Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Yakumo Delta 300 GPS a problem se signalem

duffioso (537)|26.3.2006 19:51
Lidicky mam takovy problem,nemuze mi najit signal,at tady nebo v zahranici!Vyhledava,vyhledava,ale nemuze nic najit!Ukaze mi,ze vidi nejake satelity,ale nespoji se s nimi!Nevim co s tim!Mate podobny problem?
Poll_ce4you (4)|27.3.2006 17:43
[QUOTE="duffioso"]Lidicky mam takovy problem,nemuze mi najit signal,at tady nebo v zahranici!Vyhledava,vyhledava,ale nemuze nic najit!Ukaze mi,ze vidi nejake satelity,ale nespoji se s nimi!Nevim co s tim!Mate podobny problem?[/QUOTE]

Myslim, ze se to obcas stane kazdemu, ze to hleda, vidi a nespoji. Nanapsal jste u jakeho ze to navi.softu se tento problem vyskytuje. Budu davat priklad na TomTom 5 softu, protoze ten mi pripada na toto nejcitlivejsi. Sloupce zaplno a nezmodraj a nezmodraj. Resim to tak ze vyjedu z tomtoma 5 a najedu do programu TomTom GPS a ten to vetsinou prostouchne. Pak se vratim do Toma 5 a signal je behem par sekund nalezen. Mozna to je provizorni reseni, ale u me funguje. Doufam, ze se s napady podeli i ostani. POLL
duffioso (537)|27.3.2006 17:56
Jasne dela to Tom Tom 5.21,ale to neni problem ktery se vyskytuje obcas!Jde o to,ze neni muj,je to kamaradovo,ktery jezdi s kamionem ven a treba prvni den pohoda!Druhy uz nenajde signal a cely tyden pak jezdi bez navigace!Musi ke me prijit a ja to odinstaluju a znovu nainstaluju,protoze tomu nerozumi a pak to zase treba den dva chodi a zase hlucho!Neni to tim,ze by neco delal spatne,protoze uz nekolikrat prijel,jeli jsme ho spolu vyzkouset a ani me se nepodarilo ho nahodit!Tak tedy zase reinstal a chodi!

Jinak je zbytecne citovat prispevek,na ktery vase odpoved navazuje!Dekuji
neooo666 (243)|27.3.2006 18:02
Zkusil bych HR, čistou instalaci TT a nic víc. To vyloučí případné kolize s čímkoliv jiným a pokud problémy přetrvají tak to spíše ukazuje na nějaký HW problém.
Poll_ce4you (4)|27.3.2006 18:05
A co ten TomTom GPS? Ten také nic nenajde? Jak rikam - me se taky tvari sedive i kdyz tam ma 10 sloupcu pomalu na max a jakmile ho prostouchnu TomTom GPS, tak se rozpohybuje i TT 5,21
duffioso (537)|27.3.2006 18:10
Vyzkouseno!Cistej system a Tom Tom!Jede to treba tyden!Ale pak zase....doufam,ze to neni HW chyba,ale to by snad nemelo!Koukal jsem tady v diskuzi,ze jsou od Yakuma upgrady,ale na jejich sajtne jsem zadny nenasel!Hodili by se WM2003SE!Hloupeho nakopni:D ,kdyz tak mi pisnete nekdo link primo na archiv,protoze jsem to tam nikde nenasel!Radsi SZ at to tu nespinime!
neooo666 (243)|27.3.2006 18:11
Obávám se že to co popisuje Poll spíše souvisí s typem startu GPS. Pokud se spustí po delší době nečinnosti tak obvykle trvá déle než najede GPS modul (tzv. cold start), naopak pokud se spustí v krátkém časovém intervalu poté, co měl zaměřenou aktuální pozici (či měl stažený aktuální almanach) dojde k jeho rychlejšímu náběhu. Schválně si to zkuste naopak - po delší době pustit TomTom GPS (nebo jiný nav soft) ten bude chvíli hledat, pár jich najde ale stále nezobrazí aktuální pozici, pak spusťte TomTom a ejhle - během chvilky to "proštouchne" :) Tento jev je u GPS modulu normální a označuje se jako Cold, Warm a Hot start.
duffioso (537)|27.3.2006 18:13
jasne,ale cekani tri hodiny,za cisteho nebe a mimo mesto?
neooo666 (243)|27.3.2006 18:19
Psal jsem jen, že to co popisuje Poll spíše odpovídá typu startu GPS, nemyslel jsem tím, že se jedná o Váš případ, toto chování tomu samozřejmě neodpovídá. Yakumo už s PDA tuším skoncoval, teď se to prodává pod značkou MIO, takže proto na yakumích stránkách hodně informací zmizelo. Osobně si nemyslím že to zabere pokud to po určitou dobu fungovalo korektně, nicméně PATCH pro Delta300 je tady
duffioso (537)|27.3.2006 18:22
no pred tim tam byl TOM TOM 5.1 nebo 5.0,uz nevim!Takze by konflikt mohl byt!Mrknu na to uvidime!Dekuju za postrehy a rady!
duffioso (537)|27.3.2006 22:12
Tak ted mi ten kamos psal,ze zabloudil v Amsterdamu a chce to prodat!Nechapu technicky antitalenty bez smyslu,pro orientaci,ale tohle by me opravdu vytacelo!Hodinu ceka na signal!Restart,jak TT tak i Yakuma a nic!:evil:
Vlada165 (676)|28.3.2006 07:55
Nejde mi to asi smazat vsechno (pokud se mi to nenacita jen z cache), takze jsem tady smazal alespon ten odkaz na DeltaX update (sorry-prehledl jsem se...)
neooo666 (243)|28.3.2006 08:32
to vladas: Bacha na to, to jsou updaty pro DeltaX :!: myslím že ten přístroj o který se jedná je ale Delta300
duffioso (537)|28.3.2006 20:06
Chlapy,diky moc za postrehy!Pockam do vikendu,jestli teda dojede :D a zkusim vsechno mozny,jen uz nevim co s tim!Moje BT navigace slape pekne a nebyt chyb v TTN tak by to bylo 100%!
landys_ce4you (119)|13.4.2006 14:07
No nevim, treba zase usa nekde chysta utok a proto na chvili vypli satelity, nebylo by to poprve a u usy si clovek nemuze byt jisty nicim!
[QUOTE="duffioso"]Tak ted mi ten kamos psal,ze zabloudil v Amsterdamu a ... Hodinu ceka na signal!Restart,jak TT tak i Yakuma a nic!:evil: [/QUOTE]
neooo666 (243)|13.4.2006 14:31
[QUOTE="landys"]No nevim, treba zase usa nekde chysta utok a proto na chvili vypli satelity, nebylo by to poprve a u usy si clovek nemuze byt jisty nicim![/QUOTE]
Děkujeme za fundované objasnění problému. :yes:

to duffioso: Až bude mít příště kámoš problém se signálem tak mu vyřiďte ať nepanikaří, nic nerestartuje ani nereklamuje, protože v use zase vypli satelity. A možná také nebude od věci vyhledat co nejrychleji protiatomový kryt :D
Kocir (836)|13.4.2006 16:24
[QUOTE="duffioso"]Tak ted mi ten kamos psal,ze zabloudil v Amsterdamu a chce to prodat!Nechapu technicky antitalenty bez smyslu,pro orientaci,ale tohle by me opravdu vytacelo!Hodinu ceka na signal!Restart,jak TT tak i Yakuma a nic!:evil: [/QUOTE]

Kamos asi nepochopil jednu vec. Ze si ma precist manual. Tam by se docetl, ze se doporucuje si vzit GPS a pockat na miste a chytit signal (cca do minuty). Pak muze jezdit v pohode. Pokud si to hodil do auta a hned vyjel mezi baraky tak se nemuze divit, ze GPS stale znova si stahovala pozice druzic a nebyla se schopna se chytit.

Ja osobne doporucuji.Jdu k autu, zapnu GPS, POLOZIM ji na strechu auta a pockam na signal. Dle mych zkusenosti a zkusenosti lidi co to takhle delaji, mate signal i za par sekund. Pak uz muzete vyrazit.

Hold je dobre cist manual. Tady nejde o chybu zarizeni ci probramu ale zavada je tzv "mezi klavesnici a zidli".