Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Internet Explorer 7 a ce4you

Milan Švec (938)|22.3.2006 16:13
Máte-li na PC Windows XP se Service Pack 2 (SP2), stáhněte si novou a free verzi MS Internet Exploreru 7 (Beta 2 Refresh). Budete moci na PC :!: hned otevírat pohodlně více stránek ce4you najednou a velmi snadno je přehazovat (přes záložky nad stránkou). Známe to už i odjinud, že, ale teď už se to konečně dá používat i s Internet Explorerem.

Kromě toho jdou i podstatně rychleji natahovat i rolovat celé stránky ce4you (kromě řady dalších vymožeností nové, 20. března uvolněné verze)

Ty záložky se hodí zejména při potřebě mít otevřeno víc různých míst v diskuzi na ce4you současně. Atd.

Neobávejte se dnes pouze anglické verze (zatím). Instalace proběhne korektně i v českém prostředí a ještě si to vezme i předchozí česká nastavení z IE6. Česká snad bude brzy, ale stojí to za vyzkoušení i tak. Ty záložky přepínané myší jsou fakt OK. Zvykne se na to za chvilku (hlavně na otevírání odkazu přes pravý klik volitelně v dalším okně a přecházení mezi nimi pak přes ty záložky).

IE 7 Download (11,75 MB instalační exe) (Odsud tom mám a chodí to bezvadně.)

Oficiální MS Page s dalšími detaily (co to umí a co ještě ne).


beecher (9270)|22.3.2006 16:39
Njo, zatim je to velmi rana Beta verze se spoustou renderovacich bugu a problemu se stabilitou... ;)
Pro ty, co si chteji usetrit starosti, mam lepsi variantu, nadstavbu nad IE zvanou Maxthon
Takovou vec, ktera je hodne navykova, je v prvni zalozce pravidelne se refreshujici prvni stranka 24 hodin na c4y a kdyz se zamkne, tak jakekoliv kliknuti na odkaz automaticky otevira novou zalozku, cimz o tu prvni stranku neprijde omylem. Tohle nezvlada zadny jiny browser (ani FF ani Opera)... :)
00133706_maxthon_OMSA.gif
HollyG_ce4you (77)|22.3.2006 16:44
Myslim ze zustanu u nastavby maxthon kterou uz pouzivam par let :P
EDIT:// kua pozde :)
Faterson (78)|22.3.2006 16:53
[QUOTE="Milan Švec"]Známe to už i odjinud, že, ale teď už se to konečně dá používat i s Internet Explorerem.[/QUOTE]

Opera = maximálna spokojnosť, niet dôvod presedlať. Už som tak navyknutý klikať kolieskom myši na linky, čo spôsobuje otváranie linkov v stránkach na pozadí, že o titulnú stránku (aj keď nezamknutú) ce4you.cz neprídem ani náhodou. :cool:
beecher (9270)|22.3.2006 17:17
A to je prave to, proc si zvykat na neco jineho (mackani kolecka), kdyz celou dobu (to jest 12 let browsingu) klikam na odkazy pomoci leveho mysitka. ;)
Nemluve o dalsi pripadne moznosti otevrit odkaz na pozadi v novem tabu jeho kliknutim a tahnutim "kousek vedle"... :)
Ale to neni tak podstatne, pro mne je dulezitejsi ten automaticky refresh stranky...
organiq (165)|22.3.2006 17:22
2beecher: a to jsou presne ty duvody (plus 157 dalsich ;-) ) proc pouzivat operu. nicmene, IE7ß je oproti 6 docela dost velky pokrok a uz se da pouzivat...
beecher (9270)|22.3.2006 17:30
Tak mi nejake vyjmenuj a vsad se, ze je ma i Maxthon... ;)

Ale jak rikam, ani jeden standardni browser (FF nebo O ci samotny IE) nema funkci automatickeho refreshe tabu, coz je pro mne killer feature pozadovana po browseru (a neni to jenom kvuli c4y). Asi jsi moc necetl pozorne, co jsem napsal. Ach jo... :? :sarcastic:

EDIT: Mne opravdu vzdycky fascinuje, jak mne nekdo presvedcuje o pouzivani neceho jineho, nez pouzivam, a pri tom to, co doporucuje, nema ty vlastnosti toho, co pouzivam a co potrebuji...
organiq (165)|22.3.2006 17:37
Jen tak pro upresneni: ja Vas nepresvedcuji, ja to obecne (nejen Vam!) doporucuji.
fíčura, co maxthon (myslim) nema, je napr. presouvani poradi tabu - otevru si novy tab (na konci) a presunu si ho tematicky jinam -- protoze zitra se mi to poradi bude hodit ;-)
nevim, jak to ma maxthon s historii, ale opera me zachrani i pro chybnem zavrani tabu -- nejen, ze ho z historie opet otevru, ale pamatuje si i jeho historii (tzn. funguje tlacitko BACK)

o POP3, News a RSS nepisu... :-)
beecher (9270)|22.3.2006 17:58
Asi vas hodne zklamu. Vsechno tohle Maxthon ma... :D
Heh, O nema otevreni odkazu, ktery je v clipboardu? :sarcastic:

Samozrejme nema POP3 a NNTP, mluvime o prohlizeci, ne mailovem klientu, pac stejne mi je proti Exchange serveru cisty mail klient k nicemu ... ;)
organiq (165)|22.3.2006 18:06
o nema (co ja vim) automaticke otecvreni urly ze schranky, nicmene ma fci "paste & go".
rss jste nejak vynechal...(ty k browseru imho patri)
HollyG_ce4you (77)|22.3.2006 18:26
[QUOTE="organiq"]rss jste nejak vynechal...(ty k browseru imho patri)[/QUOTE]
No a proto ho maxthon taky ma ze :D
Mno nic, najdem neco co jeden ma a druhy ne? Do toho :)

OFFTOPIC: zjistil sem ale co nema tohle forum, odesilani prispevku pres ALT+S jako sem zvykly z icq a jinych phpBB, vBulletin atd :(
beecher (9270)|22.3.2006 18:27
Ad otevreni odkazu z clipboardu: Coz je kliknout do adresniho radku pripadne F2 a zmacknout CTRL+Shift+D (trochu pomale), mne staci CTRL+Shift+N. ;)
RSS jsem zahrnul do funkci, co Maxthon samozrejme ma (specificky jsem vyjmenoval veci, ktere nema).

Njo, jeste, kdyz uz se o tom bavime...
1. Ma O zobrazeni obrazku ze stranky do noveho tabu pomoci tahnuti (kliknu na obrazek a soupnu ho kousek vedle)?
2. Ma O moznost oznaceni neprolinkovaneho odkazu a soupnutim kousek vedle ho otevrit novem tabu (idealni pro tento web, narazime na spousty lidi, co proste sem odkazy vkladat neumi)?
3. Nastaveni vice proxy serveru?
4. Vyberem prelozeni stranky bud pomoci Googlu, WorldLinga nebo BabelFishe pripadne jinych (je mozne nastavit)?
5. Detailni nastaveni Popup & Ad & Content blockeru (jsou stranky, kde chci tyto veci povolit atd.) + otevreni zablokovane adresy?
Faterson (78)|22.3.2006 18:27
[QUOTE="beecher"]Heh, O nema otevreni odkazu, ktery je v clipboardu? :sarcastic:[/QUOTE]
Pravdaže má. Táto funkcia sa v Opere volá "Paste&Go" a funguje aj vtedy, keď sú všetky okná a záložky zatvorené. Namapoval som si ju na CTRL+P, stačí stlačiť a URL z clipboardu sa otvára.

Obzvlášť sa osvedčí v integrovanom Google okienku: keď aktivujem "Paste&Go" (CTRL+P) v okienku Google, okamžite sa vyhľadá v Google slovo z clipboardu, ktoré tam často prenášam trebárs z textového editora.
[QUOTE="beecher"]A to je prave to, proc si zvykat na neco jineho (mackani kolecka), kdyz celou dobu (to jest 12 let browsingu) klikam na odkazy pomoci leveho mysitka. ;)[/QUOTE]
To je pletenie hrušiek a jabĺk. Mám rád konzistentnosť a práveže na nič nové si netreba zvykať. Ľavé tlačítko myši odjakživa bolo = otvor tento link v aktuálnom okne. Koliesko myši odjakživa (na Opere) bolo = otvor tento link na pozadí v záložke. Takto to funguje od 20. storočia...

Inak najväčšia prednosť Opery popri rýchlosti navigácie (hlavne v histórii jednotlívých záložiek!) je, že Opera sa dá kompletne ovládať výlučne cez klávesnicu, takže myš sa dá aj zahodiť. A všetky klávesové skratky si užívateľ môže prispôsobiť. Ďalej medzi linkami na stránke sa môže užívateľ bleskurýchle pohybovať na všetky štyri svetové strany pomocou SHIFT+ŠÍPKA. Čiže toto je príklad základných vlastností, ktoré by Maxthon musel podporovať, aby sa o ňom dalo seriózne uvažovať. :cool:
Faterson (78)|22.3.2006 18:42
[QUOTE="beecher"]1. Ma O zobrazeni obrazku ze stranky do noveho tabu pomoci tahnuti (kliknu na obrazek a soupnu ho kousek vedle)?[/QUOTE]
Áno.
[QUOTE="beecher"]2. Ma O moznost oznaceni neprolinkovaneho odkazu a soupnutim kousek vedle ho otevrit novem tabu (idealni pro tento web, narazime na spousty lidi, co proste sem odkazy vkladat neumi)?[/QUOTE]
"Šoupnutím" nie, ale stačí podržať kláves CTRL a k tomu (u mňa) postupne C, N, P a neprelinkovaný odkaz je otvorený vo vedľajšej záložke.

Alternatíva: pravé tlačítko myši a zvoliť "Go to URL" = neprelinkovaný odkaz sa otvorí v súčasnej záložke. Pri stlačenom SHIFT sa otvorí v novej záložke, pri stlačených CTRL+SHIFT v novej záložke na pozadí.

Veci číslo 3, 4, 5 nepoužívam, tak neviem, ale drvivá väčšina nastavení sa dá v Opere robiť (aj) editovaním plaintextových *.ini súborov, tak tipujem, že pôjdu aj ony.
Faterson (78)|22.3.2006 18:49
[QUOTE="beecher"]Ale jak rikam, ani jeden standardni browser (FF nebo O ci samotny IE) nema funkci automatickeho refreshe tabu[/QUOTE]

No sorry, ale takúto samozrejmú funkciu Opera pravdaže tiež má už od 20. storočia! Akurát je skrytá v kontextovom menu, čiže treba kliknúť pravým tlačítkom myši na stránku (alebo stlačiť Menu kláves) a tam sa pod položkou "Reload every..." dá zvoliť automatický refresh danej záložky v intervaloch od 5 sekúnd po 30 minút (prípadne hocijaký iný interval).
beecher (9270)|22.3.2006 19:05
[QUOTE="Faterson"][QUOTE="beecher"]1. Ma O zobrazeni obrazku ze stranky do noveho tabu pomoci tahnuti (kliknu na obrazek a soupnu ho kousek vedle)?[/QUOTE]Áno.[/QUOTE]Skutecne? Musel jsem dany obrazek vytahnout az na listu s taby, aby se otevrel v novem tabu...[QUOTE="Faterson"]Veci číslo 3, 4, 5 nepoužívam, tak neviem, ale drvivá väčšina nastavení sa dá v Opere robiť (aj) editovaním plaintextových *.ini súborov, tak tipujem, že pôjdu aj ony.[/QUOTE]Trochu jsem hledal v .ini Opere a nejak jsem to nenasel... Navic, proc editovat nejake .ini soubory (to ti programatori ve Svedsku jsou neschopni dodelat kompletni nastaveni do Options)? :sarcastic:[QUOTE="Faterson"]Akurát je skrytá v kontextovom menu, čiže treba kliknúť pravým tlačítkom myši na stránku (alebo stlačiť Menu kláves) a tam sa pod položkou "Reload every..." dá zvoliť automatický refresh danej záložky v intervaloch od 5 sekúnd po 30 minút (prípadne hocijaký iný interval).[/QUOTE]Uz jsem to nasel, ale priznam se, ze tam bych to tedy nehledal ani omylem...

No nic, kazdemu vyhovuje neco jine.
Faterson (78)|22.3.2006 19:30
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Faterson"][QUOTE="beecher"]1. Ma O zobrazeni obrazku ze stranky do noveho tabu pomoci tahnuti (kliknu na obrazek a soupnu ho kousek vedle)?[/QUOTE]Áno.[/QUOTE]Skutecne? Musel jsem dany obrazek vytahnout az na listu s taby, aby se otevrel v novem tabu.[/QUOTE]
"Až"? :D Na ťahy myšou sú tu kladené fakt vysoké nároky. :D Záleží na tom, kam ten obrázok ťaháte, keď na desktop, vytvorí sa URL, atď...

Rýchlejšia je aj tak, pre Operu klasicky, klávesnicová metóda (analogicky ako pri neprelinkovanom URLe): kliknúť na obrázok a z kontextového menu zvoliť "Open image" = otvorí sa v aktuálnej záložke. S pridržaním SHIFT v novej záložke, s pridržaním SHIFT+CTRL v novej záložke na pozadí.
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Faterson"]Veci číslo 3, 4, 5 nepoužívam, tak neviem, ale drvivá väčšina nastavení sa dá v Opere robiť (aj) editovaním plaintextových *.ini súborov, tak tipujem, že pôjdu aj ony.[/QUOTE]Trochu jsem hledal v .ini Opere a nejak jsem to nenasel...[/QUOTE]
Pozor, v Opere je veľa rôznych *.ini súborov, niektoré sú v Program Files, iné v profile aktuálneho užívateľa... Okrem iného to umožňuje bezproblémovú prevádzku trebárs aj štyroch rôznych verzií Opery súčasne... (Existuje napríklad verzia Opery s integrovaným BitTorrentom...)

Špecializované a krátke, prehľadné *.ini súbory sa zdajú byť lepšie riešenie než jeden neprehľadný mega-*.ini súbor...
[QUOTE="beecher"]Navic, proc editovat nejake .ini soubory (to ti programatori ve Svedsku jsou neschopni dodelat kompletni nastaveni do Options)? :sarcastic:[/QUOTE]
Oprava: v Nórsku... :cool: Možno to nie sú až tak žiadané funkcie... Napríklad pre správu pop-upov mi bohate vystačí kláves F10, pomocou ktorého sa v aktuálnej situácii vždy dá bleskurýchlo zvoliť, či chcem pop-up povoliť/zakázať atď., možno to väčšinu užívateľov plne uspokojí tak ako mňa a špecifické nastavenia pre jednotlivé servery považujú za stratu času... :?
99tky (156)|22.3.2006 20:12
Panove moc se mi ta "FrameWare" /nadnesene/ libila. Lepsi jak dve recenze ..... a takhle by to melo byt se vsim.
jval (453)|23.3.2006 08:16
[QUOTE="beecher"]2. Ma O moznost oznaceni neprolinkovaneho odkazu a soupnutim kousek vedle ho otevrit novem tabu (idealni pro tento web, narazime na spousty lidi, co proste sem odkazy vkladat neumi)?
[/QUOTE]


Ano ano, tohle je pro mne naprosto neocenitelna vec.
Navic ve spojeni toho ze mam jako vycchozi vyhledavani nastaveno GOOGLE, tak staci oznacit slovo, kousek popotahnout a uz se hleda v novezalozce pres google to oznacene slovo.

Proste genialni.
Standa_ce4you (380)|23.3.2006 09:56
Kurňa, už si tu připadám jak na Žive.cz. Téma o IE7, ale diskuze Opera/Maxthon.

Né, toho si nevšímejte, jen jsem chtěl vědět jak se cítí nadávač na offtopicsty...:)) ;)
ron.jeremy (92)|23.3.2006 09:57
[QUOTE="beecher"]Tak mi nejake vyjmenuj a vsad se, ze je ma i Maxthon... ;)[/QUOTE]
Co třeba podporu víceuživatelského prostředí? ;-)
Martin Ráž Hoch (1832)|23.3.2006 10:03
Nevím, jestli to tu už někdo nakousl, nebo jsem jen taková lama, ale IE7 mi nechce ukládat koláčky:) a tak se pokaždé odhlásí z ce4you:(
organiq (165)|23.3.2006 10:36
Zkuste toto:

2x kliknete dole v liste na ikonu "Cookie Denied" ;-) (viz obr.) a v okne zvolte "povolit vzdy..." (viz dalsi obr.)

pak zavrete vsechny okna IE a pustte ho znovu


yasmeene2 (794)|23.3.2006 13:11
2beecher: Opera samozrejme automaticky refresh stranek umi, muzes si nastavit jak casto (od 5 vterin do 30 minut) taky Operu kdyz zavres a znovu otevres, tak se ti automaticky obnovi vsechny okna (nevim jak v Maxthonu), podpora css v IE (tudiz i v nadstavbach) je TRAGICKA, otevirani stranek na pozadi prostrednim koleckem - pokud teda klikas sedm let levym tak asi nic :D , samozrejme umi i "mysi pohyby", oznacis jakekoliv slovo a druhym mysitkem das vyhledat v googlu/slovniku/atp. No proste opera je nejlepsi.
CommanderZ (1798)|24.3.2006 15:04
Vy jste snad cekali, ze IE7 bude lepsi nez FF/Opera/Maxthon? Vzdyt tam je hlavni, ze to behem par let bude mit kazdy lemro, ktery si koupi novy komp a ani nevi ze neco jako FF/Opera/Maxthon existuje. A oproti IE6 je to porad pokrok nesmirny :D
Martin Ráž Hoch (1832)|4.4.2006 10:08
Hele, k tomu tématu (nemlátit, neci flame, jen jako view nejuživatelštějšího windows uživatele:) ) - zkusil jsem použít Maxthona, AvantBrowser (což je myslím to samé) - přehršel funkcí, zvyk na nestandard (bohužel chtě nechtě si nutno přiznat, že IE je pořád majoritní) a navíc malý bugy, které mě naštvou - např. ani v jedné s těchto nadstaveb nefunguje Project Web Access - jasně, pro vás kravina:), ale můj denní chléb.

Tyhle vopičárny toho umí moc a hodně vychytávek, ale... jsem asi konzerva:).

Jinak zpět z OT:) - a Oraniqovo radě - díky moc za nápad, tam mě opravdu nenapadlo hledat, ale bohužel bez úspěchu - já totiž CE4YOU nemám jako restricted a v ostatních stránkách jsem u c4u koláčky povolil, ale bez odezvy. Přihlásím, zavřu IE7 a mňam a je po koláčkách a jsem zase odhlášen:(
V tomhle se nevyznám, tak jestli Vás napadne sebemenší trivialita, sem s ní prosím.

Kato_ce4you (970)|6.4.2006 10:44
Tak panove - ackoliv jsem mozna flamer, tak co je moc, to je moc... a ze zrovna od Beechera... hmm... promazat, vycistit, uzamcit - tohle bylo upozorneni na IE7 (i kdyz to celkem vyznelo jak PR clanek :D) a HOWG :cool:

Btw. kazdej si pouzivejte, co vam vyhovuje, ale hlavne o tom nikoho nepresvedcujte a pokud mozno to ani nerikejte nahlas, co pouzivate :cool:
Johny_G (384)|14.4.2006 22:27
Však má Beecher pravdu. Maxthon umí celou řadu věcí, která mi teď ve FF chybí. Ono cuknutí myší a otevření na novém tabu je mnohem komfortnější, než se na první pohled zdá. A taky otevření omylem zavřeného TABu probíhá v Maxthonu jediným kliknutím na velkou ikonu, zatímco ve FF musím kliknout minimálně dvakrát. Zkusím si najít nějaký extensions a snad to půjde. Ale Maxthon to měl už v základu.

EDIT: Tak to tažení myší vyřešil Super DragAndGo ;-). Ale postupné otevírání historie klikáním na jednu ikonku jsem neobjevil :-).
speed-komi (278)|14.4.2006 23:31
Na stránkách microsoftu jsem nikde nenašel ke stáhnutí IE7. Není to tam, nebo jsem jen tak slepý a hloupý?
organiq (165)|15.4.2006 01:27
microsoft (step 2)
Faterson (78)|19.4.2006 21:27
[QUOTE="Johny_G"]A taky otevření omylem zavřeného TABu probíhá v Maxthonu jediným kliknutím na velkou ikonu, zatímco ve FF musím kliknout minimálně dvakrát.[/QUOTE]
A v Opere ani raz. Dá sa priradiť ľubovoľná klávesová skratka.
Zdenek Malinsky (9781)|11.1.2007 19:54
Internet Explorer 7 v češtině vyjde velmi brzy a to prý už 15. ledna, píše na svém blogu Jiří Macich ml.

A já přidám otázku do pranice: Je lepší upgrade na IE 7 nebo IE 6 s Maxthonem? :O Že by IE 7 s Maxthonem? ;) :D
Vitman (1)|11.1.2007 21:22
Maxton je pořád jenom nadstavba, renderovací jádro používá z IE.

Takže správná odpověď je: cokoliv jiného :D
xtonda (811)|11.1.2007 23:29
Já sem si IE7 nedávno nainstaloval (používám EN Windows), potom co mi nefungoval instalátor jiného SW a co jsem našel, že to způsobuje konflikt s IE7, tak sem ho zase vyhodil a ten soft se pak opravdu korektně nainstaloval.

Každopádně už velmi mnoho let ke své spokojenosti používám a i nadále budu používat Mozillu/Firefox.
Zdenek Malinsky (9781)|15.1.2007 18:05
Takže je to tu. Dnes byla uvolněna ke stažení česká verze IE 7. Přímý link na stažení. Kontrole pravosti se ovšem nevyhnete.

Stažený soubor má 14,2 MB.

EDIT:
Před instalací vypněte všechny spuštěné programy včetně antiviru a antispyware. Po spuštění instalace se nejprve ověřuje pravost windost a pak se dlouho neděje nic, resp. stahují instalace. Chce to rychlejší připojení a trpělivost - celé to trvá asi 20 minut.
htcjirka (1875)|4.2.2007 13:53
jdu aktualizovat :)