Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A636 a WIFI pripojeni na internet

hanzic (3)|28.3.2006 19:40
Hezky vecer. Mohl by mi prosim nekdo poradit jestli jde pripojit a popripade jak A636 pres WIFi s NB pres WIFI. Mam NB HP nx5000 a pripojeni na nem k internetu pres sitovou kartu. NB ma WIFI kartu pravdepodobne Intel (aspon podle ovladaciho SW) Chtel bych pripojit PDA a nasledne pouzivat internet. Pres USB kabel a activesync mi internet na PDA bez problemu chodi, ale nemohu dosahnout aby fungoval i pres WIFi karty. Pritom to vypada, ze se NB s PDA spoji. Alespon se to tak tvari, ale nedovedu posoudit jestli je spojeni korektni. V prohlizeci na PDA to stale hlasi hlasku bud: "s aktual nastav prip nelze navazat ¨pripojeni, Chcete-li zmenit nastaveni pripojeni, klepnete na polozku Nastaveni" (ale nevim co bych tam nastavoval) a nebo hlasku "Stranku nelze najit. Zkontrolujte nazev a opakujte akci" Predpokladam, ze ma na NB spravne nastaveno na sitove karte: Umoznit ostatnim uzivatelum pripojeni k internetu pomoci tohoto pocitace... Bohuezl jsem jen uzivatel a tim me znalosti o nastavovani konci. Pokud by byl nekdo ochotny mi poradit, budu vdecny. zaroven prepodkladam, ze podobny problem zcela jiste resi spousta dalsich "uzivatelu" jako jsem ja a tudiz budou vdecni za jakekoliv vase rady. Predem dekuji za ochotu a jeste jdenou preji hezky vecer.
Mark314 (232)|28.3.2006 20:35
Jestli jsem to pochopil dobře tak máte v NB dvě Wifi karty?

Jestli ano, tak by bylo řešení jednoduché:
V síťových připojeních si otevřít vlastnosti toho připojení k internetu a v záložce "Upřesnit" povolit "Umožnit sdílení uživetelům v síti využívat připojení k Internetu tohoto počítače". V té samé záložce ještě vyberte to připojení které bude určeno pro PDA...
IP by se měli nastavit automaticky(ale kdyby ne tak na tom připojení k PDA nastavte tyhle hodnoty:
IP: 192.168.0.1
maska: 255.255.255.0
brána: nic
DNS: nic)
no a teď stačí nastavit už jen IP v PDA a to následovně:
IP: 192.168.0.2
maska: 255.255.255.0
brána: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1

toť vše... mělo by to šlapat... takhle to mám já (ale s tím rozdílem že k PDA se připojuji pomocí BT)
medved007 (1)|16.4.2006 08:59
Chtěl bych se zeptat na maličkost před asi měsícem se zde řešila otázka A636 a kódování wifi, odpověď jednoduchá nelze. Prý to vyřeší FIRMWARE CSY.
Tak kdyby náhodou někdo věděl jestli je to možné a jak. Moc by mi pomohl.
oscar_ce4you (25)|7.5.2006 12:15
S novým firmwarem mi funguje jak WEP tak i WPA.
CrazyMiky (14)|8.5.2006 09:44
Huráááááá. Dobrá správa .... Dnes prvá. Díky ...
Asi do neho konečne pôjdem ...
Hunter_man (213)|4.6.2006 22:55
Ja mam s wifi taky problemy, ale mam model 636N, lze pouzit ten FW pro 636?
potop (1)|26.1.2007 20:42
Ahoj,mám ASUS A636N a nie a nie sa dostať na NET cez WIFI.Poradí niekto ako na to?Má z vás niekto problém so signálom?Mne sa podarí aj pripojiť na okolitú sieť(neblokovanú) ale uroven signalu je velmi slabá i ked stojím pod AP.Vedel by niekto v skratke povedat kde čo treba nastaviť.
Ešte niečo tomu komu to frčí - máš v Správca WIFI-Stav WIFI, režim BSS Infrastrukture alebo Ad-hoc? Dík.
wibratory (7)|20.2.2007 21:27
Mam podobnou otazku: Je nejaka moznost jak nastavit sdileni netu pres wifi a activesync(kabel) a popripade i dalsi sitove karty TO VSE NARAZ? Protoze Mrkfosofti sluzba Internet Connection Sharing(sdileni netu a DHCP server) se zpristupni jen na ip adrese 192.168.0.1 a tu potrebujou mit vsechny adaptery na kterych chci sdilet,coz je nemozne, tak jsem zkousel bridge, ale pda se nechtelo take premostit....a nadale se "bijou" o tu ajpinu.... Jediny co me dalsiho napadlo je pouzit W2003server a ne XP nebo pouzit napr kerio winroute firewall,ale chtelo by to nejaky elegantnejsi reseni, nenapada nekoho :?:
Matthew73 (7)|24.2.2007 15:41
[QUOTE="potop"]Ahoj,mám ASUS A636N a nie a nie sa dostať na NET cez WIFI.Poradí niekto ako na to?Má z vás niekto problém so signálom?Mne sa podarí aj pripojiť na okolitú sieť(neblokovanú) ale uroven signalu je velmi slabá i ked stojím pod AP.Vedel by niekto v skratke povedat kde čo treba nastaviť.
Ešte niečo tomu komu to frčí - máš v Správca WIFI-Stav WIFI, režim BSS Infrastrukture alebo Ad-hoc? Dík.[/QUOTE]
S tou silou signalu si nic nerob. Ono to tak nejako zobrazuje, ale realita je ina. To maju asi vsetci.
K druhemu problemu "Infrastrukture". Prijem IP nechaj automaticky!!! Ak je to free siet musi ti to ist.