Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaké PDA s GPS pro turistiku ???

jikoloj_ce4you (0)|25.3.2006 20:17
Dobrý den, prosím všechny o radu. Chci si koupit PDA a GPS pro turisriku, hlavně at můžu používat topografické mapy (ktere si sám můžu tvořit). největší problém je u mě v tom, že nevím jestli s integrovanou nebo externí GPS. asi nejlepší by byla s integrovanou ať nemusím tahat sebou další nabíječky. jedná se spíše o týdení pochody mimo civilizaci (napájení se solární nabíječky). převážně hory. nemám s gps moc zkušenosti. rozdoduji se mezi omikronem a acerem n35 z tech levnějších a pak Asus MyPal A632/A636 a FSC Pocket LOOX N500/N520 mezi těmi dražšími. hlavní parametr je pro mě GPS a stabilita systemu. děkuji za rady, bylo by dobré když poradíte co je u všech plus a co mínus.
wisp_ce4you (200)|25.3.2006 23:55
Integrovana GPS - nevim, nevim.
Znamena to mit PDA stale na dohled oblohy. Ja to na kole resim tak, ze mam BT GPSku nekde v batohu, externi antenu liplou na batohu (batoh na zadech) a PDAcko v kapsicce v dosahu na ramu. Z duvodu prubezneho zaznamu trasy mam PDA stale zaple s vypnutym displejem. Pouzivam turisticke SmartMapy.
Scatman_ce4you (123)|26.3.2006 00:44
Když už něco s integrovanou GPS, tak by ta GPS měla mít SIRF3 čip. Má pak opravdu slušnou citlivost, i bez přídavné antény.

Já pro pěší turistiku/kolo používám to co mám v podpisu, se SmartMap-ama. Nabíječka mi stačí jedna, umí dobíjet jak PDA, tak GPS. GPS mám v batohu, PDA v kapse, s vypnutým diplejem, stejně jako wisp. BT-338 nemá žádnou ext. anténu, i v kapse a nebo batohu naprosto pohodový příjem.
jikoloj_ce4you (0)|26.3.2006 11:19
No ještě asi takto, nepotřebuji mít ji zaplou pořád, atáčí jednou za hodinku se mrknou jestli jdou správně a kde jsem... a právě že čip SIRF3 mají LOOX N5xx, ale nemá ji vykloupnou. a dost lidí píše že má dostačující přijem signálu a někdo, že je to hruza. a u yakumo zase píší že jsou velke problémy s softem. takže podle vás je lepší si koupit pda zvlášt a k tomu BT-338 nebo i-tec GPS 20 (ty mi přijdou tak nejlepší). ale zase přemýšlím když jede to pda s zaplým bluetooth tak nevybýjí to baterku více? sice jsem neměl žádné pda s gps v ruce, ale přijde mi divné že by někdo vyrobil něco tak blbého že když to mám v ruce před sebou tak at to nechytí signál..
Kocir (836)|26.3.2006 11:44
Doporucuji MIO 169
- SIRF
- 400MHz
- kompletni prislusenstvi
- vydrz akumulatoru (opravdu, ne jenom papirova) 8 hodin
S474N (660)|26.3.2006 16:33
Zkracene - Acer N35 nebrat, ani kdyby ti ho cpali v Tescu k rohlikum zadarmo. Pokud nechces moc kombinovat a hlidat baterie ve vice zarizenich, tak je N500 nebo N520 dobra volba. Se signalem vubec zadny problem a za ty penize, co je, pohoda. Co vic dodat :D
Vlada165 (676)|27.3.2006 10:53
Mam Yakumo DeltaX, nosim ho v pouzdre na opasku s antenou podlozenou papirem, aby se v pouzdre nezaklapla a pri vypnutem displayi a zamcene klavesnici to v OziExploreru zaznamenava trasu docela slusne neco kolem 4 hodin, i kdyz ne tak presne, jako kdyz se antena vyklopi uplne, coz na tom opasku take neni problem.
Protoze chodim i na delsi vychazky (pres 5 hodin), tak jsem si z 8 tuzkovek 2800 mAh udelal nahradni zdroj, ktery mam take v pouzre na opasku a hlavni baterka Yakuma ze z nej dobije skoro 5x a tak dlouho bych uz asi na te vychazce ani nevydrzel ;-) ...
Se softem jsem zatim zadne problemy nemel a v aute (Felicia - tedy normalni sklo) vozim PDA vedle leveho predniho sloupku (tak skoro neprekazi ve vyhledu) a take zatim bez problemu.
Mne ta vyklopna antnena a nahradni zdroj vyhovuje vic, protoze kdyz vylezu z auta, kde se mi PDA zaroven dobije vcetne GPS jednim kablikem, tak hned muzu jit pesky a nemusim se zajimat, jestli mam nabitou i BT GPS.
Na kratsi vychazku mi ta zivotnost baterky kolem 4 hodin staci, a pokud jdu dal, tak neco pres 20 hodin s nahradnim zdrojem mi take zatim postacuje.
Losos_ce4you (1147)|27.3.2006 11:36
MIO A701 - jasna volba :-)

MIO A 701
Smart_ce4you (0)|13.4.2006 15:29
[QUOTE="S474N"]Zkracene - Acer N35 nebrat, ani kdyby ti ho cpali v Tescu k rohlikum zadarmo. Pokud nechces moc kombinovat a hlidat baterie ve vice zarizenich, tak je N500 nebo N520 dobra volba. Se signalem vubec zadny problem a za ty penize, co je, pohoda. Co vic dodat :D [/QUOTE]


Myslis tym ze baterky mas kompatibilne medzi sebou ??

Mobil a PDA ??