Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pomala chuze a vykreslovani trasy

fun_thomas_ce4you (74)|29.3.2006 20:20
Ahoj lidi,
chtel bych vas poprosit o radu ohledne OziExploreru CE. Zkusil jsem si zkalibrovat mapu HK (uspesne), potom jsem vyrazil ji hned vyzkouset - PESKY! Chtel bych se vas zeptat na to, cim muze byt to, ze projita trasa se mi zakresluje po ruznych usecich...je to jako kdyz to nepozna ze jdu...chvili to ukazuje sipku se smerem kam jdu a pak se objevi cerveny zamerovaci kriz...a za chvili opet sipka! Problem je v tom, ze toto dela kdyz jdu pomalu, pokud trochu zrychlim (beh) tak kresli pekne plynule! Nevite v cem by mohl byt problem? Mam Asus A632.
Moc diky za info.
Vladimír Krejčík (80)|30.3.2006 12:14
Nemám s využitím při chůzi valné zkušenosti, ale nemohlo by to být kombinací pomalé chůze a častého, ale přece jen nepřesného načítání polohy GPSkou (běžná deklarovaná přesnost kapesních GPS 5-10m dle situace). Pokud je načítání hodně časté a nepřesnost určení polohy převýší rychlost chůze, je sekvence zaměřených poloh asi dost poskákaná, klidně dopředu dozadu a program pak těžko vyhodnocuje směr pohybu. Něco se mi mate, že v nastavení OZI šlo omezit četnost načítání polohy, ale nemohu to teď v rychlosti najít. Snad se ozve i někdo další.
Vlada165 (676)|30.3.2006 13:59
S Ozim chodim i pomalu a na Yakumu DeltaX i se skoro sklopenou antenou v pouzdre na opasku a akorat ze to hazi nepatrne vic chyb (cesta je "klikatejsi") nez kdyz antenu uplne vyklopim.
Obcas se skoro zastavim (treba nekde delsi dobu fotim) a nevadi to.
Ta cetnost zaznamenavani nastavit jde (ted take nevim kde, kdyz to tu nemam), ale kdyz se casto meni smer, nebo zastavuje, tak tech bodu stejne zaznamenava samozrejme vic (pak je dobre je radeji profiltrovat v Ozim v PC).

Zadny cerveny kriz se mi tam ale rozhodne neobjevuje, tak jedine jestli nebezi nejake zbytecne programy na pozadi anebo neni problem ve spojeni s GPS ...
fun_thomas_ce4you (74)|30.3.2006 14:07
No me se pri chuzi objevuje takovy cerveny zamerovaci kriz (proste kriz a pres nej 1-2 kolecka), ted presne z hlavy nevim...no a to mi pripada jako by Ozi zobrazoval ze se stoji na jednom miste. Jakmile se malinko rychlejc rozejdu (spis rozbehnu), tak se tam zas objevi hned sipka ukazuji smer cesty. Ale pokud jdu pomalu, tak se mi ta trasa zobrazuje dost skokove....je tam celou dobu ten kriz, ja prejdu nekam jinam, tam to signal opet chytne a tu cestu kterou jsem prosel to spoji jakoby vzusnou carou. Zkusim jeste nekde pohledat tu cetnost zaznamenavani...doufam ze to by mohlo pomoct.
Vlada165 (676)|30.3.2006 14:23
Daji se tam nekde nastavit i mody tusim "pro lode" a pod. (ted nevim, jak se to jmenuje presne a k cemu je to dobre), tak doufam, ze se prave pri tomto nastaveni nechova takto, ale podle toho "spojovani vzdusnou carou" to opravdu vypada, ze to nedostava data z GPS asi tak casto, jak by melo ...
khooca (133)|4.4.2006 18:53
Na vině je tzv. statická navigace. Ta je zpravidla nastavena tak, že pohyb do 4km/h není považován za pohyb a vyhodnocování dat z GPS přijímače je tedy méně časté (úspora baterie). Pokud jej chceš využívat na pěší navigování, musíš tedy statickou navigaci vypnout - čili pohyb bude zaznamenáván i pod 4km/h.

Softů, které to umí je mraky. Mě se výborně osvědčil např. "MM sirf"
Ivanm_ce4you (466)|4.4.2006 21:02
Urcite je problem zpusoben tou pomalosti. A zhruba nekde okolo 4 km/h je bohuzel ta hranice. Ja mam rucni GPS magellan 315 a taky me to rozcilovalo. Ale potom novym firmwarem se ta hranice posunula na 2,7 km/h a to je bez problemu.
Shrnuto: chce to sviznejsi pohyb, je to lepsi na zakresleni trasy i pro srdce a cevy...:-)
Vlada165 (676)|6.4.2006 13:09
Co prosim jeste umi ten "MM sirf" a da se puzit i na vestaveny Sirf treba v Yakumu DeltaX ? Nejak k nemu krome par zminek v cizich diskuzich nemuzu nic najit :-(. Dik ...
khooca (133)|6.4.2006 13:11
No víc toho neumí, je to jen přepínátko :))

Vlastně ještě je tam jedna volba ohledně zvýšení citlivosti, nebo tak nějak.

Nevim jestli ti to půjde, musíš to prubnout..
Vlada165 (676)|6.4.2006 13:45
Diky, ale jak jsem psal, tak to zaroven nemuzu nikde najit - mas prosim nejaky odkaz ke ztazeni ?
khooca (133)|6.4.2006 13:49
Bohužel nemám, když mi písneš maila na:
khooca (zavinac) gmail (tecka) com

tak ti ho večer pošlu...
Rumcajs_ce4you (15)|31.5.2006 10:50
Zdar, zde je link MMSirfSetup.exe
CrazyTom (2)|29.6.2006 12:44
Mám dotaz. Na Wmobile5 jsem nainstaloval MM sirf, spustil jsem ho. Zkusil jsem vypnout statickou navigaci na portu GPS. Program hodil chybu, že numůže komunikovat s GPS, a od té doby mi GPS vůbec nechodí. Jakékoliv resety nepomohly a zařízení se tváří, jako že GPS vůbec nemá. Je to Asus A636N. Předem díky za radu
tomulinek (216)|21.7.2006 22:54
Zajímavá diskuze k MM SiRF – třeba tam najdete něco zajímavého k tématu.
http://wimobi.com/board/viewtopic.php?id=96
ZdenekJ_ce4you (68)|24.7.2006 12:39
[QUOTE="CrazyTom"]Mám dotaz. Na Wmobile5 jsem nainstaloval MM sirf, spustil jsem ho. Zkusil jsem vypnout statickou navigaci na portu GPS. Program hodil chybu, že numůže komunikovat s GPS, a od té doby mi GPS vůbec nechodí. Jakékoliv resety nepomohly a zařízení se tváří, jako že GPS vůbec nemá. Je to Asus A636N. Předem díky za radu[/QUOTE]
Měl jsem ten samý problém. K přepnutí jsem použil APLSIRF. Pro správnou činnost je nutné postupovat následovně.
1.vypnout jakékoliv programy používající GPS
2.navolit port a rychlost a stisknout Open (v NMEA se objeví Port Opened 9......)
3.Dole kliknout "ToSIRF" v okénku zacnou pribývat >> (možná netřeba)
4.StatNavOFF (to je třeba)
5.zkontrolovat kliknutím na "rd SN stat" v okne SIRF Stat.Nav.=00 (vypnuto,01=zapnuto)
6.kliknout na "to NMEA" a v okne NMEA začnou běžet data
7. kliknout na CLOSE (nahoře asi netřeba)
8.zavřít APLSirf a spustit navigaci (funguje pak již od 0, někdy lehce poskakuje a jakoby "dobíhá" při přechodu z chůze do zastavení cca 2-5 s.)
Vyzkoušeno na A632, jinak před tímto postupem naprosto stejné problémy GPS absolutně nic neukazovala, vypadala jako když dodává divná data (?,A,ESCatd) to vše i po Hard resetu. Po výše uvedeném postupu v naprosté pohodě.
gete (40)|17.9.2006 14:15
Neviete náhodou niekto o koľko sa zníži výdrž batérie pri zapnutom waas v MMSirf?
díky
Inak mne naskočil bez problémov.