Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odpojovani Bluetooth u Acer n50 Premium

mamucz (22)|2.4.2006 23:15
Ahoj. Mam problem s odpojovanim Bluetooth u Acer n50 Premium. Rekl bych, ze tento problem je globalni. Hlavne ho pozoruji u pozivani PDA s BT GPS. Vse bezi ok, ale po nejake dobe, ktera je ruzne douha, se jako by GPS odpoji. COM port zustane obsazeny a pomuze bud reset nebo odpojit a zapojit BT. Zalezi hodne i na programu. Nektere vydrzi nekolik hodin (TomTom), ale treba iGo se odpoji do minuty. Stejny problem jsem zaznamenal pri brouzdani na netu pres BT a BT mobil. Pokud jen brouzdam tak v pohode. Ale pokud zaroven brouzdam a zaroven pouzivam ICQ, tak se spojeni rozpadne. Pomuze to same jako u GPS. Nejedna se o chybny kus PDA, mame ve firme tri stejne a chovaji se uplne stejne. Neexistuje nejaka aktualizace BT manageru? Nebo co s tim delat ? Diky za info. Jo a GPS mam Leadtek 9553.

Marian Veselý (662)|3.4.2006 13:26
Mám stejný problém. Nestává se mi to ani u Tom Toma ani při připojení k mobilu, ale stává se to dost často, když browsím připojen přes bluetooth ActiveSync. Po nějakém čase se spojení ukončí.
mamucz (22)|3.4.2006 13:42
Hm a co s tim? Nezkousel jsi hledat na netu nejaky update ovladacu pro BT? Ja jo a zatim nula bodu :-(
Brco_ce4you (447)|3.4.2006 14:12
Je to problem v ROM. Treba urobit upgrade. Stiahnite si ho z tejto stranky a bude po probleme.
Marian Veselý (662)|3.4.2006 16:55
Na verzi 1.018 už mám upgradováno hned co vyšla a dělá mi to i s ní, takže tam ten problém asi nebude.
Brco_ce4you (447)|3.4.2006 17:57
[QUOTE="Marian Veselý"]Na verzi 1.018 už mám upgradováno hned co vyšla a dělá mi to i s ní, takže tam ten problém asi nebude.[/QUOTE]

No kamarat mal to iste a ked dal tu 1.018 tak bolo po probleme.Iny upgrade asi nie je.
Marian Veselý (662)|3.4.2006 18:07
Divné, mě to dělá opravdu jen u surfování na netu přes bluetooth ActiveSync. Ostatní aplikace a spojení pře BT fungujou normalne...
mamucz (22)|3.4.2006 21:58
Jo ja jsem to s 1.018 uz koupil. Nema nekdo prosim jiny napad? Ma nekdo n50ku a slape mu to s GPS napr v programu iGo bez problemu ?
Karm (365)|4.4.2006 11:02
Mám n50 a bluetooth mi s gps ani klávesnicí nepadá.Pokud dám v průzkumníku win odeslat nějaký větší soubor na BT,proběhne transport bez problémů,ale běda jak ho posílám přes AS,připojení většinou spadne a musím restartovat PC jinak PDA znovu nepřipojím.Při surfování to padá také,ale už sem se s tím tak nějak smířil :-(
Marian Veselý (662)|4.4.2006 14:16
Tak jsem dnes ještě zjistil, že to dělá i při připojení k internetu přes bluetooth gprs s mobilním telefonem. Tváří se to jako připojené, ale není...
mamucz (22)|4.4.2006 23:05
No ano to je presne ono! Tvari se to jako pripojene a neni. Pomuze jen restart PDA anebo vyp/zap BT. Karm pls jakou mas GPS? Myslite ze ma cenu psat mail ACERum ?
Karm (365)|5.4.2006 05:29
Mám Navilock BT-338.Mail můžeme zkusit napsat,jde jen o to jestli je to opravdu v PDA,protože mě jinak BT funguje bez problémů,jen ten AS....Ale pokud se ti BT odpojuje neustále,zkusil bych povypínat veškeré běžící programy (i vypnout lokalizaci),nebo jetě lépe udělat HardReset, a jeslti by to dělalo pořád,asi bych kontaktoval servis.
Marian Veselý (662)|5.4.2006 06:29
Já mám Adapt AD-300 (Chip Nemerix) a je to stabilní. Hard reset nepomůže. Bohužel to už mám za sebou. Pokud budeš kontaktovat Acer, dej vědět jak jsi dopadl.
mamucz (22)|5.4.2006 10:59
Tak mail sem poslal (vcera) tak uvidime jaka bude reakce. Karm: jaky program na GPS pouzivas? Zkousel jsi iGo? Ono to totiz nedela ve vsech programech, ale jak bych rekl jen v tech "narocnejsich". A je to stejne i u ostatnich aktivit vcetne brouzdani pres BT na netu.
Karm (365)|5.4.2006 11:52
Mám vyzkoušenej TomTom,Visual,GPSDASH a v poho.Spojení nepaddne pokud pošlu dejme tomu 100MB soubor přes průzkumníka v PC,ale vetšinou se hryzne když to posílám přes AS.
mamucz (22)|5.4.2006 12:29
No ono to vypada ze to nepada velkou aktivitou na BT ale spise aktivitou OS.
mamucz (22)|10.4.2006 23:16
Uz je to tyden co jsem posilal mail na Acer podporu a nic. Mate nekdo zkusenost jak dlouho jim trva nez zareaguji?
Marian Veselý (662)|13.4.2006 14:37
Kam jsi psal ten dotaz? Napíšu ho tam taky, ať je nás víc. Začíná mě to celkem iritovat. Vypadá to, že ve chvíli, kdy je jde přes BT větší tok dat, tak to klekne.
mamucz (22)|13.4.2006 21:43
No me taky. To ci pises je presne. Psal jsem na http://support.acer-euro.com/request/cz/index.html. Urcite napis taky. Cim vetsi tlak tim drivejsi reseni.
Beník (3)|18.4.2006 10:02
Vypadá to na množství dat,pokud surfuju přes bluetooth a mám vypnuté obrázky není žádný problém, v opačném případě to občas spadne.Když ale přenáším větší množství dat (foto,video 0.5-170 Mb) mezi telefonem a N50 tak to ještě nikdy nespadlo.Tak je to asi problém prohlížeče + bluetooh.S wi-fi to nepadá.
Marian Veselý (662)|18.4.2006 13:10
Tak to mě to teda padá při přenosu velkých souborů přes BT z PC do PDA. Wifi jsem nezkoušel, protože u nás nikde nejsou Free hot spoty.
Beník (3)|19.4.2006 09:42
Já bluetooh mezi PDA a PC nepoužívám, po informacích o problémech s XP SP2 jsem zůstal radši u kabelu.
Karm (365)|19.4.2006 10:06
a padá vám to při přenosu přes active sync nebo i když dáte pravým na soubor a odeslat na pocketpc....Mě to todiž dělá jen přes AS
mamucz (22)|19.4.2006 10:17
Dostal jsem vyadreni z autorizovaneho servisniho strediska ze n50ka neni plne kompatabilni se vsemi GPS a ze me na to mel prodejce upozornit. NICMENE mi nebyli schopni rici ani jednu se kterou kompatabilni je. No comment :-(((( Vazne premyslim o reklamaci.
Marian Veselý (662)|19.4.2006 10:38
Já nepoužívám jen BT, ale i kabel. Přes funkci odeslat soubor jsem to nezkoušel. Co se týká reklamace, tak mám celkem pochybnost o jejím uznání. No uvidíme, co odepíšou na moji stížnost.
Eurino_ce4you (72)|19.4.2006 17:35
Pani nechcem Vas odradit , ale je to uplne zbytocne to riesit.Ja som sa tohto problemu uz nariesil az az.Acer bol v reklamacii , nepomohlo, rom novsi nez je 18 tiez nieje.Ked zavolate do servisu vedia o tomto probleme ale nevedia ho riesit. Acer sucks co vam poviem ja im to poslem este dva krat a necham si vratiti peniaze mozem okaslat taky pristroj ktory nefunguje ako ma.
mamucz (22)|21.4.2006 21:54
Ahoj.
Telefonoval jsem se servisnim strediskem Aceru, udelal trochu vitr a vysledkem je prozatim mailova komunikace. Zde je zneni emailu.

*************************************************************


Dobry den, informoval jsem se u technika a na problemu se pracuje. Jakmile se vrati senior technik z dovolene, budu Vas informovat, v jake fazi se reseni problemu momentalne nachazi.

S pozdravem Lukas Mikula,
Acer Czech Republic s.r.o.



Petr Ondra

21.04.2006 11:58

To: service_brno@acer-euro.com
cc:
Subject: Problem s bluetooth u n50



Dobry den,
na zaklade naseho telefonickeho rozhovoru vam zasilam popis problemu s
Bluetooth u n50.
Problem neni ojedinely, je globalniho razu a projevuje se u vsech TRECH
n50, ktere ve firme mame. Na diskusi jsem tento problem konzultoval s
ostatnimi majiteli tohoto typu PDA a nenasel jsem nikoho, kdo by problem
nemel.
Problem spociva v "nahodnem" odpojovani bluetooth. Testovanim jsem
zjistil, ze se to nejcasteji projevi pri vetsim zatizeni procesoru nebo
portu. Sam vlastnim dve zarizeni, na kterych jsem to testoval, GPS
Leadtek 9553 a mob telefon Motorola Razor V3. V jednoduchych programech
chodi s GPS spojeni spolehlive. Ale ve slozitejsich programech dochazi k
odpojovani GPS (TomTom a hlavne iGo). Port se tvari neustale pripojeny,
ale nechodi zadna data. Stejna situace je i s mobilem, pres ktery se
pripojuji na internet.
Pokud pouzivam jen jeden program, napriklad IE explorer a vypnu obrazky,
tak k odpojeni nedojde. Ale pokud mam obrazky zaple a jeste soubezne
pouzivam napriklad ICQ, po chvili se telefon dal tvari jako pripojeny,
ale prestanou chodit data.
Testoval jsem jeste dve dalsi GPS a chovaji vice mene podobne. Stejne
tak jsem testoval GPS i mobil na jinem typu PDA a chodila naprosto
bezproblemove.
Dle vyse zmineneho a komunikaci s ostatnimi uzivateli se domnivam, ze
chyba bude patrne nekde v ovladacich pro bluetooth. Argument, ze me mel
prodejce upozornit, ze n50ka neni plne kompatabilni se vsemi GPS
neobstoji, protoze jsem nikde tuto informaci na strankach Acer nenasel
(ba prave naopak) a navic mi nikdo neumi rici jedinou GPS, ktera pres BT
funguje spolehlive. Navic problem je i pri komunikaci s mob. telefonem a
u ostatnich uzivatelu i pri komunikaci pres BT s PC.
Proto vas prosim o komplexni reseni, kontaktujte svoji nadrizenou
organizaci a iniciujte reseni tohoto problemu. Acer n50 je jinak velmi
dobre PDA a nerad bych ho vracel kvuli temto problemum. Navic bych nebyl
sam, vetsina lidi, se kterymi jsem tento problem konzultoval, je
rozhodnuta vyrobek vratit, protoze v tomhle stavu nesplnuje predpoklady,
ktere udava prodejce.

Prosim o brzke vyrozumeni jak postupuje reseni tohoto problemu.

Predem dekuji za spolupraci

Ing Petr Ondra


Marian Veselý (662)|22.4.2006 10:47
Taky jsem psal a cekam na odpověď. Majitelé Acerů n50, napište tam všichni, ať tam mají co nejvíc stížností.
mamucz (22)|22.4.2006 12:11
Souhlas
SelinaK (77)|23.4.2006 21:01
Mám Acer n50 a dělá mi to taky. Surfovat přes BT skrz ActiveSync nemůžu, během chvilky se odpojí. ActiveSync 4.1 je trochu lepší než 3.8. Prosté posílání souborů přes BT funguje. Dneska jsem zkoušela půjčenou GPS (i-tec) a dobrý, jen když jsem se moc vzdálila, GPS se odpojila, ale hned se to zase připojilo a jelo to dál.
Každopádně píšu do Aceru...
Marian Veselý (662)|23.4.2006 21:12
Já osobně nemám s GPS žádný problém, mám ADAPT a ještě se mi ani jednou neodpojila, takže v tom nejspíš ten předchůdce nelhal. Asi opravdu záleží jakou gps používáš. Jinak s tím odpojováním přes AS souhlasím, ale mě blbne i kopírování větších souborů (nad 20 MB). Napiš na Acer, ať se tím začne někdo zabývat.
Karm (365)|23.4.2006 21:21
Já mám BT338 a žádný problém s odpojováním nemám(a že to někdy bývaj dlouhý trasy).Je fakt že vzdálenost větší jak 2m sem nezkoušel,ale běžně mám GPS v přihrádce spolujezdce a no problem.Ale jinak padání BT při AS mám také(a nezměrně mě to s***).NAvím jeslti by nebylo lepší bombardovat i nějakou celosvětovou pobočku,mé zkušenosti říkají že to bývá účinnější :-) .
SelinaK (77)|23.4.2006 21:22
Díky, zrovna o Adaptu Nemerix jsem uvažovala, nebo o 338.
Zkoušela jsem googlit, jestli někde nenajdu o problému něco bližšího, ale zatím jsem nic nenašla. Ale možná zkouším špatná klíčová slova.
Karm (365)|23.4.2006 21:25
A co používáš za program,nemůže být problém právě v něm?nebo bych ještě zkusil HR a pak čisté PDA jen s navigačním SW,jeslti se to nehádalo s nějakou jinou aplikací....

edit:Omlouvám se za částečný OT,ale s BT to souvisí :o)))
mamucz (22)|23.4.2006 21:43
Napiste jake pouzivate programy. Ja TomTom a chci pouzivat iGo. Muze nekdo z vas komu to nepada otestovat iGo?
Marian Veselý (662)|23.4.2006 21:44
Já osobně takovou stížnost na světovou pobočku se svojí Angličtinou nesesmolím, takže to sem někde předepište a pak to tam pošleme hromadně :-).
SelinaK (77)|23.4.2006 22:29
Zkoušela jsem TomToma. GPS už jsem vrátila, měla jsem ji půjčenou jen na jeden den, ale i jeden den stačil, abych se bezhlavě zamilovala do pana Miloslava. Asi objednám ten Adapt, co mám v merku, a když to bude zlobit, využiju 14ti denní lhůtu na vrácení.
Marian Veselý (662)|23.4.2006 22:36
Na tom toma u mě naprostu v poho. Nejdelší cesta 6 hodin a celou dobu v poho.
Eurino_ce4you (72)|24.4.2006 14:42
Neviem kto pisal tu staznost ale navrhoval by som aby sme vsetci tomu cloveku podpisali tu istu staznost a poslali ju este raz co vy nato.Inak som teraz volla do strediska a oni tri krat poslu acer na opravu a potom mozes ist za predajcom a ziadat peniaze vratit spat, som si myslel ze to ma vyrobca nastarosti a on vracia peniaze , ale vracia ich predajca...
Vlastislav Šťastný (275)|24.4.2006 19:32
Ellie, aby ti láska k panu Miloslavovi vydržela, tak než si objednáš GPS-ku ADAPT, tak si nejprve najdi zde a prostuduj její srovnání s i-tec 339, je sice o pár stovek dražší, ale citlivější. Nebo zkus tu novou GPS-ku od NOKIE, ta má stejný chipset a cenově vede. Taky se to tu diskutovalo. Jinak souhlas, pan Miloslav má mnohem příjemnější hlas, než ta dáma od DYNAVIXU. Tu bych doma nechtěl.
SelinaK (77)|25.4.2006 12:46
Pozdě, Adapt už je na cestě. 338 je pro mě moc drahá. Ta GPS, co jsem měla půjčenou, byla 308 - teď jsem koukala, že to je Sirf II? Přítel s ní jel z Budějic do Prahy a pak takovou oklikou přes Havlbrod zpátky a navigovala celou cestu bez problémů, včetně Prahy. Pouze na chatu nás pan Miloslav posílal oklikou, protože mu v mapě chybí pár metrů polňačky.
Marian Veselý (662)|25.4.2006 14:01
Tři pády Bluetooth během půl hodiny při komunikaci na ICQ přes GPRS a vážně začínám uvažovat, že buď zinicializuji petici, nebo půjde Acer z domu!
SelinaK (77)|25.4.2006 14:42
No jo, ale co koupíš jinýho, aby to mělo USB host, wi-fi, BT a CF slot a nestálo majlant?
Marian Veselý (662)|25.4.2006 15:15
Moje další cesta půjde směrem k plnohodnotnému komunikátoru s GSM modulem, jenze v téhle oblasti není v současnosti zařízení, které by mě oslovilo (buď je velký a težký, nebo ještě neexistuje :-(). Asi nezbyde nic jiného, než bušit do Aceru tak dlouho, až z nich něco vypadne.
mamucz (22)|25.4.2006 17:02
Moje rec. Fakt jim napiste vsichni at je donutime co nejdrive to vyresit...
colortvs (3)|26.4.2006 00:16
Zdravím všechny naštvané, moc co dodat nemám, jsem v osobním kontaktu s "mamucz" takže vše spolu řešíme, jen poznámka - asi by si měl tuto diskuzi pročíst i pan ACER (samozřejmě jeho zástupci) a rychle se vzpamatovat, protože: když začnem vracet PDA prodejcům, tak nejen že zpětná vazba na dovozce a poté výrobce existuje, ale citlivější pro ně bude to, že prodejci jej nebudou chtít dál prodávat, proč by si měli činit další potíže, takže to Acer pozná na odbytě, ALE - to by už mohlo být pro něj pozdě.
Chtělo by to možná ještě jednu věc. Kdo máte osobní vazbu na nějaké prodejce, skuste se stížnostmi i přez ně. I to by mohlo pomoct Acer rychleji rozhýbat.
Marian Veselý (662)|26.4.2006 08:18
Ono by možná stálo za to stvořit nějakou oficiální stížnost v angličtině a poslat ji za celou skupinu uživatelů na to evropské zastoupení (nebo něco vyššího), jak koukám tak českej acer má na všechno strašněj čas. Před třemi týdny jsem posílal problém na technickou podporu a pořád žádná odpověď.
SelinaK (77)|27.4.2006 22:53
Tak co, zkusili jste už s Acerem novou betu AS? Já jo a zdá se mi, že drží :)
Marian Veselý (662)|27.4.2006 23:23
Piš poznatky, kdyz uz to zkousis :-).
Marian Veselý (662)|2.5.2006 22:14
Takže ani měsíc a týden od zaslání stížnosti na Acer jim nestojím ani za to, aby mě polslali do pr.... :-(