Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 24 z 45 PrvníPrvní ... 14222324252634 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 346 až 360 z 672

Téma: WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

To jsem neřešil, používám Operu. Ale ani po instalacích nepozoruji, že by filesysovi nějak závratně rostly roupy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2005

Jsem na tom stejne jako libor_m, spousta SW, cihla jede jako z praku. :yes:
    Pro Explorer mam na kartu presmerovanou jenom cache, surfuji casto a zadny problem...

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Tak to se mate, ze vam to jede. me to ze zacatku taky jelo v poho, ale tedka se na cihlu staci skarede podivat a filesys radi jak cerna ruka.

Treba vcera sem PDAcko akorat strcil do kolebky,nic neinstaloval do ROM a dneska se filesys zblaznil a uz srotuje 10min. Nechapu to.

Seru na to WM5 me o nicem dobrem nepresvedcily. Po vikendu je asi popravim, muhehehe.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Já byl jakž takž spokojen až do předvčírka, kdy jsem to zbořil, jak jsem psal. Po obnovení ze zálohy se však činnost Filesysu znásobila. Nechám cihlu vypnutou, shozené všechny programy, Filesys neběží. Po několika hodinách zapnu, běží Filesys a k tomu se aktivuje ActiveSync, přestože jsem to nedal do kolébky a jiné zdroje nemám povolené. Záhada...

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

mě teda občas něco zazlobí, ale zatim je to pořád dobré a já počkám třeba hp vydají ještě nějaký patch na opravy toho co se děje teď :-)

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Tak jsem dnešek profilesysoval. Dozvěděl jsem se, že se prý startuje 2x za hodinu a v případě, že zjistí změnu v ROM, tak to spustí. To se mi také potvrdilo pokusy. Pak jsem však narazil na následující:

http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&cat=96

Stáhnul jsem si všechny patche a postupně je zkoušel. Některý na mé cihle běží, některý ne, ale ten první způsobí, že Filesys neběží na 90%, ale v průměru na 60%, takže se dá celkem solidně i při běhu Filesys cihlička používat.

Byl bych vděčný zdatným angličtinářům o překlad a hlavně vysvětlení těch úprav klíčů, protože se zdá, že tudy cesta vede...

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Takze pokusil jsem se prelozit tohle:
    http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&p=861&more=1&c=1&tb=1&pb=1
    Text v { } zavorce znaci, ze v originalu je nejaky odkaz.

----- SOT -----

Mnoho HP iPAQ hx4700 uzivatelu, kteri upgradovali na WM5 me zadalo (pro priklad {tato diskuze}), aby jsem vytvoril strucny tutorial, aby se WM5 staly pouzitelne, protoze jenom pocet doted zverejnenych clanku / tutorialu zacina byt zdrcujici, takze tady to je

1. Stahnete a nainstalujte {tento CAB soubor}. Opravuje problemy souvisici s CF kartami. ({dalsi info zde})

2. Smazte cely klic HKLM\Services\NavPointService ({dalsi info zde}). Tento patch je take zahrnut v Tweaks2k2, pokud mate strach editovat registr primo.

3. Stahnete vsechny zoubory {odtud}, pretahnete je do PDA. Spoustejte je postupne po jednom. Zkopirujte jeden z fungujicich (ten, ktery zobrazi “Filesys thread found. Click OK to slow it down!” misto “Sorry, cannot find filesys:msflash thread!”) do adresare \windows\startup, takze se bude automaticky spoustet. Pokud nekdy prestane fungovat, vyzkousejte ostatni, muze se stat, ze nekdy prestane fungovat, potom bude fungovat jiny. ({dalsi info zde})

4. V registru opravte default hodnotu 0:
    HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize na HEX 1000 (decimalne 4096); to same take u HKLM\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt\Rep lStoreCacheSize. Tyto patchy jsou take zahrnuty v Tweaks2k2, pokud mate strach editovat registr primo.

5. Kliknete na ikonu ActiveSync v hx4700 (Start/Programs). Jdete do Menu/Add Server Source. Pridejte jakekoliv info (muze to byt cokoliv - staci 2-3 nahodne znaky v kazdem poli) a vytvorte falesny server. Po dokonceni tohoto kroku, jdete do Menu/Schedule (ktere se po pridani serveru aktivovalo) a zmente oba dva drop-down listy na "Manual". Ted, jdete do Menu/Options a zase smazte nove pridany fake server (Bude nahore, zatimco “standardni”, ne-server ActiveSync pairovaci pod nim). ({dalsi info zde})

6. Aby se zmena v registru projevila permanentne (v bodech 2 a 4), pred soft resetem PDA, se ujistete, ze jste jej uspali, a potom zase zapli.

Nekteri lide take doporucuji vypnuti nahlasovani chyb. Podle meho nazoru to neni treba.

----- EOT -----

Doufam, ze to nekomu pomuze, par veci uz tu bylo zminovanych, ale neco je nove.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Tyto úpravy byly primárně určeny pro ROM 2.0, u aktuální verze 2.01 jsou ninimálně body 1 a 4 zbytečné.
    Bod 5. je vhodný i pro 2.01 a bod 3. doporučený i když na mé cihle neni důvod patch instalovat.
    )

Nějaký souhrný popis doporučených úprav pro ROM 2.01 by se hodil,jak se zda je v teto verzí nějaký bug v BT modulu a cihla má při zapnutém BT větší spotřebu.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

mnohé díky za perfektní překlad. Až na to vymazání registru jsem vše už předtím provedl. A vypadá to, že je to mnohem lepší. Jsem zvědav na reakce ostatních....

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Vratil jsem se z dovolene a koukam, ze na moje slova pronesena/napsana v tomto threadu doslo. A to ze i po updatu ROM pretrvavaji problemy s filesys.exe, i kdyz ne tak razantni a ze se nevyplati vsechno okamzite instalovat do interni pameti. Samozrejme me to netesi.

<font color="red">EDIT 29.8.2006:</font>
    Pripravil jsem upravenou verzi meho patche pro novou ROM. Je k dispozici v threadu hx4700 WM5 - patch pro filesys.

Co se tyka uprav registru tak vsem co mate novou ROM doporucuji nedelat zadne upravy v registrech. Vsechny drive zminovane upravy jsou urcene (a maji efekt) pro starou ROM.

Stale plati nasledujici nastaveni:
    - ActiveSync fake
    - zakazani error reportingu
    - smazani (deaktivace) NavPoint sluzby
    - filesys patch

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

ahoj děcka - já teda s panem filesysem zásadní problémy nemám ale může mi uskočit hlava z toho že cihla po každé když jí jen uspím a pak chci zapnout tak dobře 30 - 60 vteřin přemýšlí to znamená že naskočí obrazovka pro heslo, to vyťukám a pak to jakoby vytuhne a teprve po těch třiceti až šedesáti vt se to zapne .- to mi docela vadí

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

já heslo nepoužívám a naskakuje poměrně rychle. Zkus to bez hesla a porovnej...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Rovněž nepoužívám heslo a start je téměř okamžitě po stisku tlačítka.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od k.karel
    ... ,jak se zda je v teto verzí nějaký bug v BT modulu a cihla má při zapnutém BT větší spotřebu.
    Není to pravda, je to HW chyba viz citovaný článek:

"In the meantime, the excellent guys over at the Pocket PC Thoughts forums have measured the power consumption of the Bluetooth unit on WM2003SE hx4700’s.

As it has turned out, the hx4700 behaves equally bad under WM2003SE too, meaning this clearly is a hardware-related problem and NOT that of the 2.01 WM5 upgrade.

This also means the HP / HTC engineers have ROYALLY messed up something in the Bluetooth unit. I’d like to point out again and again that I’ve never seen any WM2003SE+ device with so power-hungry Bluetooth units. (The Bluetooth unit in ALL the WM2003SE+ Pocket PC’s I’ve ever measured consume between one and three milliamps – the hx4700 consumes more than an order of magnitude more power.)"

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Aha, a ja si porad rikal, proc mi kolega windmaster nadava za to, kdyz tvrdim, ze BT houby zere. Prd velebnosti, to je zase dalsi bug na ucet hx4700... :sarcastic:

Strana 24 z 45 PrvníPrvní ... 14222324252634 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. HTC TOUCH DUAL, rady, tipy, zkušenosti, problémy
    Od htcjirka v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 75
    Poslední příspěvek: 27-11-2009, 20:38
  2. Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 27-06-2009, 21:52
  3. Reakcí: 372
    Poslední příspěvek: 27-04-2009, 13:29
  4. Reakcí: 1580