Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem spojenia ActiveSync 3.8 + Acer n300 vo WinMe cez USB

Janor (9)|22.3.2006 12:41
Priatelia, kupil som Acer n300, operacny system VM5. Mam notebook Toshiba s operacnym systemom Win ME, je na nom firewall Zone Alarm a antivirAvast 4. Bohuzial nemozem pripojit PDA cez USB k pocitacu. Najprv som zistil, ze dodany ActiveSync 4.1 nejde na Win ME. Stiahol som si ActiveSync 3.8, ktory by mal ist na WinME. Avsak ked ho instalujem (resp. nainstalovany je, takze ked ho spustim) tak sa dostane do dialogu "Get connected" a tento dialog (wizard) vzdy konci s hlaskou "your device was not detected". Uz som prehladal viacero for (ci cez google alebo tu na ce4you), ale riesenie som nenasiel. Skusal som sa pripojit aj bez antiviru a firewallu, ale zbytocne. Skusal som odinstalovania a opatovne nainstalovania, vratane resetu PC, ale bez vysledku. Mam podozrenie, ze WM5 nekomunikuje s ActiveSync 3.8. Je to mozne? Pripadne moze byt niekde nejaka ina chyba? Budem vdacny za akykolvek tip alebo aspon naznacenie, v com moze byt problem.
Zdenek Malinsky (9781)|22.3.2006 13:28
Ano, k WM 5.0 musí být AS 4.x, tedy nejlépe poslední verze 4.1
Janor (9)|22.3.2006 13:46
Znamena to snad, ze Acer N310 (s WM5) NIJAKO nepripojim k pocitacu s Win ME? To snad nie, urcite existuje nejaky sposob....?
beecher (9270)|22.3.2006 16:28
Bohuzel. WinME jsou jiz nepodporovany OS.
Janor (9)|22.3.2006 16:55
Ano, uz som prebrowsoval vsetko mozne a je to naozaj tak. Musim povedat, ze je to jedno z nahorsich pocitacovych prekvapeni za ostatnych 5 rokov, mozno 10... z dostupnej dokumentacie PRED KUPOU sa to v podstate neda zistit, takze neostava nic ine, iba updateovat na XP. Priznam sa, ani mi nevadi tych 100 EUR co za to dam, ale ta robota, mam tie ME vyladene a perfektne mi slapu...
Este ma napadla jedna vec: ten Acer n310 ma funkciu USB host. Nie je to mozne nejako prepojit s pocitacom cez USB kabel? Ja ani nepotrebujem synchronizovat outlooky a podobne veci, ale potrebujem zo sebou nosit na PDA velke mnozstvo doc, xls a ppt suborov, co by sa dalo aj presuvat medzi pocitacmi...Takze by som na tych par mesiacov, co si kupim novy notebook (s XP) tu synchronizaciu ozelel. Takze otazka: myslite si, ze ide prepojit PDA a PC USB kablom s ucelom transferu suborov? Dakujem.
beecher (9270)|23.3.2006 00:59
Jde to pomoci Softick Card Export II pro PPC (exportne pametove karty jako USB Mass Storage), ale rozhodne bych to nepropojoval USB Host (PDA) <--> USB Host (PC), myslim, ze by se ty dva USB radice asi dost postekali... ;)
Staci to pak propojit pres normalni USBcko...