Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Active Sync x přímá synchronizace s Exchange

pumpir (2)|22.3.2006 13:35
Předem upozorňuji, že jsem v CE začátečník, nicméně rád bych si ujasnil následující záležitost týkající se synchronizace:
Mám Exchange 2000, tedy server nepodporující mobile services. Na stránkách Microsoftu je doplněk Mobile Information Server (který by toto mohl řešit) uveden jako discontinuted, ani již není k dispozici ke stažení. Nechci jen kvůli dvěma mobilním uživatelům upgrade na Exchange 2003, proto se dotazuji:
Jak v takovémto případě nastavit synchronizaci pro uživatele MDA Vario tak, aby bylo možné synchronizovat E-mail Outlook folders ve Variu pomocí Active Sync s počítačem (což samozřejmě není problém), ale zároveň aby uživateli fungovalo alespoň přijímání a odesílání emailů, když je na cestách a používa připojení Varia přes WiFi nebo GPRS?
Jestli vše dobře chápu (což zdaleka není jisté), tak synchronizovat E-mail Outlook folders v Outlooku v PC mohu pouze s E-mail Outlook Folders ve Variu, ale do E-mail Outlook folders ve Variu mohu přímo (přes Wifi a GPRS) příjímat jen přes přímé připojení s Exchange (a tedy vyžadující podporu Mobile services), nikoliv např. přes pop3.
Díky.
Ivan
beecher (9270)|23.3.2006 17:19
Presne tak.
Jedine co mne napada, je nesynchronizovat e-maily, ale vystrcit IMAP pristup na Exchangi do Internetu a nechat uzivatele stahovat postu pres IMAP.
Navic, nejsem si 100% jist ale tak na 99%, ze WM5 zarizeni potrebuji na synchronizaci naprimo minimalne Exchange 2003.