Pomala chuze a vykreslovani trasy
Ahoj lidi,
chtel bych vas poprosit o radu ohledne OziExploreru CE. Zkusil jsem si zkalibrovat mapu HK (uspesne), potom jsem vyrazil ji hned vyzkouset - PESKY! Chtel bych se vas zeptat na to, cim muze byt to, ze projita trasa se mi zakresluje po ruznych usecich...je to jako kdyz to nepozna ze jdu...chvili to ukazuje sipku se smerem kam jdu a pak se objevi cerveny zamerovaci kriz...a za chvili opet sipka! Problem je v tom, ze toto dela kdyz jdu pomalu, pokud trochu zrychlim (beh) tak kresli pekne plynule! Nevite v cem by mohl byt problem? Mam Asus A632.
Moc diky za info.
chtel bych vas poprosit o radu ohledne OziExploreru CE. Zkusil jsem si zkalibrovat mapu HK (uspesne), potom jsem vyrazil ji hned vyzkouset - PESKY! Chtel bych se vas zeptat na to, cim muze byt to, ze projita trasa se mi zakresluje po ruznych usecich...je to jako kdyz to nepozna ze jdu...chvili to ukazuje sipku se smerem kam jdu a pak se objevi cerveny zamerovaci kriz...a za chvili opet sipka! Problem je v tom, ze toto dela kdyz jdu pomalu, pokud trochu zrychlim (beh) tak kresli pekne plynule! Nevite v cem by mohl byt problem? Mam Asus A632.
Moc diky za info.
Nemám s využitím při chůzi valné zkušenosti, ale nemohlo by to být kombinací pomalé chůze a častého, ale přece jen nepřesného načítání polohy GPSkou (běžná deklarovaná přesnost kapesních GPS 5-10m dle situace). Pokud je načítání hodně časté a nepřesnost určení polohy převýší rychlost chůze, je sekvence zaměřených poloh asi dost poskákaná, klidně dopředu dozadu a program pak těžko vyhodnocuje směr pohybu. Něco se mi mate, že v nastavení OZI šlo omezit četnost načítání polohy, ale nemohu to teď v rychlosti najít. Snad se ozve i někdo další.
S Ozim chodim i pomalu a na Yakumu DeltaX i se skoro sklopenou antenou v pouzdre na opasku a akorat ze to hazi nepatrne vic chyb (cesta je "klikatejsi") nez kdyz antenu uplne vyklopim.
Obcas se skoro zastavim (treba nekde delsi dobu fotim) a nevadi to.
Ta cetnost zaznamenavani nastavit jde (ted take nevim kde, kdyz to tu nemam), ale kdyz se casto meni smer, nebo zastavuje, tak tech bodu stejne zaznamenava samozrejme vic (pak je dobre je radeji profiltrovat v Ozim v PC).
Zadny cerveny kriz se mi tam ale rozhodne neobjevuje, tak jedine jestli nebezi nejake zbytecne programy na pozadi anebo neni problem ve spojeni s GPS ...
Obcas se skoro zastavim (treba nekde delsi dobu fotim) a nevadi to.
Ta cetnost zaznamenavani nastavit jde (ted take nevim kde, kdyz to tu nemam), ale kdyz se casto meni smer, nebo zastavuje, tak tech bodu stejne zaznamenava samozrejme vic (pak je dobre je radeji profiltrovat v Ozim v PC).
Zadny cerveny kriz se mi tam ale rozhodne neobjevuje, tak jedine jestli nebezi nejake zbytecne programy na pozadi anebo neni problem ve spojeni s GPS ...
No me se pri chuzi objevuje takovy cerveny zamerovaci kriz (proste kriz a pres nej 1-2 kolecka), ted presne z hlavy nevim...no a to mi pripada jako by Ozi zobrazoval ze se stoji na jednom miste. Jakmile se malinko rychlejc rozejdu (spis rozbehnu), tak se tam zas objevi hned sipka ukazuji smer cesty. Ale pokud jdu pomalu, tak se mi ta trasa zobrazuje dost skokove....je tam celou dobu ten kriz, ja prejdu nekam jinam, tam to signal opet chytne a tu cestu kterou jsem prosel to spoji jakoby vzusnou carou. Zkusim jeste nekde pohledat tu cetnost zaznamenavani...doufam ze to by mohlo pomoct.
Daji se tam nekde nastavit i mody tusim "pro lode" a pod. (ted nevim, jak se to jmenuje presne a k cemu je to dobre), tak doufam, ze se prave pri tomto nastaveni nechova takto, ale podle toho "spojovani vzdusnou carou" to opravdu vypada, ze to nedostava data z GPS asi tak casto, jak by melo ...
Na vině je tzv. statická navigace. Ta je zpravidla nastavena tak, že pohyb do 4km/h není považován za pohyb a vyhodnocování dat z GPS přijímače je tedy méně časté (úspora baterie). Pokud jej chceš využívat na pěší navigování, musíš tedy statickou navigaci vypnout - čili pohyb bude zaznamenáván i pod 4km/h.
Softů, které to umí je mraky. Mě se výborně osvědčil např. "MM sirf"
Softů, které to umí je mraky. Mě se výborně osvědčil např. "MM sirf"
Urcite je problem zpusoben tou pomalosti. A zhruba nekde okolo 4 km/h je bohuzel ta hranice. Ja mam rucni GPS magellan 315 a taky me to rozcilovalo. Ale potom novym firmwarem se ta hranice posunula na 2,7 km/h a to je bez problemu.
Shrnuto: chce to sviznejsi pohyb, je to lepsi na zakresleni trasy i pro srdce a cevy...:-)
Shrnuto: chce to sviznejsi pohyb, je to lepsi na zakresleni trasy i pro srdce a cevy...:-)
Co prosim jeste umi ten "MM sirf" a da se puzit i na vestaveny Sirf treba v Yakumu DeltaX ? Nejak k nemu krome par zminek v cizich diskuzich nemuzu nic najit :-(. Dik ...
No víc toho neumí, je to jen přepínátko :))
Vlastně ještě je tam jedna volba ohledně zvýšení citlivosti, nebo tak nějak.
Nevim jestli ti to půjde, musíš to prubnout..
Vlastně ještě je tam jedna volba ohledně zvýšení citlivosti, nebo tak nějak.
Nevim jestli ti to půjde, musíš to prubnout..
Zdar, zde je link MMSirfSetup.exe
Mám dotaz. Na Wmobile5 jsem nainstaloval MM sirf, spustil jsem ho. Zkusil jsem vypnout statickou navigaci na portu GPS. Program hodil chybu, že numůže komunikovat s GPS, a od té doby mi GPS vůbec nechodí. Jakékoliv resety nepomohly a zařízení se tváří, jako že GPS vůbec nemá. Je to Asus A636N. Předem díky za radu
Zajímavá diskuze k MM SiRF – třeba tam najdete něco zajímavého k tématu.
http://wimobi.com/board/viewtopic.php?id=96
http://wimobi.com/board/viewtopic.php?id=96
[QUOTE="CrazyTom"]Mám dotaz. Na Wmobile5 jsem nainstaloval MM sirf, spustil jsem ho. Zkusil jsem vypnout statickou navigaci na portu GPS. Program hodil chybu, že numůže komunikovat s GPS, a od té doby mi GPS vůbec nechodí. Jakékoliv resety nepomohly a zařízení se tváří, jako že GPS vůbec nemá. Je to Asus A636N. Předem díky za radu[/QUOTE]
Měl jsem ten samý problém. K přepnutí jsem použil APLSIRF. Pro správnou činnost je nutné postupovat následovně.
1.vypnout jakékoliv programy používající GPS
2.navolit port a rychlost a stisknout Open (v NMEA se objeví Port Opened 9......)
3.Dole kliknout "ToSIRF" v okénku zacnou pribývat >> (možná netřeba)
4.StatNavOFF (to je třeba)
5.zkontrolovat kliknutím na "rd SN stat" v okne SIRF Stat.Nav.=00 (vypnuto,01=zapnuto)
6.kliknout na "to NMEA" a v okne NMEA začnou běžet data
7. kliknout na CLOSE (nahoře asi netřeba)
8.zavřít APLSirf a spustit navigaci (funguje pak již od 0, někdy lehce poskakuje a jakoby "dobíhá" při přechodu z chůze do zastavení cca 2-5 s.)
Vyzkoušeno na A632, jinak před tímto postupem naprosto stejné problémy GPS absolutně nic neukazovala, vypadala jako když dodává divná data (?,A,ESCatd) to vše i po Hard resetu. Po výše uvedeném postupu v naprosté pohodě.
Měl jsem ten samý problém. K přepnutí jsem použil APLSIRF. Pro správnou činnost je nutné postupovat následovně.
1.vypnout jakékoliv programy používající GPS
2.navolit port a rychlost a stisknout Open (v NMEA se objeví Port Opened 9......)
3.Dole kliknout "ToSIRF" v okénku zacnou pribývat >> (možná netřeba)
4.StatNavOFF (to je třeba)
5.zkontrolovat kliknutím na "rd SN stat" v okne SIRF Stat.Nav.=00 (vypnuto,01=zapnuto)
6.kliknout na "to NMEA" a v okne NMEA začnou běžet data
7. kliknout na CLOSE (nahoře asi netřeba)
8.zavřít APLSirf a spustit navigaci (funguje pak již od 0, někdy lehce poskakuje a jakoby "dobíhá" při přechodu z chůze do zastavení cca 2-5 s.)
Vyzkoušeno na A632, jinak před tímto postupem naprosto stejné problémy GPS absolutně nic neukazovala, vypadala jako když dodává divná data (?,A,ESCatd) to vše i po Hard resetu. Po výše uvedeném postupu v naprosté pohodě.