Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

vhodny USB BT adapter

KOdlik_ce4you (52)|9.9.2003 13:09
Dobry den,

chtel bych si poridit USB BT adapter ke svemu iPAQu. Dival jsem se na webu a nasel jsem nasledujici (rozhodne to nejsou vsechny :-) ):

MSI MS-6967
http://www.msi.com.tw/program/products/communication/cm+...+?UID=326&MODEL=

D-Link DBT-120
http://www.dlink.com/products/?model=DBT-120

Nemate nekdo s temito typy nejake zkusenosti, at uz pozitivni ci negativni. Vychazel jsem z toho, ze oba modely vyuzivaji ovladace od widcomu ktere ma i iPAQ a tak by to melo byt bezproblemove.

Dekuji

KOdlik:) :)) :)) :) :) :) :) :)
Pavel Koza (4761)|9.9.2003 13:21
No ja mam BT modul od MSI, a v kombinaci s h2210 si nemuzu stezovat...:yes:
Martin Hanzal (132)|9.9.2003 15:09
Já mám i-tec a taky mi chodí :)
marvin_ce4you (12)|9.9.2003 18:01
i-Tec + 3870 chodí v pohodě
pether (9)|11.9.2003 07:54
Měl bych dotaz: Pokud mám bluetooth na PDA i v PC, lze posílat soubory z PC jednoduše přes kontextovou nabídku z průzkumníka? Nyní mám na PC MSI USB BT a přes kontextovou nabídku z průzkumníka si posílám např. obrázky do SonyEricsson T610. Lze toto dělat i s PDA nebo se musí vždy použít ActiveSync a nějaký jiný potup?
Pavel Koza (4761)|11.9.2003 10:35
[QUOTE="pether"]Měl bych dotaz: Pokud mám bluetooth na PDA i v PC, lze posílat soubory z PC jednoduše přes kontextovou nabídku z průzkumníka? Nyní mám na PC MSI USB BT a přes kontextovou nabídku z průzkumníka si posílám např. obrázky do SonyEricsson T610. Lze toto dělat i s PDA nebo se musí vždy použít ActiveSync a nějaký jiný potup?[/QUOTE]

No, ted jsem to zkusil, a funguje to bez problemu. Mam sparovany notebook a iPAQ h2210, v Pruzkumniku kliknu pravym tlacitkem na soubor a vyberu Send To -> Bluetooth -> Pocket_PC, na iPAQu mi vyskoci ze se snazi pripojit Notebook se sluzbou OBEX File Transfer, ja kliknu na Accept a je to.
KOdlik_ce4you (52)|23.9.2003 13:35
[QUOTE="Pavel Koza"]No ja mam BT modul od MSI, a v kombinaci s h2210 si nemuzu stezovat...:yes: [/QUOTE]

A co mate presne za typ, smim-li se zeptat.

Pochopil jsem spravne, ze adaptery minimalne od MSI maji LAN profil, ktery me umozni sdilet internetove pripojeni hostitelskeho PC? Pokud tomu tak je, tak rychlost stahovani dat by mela byt vyssi, nez v pripade pripojeni pres profil slouzicihoi pro synchronizaci (tudiz pres seriovy port). Jsou me domnenky spravne, nebo se pletu?

PS. Jak je to obecne s rychlosti pripojeni pres BT? Jde mi o synchronizaci a jiz zmineny LAN profil.
Pavel Koza (4761)|23.9.2003 14:28
[QUOTE="KOdlik"]A co mate presne za typ, smim-li se zeptat.[/QUOTE]

Huh... Nevim, v systemu se to identifikuje jako MSI USB BT device... Ono jich MSI dela vic?

A k vykonu - ActiveSync urcite rychlejc nepobezi, protoze si na desktopu musite vybrat COM port toho BT, takze to jede jen rychlosti serioveho spojeni. A ten LAN profil se mi ted nedari rozchodit...
KOdlik_ce4you (52)|23.9.2003 14:39
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="KOdlik"]A co mate presne za typ, smim-li se zeptat.[/QUOTE]

Huh... Nevim, v systemu se to identifikuje jako MSI USB BT device... Ono jich MSI dela vic?[/QUOTE]
Podle jejich web stranek ano, ale podle vseho by se meli lisit jen velikosti a tvarem.

[QUOTE="Pavel Koza"]
A k vykonu - ActiveSync urcite rychlejc nepobezi, protoze si na desktopu musite vybrat COM port toho BT, takze to jede jen rychlosti serioveho spojeni. A ten LAN profil se mi ted nedari rozchodit...[/QUOTE]
S rychlosti AS pocitam, ze to nebude zadna slava :) le prave u toho LAN profilu by to podle me melo jet rychleji. A podle vseho jej podporuje i iPAQ (v BTmanagerovi je Personal Network Server coz by melo byti ono a navic v pruvodci je moznost Connect to the Internet) takze by snad nemel byt problem. Jde me o to, ze pres tento profil bych nemusel cekat az probehne synchronizace a navic prenos bude sviznejsi.