Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobilky.cz a Universal ?

Jirkac_ (269)|24.3.2006 15:51
Na ne zrovna moc proslulem inet obchode spolecnosti Satron maji Universala (Ve variante od tmobilu) za cenu 20999, coz mi prijde jako extremne nizka cena a proto jsem o tom zacal trosku uvazovat.
Ale co sem cetl v diskuzich na forech, tak na Satronu (Mobilky.cz) nikdo nedoporucuje nakupovat, protoze pry prodavaji pouzite (a tvrdi ze jsou nove). Nemate s tim nekdo zkusenosti (s tim shopem) popr i primo z koupi Universala u nich ? Fakt me to dost laka, ale bojim se abych se nespalil.

(pokud jsem to zalozil ve spatne diskuzi tak se omlouvam)...:))
_blackBone (271)|24.3.2006 16:09
ja jsem tam kupoval vcera pro segru nokii 7370, kdyz jsem tam dosel, protocily se mi oci, zavolal jsem ji, abych ji to rozmluvil, ale nedala si rict - zde jsou moje postrehy:

- zarizeni jako takove je pravdepodobne nove
- krabice "celkem jeta"
- ZADNY manual
- jine IMEI pristroje na krabici nez jake ho ma pristroj ve skutecnosti ( v zarucaku mam to, co je na pristroji )
- objednano v eshopu, pristroj uz davno koupeny, doted neprisla zprava o jeho pripravenosti k prevzeti
- po prime otazce jsem dostal odpoved na to, co me zajimalo a to - zaruku lze uplatnit JEN v jejich obchodech, cili to NENI oficialni dovoz, na ktery se vztahuje bezna zaruka napriklad Nokie, podobne tomu bude i u ostatnich vyrobcu.

Kdyz jsem si zacal kontrolovat IMEI a zeptal se, proc to neni stejne i na krabici, prodavajici hoch se vytocil temer do nepricetnosti a prestal se mnou komunikovat.

Jinak mam osobni antipatie k lidem, kteri nosi BT handsfree, zde umocneno tim, ze ve chvili, kdy obsluhovali jednoho zakaznika, celkem dost prazacky ujecenym hlasem komunikovali s nekym uplne jinym :)

Ja bych tam nic nekoupil, v tomto pripade jsem byl jen prodlouzena ruka me sestry, jednoduse receno, moje hodnoceni je, ze je to banda vy.....ch c...ku
:cool:
Jirkac_ (269)|24.3.2006 16:23
Omlouvam se, ze jsem to hodil do spatne sekce...
Toho se prave bojim, to, ze se to da reklamovat primo u nich bych jeste prekousl, ale aby mi to treba vubec na tu reklamaci vzali a neohaneli se pak necim, ze na to se zaruka nevztahuje. Muzu se pak (kdyby se mnou takhle vydupali) ciste teoreticky nejak branit ?
Ta cena fakt dost nahrava, ale bojim se, abych nenalitl :-(
Zdenek Malinsky (9781)|24.3.2006 16:31
Zkus raději mobildick (nebo tak nějak) v pasáži za Kotvou. Je sice trochu dražší a také šedý dovoz, ale Miloš to jistí. ;)
_blackBone (271)|24.3.2006 16:33
ok, zalezi na pristupu, ja jsem spise zakaznik, ktery zaplati 10% navic za to, ze koupi v obchode, jemuz duveruje ( coz vsak nemusi platit, viz diskuse o Aceru n311 a moje problemy se Sunnysoftem )

Zalezi jen na tobe, svuj nazor jsem vyjadril jasne v poslednich 2 slovech sveho prispevku ... Chodi mi mraz po zadech pri predstave, ze bych k nim donesl zarizeni k reklamaci ... Priznam se bez muceni, ze bych ho v tom pripade radeji hodil do kanalu a sel si koupit nove :D
Jirkac_ (269)|24.3.2006 16:34
jj diky, myslel jsem, ze pockam na Hermese, ale kdyz jsem videl tu cenu Universala, tak mi to proste nedalo :-)
Muj dnesni den vypadal tak, ze jsem od rana procital snad vsechny recenze a prave louskam diskusi (tu na 40vlaken co je zde na ce4you - nekolikrat rozdelena) a doslova hltam kazdickou informaci - ale to uz moc OT tady :-D Proste ted u me panuje silna nadsenecka euforie... a aspon mam o cem premyslet. diky :yes:
Miloš Strouhal (3997)|24.3.2006 17:11
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]..ale Miloš to jistí.[/QUOTE]To ze je majitel prodejny muj kamarad a ze mu prehravam u vsech MDA software toho moc "nepojisti". On je majitel prodejny, ma svou vlastni hlavu, nemuzu mu rikat co ma a nema delat. Ovsem jedno vam rict mohu. Kdybych mu neveril, zarizeni bych si od nej nikdy nekoupil.. A pokud jde o MDA Pro, jestlize prijde reklamovat clovek zavadu jez reklamovatelna je (je evidentni ze si ji nezpusobil sam nesetrnym zachazenim ci neodbornym a destruktivnim zasahem..), normalne se to posle na reklamaci do nemecka a opravene se to vraci zpet. :yes:
Jaxee (2)|25.3.2006 18:31
cena je to pekna, ale prijde mi divny ze se to jmenuje MDA IV a potom co jsem si toho na netu o nich dost precet bych si tam nic nekoupil...

treba tady:
http://www.atsw.com/satron/
a jeste vic je toho tady:
http://www.databaze.spotrebitele.info/zkusenosti.php?id_firma=128
Jirkac_ (269)|26.3.2006 17:32
jaxee: Diky, tak na Satron kaslu, po tech zkusenostech, co jsem si precetl pod temi linky (a marne hledal alespon nejake pozitivni) od toho davam ruce pryc.
Rad bych zkusil ten mobildick.cz,ale oni nejsou platci dph (tudiz mi nevystavi dan. doklad) :-( jinak bych do toho hned sel..
O necem jinem - kde mi jsou schopni vystavit danak nevite ? :$:
Marian Veselý (662)|26.3.2006 18:41
Taky by mě zajímalo kde ho za rozumný peníze koupit. Buď buď počkám na Hermese, nebo půjdu do tohoto. Akorát se obávám té velikosti. Potřeboval bych tu mašinku vzít do ruky abych to zkusil. Bohužel v okolí Jihlavy nikde žádná prodejna a neznám nikoho kdo ho má :-(
Jirkac_ (269)|26.3.2006 18:55
presne ! :) koukam ze nejsem jediny, kdo na hermese ceka, ale porad se ted rozmyslim esi vzit universala a nebo fakt pockat (ale zase hermes je jen QVGA a ten procesor...)
Marian Veselý (662)|28.3.2006 23:15
A ještě k Hermesu. Vypadá to, že to bude hodně dlouhá doba než se tady objeví. V německým T-mobile má být až ve třetím kvartálu. Tak u nás možná už na vánoce... a to je ještě sakra dlouhá doba... a nikde žádnej porádnej komunikátor...
Jirkac_ (269)|29.3.2006 07:35
nu prave :( a ja uz bych docela chtel novy zarizeni :-) mda2 je super, ale rad bych poskocil, takze asi pujdu do toho universala. mobildick bohuzel neni platcem dph a mobilky.cz si nerisknu, takze vezmu asi tu black verzi aka Qtek9000 z ,,ofic. dovozu,, - na eshopu SmartFount.cz jsem ho nasel jeste o par stovek levneji, nez na sunnysoftu... btw v nabidce Palmpc.cz je Amoi A701, ale skoda ze nema fifinku :( a taky jen QVGA
Marian Veselý (662)|29.3.2006 07:55
No já ještě počkám, pomalu, ale jistě mě odrazuje velikost univerzála. Nutně si nezakládám na VGA displeji (ten bohužel věstí menší výdrž baterie), ale spíš na rozumné velikosti a rozumném vybavení. Koukal jsem na to Mio a kdyby to místo GPS mělo Wifi, silně bych o něm přemýšlel. Ale je u něj vidět posun správným směrem - silnější procesor - ty 195 Mhz Omapy už mě iritují.