Milouss (103)|14.7.2006 17:11
Tak origos jsou pry dost nedostupny, Sunnysoft mi poslali SMS, ze ta neorigos baterie musi fungovat, jen je pry potreba ji vice jako pritlacit ... no a asi na paty pokus se povedlo.
Je to tedy "vorpuz", ale kdyz se na ni jakoby naplocho tlaci, kdyz se tam zasouva, tak si nejak lepe sedne a funguje...
marcod (10)|21.7.2006 23:51
Tak mám konečně čas řešit "poevropštění" své německé verze mého ,jinak krásného 4700.Můžete mi prosím někdo napsat jak lze vyvolat BootLoaderMenu u tohto přístroje?
Jako další způsob mne jinak napadá, zkusit přehrát ROmku Linuxem (Family Linux, nebo tak nějak) a potom to obnovit to anglickou verzí a poté již upgrade na VM5.Máte s tím někdo zkušenost?Moc děkuji za odpověď, tento víkend hodlám obětovat změně srozumitelného jazyka v mém PDA,abych ho mohl jinak používat.
marcod (10)|11.8.2006 16:54
[QUOTE="marcod"]Tak mám konečně čas řešit "poevropštění" své německé verze mého ,jinak krásného 4700.Můžete mi prosím někdo napsat jak lze vyvolat BootLoaderMenu u tohto přístroje?
Jako další způsob mne jinak napadá, zkusit přehrát ROmku Linuxem (Family Linux, nebo tak nějak) a potom to obnovit to anglickou verzí a poté již upgrade na VM5.Máte s tím někdo zkušenost?Moc děkuji za odpověď, tento víkend hodlám obětovat změně srozumitelného jazyka v mém PDA,abych ho mohl jinak používat.[/QUOTE]

Díky všem, nakonec vše vyřešili hodní a přátelští lidé v HpP servisu.Ještě jednou díky za rady.