Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

tomtom - pridani nove mapy

jabba (50)|3.4.2006 13:12
Dotaz zacatecnika - pada mi setup.exe, takze nemuzu pridat novou mapu touto cestou.

Lze nejak mapu pridat bez nej? Nekde jsem se docetl, ze staci nakopirovat rozbaleny adresar na kartu a pojede to samo, ale kdyz dam "zmenit mapu", tak tam ta nova neni na vyber. Musi se nekam zaregistrovat/pripsat?

Diky

M.B.
Ivanm_ce4you (466)|3.4.2006 15:07
registrace mapy se provadi az po tom, co ji tomtom uvidi. Pokud ji vubec nevidi, muze byt problem treba se spatnym nazvem adresare, ve kterem se ta mapa nachazi.

Shrnuto -tomtom vidi/mel by videt registrovanou i neregistrovanou mapu.
jabba (50)|3.4.2006 15:12
A je jedno, kam se mapa nahraje? Momentalne ji mam v rootu SD karty...
MilanSu (823)|3.4.2006 15:27
Musi byt v rootu SD ve slozce s "nazvem maoy"
Priklad
SD karta \Scandinavia_plus-Map a v teto slozce musi byt(mimo jine) soubory
Scandinavia_plus.mid a Scandinavia_plus.pna, a dle meho ( nezkousel jsem) musi byt ty nazvy shodne.
jabba (50)|3.4.2006 15:30
Aha, moje chyba, mel jsem ji sice v rootu, ale ve dvou adresarich pod sebou (jmeno_mapy/jmeno_mapy/)

Diky moc za pomoc!

M.B.
mckolo_ce4you (0)|5.4.2006 10:39
To milan SU :Diky za odpoved ted uz vim proc byl muj dotaz zamcen.

Koukal jsem do slozky mapy DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map a mam tam vsechny soubory jak popisujes i se spravnýma názvama je dine co si myslim ze tam je a nebá být (treba na spravne nainstalovane mape Beneluxu to není)je soubor DE_A~2QU.011 ve kterem kdyz ho zedituju vidim XXXXX XXXXX to je podle me po spatne instalaci.Diky za odpoved
neooo666 (243)|5.4.2006 11:16
Mapa DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map má přes 400MB, máte určitě dostatek místa na kartě? To totiž vypadá na nedokončenou instalaci. Pokud to není tímto tak dejte vědět, napadá mě ještě jiné řešení.
neooo666 (243)|5.4.2006 11:56
Pokud to není způsobeno nedostatkem místa na SD kartě zkusil bych zkontrolovat, zda je ten dotyčný soubor v pořádku alespoň na instalačním CD a pokud ano, tak jej tam dokopírovat manuálně a poté korektně přejmenovat.
mckolo_ce4you (0)|5.4.2006 14:38
me to taky prijde jako nedokoncena instalace.Na karte je mista dostatek.Dokance jsem odinstaloval verzi 605 i rucne jsem odmazal nazev slozky DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map a skusil mapu znova nainstalovat a stejna chyba.Dneska u sebe nemam instalacni cd abych se podival jak vypada ten konkretni soubor na CD.Bude se jmenovat stejne ja je nazev slozky?
neooo666 (243)|5.4.2006 14:55
Já tu instalačku momentálně taky nemám u sebe, ale jde zhruba o toto:
Zkuste pohledat na instalačním CD a podívat se do adresáře s DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map mapou. Pokud se dobře pamatuju, tak všechny ty soubory s mapovými podklady budou nejspíš schovány v nějakém souboru archivu (.cab nebo .zip) a mají jméno souboru jako *.001-*.013. Najděte tedy ten *.012, vyextrahujte z archivu a ručně nakopírujte na kartu do adresáře mapy. Potom je v tom instalačním adresáři tuším ještě nějaký *.ini soubor. Ten obsahuje zobrazení jmen souborů z instalačních názvů (*.001-*.013) do jejich finálních názvů. Ten najděte a z něj zjistíte, jak máte soubor na SD kartě přejmenovat. Pokud se Vám to podle tohoto popisu přesto nepodaří, zašlu k večeru přesný postup kde to hledat, případně postněte ještě výpis souborů včetně jejich velikosti z SD karty (adresář DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map) - třeba nám pomůže problém lépe odhalit.
MilanSu (823)|5.4.2006 15:12
Doporucuji si udelat instalaci na HDD a vytvorenou slozku zkopirovat (nejlepe pres ctecku) na SD kartu. Pak to mam vzdy pripravene a kopiruji na SD jenom mapu kam zrovna jedu.
Takze ten soubor jak uvadis je mne neznamy, vyse uvedeny seznam odpovida verzí 632, ten *.mac tam asi nemusi byt
Obsah slozky pro DE-AT ...
00137028_de_j59B.jpg
mckolo_ce4you (0)|5.4.2006 15:29
Dekuju moc za rada zkusim to udelat podle vaseho navodu,ale bude to az zitra a dam vedet jak jsem byl uspesny.mam jenom dotaz proc to vyextrahovat ze souboru *.012.012 obsahuje nasi problemovou mapu( DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map) Diky moc
tak jsem to porovnal s tim seznamem co mi poslal Milan Su a vidim ze mi tam chybi soubor cline.dat.Je mozno ho tam dokopirovat primo z instalacniho cd nebo je lepsi to instalovat na HDD a pak pres ctecku na Sd kartu.problem je ten ze jsem ted v na sluzebni ceste a nemam u sebe ctecku na karty.jeste jednou diky vsem za rady
:yes:
neooo666 (243)|5.4.2006 16:29
Je to jedno - pokud jej najdeš přímo na instalačním CD tak ho stačí na SD kartu dokopírovat do toho adresáře s mapou, ale spíš bude zabalený a bude mít koncovku *.012 nebo podobně - to poznáš podle velikosti. Podle toho Milanova screenshotu má mít přes 250MB tak najdi v tom archivu soubor s přesně tou samou velikostí, zkopíruj jej na SD přejmenuj a mělo by to šlapat
MilanSu (823)|5.4.2006 16:48
Jak jsem psal je lepe si mapy nainstalovat na HDD, zabere to neco kolem 2 GB (coz pri dnesni kapacite disku neni problem, na sve prvni "delo" pred lety s 80 MB diskem bych to nedostal) no a prekopirovani pres ctecku je otazka cca nekolika minut.
Mne obcas popadne napad si tak doma v klidku pobrouzdat po Anglii (kde mam ted syna), soupnu tam UK, pak vola znamy, mrkni se mi na cestu do Spanelska, sup UK out a Iberia in ......apod.:)
EDIT - ale samozrejme jak psano dale na funkcnost map to nema zadny vliv
neooo666 (243)|5.4.2006 19:07
Z hlediska funkčnosti je to jedno. Ne každý lítá po celé Evropě a předělává mapy 2x denně
Ještě mě napadá - pokud má ten DE_A~2QU.011 co je na SD kartě shodnou velikost (spíš si myslím že ji mít nebude) jako je na tom Milanově screenshotu, pak jej stačí už jenom přejmenovat
mckolo_ce4you (0)|6.4.2006 14:26
to all.Dekuji vsem za rady uz je vse ok mapa ve verzi 632 funguje problem byl s instalacnim CD ve finale jsem si pujcil instalacni CD od kamarada co ma taky tom Toma a instalace se provedla na prvni pokus.Jeste jednou diky moc

To: Neooo ten soubor na Sd karte (DE_A~2QU.011) mel velikost pouze 15 bajtu.