Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Recenze pouzdra Piel Frama pro Acer N300

Telefonservis (65)|31.3.2006 21:27
Zařízení Acer n300 patří mezi povedená zařízení z nižší cenové kategorie. Příznivá cena si žádá oběti a v tomto případě je jedním z kompromisů jen velmi jednoduché ochranné pouzdro (nebo lépe řečeno ochranný váček), který obdrží zákazník přímo od výrobce jako součást balení. Pokud chcete víc, musíte si nějaké pěkné a bezpečné pouzdro koupit sami. A právě o jednom takovém pouzdru z dílny Piel Frama bych vám dnes rád něco napsal.



Přečtěte si celou recenzi.
VoDo (87)|31.3.2006 22:04
fakt ošklivý pouzdro :no:
speed-komi (278)|31.3.2006 22:08
Toto pouzdro bych si asi nepořídil. Nebudu zde uvádět důvody jako je cena, absence Aceru n300 atd.. Jde hlavně o to, že je pouzdro vyrobeno z kůže. Z pravé pštrosí kůže!! Copak vám vůbec nevadí, že musejí umírat pštrosi, jen kvuli tomu, aby se mohl někdo vytáhnout s "luxusním" pouzdrem a parádním strojkem v něm? Vsadím se, že když si pan recenzent pouzdro kupoval, tak si ani neuvědomil, že musel zemřít otec od pštrosí rodinky.. Asi je to jedno, stejně zbytek rodinky zavražději pro další pouzdra, že?
Fikky (5)|31.3.2006 22:49
Existuje nějaká jiná alternativa? Toto pouzdro by se mi líbilo - až na tu cenu a pravou kůži.
Telefonservis (65)|31.3.2006 23:03
[QUOTE="speed-komi"]Toto pouzdro bych si asi nepořídil. Nebudu zde uvádět důvody jako je cena, absence Aceru n300 atd.. Jde hlavně o to, že je pouzdro vyrobeno z kůže. Z pravé pštrosí kůže!! Copak vám vůbec nevadí, že musejí umírat pštrosi, jen kvuli tomu, aby se mohl někdo vytáhnout s "luxusním" pouzdrem a parádním strojkem v něm? Vsadím se, že když si pan recenzent pouzdro kupoval, tak si ani neuvědomil, že musel zemřít otec od pštrosí rodinky.. Asi je to jedno, stejně zbytek rodinky zavražději pro další pouzdra, že?[/QUOTE]

Hm, to jsem si fakt neuvedomil. Myslim ale. ze material na tyhle veci pochazi spise z farem, kde pstrosi chovaji stejne jako jinde jinou drubez. Nechce se mi verit, ze vy chodite v gumovych botech (kravi rodinka), ze zitra nebudete mit k obedu rizecek (praseci rodinka), pripadne k snidani vajicka (slepici miminka). Nechci vas prispevek zlehcovat, myslite to jiste dobre. Muj nazor je nekde uprostred. Globalne vzato je to asi mnohem slozitejsi problem. Je lepsi prirodni material nebo umely? Plastove pouzdro po opotrebovani nebo zniceni zahodime. Kolik stovek let bude trvat nez se rozlozi? Tak nevim...
Pavel Koza (4761)|31.3.2006 23:36
[QUOTE="speed-komi"]Jde hlavně o to, že je pouzdro vyrobeno z kůže. Z pravé pštrosí kůže!! Copak vám vůbec nevadí, že musejí umírat pštrosi, jen kvuli tomu, aby se mohl někdo vytáhnout s "luxusním" pouzdrem a parádním strojkem v něm? Vsadím se, že když si pan recenzent pouzdro kupoval, tak si ani neuvědomil, že musel zemřít otec od pštrosí rodinky.[/QUOTE]

Tak s takovouhle demagogii sem prosim nechodte. Pstros je normalni prumyslove chovane zvire, ktere se chova predevsim na maso. Stejne jako prase nebo krava. Kuze a dalsi casti jsou de fakto odpad. V nasich koncinach je to sice stale pomerne neobvykle, ale to na veci nic nemeni. Nikdo nelita po Africe s puskou, aby si mohl nechat usit "luxusni pozudro" z pokud mozno kriticky ohrozeneho druhu. A pokud Vam jde o prirodu jako celek, dost se divim Vasemu podpisu. Nekde si zjistete, kolik svinstva se pouzije nebo vznikne pri vyrobe elektroniky (jo, i Vaseho Aceru a Siemensu) baterii pocinaje a displejem konce...

P.S. Timto zadam vsechny, aby se v teto diskuzi venovali pouze pouzdru jako takovemu. Moralni aspekty vyroby kozenych vyrobku prosim reste bud pres SZ, nebo vytvorte diskuzi ve foru off-topic a muzem to probrat tam. Dekuji.
Standa_ce4you (380)|1.4.2006 09:31
Moje reakce bude spíš směřovat na pouzdro pro HTC Wizard, nebo firmu Piel Frama obecně, takže pokud jsem moc OT, tak mně bez řečí smázněte :).
Oproti mému Krusellu má pouzdro od Piel Frama výhodu v lepším upínání za opasek (i s rotací, ta by se docela hodila), díky trochu jiné konstrukci absenci onoho fóliového přemostění přes softkeys a tel. tlačítka, díky čemuž se asi softkey ovládají líp než u Krusellu, a snad i lepší vzhled, ale ani toto všechno mi za rozdíl dvou tisíc korun nestojí.
Vlastislav Šťastný (275)|1.4.2006 09:51
Mám na VARIU také pouzdro od KRUSELLU. Ten základní flip dodaný s pouzdrem není zrovna ideální. Dá se pouze zavěsit na opasek. Ale Krusell dodává řadu nástavců, které se dají kombinovat. Používám teď jeden od pouzdra na jiné PDA, kterým se protáhne opasek a pouzdro se na ném může i volně otáčet. A rovněž perfektně drží, nemůže spadnou a těžko se s ním dá PDA ukrást.
stary_pes_ce4you (252)|1.4.2006 12:25
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Mám na VARIU také pouzdro od KRUSELLU. ...[/QUOTE]

A ako ho das z opasku dole, ked nieco potrebujes?
Vlastislav Šťastný (275)|1.4.2006 20:59
Odepíná se odmáčknutím dvou aretovacích "paciček" speciálním dvojhmatem. Po čase už bezmyšlenkový pohyb. Jde to perfektně, zpět se zavěsí zasunutím, hezky to cvakne. Připadáš si jak kovboj.:D
Coburn (44)|2.4.2006 11:12
Tak to vidis, zlodej muze v nejvetsim klidu a pohode cornout zarizeni, aniz by sis toho vsiml :-D
Simiae_ce4you (11)|2.4.2006 20:31
nemate nekdo zasveceny potuchu, kdy se k nam do distribuce dostanou acer acessories pro n300? pouzdro, nabijecka do auta 3v1kabel apod.? nebo pripadne nevite kde se to da koupit? moc dekuju za tip
beecher (9270)|2.4.2006 20:47
Pokud jsem dobre informovan, tak vsechno prislusenstvi z n30/n50 je s n31x kompatibilni...
ron.jeremy (92)|2.4.2006 21:39
Je to můj subjektivní názor, ale...

Proboha, to je ošklivé!!! Štítil bych se toho dotknout, a připadal bych si jako úchyl, kdybych měl někde vytáhnout tak pěkné PDA, jakým n300 je, v takovém... ... hyzdiči :!: :mad:

Vysvětlete mi prosím někdo, co lidi vede k tomu, aby pohledné přístroje ukrývali v takových ohyzdných pouzdrech. Podobný trend byl kdysi s mobily, které se dávaly do koženkových hyzdičů s průhlednou fólií vpředu, ve které mobil nabyl na rozměru, špatně se ovládal, a v podstatě se nedal odlišit od jiného, podobně zohyzděného. Naštěstí ta doba trochu pokročila, a hyzdiče na mobilech je vidět zřídka. Teda vlastně, minulý týden jsem byl svědkem scény, která mě úplně paralyzovala. Nějaké paní (něco zrovna kupovala v obchodu s výpočetní technikou) zazvonil mobil, ona vytáhla z kabelky kapesník, z něj vybalila nějaký poměrně nový mobil ještě naditý do hyzdiče, a po skončení hovoru mobil zase zabalila do kapesníku a uložila do kabelky. :sarcastic:

Sám nosím dva roky MDA2 v boční kapse v kapsáčích, a v životě by mě nenapadlo nadít ho do pouzdra, které k němu T-Mobile dodal, a při používání prováděl kejkle s odkrýváním placky překrývající displej, která je zajištěna, jak se obvykle v popisech těchto hrůz píše, "elegantním a praktickým magnetickým patentem".

Předtím jsem N7110 nosil téměř čtyři roky (!!!) bez pouzdra, bez jakéhokoliv problému. :yes:

Tak sakra, k čemu ta pouzdra vlastně jsou? Nechápu to. :( Připadá mi to, jako vozit v autě skládací "plátěnou" garáž a na parkovišti u supermarketu ho pod ní schovávat. :sarcastic:
Standa_ce4you (380)|2.4.2006 22:55
[QUOTE="ron.jeremy"]Tak sakra, k čemu ta pouzdra vlastně jsou?[/QUOTE]
Ono na pda/telefonu je poznat, když ho denně nosíš v kapse, i když se o něj staráš, opotřebení, nejsou to třeba škrábance a jiné viditelné známky, ale přístroj je znatelně "používaný". A já mám rád svou cihličku pořád jako novou :), k čemuž pouzdro výrazně pomůže.
EDIT: A navíc, pouzdro má i funkční hodnotu - pda mám též jako přehrávač, a nechce se mi šátrat v kapse pokaždé když chci ovládat přehrávání.
bl99 (13)|3.4.2006 07:28
ron.jeremy : důvod k tomu nosit pouzdro asi lidi mají (když je vyrábějí)
Co se týká tvého - to je hnusné pouzdro - , tak se velmi mýlíš. Když jsem ho viděla poprvé, tak taky nic moc, ale po 14 týdnech používání a získání takové "patiny" to pouzdro vypadá moc hezky.
Mě jen vadí ta světlá barva k tmavému Aceru, ale jde o zvyk. Pouzdro je moc hezké.
Nemyslím si, že je od tebe fér takto odsuzovat lidi, co si své miláčky chrání.
ron.jeremy (92)|3.4.2006 09:30
[QUOTE="Standa"]Ono na pda/telefonu je poznat, když ho denně nosíš v kapse, i když se o něj staráš, opotřebení, nejsou to třeba škrábance a jiné viditelné známky, ale přístroj je znatelně "používaný".[/QUOTE]
To tak v životě chodí. :-) Pokud se kryt odře, prostě se vymění. Já mám raději, když věci slouží mě, a ne já jim. Tuhle jeden můj kamarád radil ženě, aby si přikrývala noťas dečkou, aby se jí do něj neprášilo, když ho má na stole. :sarcastic:
Mimochodem, N7110 po těch létech používání vypadala naprosto normálně - v té době ještě Nokia dělala solidně zpracované telefony. MDA2 je popravdě trochu "omrněné", ale vinu přikládám i svému agresivnímu potu, který se podepsal na stupidním stříbrném "pokovení". Bohužel, černé MDA2/XDA2 se nevyrábělo, a jiný funkčně srovnatelný přístroj nebyl. :mad:
[QUOTE="Standa"]A já mám rád svou cihličku pořád jako novou :), k čemuž pouzdro výrazně pomůže.[/QUOTE]
Až ho budeš vyhazovat, nebude ti líto, že je jako nový? ;)
[QUOTE="Standa"]EDIT: A navíc, pouzdro má i funkční hodnotu - pda mám též jako přehrávač, a nechce se mi šátrat v kapse pokaždé když chci ovládat přehrávání.[/QUOTE]
Tak nevím, nějak jsem tuto poznámku nepochopil. Já používám MDA2 jako přehrávač, a netuším, jak by mě v tom mohlo pouzdro pomoci. Ehm... Asi něco dělám špatně, ale mě to funguje i bez pouzdra. :D Počkej, napadá mě, že máš na mysli "závěsnou" funkci pouzdra. Já nevím, jak ty, ale já nejsem cowboy, abych nosil cihlu na opasku jako kolt, a když poslouchám, tak poslouchám z playlistu, a nepřehazuju pořád písničky. Navíc, je to trochu mimo čas, kdo dnes nosí mobil na pásku?
ron.jeremy (92)|3.4.2006 10:00
[QUOTE="bl99"]ron.jeremy : důvod k tomu nosit pouzdro asi lidi mají (když je vyrábějí)[/QUOTE]
Ano, a lidé mají důvod dávat háčkované dečky na televizi a na stoly vikslajvantové ubrusy, a proto se tyto také vyrábí. :D[QUOTE="bl99"]Co se týká tvého - to je hnusné pouzdro - , tak se velmi mýlíš.[/QUOTE]
Nemýlím, pro mě ošklivé je, a nic na tom nikdo nezmění. Ostatně, všimni si, že jsem na začátek napsal:[QUOTE="ron.jeremy"]Je to můj subjektivní názor, ale...[/QUOTE]
Příště to pro jistotu budu psát tučně. ;)[QUOTE="bl99"]Nemyslím si, že je od tebe fér takto odsuzovat lidi, co si své miláčky chrání.[/QUOTE]
Není to fér, ale je to mé právo, a já je neodsuzuji - já se jim vysmívám. :D Prostě mi přijde směšné tak dojemně pečovat o spotřební věc (viz. paní s mobilem v kapesníku), absolvovat při každém použití kvůli "ochraně" z mého pohledu pakárnu s rozepínáním "elegantního a praktického magnetického patentu". Mě by to obtěžovalo o to víc, že MDA2 je telefon a mám ho v ruce :D mnnohokrát za den.
bl99 (13)|3.4.2006 10:14
ron.jeremy: jasně, na vše máš právo. Na tobě je vidět, jak máš rád lidi.
Nenechám se od tebe prudit a nenechám si od tebe kazit jaro, takže odsuzuj vše (k tomu přeju mnoho úspěchů) a já se z této debaty "odpojuju".

Ostatní: opravuji - né po 14 týdnech, ale po 14 dnech: ))
Hynchenzo (81)|3.4.2006 11:05
Kdyz uz jsme u tech pouzder pro N300, nevite kdy prijdou na trh ty kovove (hardmetal)? Hledam jak muzu a nikde zatim nic.
Pavel Koza (4761)|3.4.2006 11:08
Pratele, tak se pozvolna zase vzdalujete tematu... Venujte se pouzdru a ne obecnym vecem jako "proc si nekteri lide bali mobila do kapesniku". Dik;)
VoDo (87)|3.4.2006 17:46
mam stejnej názor na pouzdra jako ron.jeremy.
mcLoad (1)|3.4.2006 22:44
mam pouzdro na Acer n50 Premium od teto firmy v cervene barve a nemuzu si ho vynachvalit
vse presne sedi, kuze je velmi kvalitni a jemna
po 4mesicich uzivani se mi akorat trochu oloupal cerveny lak v miste konektoru pro sluchatka ktery je denne pouzivan ale jinak naprosta spokojenost :)
throttle (4)|4.4.2006 01:57
[QUOTE="VoDo"]mam stejnej názor na pouzdra jako ron.jeremy.[/QUOTE]

a uz se vam nekdy povedlo promacknout si na PDA displej? :-) mne se to jednou v kapse podarilo, takze prvni vec, kterou jsem si po nakupu noveho PDAcka poridil, bylo bytelny hlinikovy pouzdro. ne ze bych byl nejak odvazanej z jeho vzhledu, i kdyz se mi libi daleko vic, nez zde rozebirany kousek, ale uz si neumim predstavit, ze bych ho nemel, ciste z duvodu ochrany displeje. tu mel mimochodem podle myho velmi elegantne vyresenou napriklad palm m500.
Peta_ce4you (314)|4.4.2006 09:51
chtel bych se zeptat.. zda nekdo nevi... vyrobce pouzder, ktery umi vyrobit pouzdro i s logem firmy ci jmenem, pred davnym casem jsem byl na nejakych strankach ale nevim kde..

myslim, ze to byla severska firma....

Nevite nekdo??
Zdenek Malinsky (9781)|4.4.2006 10:01
Umí to třeba i Sena, ale odběr musí být v řádu stovek. Jinak se s tebou nebaví., resp. ano, ale bude to nekřesťansky drahé.
bl99 (13)|4.4.2006 11:42
[QUOTE="Peta"]chtel bych se zeptat.. zda nekdo nevi... vyrobce pouzder, ktery umi vyrobit pouzdro i s logem firmy ci jmenem, pred davnym casem jsem byl na nejakych strankach ale nevim kde..

myslim, ze to byla severska firma....

Nevite nekdo??[/QUOTE]


Stránky nevím, ale když bys zašel za jakýmkoliv ševcem, nebo člověkem, co dělá s kůží, tak ti to udělá.
Peta_ce4you (314)|4.4.2006 17:13
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Umí to třeba i Sena, ale odběr musí být v řádu stovek. Jinak se s tebou nebaví., resp. ano, ale bude to nekřesťansky drahé. [/QUOTE]

oni to delali i od jednoho kusu..
MarekH._ce4you (1)|26.6.2006 17:14
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Odepíná se odmáčknutím dvou aretovacích "paciček" speciálním dvojhmatem. Po čase už bezmyšlenkový pohyb. Jde to perfektně, zpět se zavěsí zasunutím, hezky to cvakne. Připadáš si jak kovboj.:D [/QUOTE]

No, nic proti, mel jsem... ( http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail.asp?ItemID=520848&Level=148 )...pak maj jeste neco celokovovyho.. (se mi tezce nelibilo...) a po nejaky dobe odesly ty uchytky, co drzel cep od pouzdra uvnitr... a pda vyskakovalo skoro samo od sebe... poprvy jsem ho chytil, podruhy to odnesl displej a slo na reklamaci vymenou.. to pda (: Presel jsem na jinej uchyt, ten vydrzel cca rok. Ten jsem jen vymenil za stejnej a pohoda. Jinak uchyty neni potreba shanet od znamejch, jsou k sehnani samostatne. (Pouzivam http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail.asp?ItemID=520848&Level=148 ) ...

A jeste poznamka... vymenil jsem ten cep na pouzdru z bakelitu za kovovej, a zalepil jsem to epoxidem - bakelit se olamuje, a trosku olamal i tu zakladnu na pouzdru, ktera nejde vymenit. Takze kov se neolame, a epoxid to sichruje na tom pouzdre.