Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

K cemu tedy vlastne je "vyhnout se dalnicim" ?

Vlada165 (676)|29.3.2006 10:37
Vlastne mi porad unika smysl volby tehle trasy, protoze pokud mam zapnuto, ze mu mam odsouhlasit planovani pres placene useky a povolim mu to (coz bohuzel musim, kdyz povazuje i nektere alespon pro osobaky nelacene useky za placene a tu "neprijemnou skutecnost" asi zjistim az pri vjezdu na tu silnici bez dalnicni znamky :-(...), tak stejne planuje i pres dalnice (anebo tedy hlavne placene useky, kterym se prave potrebuju vyhnout a z nichz nektere bohuzel ve skutecnosti placene nejsou) a kdyz mu to zakazu, tak vyjde trasa jen zbytecne delsi, anebo pres horsi silnice ?

Pokud mu ty placene useky zakazu (neplete si snad bohuzel nektere neplacene useky s placenymi jen proto, ze se neda zvolit, jestli mam osobak, anebo nakladak a ze nakladaky mozna neco zpoplatnene opravdu budou mit, coz pri planovani pro osobak, se kterym se chci vyhnout jen "skutecne placenym" silnicim docela vadi?), tak vyjde nekdy trasa i o dost delsi, nez kdyz zvolim treba "onezena rychlost 60 km/h", u ktere ale nemam bohuzel overeno v praxi, jestli take neplanuje i pres "polnacky" a neni tedy ta "omezena rychlost" lepsi variantou, nez "nejkratsi" anebo "vyhnout dalnicim", coz je sice delsi, ale silnice mi neprijdou az o tolik lepsi, nez uz te "vyhnout dalnicim" a navic mozna nebudou az tak preplnene?

Jinak to zatim nemam overeno v praxi (jeste jsem podle takto naplanovane trasy nejel), ale pripada mi, ze ta "omezena rychlost" (40 km/h voli asi opravdu nejkratsi "rozumnou trasu bez polnacek?" a 60 km vypada, ze uz jsou to "precejen lepsi a pouzitelnejsi silnice") i kdyz bohuzel samozrejme spatne odhaduje skutecny cas dojezdu, coz ale nastesti zas az tak nevadi.

Pokud se tedy chci "kochat krajinou" (tzn., ze nechci jet v zadnych kolonach po placenych dalnicich a samozrejme ani naopak po polnackach), tak je ta "omezena 60 km/h" takovy prijatelny kompromis, anebo se pletu a nebudu se stacit divit, az podle takto naplanovane trasy skutecne vyrazim ? ;-) ...
Vlada165 (676)|4.4.2006 13:39
Tak jsem konecne tu "omezenou rychlost 60 km/h" overil na takove pokusne 250-ti km trase (Litvinov, Peruc, Kralupy se zavrenym mostem, takze pres centrum, Kostelec nad Labem, Bysice, Ustek, Litomerice - jel jsem na vylet a tedy ne po dalnici na kterou ani nemam znamku).
Bylo to v sobotu, polnacka kupodivu ani jedna, celkem slusne silnice bez kolon a hlavne nakladaku, kde se dalo mimo obce vetsinou jet tak tech 70 az 100 km/h, obcas samozrejme i vic a misty samozrejme take jen 60 (ale obcasne diry se ted asi najdou i na hlavnich tazich), takze nakonec celkem souhlasila i odhadovana doba cesty (asi 4 hodiny - nespechal jsem a jel jsem "vyletne" po skoro prazdnych silnicich vetsinou 1. az 2. tridy) a na "kochani krajinou bez ofroadu a dalnicni znamky" tedy takrka idealni ;-) ...

Asi je to tedy na to " kochani krajinou" opravdu lepsi varianta, nez "vyhnout se dalnicim", ktera nabizi sice o neco lepsi silnice, ale zase vic preplnene, ale s tim, aby mne to opravdu nenavedlo na placene silnice (kdyz to bohuzel za ne povazuje i nektere neplacene) si zatim rady nevim :-(.
neooo666 (243)|17.7.2006 17:37
Včera jsem tuto volbu použil poprvé protože jsem potřeboval jet s konfigurací bez dálniční známky a v klidu mě to naviguje na rychlostní zpoplatněné komunikace, výši pokuty podle nového znění pravidel raději nechci ani domyslet... Přes komunikace značené jako dálnice tedy opravdu nenaviguje, ale smysl této volby mi skutečně uniká...
Ivo Pokorný (400)|17.7.2006 20:06
Pokud by byla informace o placenych usecich dobre zanesena v mapovych podkaldech, bude to dobra funkce. Ale za to asi nemuze TT, spise dodavatel mapovych podkladu, ze... ;)
Vlada165 (676)|18.7.2006 07:05
To asi bude podle nastaveni a mapovych podkladu, ale mam to nastavene tak, ze se to vzdy po spocitani trasy zepta, jestli muze placene pouzit a kdyz dam ne, tak trasu prepocita tak, aby se jim vyhnul.
Da se samozrejme nastavit i rovnou aby placene nepouzival, ale kdyz zrovna jedu s pritelkyni, ktera ma ZTP, tak se muzu rozhodnout, zda je pouzit...
Akorat mne stve, ze kdyz treba chce pouzit D8 a dam ne, tak udela treba trasu az pres Doksy (i kdyz tam je hezka silnice) a nepouzije starou silnici z Teplic na Prahu (tedy trasu co nejpodobnejsi te puvodni).
Mimochodem jsem jel od Kopidlna prave na tu hezkou silnici kolem Doks a unika mi smysl toho zpolatneneho kousku dalnice na Kosmonosy (ted uz se mu radeji vyhnu) a ze to tedy zene auta radeji pres centrum mesta a ty jejich "hezke" kostky na silnici ;-(.
Je to asi opravdu v mapovych podkladech, protoze i treba z Litvinova do Chomutova to pokud nepovolim placene zbytecne zene pres Jirkov a pritom to tam (doufam) placene neni :-(.
Ta "omezena rychlost" (mam nastaveno 60 az 64km/h) je spis dobra na takove "kochaci trasy", ale nevyhyba se ani silnicim 1. tridy, takze takova "skoro nejkratsi" a polnacku mi zatim nabidla asi jen jednou, coz samozrejme neni problem jet dal a zabocit az nabidne neco rozumnejsiho.