Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Active Sync 2 MDA na 2 PC jak na to

Kuk_ce4you (0)|31.3.2006 21:56
Máte někdo zkušenosti jak provozovat dvě MDA na dvou PC?
Jak je to s Outlokem?

Dokáže někdo poradit jak na to?
atomion (1159)|1.4.2006 01:11
Můžeš to nějak blíže specfikovat?? Nějak jsem nepochopil jestli se ptáš jestli lze připojit 2 MDA na jedno PC najednou nebo vlastně na co?? :?:
Kuk_ce4you (0)|1.4.2006 09:46
Mám MDA Compact a Vario. Když se připojí napřed jedno MDA a pak druhé tak to naprosto zamtlá např kontakty v outloku. Prostě není možné provozovat na jednom PC Active sysnc pro 2 MDA. A to už vůbec nehovořím o tom že Vario jde jen na 4.1 naproti tomu Compact na verzi 3.7. Dvě verze AS také nelze nainstalovat! Když má někdo 2 MDA musí mít i 2 PC 2 Outloky 2x AS atd.
A to už opouštím myšlenku že by se to mělo synchronizovat na 2 PC například doma a v práci.
Saman_ce4you (1451)|1.4.2006 09:46
Obecne, s jednim PC muzes sychronizovat kolik chces PDAcek. Pokud se to deje pod stejnym uzivatelem, tak do vsech se pripadne dostanou stejny PIM data (pokud jsou nastaveny pro synchronizaci). Pokud chces ruzny PIM data, musi to byt po kazdy pod jinym uzivatelem.
No a PDA zvladne 2 PC..
Zdenek Malinsky (9781)|1.4.2006 10:10
Popř. můžeš jedno syncovat s PC a druhé s Exchange serverem. Třeba free mail2web (nedávno tu o něm psal beecher (i s návodem)) nebo český eOutlook, který právě testuji a zatím jsem spokojen. :yes:


Shrnu to
Compact pod AS 4.1 poběží, ale Vario pod 3.7 nebo 3.8 ne. Na 1 PC můžeš syncovat několik PDA, MDA a smartphone (nezapomeň si je přejmenovat, ať se v tom vyznáš), ale budeš tam mít stejná data. Stejně tak jde syncovat PDA na 2 PC, je třeba na to pamatovat při instalaci AS do PC. Pokud je jedno PDA firemní a druhé soukromé nebo jedno tvoje a druhé manželky (přítelkyně, milenky, bratra.....) a nechceš, aby se kontakty, úkoly a schůzky "smíchaly" dohromady, je nutné použít buď jak píše Saman dva účty na PC nebo pro synchronizaci PIM (kontakty, úkoly,...) u druhého PDA používat exchange server a softy instalovat na PC jako "host".
Kuk_ce4you (0)|1.4.2006 10:42
Děkuji za inspiraci budu to muset zkusit takže pro sebe vytvořit jeden účet pro manželku druhej pak se nebudou míchat data. Ještě přeinstalovat verzi 3.7 na 4.1.
Jo verze 4.1 nechce běhat pokud není nerčestvější verze XP s kontrolou legálnosti. Když mi to nechodilo tak jsem zoušel namísto vlastníverze XP home nainstalovat "půjčené XP profesional" a tam to nechtělo jít také až když jsem povolil kontrolu originálnosti softu tak to šlo!

Mohu se ještě zeptat co jsou to přesně ta pim data? Toi jsou nějaká základní data?
Zdenek Malinsky (9781)|1.4.2006 10:55
PIM=kalendář, kontakty, úkoly