Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX 610, OZI CE a GPS BC-307 v CF slotu

xjarek_ce4you (14)|28.3.2006 13:15
Dobrý den,
v FS LOOX 610 mám OZI Explorer a v CF slotu GPS BC-307.
Nedaří se mi ale rozchodit GPS.
Postupuji následujícím způsobem :
1. V OZICEgps / File / Gps Configuration nastavím stylem pokus a omyl GPS type (jsou tam jen nabídky Lowrance/Eagle, Garmin a Magellan)
2.Baud Rate pro GPS BC-307 je 4800
3.Port opět pokus a omyl 1 - 8 (dá se někde zjistit, na který port je připojena GPS?)
4.GPS Upload/download Datum - nevím, co to je, tedy opět pokus a omyl, vybírám postupně od Auto Shift až po Zanderij.
5.OK
a přejdu do OZIExploreru
1.File/Configuration/NMEA (GPS)
2.Baud je zadaný 4800
3.Port nastavím stejně ,jako v bodě 3 nahoře
4.Stejně tak GPS NMEA Output Datum
5.Sentence je GPRMC (nebo GPGGA, GPGLL)
6.Zatrhnu políčka Use Chk Sum, popř.Show GPS Fix Data, Show DGPS secs nebo Tripmate GPS
GPS ku na liště zapnutou.
GPSka se nerozsvítí, tak zase začínám další pokus s jinou kombinací.
Používám-li TOMTOM5, GPSka naběhne do 1 minuty bez problémů, ale TOMTOM nabízí u výběru GPS i CF slot.
Děkuji.
PedroKV (180)|30.3.2006 06:49
nerad bych mlžil, ale U/D datum se rozumí formát map. Je to tím, že kulatou zeměkouli promítáš na placatý papír a je několik způsobů, jak to udělat. Máš-li starý školní atlas světa, mrkni do něj, tam to myslím bylo popsáno. V CZ se používá WGS84, S42 a SJSTK, snad jsem to napsal dobře.

Nastavil bych to asi takhle:
datum: WGS84
baud rate: dle manuálu ke GPS (to je rychlost, jakou PDA komunikuje s GPS)
com port: buď dle manuálu ke GPS nebo metodou pokud omyl. Já používám BT GPS, takže tam jsem si port přímo nastavil (PS: zase mi ale v tomtomu nešel nastavit ten správný comport, takže jsem musel upgradovat na 5.21 a je to OK).
xjarek_ce4you (14)|30.3.2006 11:00
[QUOTE="PedroKV"]nerad bych mlžil, ale U/D datum se rozumí formát map. Je to tím, že kulatou zeměkouli promítáš na placatý papír a je několik způsobů, jak to udělat. Máš-li starý školní atlas světa, mrkni do něj, tam to myslím bylo popsáno. V CZ se používá WGS84, S42 a SJSTK, snad jsem to napsal dobře.

Nastavil bych to asi takhle:
datum: WGS84
baud rate: dle manuálu ke GPS (to je rychlost, jakou PDA komunikuje s GPS)
com port: buď dle manuálu ke GPS nebo metodou pokud omyl. Já používám BT GPS, takže tam jsem si port přímo nastavil (PS: zase mi ale v tomtomu nešel nastavit ten správný comport, takže jsem musel upgradovat na 5.21 a je to OK).[/QUOTE]

Nastaveno to mám tak, jak píšeš, jediný problém vidím ve výběru GPSky. V OZICEgps / File / Gps Configuration Ozi nabízí GPS type pouze Lowrance/Eagle, Magellan a Garmin. V GPS info jsem si našel, že je na COM port 6, ale když ji spustím, píše unable open the port. A to ať nastavím kteroukoliv z nabízených.