Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Autonabijecka z i-Tec pro Loox410

Tom&Tom (101)|24.3.2006 15:14
Pořídil jsem si GPS přijímač i-Tec Bluetooth GPS - 20 kanalovy. Jsem s ním velice spokojen. V balení byla přiložena autonabíječka. Vlastním PDA FSC Loox 410, jeho napájecí konektor je shodný s napájecím konektorem GPS přijímače, také napájecí napětí je shodné (5V). Rozdíl je pouze v amperovém zatížení. Loox 410 má zatížní 2A, zatímco GPS 1,5A. Mohu i přes tuto skutečnost použít autonabíječku z GPS přijímače k nabíjení PDA Loox 410?
Scatman_ce4you (123)|25.3.2006 18:10
Dobíjím autonabíječkou i klasickou síťovou nabíječkou od GPS Navilock BT-338 (stejná jako i-Tec) i svůj iPaq a naprosto bez problémů (5V - GPS 1.2A - iPaq 2A), prostě se to dobíjí max proudem, který ta nabíječka dokáže dát. Když iPaq-a nabíjím z USB, taky si vezme max 0.5A, protože USB prostě větší proud nedá.

Jde jen o to, že nejrychleji je iPaq nabitý z origo 2A, z nabíječek 1.2A asi o polovinu déle a nejdéle se dobíjí z USB - celkem logicky.

Jedinné, co je potřeba si opravdu pohlídat, aby sedělo napětí 5V, dobíjecí prod už si ta tvá 410 vezme jaký potřebuje...
Tom&Tom (101)|25.3.2006 19:11
Diky. Presne v to jsem doufal. :-)
Vytahl jsem si stare sesity ze stredny, kdy jsme meli jeste elektrotechniku a spocital si, ze by to nemelo uskodit. Ortpavdu se vsak musi shodovat napeti. Jinak podle ohmova zakona by to nemuselo dopadnout dobre s PDA :-)
Scatman_ce4you (123)|26.3.2006 00:35
:cool: