Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

bluetooth GPS I-tec 339 a software GPSdash2 nebo ActiveTrace

Bohumil Stejskal (414)|28.3.2006 10:56
potřebuju poradit jak mám rozchodit komunikaci mezi Qtek 8310 a bluetooth GPS I-Tec 339,ať dělám,co dělám,programy GPSdash v2.52 nebo Active Trace mi pořád hlásí ,že GPS recaiver nebyl nalezen. :no: Seznam fungujících nastavení na http://wimobi.com/gpsdash/reports_07.php mi nepomohl.:((

Přitom mi v pohodě funguje TT 5.21 na tomto hardwéeru,fakt už nevím,kde by moh bejt zakopanej pes. :evil:
sh0tek_ce4you (163)|29.3.2006 09:31
Podivej se do nastaveni BT jaky port mas alokovany (Bluetooth->Nabidka->Porty COM - ja tam mam radek '"BT-GPS-31E2E6 (COM6)" ). Ten pak musis nastavit v GPSDash2. Ja mam nastaveni: COM6/38400/SIRF a slape to bez problemu
Bohumil Stejskal (414)|29.3.2006 11:36
mno já tam mám Příchozí port (COM7) a změnit nejde na COM6. Samozřejmě jsem to tak nastavoval i v GPDdash ale nefungovalo to. :sarcastic: Pokud zařízení odeberu (BT - GPS -3204FA) ,tak se mi znovu vytvoří příchozí port na COM7 a nejde s tím nic udělat. :no:

* zkoušel jsem teď GPSdash i Active trace, zadal hodnoty COM7,Baud rate 38400 a SIRF a nic :no:

*přitom TTM normálně a bezproblémově funguje :yes:
sh0tek_ce4you (163)|29.3.2006 23:03
ted nemam GPSku u sebe, ale jestli si dobre pamatuju, tak pri parovani nastavil COM6 jako odchozi port a COM7 jako prichozi (nebo naopak) ale to si fakt jen matne vzpominam :(
fofo44 (12)|30.3.2006 17:24
Ja som mal obdobny problem na SPV. Nasiel som nikde na nete tento navod pre SDA skus.
************************
Větší problém byl však při propojování SDA s GPS. Na první pokus mi to moc nechodilo, nakonec jsem díky Japojovi zjistil jak na to. Veškerá nastavení se musí smazat a znovu od začátku nakonfigurovat. Následující návod nemusí být úplně přesný, ale po těchto krocích jsem to takto rozchodil a TomTom fungoval.

Postup nastavení komunikace SDA a BT GPS:
- smazat všechna přiřazená BT zařízení z telefonu
- vypnout Bluetooth (Off)
- v Konfiguraci a BT Serial Port Setup VYPNOUT oba porty (inbound COM6 a outbound COM7)
- restart telefonu
- zapntou GPS pokud ještě nemáte
- v Konfiguraci a BT Serial Port Setup ZAPNOUT oba porty (inbound COM6 a outbound COM7)
- potvrdit Done
- chvilku počkat, automaticky naběhne konfigurace Bluetooth
- změníme nastavení Bluetooth na Discoverable
- vyhledáme zařízení (najdeme náš BT GPS)
- spárujeme zařízení (spárovací kód pro GlobalSat BT-338 je "0000")
- jména zařízení jsem změnil na "TomTom Wireless GPS"
- dokončit Done
- spustit TomTom Mobile
- chvilku počkat a nepropadat panice, za chvíli by měla obě zařízení začít komunikovat

Možné problémy:
Pokud něco nechodí po provedení tohoto návodu, podívejte se v Konfiguraci a BT Serial Port Setup na oba porty které musí být oba zaškrtnuty (povoleny) a pokud nejsou, něco se stalo špatně a doporučuji udělat vše znovu. Tento postup je ověření několika lidmi, takže věřím, že to bude fungovat na SDA v drtivé většině případů.
********************************************

Este mam jednu otazku. Nemasnahodou liek na Gpsdash 2.52?
Bohumil Stejskal (414)|1.4.2006 13:13
problém je ten,že mi TomTom funguje naprosto v pohodě,nefunguje mi GPSdash nebo Active trace. Pokud zařízení (bluetooth I-tec 339 GPS) odeberu,tak při novém spárování se mě na nastavení portů neptá,jen tam seriové porty odfajfknu a je to.Potom už mi nedovolí nastavení portů měnit. Ale TomTom jede spolehlivě. :sarcastic:
Bohumil Stejskal (414)|8.4.2006 23:58
našel jsem na netu přesný popis mého problému,je tam i odpověď,co dělat,ale moje hlava to nějak nepobrala,mohl by mi s tím někdo poradit ? :sarcastic:

http://forum.mypocketpc.ch/viewtopic.php?p=40852&sid=7c6e4237b5200fa03859bfc33cb765c6&PHPSESSID=95f7db203554457de35b73c7bde597ea
------------------------------------------------------------------------------------
Hallo zusammen.

Ich habe mir vor längerer Zeit einen Bluetooth GPS-Receiver gekauft. Das ganze geht auch ohne weiteres mit TomTom. Nun habe ich aber ein anderes Problem.
Ich habe GPSDash installiert und möchte dieses natürlich auch nutzen. Wenn ich die Einstellungen für den GPS-Empfänger eingebe und dann verbinden will, kommt immer die Meldung, dass der Port nicht geöffnet werden konnte. Mittels dem TomTom GPS Tool habe ich ermittelt, dass der Com Port 8 verwendet wird und NMEA Protokoll mit einer Baud-Rate von 9600. Wenn ich die genau gleichen Einstellungen im GPSDash mache, dann kann er den Port nich öffnen. Ich habe schon versucht die Verbindung zum Empfänger im Voraus zu erstellen und dann GPSDash zu starten. Leider ohne Erfolg. Es würde mich sehr freuen, wenn mir jemand helfen könnte.

Danke, Peak

-----------------------------------------------------------------------------------------
Odpověď

Ich nehme an das ganze läuft auf dem gleichen Gerät. Es kann sein das TomTom GPS die Kommunikation des GPS-Empfängers mit anderen Programmen stört auch wenn TomTom GPS nicht gestartet wurde (nur installiert ist). Probier mal unter Start - Einstellungen - System - Programme Entfernen das Programm "TomTom ~ GPS" zu entfernen. Bei mir wurde es entfernt, der Eintrag blieb jedoch bestehen und TomTom läuft jetzt immer noch wunderbar. Und ich kann mit anderen Programmen auch auf die Daten des GPS-Empfängers zugreifen.
_________________
Gruss Alexander Suhl
Orange M3000 & C500 & E200
iPAQ 3970 & 2110 & 2410
Qtek 9090
BlueMedia 255



Díky moc za jakoukoliv radu :cool: :yes:
paja05 (10)|9.4.2006 10:05
zjistil jsem, ze GPSdash funguje pouze pokud je spusten i TomTom. Paroval jsem novou 338 (predtim jsem tam stejny model ale jinou identifikaci BT).
BT komunikace nefungovala. Nakonec se to podarilo. Pak zacal fungovat GPSdash na com7. nasledovalo pridani zarizeni do TT5.21. od te doby si gpsdash ani neskrtne bez TT. Asi si GPSku TT prisvojil.
Milan Švec (938)|9.4.2006 10:21
Ich nehme an das ganze läuft auf dem gleichen Gerät.
Celé mi to chodí na stejném HW.

Es kann sein das TomTom GPS die Kommunikation des GPS-Empfängers mit anderen Programmen stört auch wenn TomTom GPS nicht gestartet wurde (nur installiert ist).
Může to být tak, že TomTom GPS překáží komunikaci GPS přijímače s jinými programy, i když je jenom nainstalovaný a nebyl ani spuštěný.

Probier mal unter Start - Einstellungen - System - Programme Entfernen das Programm "TomTom ~ GPS" zu entfernen.
Zkus tedy ve Start - Nastavení (- Systém) - Odebrat programy odebrat "TomTom ~ GPS".

Bei mir wurde es entfernt, der Eintrag blieb jedoch bestehen und TomTom läuft jetzt immer noch wunderbar.
U mne bylo odebráno, záznam (... instalovaného SW?) přesto zůstal (= nezmizel) a TomTom teď běží pořád parádně.

Und ich kann mit anderen Programmen auch auf die Daten des GPS-Empfängers zugreifen.
A mám přístup na data GPS přijímače i z jiných programů.
__________________

Bohumile, zkus to, uvidíš.

__________________
Tenhle problém se řešil a zřejmě i vyřešil ještě tady:

ragerl27.08.2005, 08:59
@rob22
...
BT-Maus eingebunden, TTM funktioniert, andere GPS-Programme nicht, irendwie logisch da ja kein ausgehender Com (= odchozí port) eingerichtet wurde, andererseits unlogisch das TTM funktioniert.
Spárovaná BT myš, TTM funguje, jiné GPS programy ne, logické, žádný odchozí port nebyl vytvořen, nelogické, TTM funguje.

Richtet man dann den ausgehenden Com ein, funktionieren die GPS-Programme aber TTM nicht mehr.
Po zřízení odchozího portu přestal TTM fungovat.

Nach einigen Versuchen (auch mit PC-Anbindung) bin ich dahinter gekommen, das man den ausgehenden Com immer nur explizit einem Gerät zuordnen kann/muß.
Po pár pokusech (i s připojením PC) jsem přišel na to, že odchozí port musí být explicitně přiřazen jednomu zařízení.

Steht der ausgehende Com auf dem PC (#) gehen die GPS-Programme nicht mehr, muß man also den ausgehenden neu auf die BT-Maus umstellen. Steht der ausgehende Com auf die BT-Maus, kriegt man keine Verbindung zum PC.
Nestojí-li odchozí port na PC proti GPS programům, musí se tedy ten odchozí nově přestavit na BT myš. Je-li odchozí port nastaven na BT myš, spojení s PC se nedostane.

Damit war die Sache mit TTM aber noch nicht gelöst, habe dann mal versuchsweise den eingehenden Com gelöscht und siehe da TTM5 läuft wieder und die anderen GPS-Programme ebenfalls.
Tím věc s TTM ještě vyřešená nebyla, tak jsem pokusně smazal příchozí port a ejhle, TTM5 běží a další GPS programy rovněž.

Zur Probe wieder den eingehenden Com (6) eingerichtet, TTM5 läuft nicht mehr.
Zkusmo jsem nastavil příchozí port (COM6). TTM5 zase nejde.

Die Verbindung zum PC war eigentlich eh Quark da das SDA keine Datendienste und keinen seriellen Port zur Verfügung stellt (sagt jedenfalls der Widcom 4.01.700 BT-Stack) auch schon bevor ich den eingehenden Com gelöscht hatte.
Spojení s PC byl vlastně nesmysl, protože SDA stejně nenabízí žádné datové služby a žádný seriový port k použití ... taky už předtím jsem ten příchozí COM port smazal.

Also wieder AS eingerichtet.
Znova nastavení AS.

Ich kann jetzt TTM5 am Laufen haben, dann auf AS gehen, Verbindung via BT und es wird gesynct, auch wenn dazu noch gleichzeitig ein BT-Headset verbunden ist.
Teď můžu mít spuštěný TTM5, pak jít na AS, spojení via BT a synchronizuje se, i když k tomu mám ještě současně spárovaná BT sluchátka.

--------------------------------------------------------------------------------

rob2227.08.2005, 22:11
@ragerl
Thats it, big problem for me, easy solution. Aber die Lösung ist nicht gerade einleuchtend...

Aber nachdem ich den eingehenden COM Port gekickt habe, geht tatsächlich alles als wäre nie ein Problem da gewesen.
Teprv potom, co jsem vykopnul příchozí COM port, chodí skutečně všechno, jako by to nikdy problém nebyl.

Die unerklärlichen Weiten eines SPV ;)

Thx
Rob
_____________
Je to tak?
Bohumil Stejskal (414)|9.4.2006 14:29
tak už jsem to rozchodil :cool: :yes:

*moje chyba byla,že jsem při změnách portu nebo odebírání GPS a párování neprováděl restartování Qteku 8310 :oops:

-teď už frčí jak Active Trace, tak GPSdash :yes:

(fungují i po tom,co jsem pustil TomTom a poté se opět vrátil a pustil Active Trace a GPSdash);)

Díky všem za porady. A restartujte ;) :yes:
czbird (334)|12.4.2006 11:12
mel jsem stejny problem jako ty (TT jel, ActiveTrace nejelo), a stacilo akorat smazat porty a vytvorit je znovu... zadny reboot netreba ;)
czbird (334)|12.4.2006 14:13
btw - do toho dashe bych uvital nejake mapky... kdo se podeli? :)