Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

neviem nainstalovat TomTom 5.0 na A636

vicky_ce4you (0)|22.3.2006 22:05
kupil som si Asus A636 a neviem nainstalovat TomTom 5.0. Pri instalacii cez PC mi na PDA vyhodi hlasku: "Instalace programu TomTom Navigator.CAB se nezdarila."

je jedno kam ho instalujem. :-(

Poradte pls.
vicky_ce4you (0)|22.3.2006 22:33
uz mam TT 5.21 zda sa...
MilanSu (823)|22.3.2006 23:56
Instalace TT na jakekoliv PDA je naprosto standartni a jednoducha, delal jsem jiz uz x-krat. Pripojeni PDA pres Activesync a na PDA spusteni instalacniho souboru, pro zbytek staci cist co rika pruvodce instalaci.
beecher (9270)|23.3.2006 00:42
Milane, na WM2K3(SE) mozna, ale ne tak na WM5. Vlastni instalator TT se nejak nema moc rad s WM5... :?

Pokud to bude stale padat, tak nahrat z updatu 5.21 ttn.cab (ktery je v nejakem podadresari rozbalene instalace) + z instalacniho CD TT5 z adresare voices soubor cesm.cab do PDA a spustit instalaci ttn.cab a pak cesm.cab. Doporucuji instalaci na kartu. A pak na kartu pres ctecku karet nahrat mapy a voila! TT5 na WM5 naprosto bez problemu...

Mne takto chodi i TT5.1... :)
MilanSu (823)|23.3.2006 01:39
Tak to se omlouvam, s WM5 nemohu slouzit, ale myslel jsem, ze v tom nebude takovy problem :no:
vicky_ce4you (0)|23.3.2006 12:20
Beecher, perfektne! dakujem moc, funguje.
Mefisto (231)|23.3.2006 18:18
[QUOTE="beecher"]Milane, na WM2K3(SE) mozna, ale ne tak na WM5. Vlastni instalator TT se nejak nema moc rad s WM5... :?

Pokud to bude stale padat, tak nahrat z updatu 5.21 ttn.cab (ktery je v nejakem podadresari rozbalene instalace) + z instalacniho CD TT5 z adresare voices soubor cesm.cab do PDA a spustit instalaci ttn.cab a pak cesm.cab. Doporucuji instalaci na kartu. A pak na kartu pres ctecku karet nahrat mapy a voila! TT5 na WM5 naprosto bez problemu...

Mne takto chodi i TT5.1... :)[/QUOTE]

Je pravda ze to nekdy na nekterem blbne. Me to jelo napoprve subydup :)
ale vcera jsem to instaloval kolegovi a slo to az napotreti po dvou resetech a vymazani obsahu PDA
beecher (9270)|23.3.2006 19:23
S tim postupem, co jsem napsal, to nainstaluji kamkoliv, co ma WM5 a nemusim se trapit, jestli se to chytne, ci nikoliv... ;)
Mefisto (231)|23.3.2006 19:34
Urcite ano, ja popisoval jen ze jsem to na svuj instaloval bez sebemensich problemu, ale az vcera jsem zjistil ze na jinem to nejde tak v poklidu jak na mem. ;)
hanzic (3)|23.3.2006 20:57
Preji vsem hezky vecer a chtel bych poprosit nekoho zkusenejsiho nez jsem ja, jestli by mi detailneji nemohl vysvetlit postup instalace TomTom 5.0 na A636 s WM5. Mel jsem N35 a bez problemu mi instalace sla, bohuzel si jej ode mne nekdo bez dovoleni zebral na vzdy a tak jsem byl nucen zakoupit novy PDA a rozhodl jsem se pro a636, bohuel rozdil mezi oper systeme 2003 a 5 mi nic nerika a tudiz jsem netusil ani nasledne problemy s instalaci. Z Clanku pana BEECHERA jsem pochopil , ze to nejak asi jde, lec bohuzel nejsem tak zkuseny a nepochopil jsem uplne postup. Pokud by vym to opravdu nevadilo a mohli jste mi to nekdo polopatisticky vysvetlit, budu moc vdecny. predem vsem ochotnym prispevovatelum dekuji.
beecher (9270)|23.3.2006 21:09
1. Stahnete si update na 5.21 ze stranek TomToma do nejakeho adresare (treba C:\TomTom) na disku PC.
2. Pustte stazeny soubor a vyzkousejte, jestli to nepujde nainstalovat, pokud ne, tak se nic nedeje. pokracujeme bodem 3.
3. Pokud to tedy nejde, tak staci z adresare "pocketpc", ktery se vytvoril spustenim te instalace v nasem adresari, zkopirovat pomoci AS na PC soubor ttn.cab do PDA. Totez provedeme se souborem cesm.cab, ktery se nachazi v adresari voices originalniho 1. CD TT5.
4. Na PDA v pruzkumnikovi souboru tapneme na souboru ttn.cab a nechame nainstalovat (osobne doporucuji na kartu). Po doinstalovani totez prevedeme se souborem cesm.cab.
5. Njo, a pak uz staci TT spustit... ;)

Je to dostatecne po lopate?

BTW Jenom mam obavy, ze vase licence na TT uz nepujde aktivovat na novem zarizeni, neb TT umoznuje pouze jeden TT-jedno zarizeni.
MilanSu (823)|24.3.2006 01:52
No ja nevim, jednoduseji nez to napsal Beecher to uz asi nejde, popsal to dost dukladne. Pokud si nevis rady, pozadej neko zkusenejsiho, vzdyt je to jenom kopirovani a klikani na soubory, to uz jednoduseji nelze popsat
xmarek2 (49)|24.3.2006 09:37
Nazdárek, vím že se to již někde řešilo, ale zaboha nemůžu najít vlákno diskuse,... proč je lepší instalobvat TT na kartu? Já mám TT v zařízení, a mapy na kartě, zdá se mi, že to praská bez problémů, má někdo jiný zkušenosti, nebo proč? Díky Adam
MilanSu (823)|24.3.2006 09:58
Ctu tuto diskusi pravidelne a nikde se nepsalo, ze by bylo lepsi instalovat TT na kartu. Sice to taky funguje ale lepe a vetsinou se instaluje TT na zarizeni a mapy na karty.
beecher (9270)|24.3.2006 11:25
Ja to doporucuji instalovat na kartu, protoze jsem mel s instalaci TT 5.1 do zarizeni na WM5 nejaky problem, ze to neslo spustit, ale nainstalovany na kartu v pohode... Pokud ti to funguje ze zarizeni, tim lepe...
hanzic (3)|24.3.2006 19:00
Diky moc za rady. SW se mi podaril nainstalovat, ale podle vaseho predpokladu jiz nejde aktivovat, takze me stejne asi ceka koupe nove verze nebo jestli existuje nejaky upgrade nebo nevim co....
beecher (9270)|28.3.2006 11:38
Pokud jste jiz daneho TT5 mel nekde nainstalovan a zaregistrovan, preregistrace bohuzel neni mozna.
Tofik_ce4you (43)|29.3.2006 17:57
Chci se zeptal, je nutná registrace Tom Tomu pro správný chod programu, co se stane kdyz program nezaregistruji? Diky
beecher (9270)|30.3.2006 00:47
Nebude mozne ho pouzivat... ;)
milan777 (4)|1.4.2006 14:41
Tak jsem instalnul ttn.cab do zarizeni, ten csma.cab mam, ale ten mi to nechce nainstalovat, nevim proc :-(

No, ale kazdopadne uz po instalaci ttn.cab se mi objevi polozka tomtom, ale po spusteni hlaska, ze zadne mapy nebyly nalezeny :-(

Mapy jsou nahrane hned v rootu na SD karte v adresari :
DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map

Tusite, co s tim?
mafoto (8)|6.5.2006 19:32
Instalaci TomToma pokládám za peklo. Už jsem instaloval na klasické PC kde co, ale instalace TT na PDA je na mrtvici.
Vyzkoušel jsem snad všechny výše uvedené doporučené postupy a buďto to skončí tím, že mi tomtom napíše, že se naistaloval v pořádku, spustím ho, nechá si to zvolit jazyk a mapy a skončí. Po dalším poklepáním na ikonku v PDA to problikne a šlus.

Nebo napíše, že se instalce nepodařila a nenabídne se ke spuštění na ploše.

Mám PDA Mio 201 a jsem totálně na mrtvici už 14 dnů. Takovou hrůzu jsem snad v životě neinstaloval.:no:
Mefisto (231)|6.5.2006 19:49
Instaloval jsem podle dostupnych navodu TT na ACERy ASUSe HP a DELL a vzdy to slo bez problemu, rekl bych ze je to stejne jako jakakoliv instalace.
Mozna jen s tim prehravanim map trva trochu dele nez treba instalace jinych navig. software, ale jinak pohodicka za pul hodky uz naviguje
beecher (9270)|6.5.2006 19:50
Njn, kdyz instalujete warez, tak se nesmite divit... ;)
Mefisto (231)|6.5.2006 19:51
[QUOTE="milan777"]Tak jsem instalnul ttn.cab do zarizeni, ten csma.cab mam, ale ten mi to nechce nainstalovat, nevim proc :-(

No, ale kazdopadne uz po instalaci ttn.cab se mi objevi polozka tomtom, ale po spusteni hlaska, ze zadne mapy nebyly nalezeny :-(

Mapy jsou nahrane hned v rootu na SD karte v adresari :
DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map

Tusite, co s tim?[/QUOTE]

Nejsou jeste v podadresari?
a jeste udelal jsi reset?
Mefisto (231)|6.5.2006 20:00
[QUOTE="beecher"]Njn, kdyz instalujete warez, tak se nesmite divit... ;)[/QUOTE]

Muzes doplnit jak jsi to myslel, ze kdyz instalujes legal verzi tak jsou problemy?
:D :D :D :D :D :D
beecher (9270)|6.5.2006 20:06
Ne, to byla prima odpoved na dotaz, bohuzel jsi mne predbehl...

Tzn. tyto problemy se vyskytuji vzdy, pokud clovek instaluje warez verzi TT...
Mefisto (231)|6.5.2006 20:26
Ja to tak bral i kdyz to neplati u vseho a u vsech :)
johnconnor (45)|7.5.2006 12:29
prave se mi podarilo uvedenym zpusobem bez problemu nainstalovat TT5.21 na FSC N560, pokud by mel nekdo otazky, rad je zodpovim pres SZ, je to pouze o kopirovani souboru .).
Mefisto (231)|7.5.2006 18:32
A nebo tom si poradne precist a pochopit instrukce k tomu urcene :)