Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tak ktoru ROM pre T-Mobile Vario?

tomcop (10)|23.3.2006 21:44
Zdravim!Ja viem,ze existuje mnozstvo diskusii na tuto temu,ale stale si neviem vybrat,cim flashnut moj phone.Preto sa nehnevajte ale zajtra by som chcel na vikend flashovat.Aj by som uvital kratke zdovodnenie preco. Dakujem za odpovede.Myslim si,ze to pomoze aj inym,este nie rozhodnutym.
sorX (120)|23.3.2006 22:24
Tou nejnovejsi.... 2.17.0.7(Q-tek)
Protoze je nejnovejsi... :D
Rozdil mezi 2.X.X.X ROMkama moc velkej nebude. Jeste zalezi jestli vyzadujes A2DP, to ma pokud vim jen jedina (2.8.7.102).
Je fakt, ze sis mohl procist vic diskuzi a vyzkouset si flashnout ruzny romky.
tomcop (10)|24.3.2006 07:28
[QUOTE="sorX"]
Je fakt, ze sis mohl procist vic diskuzi a vyzkouset si flashnout ruzny romky.[/QUOTE]

Dakujem za odpoved, ja som si toho precital dost, aj na nemenovanom "anglicky hovoriacom" fore, ale nevedel som sa rozhodnut. A dost je blbe, ze ten phone potrebujem aj na telefonovanie, takze sa nemozem s nim v kuse "hrat".
stary_pes_ce4you (252)|24.3.2006 07:29
[QUOTE="sorX"]Tou nejnovejsi.... 2.17.0.7(Q-tek)
Protoze je nejnovejsi... :D
Rozdil mezi 2.X.X.X ROMkama moc velkej nebude. Jeste zalezi jestli vyzadujes A2DP, to ma pokud vim jen jedina (2.8.7.102).
Je fakt, ze sis mohl procist vic diskuzi a vyzkouset si flashnout ruzny romky.[/QUOTE]

Tak tu sa pridam aj ja. Tiez som kupil vario a nie som v obore zaciatocnik. Zaujimaalo by ma, ake su uhlasy prazskeho servisu na pokazene zariadenia s ROM od ineho vyrobcu ako tmobile. Lebo pri SDA bol problem s reklamaciou.
Surgical (2364)|24.3.2006 08:09
Jako decka...Jak je to se zarukou? Je to bezpecne?
Nechci se zastavat prodejcu vypocetni a jine techniky (sam mam s reklamacemi taky smisene zkusenosti), ale obcas je na zaruku nahlizeno stylem at udelam co udelam, on to tatka (zaruka) zatahne...
tomcop (10)|24.3.2006 08:17
Tak potom naco vydavaju nove verzie ROM? Nech spravia tu prvu uplne 100%, nebude treba nove flashe a vsetci budu spokojni. Preco by som mal pouzivat zariadenie, ktore som si kupil za svoje peniaze a nepracuje na 100% svojich moznosti?(napr.so starou ROM sa resetuje, ide pomalsie a podobne). Takze ono je to aj na zamyslenie tej druhej strany. Samozrejme pchat do phonu ROMku, ktora tam absolutne nepatri je ina vec.
A co sa tyka reklamacie, vacsinou hladaju take vyhovorky, ze cloveku je az z toho zle, napr.poliata technika a pod., ked tam nebola ani najmensia sanca styku s vodou....
Ale to uz je mimo, radsej by som chcel odpoved na moju povodnu otazku, ktoru ROM????
Dakujem.
hrtak_ce4you (314)|24.3.2006 09:31
Ja u GSMobilu s MDA2 s WM5 ROM nemel problem.

Pokud chces lokalizaci, prskni tam T-M_CZ ROM, pokud mas BT Stereo sluchatka tak, 2.8.7.102
jinak zde doporucovanou 2.17.0.7
tazz1 (680)|24.3.2006 10:31
Asi blbej dotaz, ale co to je A2DP?? :oops:
ElSoft (1244)|24.3.2006 10:43
a co google,
A2DP - Advanced Audio Distribution Profile
slouzi k prenosu kvalitniho zvuku mezi bluetooth zarizenimi, tj BT sluchatka a PDA
Surgical (2364)|24.3.2006 13:14
Tak na co potom vydavaji nove verze ROM?

Zadny lidsky vytvor neni dokonaly...z hlediska prirodnich zakonu ani byt nemuze. Updaty se objevuji a ani ony nejsou a nebudou nikdy dokonale...ne z hlediska zakladni funkcnosti, to funguji vsechny, ale hlavne z hlediska interakce s dalsimi instalovanymi softy a aplikacemi, neni v silach zadneho vyvojare vyzkouset vsechny varianty, ktere si my Blbi Frantove Uzivatele (BFU) dokazeme vymyslet. Vsechno se vyviji, objevuji se nove pozadavky a rysy, ktere v dobe vyvoje primarniho zarizeni nebyly vyuzitelne, nebyly tudiz zahrnuty, resi to update.

A ted JAKY update? Pokud vyrobce/prodejce zverejni na svych strankach tento soubor ke stazeni zdarma ci jako placeny upgrade, jeho zarucni odpovednost tim nezanika. Ale urcite ji neuzna ve forme, ze firmware/ROM od z jeho hlediska jineho zarizeni z Qteku 9100 nebo i-Mate K-Jamu naroubuju na JEHO zarizeni, ktere se jmenuje T-Mobile MDA Vario. Ze hardwarove jsou identicky neznamena, ze jsou identicky. Proto se hlidaji ID, CID, IMEI a takove vecicky, ktere jsou zarizeni schopny zcela presne identifikovat. Za takovyto update/upgrade vyrobce/prodejce nenese a ani moralne nemuze nest odpovednost....
Proto se nedivme, ze mnozi vyrobci/prodejci ani oficialne takove updaty/upgrady neposkytuji volne, ale pouze formou preflashovani v autorizovanem servisnim stredisku, coz je bezna praxe u mobilnich telefonu.
Pokud takovyto upgrade leakne na web, pro vyrobce/prodejce to z hlediska zarucni odpovednosti neznamena naprosto nic. Jsme dospeli lide, nesme odpovednost za sve ciny, pokud jsme k teto odpovednosti volani.
hombre10 (21)|24.3.2006 13:51
Asi blba otázka, ale jsem v tom ještě lama takmě nekamenujte.Odkud lze nové ROMky stahovat?
sorX (120)|24.3.2006 14:28
Budes muset hledat, nevim jak je to s licencnim ujednanim o jednotlivych romkach a jejich uverejnovavni. Je o tom tady spousta diskuzi. Staci hledat xda-developers. Jinak doporucuju si na jejich foru precist postup k flashovani. Pokud si netroufnes na CID unlock tvyho zarizeni z duvodu pozdejsi reklamace, hod tam oficialni CSY TMO ROM, kterou stahnes na strankach ceskeho T-mobilu a nemusis tak provadet CID unlock.
tomcop (10)|24.3.2006 14:30
Tak som uspesne naflashoval QTEK 2.17.7.2 WWE ROM a zda sa,ze zatial je vsetko v pohode.Az na tu "priblblu" baterku v tray miesto hodin, ale na to sa da zvyknut. Telefon sa mi zda rychlejsi, uvidime...
Surgical (2364)|24.3.2006 14:31
Tady a tady.
Pro stahovani se musis zaregistrovat (free, jako zde na ce4you).
Je tam vse popsano, zodpovezeno, diskutuje se tam...chce to jen elementarni znalost technicke latiny, totiz anglictiny. Ale protoze forum je mezinarodni, tak uroven jazyka neni tak literarni, aby ji nasinec nerozumel.

Ad "priblbla baterka v trayi misto hodin". Je to vec vkusu, me se tam treba velmi paci. Ze mam cas spolu s nazvem dne a datem jen o jediny radek na Today nize mi pripadne vkusne :)
tomcop (10)|24.3.2006 16:26
[QUOTE="Surgical"]
Ad "priblbla baterka v trayi misto hodin". Je to vec vkusu, me se tam treba velmi paci. Ze mam cas spolu s nazvem dne a datem jen o jediny radek na Today nize mi pripadne vkusne :)[/QUOTE]

Samozrejme,ze je to otazka vkusu a zvyku,ale stav baterky mam "porieseny" inak a ten cas mi tam pripadal vhodnejsi. Aspon by som usetril nejake riadky na Today. Ale pomaly si zvykam....
Surgical (2364)|24.3.2006 18:00
Mne kupodivu nejvic radku setri plugin phoneAlarmu, kde mam v jedinem radku(panelu v podstate vse, co se komunikace tyka...plus neprekonatelne profily, ktere je ovsem nejprve potreba dost peclive projit a nastavit. Jen pokud nekdo nezna, v softwarove sekci je diskuze o nem taky, pak phoneAlarm a s nim muj (nyni) oblibeny skin...
vario (441)|24.3.2006 22:55
já jsem asi zpátečnický, ale zatím zůstávám na ofic. TMO 1.6.2.3 CSY, nezjistil jsem zatím důvod, proč měnit :)
tomcop (10)|24.3.2006 23:20
[QUOTE="vario"]já jsem asi zpátečnický, ale zatím zůstávám na ofic. TMO 1.6.2.3 CSY, nezjistil jsem zatím důvod, proč měnit :) [/QUOTE]

To som si aj ja myslel,ale ja rad skusam nove veci a este ked to ma aj vyznam... Zatial som s novou ROM spokojny.Telefon je o poznanie rychlejsi.
sorX (120)|24.3.2006 23:26
[QUOTE="vario"]já jsem asi zpátečnický, ale zatím zůstávám na ofic. TMO 1.6.2.3 CSY, nezjistil jsem zatím důvod, proč měnit :) [/QUOTE]
Mno je pravda, ze ja flashuju jen tak z recese, ale precejenom ty 2.X.X.X romky uz maji AKU2, takze verim ze nejaky ten upgrade tam je oproti 1.X.X.X romkam.