Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s odmítnutým heslem k firemnímu poštovnímu účtu ve WM2003

-jon2- (57)|10.9.2003 15:38
Dobrý den.
Nemá někdo zkušenost s problémem odmítnutí hesla k poštovnímu accountu ve Windows Mobile 2003? Procházel jsem různé diskuse, abych zjistil, že v tom nejsme sám, takto postižených je mnoho, ale nikde jsem se nedobral rozumného řešení. Na H3870 s PPC2002 vše ok, ale na H5550 s WM2003 se mne stále dokola při pokusu o send & receive ptá na heslo, které ignoruje. Myslím si, že v tom určitě nehraje roli ani SSL ani autentikace při odesílání.

Má někdo podobný problém? Podotýkám, že na některých public mail serverech není vůbec žádný problém. Zkoušel jsem se připojit přes RAS (gsm modem x gsm modem, gsm modem x klasický modem - do sítě mne to bez problému pustí, pingy fungují i na mal server ... až na to zatracené heslo k poštovnímu účtu).

Poradí někdo?

Díky!
Pavel Koza (4761)|10.9.2003 16:05
...jeste me napadlo - je to problem Pocket Inboxu, nebo to nefunguje ani na nejakem jinem POP3 klientovi?
-jon2- (57)|10.9.2003 16:10
nPop s tím prý snad funguje, více e-mailových klientů funkčních pod WM2003 neznám ...
Pavel Koza (4761)|10.9.2003 16:17
Chvili jsem patral, a problem je pry pouze v kombinaci Microsoft Exchange a Pocket PC od HP...? Kazdopadne vzhledem k reakcim na ruznych diskuznich forech bych tipnul, ze je chyba nekde hluboko uvnitr, a ze nikdo jiny nez MS + HP s tim nic neudelaj... Asi je na case pridat tento problem na seznam:no:
-jon2- (57)|10.9.2003 16:20
No to asi v každém případě. Díky. My nemáme klasický MS Exchange. Máme nativní POP3, SMTP protokoly v kombinaci s Winroute 4.2.
Aifel_ce4you (105)|15.9.2003 13:41
Musím se připojit se stejným problémem. Mám h5550 a poštu z pop3.iol.cz stahuju naprosto vpoho, ale v okamžiku kdy chci odpovědět - smtp.iol.cz, odmítne mně s tím, že si mám zkontrolovat nastavení poštovního klienta. Ověření smtp zaškrtnuté mám. Jiného klienta jsem zatím nezkoušel, protože tento se mi docela líbí, ale ...
Uvítal bych jakoukoli informaci abych věděl, jestli má smysl s tím ztrácet čas a nebo jít na dobro do něčeho jiného...
Díky moc ..
Deko_ce4you (18)|9.10.2003 16:55
[QUOTE="Aifel"]ale v okamžiku kdy chci odpovědět - smtp.iol.cz, odmítne mně s tím, že si mám zkontrolovat nastavení poštovního klienta. Ověření smtp zaškrtnuté mám. Jiného klienta jsem zatím nezkoušel, protože tento se mi docela líbí, ale ...
Uvítal bych jakoukoli informaci abych věděl, jestli má smysl s tím ztrácet čas a nebo jít na dobro do něčeho jiného...
Díky moc .. [/QUOTE]

a jste k internetu pripojen pomoci iol? vetsina provideru povoluje smpt pouze pro vlastni uzivatele. takze pokud nejste pripojen do jejich site, tak smtp fungovat nebude. byl jsem na tom stejne s volny.cz :((
Aifel_ce4you (105)|11.10.2003 13:33
Nevysvětlitelným způsobem se to rozběhlo. Ve chvíli kduž už jsem to vzdával jsem se k tomu asi po třech dnech vrátil a předem počítal s tím že to nepůjde a ono ejhle, šlo to. Od té doby běží bez problémů. Mezi tím jsem nic neinstaloval a ni neměnil konfiguraci. Je fajn že to chodí, ale tím pádem pořád nevím čím to bylo... :-?
Registraci u IOL samozřejmě mám. Vím, že jednotliví poskytovatelé používají ACL.
Díky...
-jon2- (57)|12.10.2003 11:16
Sorry, ale původně jsem ve zprávě otevíral otázku odmítnutí autorizace k pop3 a účtu jako takové, problém s odmítnutým SMTP je trošičku o něčem jiném. Já bohužel žádný mail ani nepřijmu :-))
hybo (3107)|12.10.2003 21:32
Klidne muze byt problem v SSL. Doporucuju zkusit utilitku na vypnuti SSL podpory.
zsadek (156)|13.10.2003 21:41
Možná bych se vrátil k tomu problému se SMTP. Dělá mi to taky ale z ničeho nic se nezměnilo. Prostě neodešlu. H5550 N6310i připojené přes GPRS Eurotel. smtp.iol.cz nejde...
Aifel_ce4you (105)|13.10.2003 21:54
[QUOTE="-jon2- "]Sorry, ale původně jsem ve zprávě otevíral otázku odmítnutí autorizace k pop3 a účtu jako takové, problém s odmítnutým SMTP je trošičku o něčem jiném. Já bohužel žádný mail ani nepřijmu :-))[/QUOTE]

Tak to se omlouvám, měl jsem pocit, že to s tímto tématem souvisí a v daný okamžik bych byl vděčný za jakoukoliv radu. Ale k vašemu problému, většinou když se mi nedařilo na svém PPC cokoliv nastavitm, tak jako poslední záchrana se mi osvědčilo vymazat celou konfiguraci (účet..) a vše udělat znovu, pokud je na druhé straně vše vpořádku. Kolikrát se stane že člověk pro oči nevidí...
Zkoušel jste to ??