Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario - Baterie od A do Z

overgrounder (176)|2.4.2006 13:33
Zdravím všechny. Tak jsem tu znovu - tentokrát již v novém threadu - ohledně výdrže baterie v zařízení MDA Vario. Byl bych vděčný všem za rady či tipy, jak s tímto problémem naložit, neboť návšteva servisu a dlouhodobe čekaní na opravu nepřinesla kýžený efekt. Pro ty, kteří moji anabázi neznají, uvádím stručné informace.
MDA Vario jsem koupil asi před 14 dny. Prvni problem, jez jsem vysledoval (mimo tech beznych, na nez lze najit uspokojivou odpoved na tomto foru), byla velmi nizka, rekl bych az neumerne nizka vydrz baterie. Doufal jsem, ze pomuze nekolikere vybiti a nabiti, tak , jak to doporucuje uzivatelsky manual, ale nic. Pro ilustraci: Vario rano vytahnu z nabijecky, ukazatel hlasi 100%, coz je v poradku. Ovsem jiz za hodinu jsem na nejakych 80%, pricemz jsem napsal dve sms. V prubehu dne absolutne normalniho pouzivani, zkratka sem tam mail, sms, trosku ebooku, jsem vecer v deset hodin, coz znamena po 12 hodinach minimalniho provozu, na nejakych 35%. Rikam si fajn, do rana to trochu klesne, pak to necham vybit a zase nabiju. Ale rano vstanu a vario shledam totalne mrtvym, kdyz jej zapnu, jsem na 1% a okamzite se mi vypne. cimz dochazim k jednoznacnemu zaveru, ze za noc, kdy lezi na stole (ne ve sleep modu), ubyde kapacita o 35%, coz je zkratka moooc spatne.
S timto problemem jsem se obratil na autorizovany servis v Praze, ulice V Jame.
Cekal jsem presne 9 dni, nez byla "oprava" hotova. zamerne uvadim slovo oprava do uvozovek, nebot k zadne nedoslo. zde je citace technika, jenz "opravu" delal:
"Prehran SW+ reset. Kapacita baterie v poradku, vyssi spotreba MT byla zpusobena nekterou aplikaci. Po resetu vse v poradku, vystupni testy OK"
Chci upozornit, ze Vario jsem prinesl do servisu po HR, ktery jsem udelal den pred tim. Posleze jsem nastavil jen pop3 ucet a to bylo vse. Z vyse zmineneho se da usoudit, ze si s nejakou opravou ci diagnostikou hlavu nelamali, protoze by si museli vsimnout, ze v zarizeni zadna aplikace (krome tech z ofic. ROM) neni. Taktez fakt, ze pry toho maji hodne a proto to pry trvalo tak dlouho, mne presvedcil o tom, ze moje Vario bylo jednim z tech, co chteli mit co nejdrive z krku.
Nachazim se nyni v zoufale fazi, jak cely problem resit. Znovu podotykam, ze vsechny aspekty ovlivnujici spotrebu baterie (tzn. minimalni podsviceni, vypnuty BT,IRDA, kontrola spustenych aplikaci pres Magic Button, atd, atd...) jsem minimalizoval a uzkostlive dbam na jejich dodrzovani. I pres to se spotreba nemeni a zustava stejna. Stejne strasne vysoka.
Chtel bych vas v tomto smyslu pozadat o radu, jak se zachovat v tomto pripade. zda-li jit znovu reklamovat, treba i do jineho aut. servisu (muzete mi vy z Prahy nejaky doporucit, ten GSMobil v Jame ma jeste jednu pobocku kdesi v Letnanech, tak to kdyz tak zkusim tam), a v tom pripade, jak uplatnit zaruku na reseni stejneho problemu, ktery resili jinde a zadny nenasli. S kamaradem jesten vyzkousim vymenit si baterie na jeden pracovni den, abych mel jistotu, ze to je problem baterie. Zitra vecer sem tento poznatek zanesu.
PS: Diky predem za ochotu a podotykam, ze tento thread neni jen o moji baterce, nybrz o vasich zkusenostech, podnetech, tipech a tricich obecne. Silu a zdar:)
Standa_ce4you (380)|2.4.2006 13:41
Já bych se s reklamací nenechal odbýt a reklamoval znova, protože mé Vario vydrží déle, přesný čas ti neřeknu, ale za jeden den a noc určitě vybité není, vždycky vydrží aspoň dva dny (pokud nejsem pořád na netu GPRS/Wifi). S výměnou baterek je to dobrý nápad, aspoň budeš vědět, kde je chyba.
A jinak baterka ve Variu se nemusí nechat vybíjet, můžeš ji klidně nabíjet kdy chceš.
mousefromhouse_ce4you (268)|2.4.2006 14:07
Tak jim to tam bez reklamovat jeste 2x a budou ti muset vratit penize :)
overgrounder (176)|2.4.2006 18:25
Take mne to napadlo, ale v zakone o ochrane spotrebitelu je tusim napsano, ze zakaznik ma narok na vraceni penez za reklamovane zbozi pouze tehdy, vyskytne-li se zavada behem dvou mesicu od prvni rekalmace trikrat po sobe a zbozi lze tedy klasifikovat jako neopravitelne. jenze v mem pripade se o zavadu nejdedna, nebot vyjadreni technika je je jasne. Zadna zavada, vse OK, na vine je neexistujici aplikace, jez ma tak obrovskou spotrebu na svedomi. A ted babo rad:sarcastic:
imaster (53)|2.4.2006 18:43
Mám podobný problém, Vario mám necelý měsíc a jeho výdrž byla ze začátku pro mě šok. Pokud ho používám normálně, to je pošta, volání, Cestou do a z práce MP3 (2x30 min), surf na netu, ebook, tak jsem odpoledne kolem 16.oo někde kolem 51-50%. Jenže příjdu domů, Vario spáruju přes Btt s PC a zkouším softy atd. tak kolem 23.00 jsem někde na 20%. Neřeším to, prostě každou noc Vario píchnu do nabíječky a ráno vytáhnu. I když končím s 50%, dávám ho na noc nabíjet. Je tam LI-ION baterka, ta netrpí paměť. efektem a navíc T-MOBILE dává na baterku záruku 24 měs.
Prostě tuto spotřebu beru jako daň za luxus chytrého tel.
Pro jistotu nosím v batohu USB kabel, v práci mám na stole 5 compů a vždy se někde nějaký ještě najde.
Než jsem si koupil Vario, měl jsem Sony Ericsson T630, pravidelně jsem na něm četl e-book a výdrž byla 2 dny. Před koupi Varia jsem pošilhával po Motorolách MPX, četl diskuse a u nich se taky ta výdrž pohybuje kolem 1 dne.
overgrounder (176)|2.4.2006 18:55
[QUOTE="imaster"]Mám podobný problém, Vario mám necelý měsíc a jeho výdrž byla ze začátku pro mě šok. Pokud ho používám normálně, to je pošta, volání, Cestou do a z práce MP3 (2x30 min), surf na netu, ebook, tak jsem odpoledne kolem 16.oo někde kolem 51-50%. Jenže příjdu domů, Vario spáruju přes Btt s PC a zkouším softy atd. tak kolem 23.00 jsem někde na 20%. Neřeším to, prostě každou noc Vario píchnu do nabíječky a ráno vytáhnu..[/QUOTE]

To jo, pri tomhle pouzivani se te spotrebe nedivim, ale ted se zkus vzit do me situace.... jdu hrat nohejbal, coz jsou tri hodiny absolutniho klidu pro Vario, zadne zpravy ani neprisly, zkratka nic. za ty tri hodiny klesla kapacita ze 75 na 63%!!!! S tim se prece nemuzu smirit a povazovat to za dan z luxusu. Kolega z prace si poridil Vario tyden po mne, a kdyz reknu, ze z baterie zdima maximum a vydrzi mu v pohode dva dny, pak musi byt nekde chyba. Je jasny, ze klido budu davat Vario do nabijecky kazdou noc, ale musim nejprve vedet, proc:?
imaster (53)|2.4.2006 19:01
No asi tam bude někde problém, protože když jsem vario na noc bez nabíječky uspal krátkým stisknutím vypínače, tak do rána ubylo 1%.
Mem__ce4you (485)|2.4.2006 20:25
Když jsou tedy vyloučeny sw věci a další rozhraní (WiFi, bluetooth), tak kromě hw problému (špatná baterka nebo zařízení) už se může lišit snad jen připojení GSM - ale podle toho servisu v Praze předpokládám, že jste celý den v dosahu dobrého signálu (leda že by si Vario neustálo přehazovalo 2 BTSky ;) ), navíc mám zkušenost i z oblastí s mizerným pokrytím (1 čárka), kde jsem byl s Wizardem celý den a uskutečnil i pár hovorů, a na výdrži se to nijak znatelně neprojevilo. Ten e-mail přes POP3 se kontroluje nějak pravidelně sám, nebo to stahujete ručně?

Pak mě tak napadá leda ještě pouzdro, když jsem v jiné diskuzi četl o tom hliníkovém, to asi není váš případ, ale teoreticky by to mohlo část záření pohlcovat a tímpádem při GSM komunikaci jet na vyšší výkon...
VarioT (35)|2.4.2006 22:22
Hmm, tak to je na 100% chyba HW, pokud to dělá i po HR. Jak psal někdo výše, nenechat se odbýt.

To mně se už párkrát stalo, že jsem šel spát a na veriu bylo např 75%, ráno vstanu a mám 86 %. Samožřejmě jsem ho přes noc nenabíjel. Reklamovat to asi nebudu :D
overgrounder (176)|3.4.2006 06:22
[QUOTE="Mem_"]Když jsou tedy vyloučeny sw věci a další rozhraní (WiFi, bluetooth), tak kromě hw problému (špatná baterka nebo zařízení) už se může lišit snad jen připojení GSM - ale podle toho servisu v Praze předpokládám, že jste celý den v dosahu dobrého signálu (leda že by si Vario neustálo přehazovalo 2 BTSky ;) ), navíc mám zkušenost i z oblastí s mizerným pokrytím (1 čárka), kde jsem byl s Wizardem celý den a uskutečnil i pár hovorů, a na výdrži se to nijak znatelně neprojevilo. Ten e-mail přes POP3 se kontroluje nějak pravidelně sám, nebo to stahujete ručně?

Pak mě tak napadá leda ještě pouzdro, když jsem v jiné diskuzi četl o tom hliníkovém, to asi není váš případ, ale teoreticky by to mohlo část záření pohlcovat a tímpádem při GSM komunikaci jet na vyšší výkon...[/QUOTE]

Tady v Praze mam signal vyborny, porad vsechny carky. Pouzdro prozatim nepouzivam a pop3 ucet jsem mel (a vzdycky mam) nastaveny na rucni prijimani a odesilani. A neco mi rika, ze kdyby spotreba byla v poradku, mohl bych byt k pop3 pripojeny co kazdych pet minut a na spotrebe by to nemelo byt nijak vyrezneji znat. Diky vsem za tipy. Jak to tak vidim, budu se muset budto smirit, nebo podstoupit krutou cestu se servisaky. dnes zkusim jinou baterii a pak budu mit stoprocentni jistotu, v cem je zakopany pes. Hezky den vam vsem...:)
overgrounder (176)|3.4.2006 21:01
Zdravim vsechny. Tak prinasim informaci obohacenou poznatky z dnesniho celodenniho testovani vydrze baterie ve Variu. K memu velkemu uspokojeni jsem zjistil, ze baterie je docista v poradku! Vymenili jsme si ji hned rano s kolegou (oba na 100%) a poctive sledovali ubyvani kapacity na obou dvou zarizenich. S ohledem na frekvenci pouzivani a konektivite jsme po nekolika hodinach zhruba vedeli, ze vydrz baterie je v obou pripadech velmi podobna. Jestli mi pred tim kolega tvrdil, ze mu baterie vydrzi dva dny, pak dnes, kdy jsme to systemaicky pomerovali, priznal, ze to bude tak jeden den (roz. od rana do vecera).
Do toho vseho jsem jeste kontaktoval clena zdejsi komunity (zdravim te:D), a i ten muj vysledek testu potvrdil (a vlastne i Imaster o neco vyse). Cili, vydrz baterie v zarizeni MDA Vario, s ROM TMO 1.6.2.3 CSY je pri beznem pouzivani standartne na nejakych 13- 17 hodinach plneho provozu (bez sleep modu). Je zrejme, ze vydrz se bude u kazdeho jednotlivce trochu lisit, ale v zasade lze rici, ze pri beznem pouzivani (hodinu poslechu MP3 /samozrejme zalezi, jake mate sluchatka a na jake hlasitosti/, mailovani, sms, net) by vam melo Vario vydrzet v pohode od rana do vecera, kdy ho az do rana pichnete na nabijecku.
Pokud nekdo v tomto threadu tvrdil, co tvrdil, pak mi nezbyva nez jen tise zavidet a ptat se, proc tomu tak je. Jednim z duvodu se muze zdat
uzivani WME ROM, takze bych pozadal, kdyby se mohl nekdo k teto domnence odpovedne vyjadrit. Jestli tedy stoji za to flashnout na WME jen kvuli vydrzi baterie.
Nezbyva tedy nez podekovat vsem zucastenym a budu jen rad, kdyz pribudou vase dalsi nazory a postrehy. Ona totiz vydrz baterie je u zarizeni takovehoto typu celkem stezejni parametr pri rozhodovani o jeho koupi. Za sebe mohu rici, ze po prvopocatecnim ohromeni a nepokrytem zklamani uznavam, ze dan za luxus budu platit i ja. A rad:)
imaster (53)|3.4.2006 21:12
Než jsem si koupil Vario, znal jsem tento server asi rok. Po koupi Varia jsem tuto diskusi přečetl od shora dolů a pravidelně tu chodím každý den. Pokaždé zase najdu něco nového, nový program, cab nebo jen informaci. Matně si pamatuji, že jsem tu našel info a odkaz o baterce na Vario s větší kapacitou 1800-2000. Daň za tuto kapacitu byla vypouklina na zadním krytu, který byl součástí dodávky baterie. Možná by stálo za to na to kouknout, na cesty nebo na flám (kdy se nebudu vracet domů) se může hodit.
overgrounder (176)|3.4.2006 21:20
ja to videl, kapacita baterie je myslim 2200mAh, ale jak rikas, dodava se i se zadnim krytem ktery cni nad zbytek korpusu a to jako ze dost:no: S tim se neda nikam chodit, do pouzdra ho nedas a do kapsy uz vubec ne. ostatne zde se muzete podivat sami. za tech 25 GBP je to sice krasa, ale uz ne pro normalni noseni... Ale laka mne ta vydrz;)
imaster (53)|3.4.2006 21:31
No na denní nošení to jasně není, ale pokud vím, že se nedostavím domů nebo jedu na delší dobu ven, mohla by se hodit. Zrovna za 14 dní mě čeká taková akce. Takže aby mi Vario vydrželo makat do rána (fotky, děvčata, oslava), budu ho muset mít celou šichtu píchnuté v kompu.
overgrounder (176)|3.4.2006 21:46
mmmno, nevim, jestli se to kvuli sporadickemu vyuziti vyplati. ale proc ne, ze :-)
macula_ce4you (691)|3.4.2006 21:48
[QUOTE="overgrounder"]Zdravim vsechny. Tak prinasim informaci obohacenou poznatky z dnesniho celodenniho testovani vydrze baterie ve Variu. K memu velkemu uspokojeni jsem zjistil .......[/QUOTE]

Ve svém prvním příspěvku jsi se o 60-ti minutách poslechu MP3 vůbec nezmínil. Jinak bez toho mi Vario při běžném používání ty dva dny vydrží.

Já jsem přešel z verze 1.6.2.3 na verzi 2.17.7.2 a byl jsem mile překvapen, že Vario vydrží ještě o něco dýl. Nedokážu říct o kolik, ale je to znatelný :yes:.
imaster (53)|3.4.2006 21:50
Těch 60 minut jsem psal já. Výdrž mám stejnou , od rána do večera.
overgrounder (176)|3.4.2006 21:53
O poslechu 2x30-ti minut MP3 jsem se vazne nezminil, ale zkusil jsem to pozdeji i s tim a stejnou dobu poslechu uvedl i dalsi respondent :) Proto je to uvedeno jako doba obecneho jednodenniho vyuziti.
Tak ze by prece jen WME Romka udelala maly zazrak???:O
imaster (53)|3.4.2006 22:05
Právě jsem na 30% . Za dnešek běžná práce (10 sms, 2-3 hovory, nějaký mejl), 2x30 min MP3. Odpoledne kolem 17.00 1 hodina internetu přes BTT a Vário už zůstalo spárováno s PC.
overgrounder (176)|3.4.2006 23:11
Tak jsem se tak nejak proklikal diskuzi a zjistil jsem, ze flashnutim z TMO na WME prichazi clovek o zaruku. Tak to mi za to asi nestoji. Skoda :no: :((
zool_cz (64)|4.4.2006 13:20
Edit: 14:20
No ja mam vydrz asi tak zhruba porad stejnou a sou to tak +/- 4 dny!
Nejdriv sem flashnul tu druhou T-Mobile ROMku a pote jeste tu I-Mate! Vydrz porad zhruba stejna!

Pouzivani: jako normalni telefon + ukoly a kalendar....obcas Mp3 z prace do prace cca 40min

Po hovoru nebo nejake jine praci na Variu okamzite vypinam tlacitkem Power!
Setreni mam na 30 sekundach.....

Nabijim zasadne jenom kdyz ma Vario mene nez 15 procent baterie!

Na noc "vypinam" GSM cast....

"podsviceni na minimum"

Tot asi k moji vydrzi baterie :o)
macula_ce4you (691)|4.4.2006 14:08
[QUOTE="Zool"]
Na noc zapinam GSM cast....[/QUOTE]

To snad ne. :D

Já mám podsvícení naplno. Vypínání podsvícení vypnuto. Vypínání přístroje po 3 minutách.

Výdrž cca 2 dny.
JecminekMaselnik (464)|5.4.2006 15:07
nevíte někdo, jak je to s typem baterie, zda je LiOn, neb LiPol? V materiálech u telefonu je uvedno LiPol, wokna ukazují LiOn.
Surgical (2364)|5.4.2006 15:16
Koukni primo na baterku
JecminekMaselnik (464)|5.4.2006 16:24
tak to mě mohlo napadnout....Je to fakt lionka. Sunnysoft s klidem píše lipol.
overgrounder (176)|6.4.2006 21:43
lidi, nemate nekdo odzkouseno, jestli nabijeni pres usb je plnohodnotnejsi nez klasicke pres nabijecku. mne se totiz zda, ze kdyz nabijim pres usb, Vario vydrzi dele. ale nevim, jestli to neni jen muj subjektivni pocit. muzete to nekdo potvrdit ci vyvratit???;)
Jirass (30)|6.4.2006 22:26
Zdravím, tady jsou moje zkušenosti. Mám Vario od ledna06 a baterie mi vydrží zhruba 3.dny. Zrovna včera jsem ho měl od 9.00 do 11.00 na nabíječce v práci a teď ve 22.15 mám 68% MP3 neposlouchám, na noc vypínám GSM, aby mě někdo neotravoval, mejly stáhnu asi 3x denně. Hlavně telefonuju a to poměrně dost. Schválně jsem to spočítal. Od nabití telefonu jsem udělal 23.hovorů v celkovém čase 38.minut. Taky jsem zjistil, že když zhruba kolem půlnoci chodím spát a vypnu GSM do 7.00 ráno, mám více procent baterie než před vypnutím. Asi se baterka nějak vzpamatuje. Jas displeje mám na minimum a po ukončení hovoru ho hned vypnu, aby nesvítil displej (krátký stisk vyp. tlač.) Snad to někomu pomůže.
glogloman (173)|7.4.2006 08:05
[QUOTE="overgrounder"]lidi, nemate nekdo odzkouseno, jestli nabijeni pres usb je plnohodnotnejsi nez klasicke pres nabijecku. mne se totiz zda, ze kdyz nabijim pres usb, Vario vydrzi dele. ale nevim, jestli to neni jen muj subjektivni pocit. muzete to nekdo potvrdit ci vyvratit???;) [/QUOTE]..hmno to si teda nemyslim.. spíš naopak! nabíjení přes USB je mnohonásobně pomalejší než klasickou nabíječkou.. obzvláště když mám Vario připojený jako modem, tak se mi naopak VYBÍJÍ..!!! ale možná je to přetaktováním, neustále zpanutým displejem a že to napájím z notebooku.. ale, že by mi Vario dobitý z USB vydrželo dýl toho sem si nevšiml a myslim si, že je to i fyzikálně nemožný.. toť můj názor a zkušenosti..;)
Peavy (39)|7.4.2006 19:42
Z rychlym vybijanim som mal aj ja problemy - presne ako je napisane, mobil v klude, vypnuty bt/wifi, bezi len GSM a za hodinu cucol 10%.

Po case som povypinal vsetky today pluginy - najvacsimi zrutmi baterie su u mna SPB Plus Today plugin, SPB Diary a IP Dashboard.

Po vypnuti tychto dvoch today pluginov sa okamzite vydrz zlepsila na 2 dni "husteho" pouzivania (SMS, telefonaty, IM, poznamky, kalendar,...). Na today obrazovke mam teraz len standard pluginy - calendar, time, wireless, messages a tasks na vrchnej liste ikony SPB GPRS monitor, zobrazovac baterie z SPB Plus a HandySwitcher.
overgrounder (176)|7.4.2006 20:23
no, ja nevim, ale ja mam na today jen gprs monitor a resco ex a zere mi to stejne hodne, jako kdyz jsem udelal HR a nemel nainstalovaneho vubec nic. dneska od sesti rano ze 100% jsem za normalniho pouzivani (asi 15 mailu, dva tri hovory, icq tak pul hodky a pri nepouzivani sleep modu) na nejakych 39%. Smazim se to uz neresit, pac to bych se z toho nakonec zblaznil. zkratka jsem se smiril a rekl si, ze budu nabijet kazdou noc a tim to pro mne hasne. jestli nekomu vydrzi vario dva, tri, dokonce ctyri dny, pak mi nezbyva, nez tise zavidet, ale veset uz se kvuli tomu nebudu. nez se tahat po servisech a flashovat romky se ztratou zaruky, to se radeji smirim. i s tou prekvapive nizkou vydrzi je pro mne vario stejne best :yes:
imaster (53)|7.4.2006 20:28
Nezbývá než souhlasit. Každou noc do nabíječky a celý den si hrát. Dnes 1 hodina MP3, 1.30 hod film (shrek-2), 50 emailů a sms, 30 min internet a 6 tel. Právě (20.30) jsem na 21%.
Mem__ce4you (485)|7.4.2006 21:20
[QUOTE="overgrounder"]no, ja nevim, ale ja mam na today jen gprs monitor a resco ex a zere mi to stejne hodne, jako kdyz jsem udelal HR a nemel nainstalovaneho vubec nic.[/QUOTE]
Skutecne to zere stejne? Protoze prave GPRS monitor, co byl dodany od T-Mobile, se mi na Wizardu pred pretaktovanim choval neskutecne (zpomaloval cely system, vytezoval CPU), takze toho bych videl jako kandidata cislo 1 (i kdyz nevim, jestli treba jen na tom T-Mobile CD nebyla spatna starsi verze, nebo co s tim bylo)
Peavy (39)|7.4.2006 21:32
SPB GPRS Monitor som neinstaloval dodavany na CD, ale stiahol som posledny build zo stranok vyrobcu a urcite mi nezpomaluje (viditelne) system a tak isto nezere nejak vynimocne bateriu.
overgrounder (176)|7.4.2006 22:39
ja nevim, ale za boha se nemuzu zbavit na pozadi spusteneho activesyncu. jestli by treba tohle nemohla byt pricina nizsi vydrze bat...
Jirass (30)|7.4.2006 23:13
ActiveSync mi taky stále běží na pozsdí. I když ho vypnu, za chvilku znovu naskočí.
vario (441)|8.4.2006 19:05
divím se, že jste se ozvali s active syncem spouštěným neustále na pozadí až teď, funguje na to tato feature:
v nastavení
Activesync>Menu>Add Server Source>create a fake server sync. (vytvořte jakýkoliv server), dále běžte do
Menu>Schedule and change the two dropdowns to "Manual" and tap "ok" (tedy změňte automatické připojování na ruční) a zase běžte do
Menu>Options and delete the Exchange Server (potom ten přenastavenej server hezky smažte a máte pokoj)...ENJOY
hrtak_ce4you (314)|15.4.2006 15:27
Takze mam problem
Stalo se vam nekdy, ze jste uplne vytriskali baterku? Jako uplne na 0%. Me uz parkrat jo. Vzdycky jsem mel potom problem ji ozivit (ehm aby se zacala znova nabijet). Vetsinou to ale tak do 15 min zas zaclo. Slo trosku o laborovani s nabijeckou/USB kablikem. Nakonec to vetsinou naskocilo prave na USB kabliku a pak sem Vario mohl prehodit z5 na rychlejsi standart nabijecku.
Problem je ted v tom, ze ho proste nemuzu ozivit. Ani zaboha - na nabijecce (tedy ne na te originalni k Variu, ale tu nemam u sebe), na USB kabliku ani z notebooku ani z PC.

Uz jste se s tim nekdo setkal? Nejake tipy?
Surgical (2364)|15.4.2006 17:03
Externi nabijecka nebo pucit/koupit si baterku? Btw. LiOn nesnasi vybijeni do mrte, tam plati uplne jina pravidla pouzivani, nez u klasickej NiCd-NiMH baterii...
hrtak_ce4you (314)|15.4.2006 17:09
Mno jasne, ale nekdy to proste nejde, posledne sem mel hovor, po konci tam byly asik 3% baterie. Pul hodky na to sem dorazil domu a ted se proste nechce nastartovat... Ani z USB ani z nabijecky. Asik mi nezbude nez si nekde pujcit baterku a flashnout a zkusit na T-M Reklamaci...
Ehm a na nabijecce sedi od vcerejsiho vecera
Surgical (2364)|15.4.2006 17:14
Myslel jsem externe nabit baterku vyndanou ze stroje
hrtak_ce4you (314)|15.4.2006 19:34
[QUOTE="Surgical"]Myslel jsem externe nabit baterku vyndanou ze stroje[/QUOTE]
mno kdyby to slo, u MDA2 by nebyl problem u Varia ji jaksi nemam jak externe nabit :o)


EDIT: nakonec se Vario rozjelo na originalni nabijecce ... ale strach sem mel :o)
Standa_ce4you (380)|15.4.2006 20:25
Pokud máš možnost, zkus aspoň provizorně vzít nějaký zdroj, který při zatížení baterií bude mít cca do čtyř voltů a nebude nabíjet proudem větším než např. 700mA (i míň) a připoj ho dočasně drátkama přímo k baterii do doby než se oživí. A sleduj teplotu baterky, ať to nepřeženeš. Pokud to nepomůže, tak nevím...
JecminekMaselnik (464)|18.4.2006 08:30
jenom takový potřeh po velikonočních svátcích: vytáhl jsem wizarda v pátek kolem půl šesté odpoledne z kolébky (odchod domů z práce), přes víkend dal pár hovorů (10 v celkové délce asi 12 minut), pár sms, večer před spaním čtení v isilu, párkrát puštěný klip v tcmp, několik náhledů do kalendáře, pár poznámek, prostě telefon přes prodloužený víkedn v klidu. Na noc nevypínám a dnes ráno jsem na 47%. To je velmi slušný výkon.
SpeedyTuning (240)|10.7.2006 17:54
pokud mohu podat zkusenosti s mda compact II, coz je obdoba varia...tak pri frekvenci 198mhz, denne napichle 2hod na bt handsfree parrot. CCA 20min hovorů, 10-20smsek, hodina mp3a vydrz je na trech dnech.

k tomu samozrejme plati ob den nahravani novych aplikaci, nebo zkouseni ruznych tipu...compacta mam asi 3 mesice, a z toho 2 mesice byl v servisu.

Po druhe bohuzel moji vinou, ale zaruku nastesti nejakym zazrakem uznali a vymenili mi pristroj
htcjirka (1875)|10.7.2006 20:26
Ja mam Vario zhruba 6 mesicu a s baterii nemam rozhodne problem,ac mam v telefonu 5 email uctu s kontrolou kazdych 30 minut,dale 3 hovory denne,20sms a vecer hodinka na internetu,nabijim jednou za dva dny.Je pravdou ze mam ve Variu romku qtek a ne tu zprasenou od t mobile.Rozhodne bych se nedal odbyt a reklamoval bych.Normalni to rozhodne neni
Big.T (111)|11.7.2006 15:25
Ja jsem po HR nenechal instalovat TMO ficoviny a az na par veci si nemuzu stezovat. Pri beznem dennim provozu (3-5 hovoru, cca 5 sms, do 15 min internet) nabijim jednou za tri dny. Co mi ale po neinstalovani vseho od TMO chybi je status nabijeni pri zapojeni nabijecky. Pouze se rozsviti oranzove dioda. Netusite nahodou ktery cab by moh mit souvislost se statusem nabijeni baterie???
Dandak_ce4you (101)|11.7.2006 15:40
safra a jak udělat, aby se ty zm*dky od T-Mobile po HR neinstalovaly ? Bod připojení a SMS centrum si dovedu nastavit sám. Trvám ale na češtině.
JecminekMaselnik (464)|11.7.2006 15:49
@bigt: add status nabijeni: zkus malinkou freewarovou aplikaci batti. Umi ze zobrazit jako tenka cara pod hornim okrajem displeje, ktera pri dobijeni "popojizdi" a to od kraje po aktualni dobitou polohu, takze vzdycky vidis, jak jsi s nabijenim daleko. Take se daji nastavit podminky pro alarm a critical alarm a to jednak kapacita a i barva toho prouzku. Na spotrebu dle mych pozorovani nema vliv. Jsem ji nadseny.
TheMelin (1642)|11.7.2006 16:08
To Dandak: Ci myslis? :D
Po HR staci nastavit kalibraci displaye, casovou zonu a az ti nabehne okenko, ze za tri vteriny zacne instalovat zmackes stylusem SR.Zarizeni se restartuje a z Extended rom nebude nic nainstalovano.
Dandak_ce4you (101)|11.7.2006 16:13
Je to určitě už věc jiného threadu, ale o co všechno od T-Mobajlu "přijdu" ? Čeština zůstane ?